koupit knihy

Richard Dawkins

britská, 1941

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (6)

Cílem přednášky by nemělo být předávání informací, od toho jsou tu knihy a knihovny, dnes i internet. Přednáška by měla inspirovat a podněcovat k myšlení. Dobrý přednášející přímo před vámi nahlas myslí, snaží se uchopit myšlenku.


Je jednoduchou logickou pravdou, že krátké hromadné přesídlení do vesmíru, s raketami, jejichž start spolkne řádově miliony za sekundu, je vázáno na míru nekontrolované porodnosti, jež povede jen k hrůznému zvýšení míry úmrtnosti. Stěží uvěřit tomu, že tuto jednoduchou pravdu nepochopili ti vůdci, kteří svým lidem zakázali používat účinné antikoncepční metody. Říkají, že upřednostňují ‚přirozené‘ metody k omezení růstu populace, a jedna přírodní metoda je přesně to, co se dostaví. Jmenuje se hladovění.


Je pozoruhodné, že náboženství si za svůj posvátný symbol, který mnozí nosí na krku, vybere mučící a popravčí nástroj.


Jsme digitálními archivy afrického pliocénu, dokonce i devonských moří; chodíci úložiště moudrosti starých časů.Rozplétání duhy


My všichni jsme ateisté vůči většině bohů, ve které kdy lidstvo věřilo. Někteří z nás jen jdou o jednoho boha dál.


Pokud připustíte, že je možné vyčarovat uspořadatele jen tak z ničeho, tak proč nepřistoupit k jím údajně uspořádanému dílu se stejnou benevolencí a na nějakého prostředníka se, takříkajíc, nevykašlat?