koupit knihy

Richard Dawkins

britská, 1941

Nahrávám...

Nová kniha

Rozchod s Bohem

Rozchod s Bohem - Richard Dawkins

V tomto svižném uvedení do moderního ateismu nám jeden z nejvýznamnějších vědců dneška vysvětluje, proč bychom neměli věřit v boha. Argumenty, které rozvíjel v dosavadní ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 13 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
milos9400
26.03.2017

Halíkovi Dawkins připadá arogantní ale starozákonní Jehova mu arogantní nepřipadá. U Halíka se projevuje psychologický jev, kdy svoje špatné vlastnosti projektuji do okolí. Arogantní je náboženství svým povýšenectvím nad nevěřící v kombinaci s nevědomostí a pověrčivostí. Vynikající sbírkou náboženských pověr je Talmud - dílo rabínského judaismu - mezi širokými lidovými masami náboženské dílo prakticky neznámé.

milos9400
26.03.2017

Dawkins má jasný názor dobře podložený argumenty a to vždy vzbuzuje odpor. Proto má tolik nepřátel. Lidstvu se podařilo vypořádat s morem, neštovicemi a cholerou, ale s náboženstvím si neví rady. Lidstvo dospěje v okamžiku, kdy kostely, mešity a synagogy budou pouze kulturní památky na náboženskou éru.

jardadr
11.02.2017

Neustále se divím, proč tento muž v mnohým vzbuzuje tolik hněvu a nenávisti. Přečetl jsem si Boží blud a nenalezl jsem v Dawkinsových myšlenkách, postojích, ani tím jak je prezentuje nic netolerantního, sektářského natož militantního, jak prý tvrdil pan Halík níže. Pominu páně Halíka, vystupujícího z pozice kněze (a tak lze chápat jeho odpor k Dawkinsovi), a se kterým mnohdy (ač stejně tak často otráven jeho sebestředností) souhlasím. Nemohu však pominout takového "pobožnářského" výlupka jakým je například velký vymítač ďábla Elias Vella. Přečtěte si jeho veledílo O satanovi a uvidíte co to znamená netolerantní, dogmatický fundamentalismus. Zdá se mi, že mnohem spíš než proti náboženství bojuje Dawkins právě proti takovýmto kazatelům, excorscistům a vůbec nemilosrdným zaslepencům z řad jakékoliv církve. Vždyť dokonce několikrát v knize zmiňuje, že má mezi liberárními katolíky přátele - jmenoval několik kněží a jednoho biskupa. Nemusíte s ním souhlasit, můžete se mu vysmát - co na tom, nechcete-li akceptovat, nebo se ani zamyslet nad jeho (podlé mého dobře postavenými argumenty) ale tvrdit o něm že je fanatik, je rozhodně nespravedlivé. Vždyť sám Dawkins tvrdí: pokud se někomu podaří prokázat, že Darwinova evoluční teorie je mylná, budu první, kdo to přizná a uznám argumenty protivníků. Jenže myslí-li to vážně je v hodně velké nevýhodě ke svým mnohým odpůrcům, kteří, mohu-li použít dnes již legendární hlášky trafikanta Standy Křečka, když mu reportéři ukázali studii Brněnské univerzity, že Parlamentní listy obsahují propagandistické údaje, tvrdí: "možné to je, ale i kdyby to byla pravda, tak já tomu nevěřím."

binysek
01.12.2016

kní skutečně překvapila a to příjemně, protože jiné její vnosy z tisku stojí za starou belu, tento je pěkný.

Dawkins mluví otevřeně vtipně - a taky pravdivě-

Gimli
23.01.2015

Fascinuje mě, jak Dawkins dokáže strhnout a donutit člověka žasnout i nad tím, co mu dosud připadalo jako běžná samozřejmost.