Paullina Simons citáty

americká, 1963

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (18)

„Alexandře, ty jsi… mě hledal? „Po celý život.“ Měděný jezdec


„Choď dál s Dášou. Ona je správné děvče pro tebe. Je už žena a já jsem–“ „Slepá!“ vykřikl Alexandr. Taťána stála v Govorovově ulici a zdrceně prohrávala bitvu o své srdce. „Ach, Alexandře,“ vzdychla, „co to ode mě chceš...“ „Všechno!“ zašeptal nelítostně. Měděný jezdec


„Láska je, když on má hlad a ty mu dáš najíst. Láska znamená poznat, kdy má hlad.


Ačkoliv jsme hodně ztratili, mnoho nám zůstalo. Ačkoliv nemáme sílu tak jako kdysi pohnout nebem a zemí, stále se nevzdáváme. (Taťána a Alexandr)


And in the middle of my chaos, there was you.


Byl to báječný den. Na pět minut přestala existovat válka a zůstala jen nádherná neděle v leningradském červnu. (Měděný jezdec)


Good-bye, my moonsong and my breath, my white nights and golden days, my fresh water and my fire. Good-bye, and may you find a better life, find comfort again and your breathless smile, and when your beloved face lights up once more at the Western sunrise, be sure what I felt for you was not in vain. Good-bye and have faith, my Tatiana. (The bronze horseman)


I když člověk ujde sebedelší cestu a zjistí, že si vybral nesprávnou, měl by se vrátit a začít znovu. (Letní zahrada - Blanka Davidovna)


Kdykoliv máš pochybnosti, polož si 3 otázky: Čemu věřím? V co doufám? A nejdůležitější – co miluju? (Letní zahrada - Taťánin dědeček)


Love is when he is hungry and you feed him. Love is knowing when he is hungry.


Myslím, že když ti srdce říká, aby ses držel dál, máš ho poslechnout. (Letní zahrada - Taťána)


Ne, nevzdám se, říkala si. Navzdory všemu vydržím. Nechtěla nic než žít. (Letní zahrada - Taťána)


Neměli minulost. Neměli budoucnost. Prostě jen existovali. Měděný jezdec


Tak vy jste ta dívka? Ta, kvůli které opustil všechny ostatní? (Měděný jezdec)


Táňa: ,,...Všichni potřebujeme dalšího člověka, abychom zůstali lidmi, Dášo, to přece víš." Dáša: ,,Vím." Táňa: ,,Tak co blázníš?" Dáša: ,,Ty jsi ten můj druhý člověk, Táňo." Táňa: ,,Ano." Dáša: ,,Ale kdo je ten tvůj?" (Měděný jezdec)


Tatiana: "Alexander, were you looking for me?" Alexander: "All my life."


Ty jsi patřila všem ostatním, ale já byl pouze tvuj (Medený jezdec)


Země je chrám, v němž sídlí nesmrtelná duše. Život je prvotní princip. A tak se člověk nesmí zastavit. I když chodí v kruzích a ztrácí se, nevyhnutelně se pohybuje směrem k něčemu. (Letní zahrada - Blanka Davidovna)