koupit eknihy

Kerstin Gier

pseudonymy: Sophie Bérard, Jule Brand

německá, 1966, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Přidat citát

Citáty (35)

,,Přál bych si, abys mi víc důvěřovala." ,,Přála bych si, abych mohla," řekla jsem pak. Teprve, když se auto rozjelo, napadlo mě, že jsem měla spíš říct: ,,Přála bych si to samé od tebe." (Modrá jako safír)


,,Připravena?´´ ,,Připravená pokud jsi i ty´´ ,,Ready?´´ ,,Ready when you are´´


" Nech mě přemýšlet - možná proto, že je to neupřímná zrzavá čarodějnice?" - Gwendolynino uvažování o Charlotte (Modrá jako Safír)


"Nechtěla jsem mu to ani trochu ulehčit a ledově a vyčkávavě jsem se na něj podívala. Totiž, pokusila jsem se na něj podívat ledově a vyčkávavě, ovšem ve skutečnosti jsem nejspíš nasadila pohled à la - já jsem malý Bambi, prosím, nestřílej - a nedovedla jsem tomu zabránit." - Gwendolyn (Modrá jako Safír)


"Problémy neexistují, jen výzvy." - Třetí stříbrná kniha snů


"Zakřenil se na mě. 'Basket nebo házená?' 'Ani jedno, mám jen hlad.' 'Jo tak' zasmál se"


„A pak ať někdo tvrdí, že rodinná disharmonie působí neblaze na intelektuální výkony dětí. Nás se to rozhodně netýkalo, naše slovní zásoba se dramaticky rozšiřovala.“ - Druhá stříbrná kniha snů


„A v místnosti panovalo mrtvolné ticho, všechny oči se upíraly na děvče v počůraně žluté košili...“


„Dokonce i stíny oněměly, když se na sebe ti dva dívali, jako by se právě posadily na prdící polštářek." (Xemerius- Zelená jako smaragd)


„Připravená?“ „Připravená, jestli jsi i ty.“ - Zelená jako smaragd


„Už zase jsi mluvila s tím výklenkem, Gwendolyn. Docela jasně jsem to viděl.“ „Jo, je to můj oblíbený výklenek, Gordone. Urazí se, když s ním nemluvím.“ (Rudá jako rubín)


„Vidíte, vůbec se nemuchlujou!" (Caroline -Zelená jako smaragd)


Gideon: "Měli bychom si sbalit věci. A ty si nutně musíš provést něco se svými vlasy - vypadají, jako by ti je nějakej idiot oběma rukama rozcuchal a pak tě hodil na pohovku... ať na nás bude čekat kdokoli, mohl by si dát jedna a jedna dohromady... ach bože, nedívej se na mě tak." Gwendolyn: "Jak tak?" Gideon: "Jako by ses nemohla pohnout" Gwendolyn: "Přesně tak to je. Jsem želé. Proměnil jsi mě v želé."


Henry vypadal, že by Graysonovi nejradši vlepil pusu.


Jeho křídla rudá jako rubín jsou havran nezná sílu ani cenu svou. Slyší mezi světy mrtvé zpívat vzlétne kruh se začne uzavírat. Pyšný lev má z diamantů tvář náhlá kledba zkalí světa zář. Slunce zhasne z víry nevíra všechno končí havran umírá.


Kdo věří na náhodu, nepochopil moc osudu. - Modrá jako safír


Když do místnosti vstoupit Gideon, hlavou mi nejdříve prolétla otázka, proč on nemusí mít klobouk. A vzápětí mě napadlo, jak může někdo v červené vestě, tmavozelených pumpkách a pruhovaných hedvábných punčochách vypadat tak dobře? Pokud mě pak napadlo cokoli dalšího, bylo to něco jako: doufám, že na mně není poznat, co si myslím. Zelené oči o mě jen zlehka zavadily. "Slušivý klobouček." Zmetek. (Rudá jako rubín)


Když do pokoje přišel Cynthiin táta, podržela jsem mu Cynthiin kartáč na vlasy jako mikrofon a křikla na něj: "Zpívej s náma plešoune! Rozhoupej svoje boky."


Koupíš mi kočku? (Xemerius-Modrá jako safír)


Kruh krve ukončení káže, kámen mudrců věčnost sváže. V šatech mládí vzkypí nových sil, nesmrtelnému by tak moc do žil vlil. Pozor však, až vyjde dvanáctá hvězda! Osud pozemského cestu svou sezná. Mládí taje, dubu zvoní hrana, doba jeho žití na zemi je daná. Dvanáctá hvězda zbledne, to je ta chvíle, kdy orel navždy dojde svého cíle. Láska hvězdu bolí, žal ji drtí, a tak se sama vysvobodí smrtí. (Zelená jako smaragd - Z tajných zápisků hraběte Saint Germaina)


Lepší pozdě nežli později. - Xemerius (Zelená jako smaragd)


Mezitím jsme poznali přes padesát odstínů bílé a vybrali ty s nejpěknějšími jmény (\"starou krajku\" pro Lottie, \"sněhobílou\" pro Miu a \"lasturu\" pro mě), přičemž se Florence ukázala jako překvapivě sebejistá rádkyně a Grayson coby barvoslepý.(\"Děláte si ze mě srandu? Vždyť je to všechno bílý!\") - První stříbrná kniha snů


Moje srdce je drahokam, který Gideon roztříštil na tisíc kousků, přesně jako to bylo ve vizi tety Maddy.´´ ,,To zní sice docela cool, ale - ne! Ve skutečnosti je z docela jiného materiálu. To mi můžeš věřit. Jedná se o mnohem houževnatější, nerozbitný a znovuformovatelný materiál. Vyrobený podle tajné receptury. Jako MARCIPÁN.´´


Moudrá žena ví, jak skrývat svou žárlivost.


Ne, to by všechno ještě zhoršilo, ty idiote! Nehledě na to, že tvoje chování ke mně vůbec nepobírám! Nemluvě o našem vztahu obecně! Kromě toho, Whitman už teď kouká jako mudrlantská veverka, co ví všechno nejlíp!-Myšlenka Gwendolyn-Modrá jako safír


Nejvíc se bojíme těch živých tvorů, které se člověku podobají nejméně.


Nejzajímavější věci jsou vždycky ty nejnebezpečnější. A přesto jim člověk musí přijít na kloub.


Nevím, co si mám myslet o klukovi, co svojí přítelkyni zaváže oči, aby si mohl v klidu překontrolovat mobil.


Nikomu nevěř. Ani svému pocitu ne. - Modrá jako safír


Po bitvě je každý generál. (Modrá jako safír)


Prosím, buďte milé! Pokuste se chovat slušně. Znamená to snad, že po sobě u stolu nesmíme házet jídlo jako obyčejně, nahlas krkat a vyprávět neslušné vtipy?


Sen o snu ve snu.


Sub umbra floreo - Ve stínu rozkvétám


To bych přece nikdy neudělal," řekl Gideon a vedl mě rovně podél pohovky. "Při tanci jde především o udržování konverzace. Smím se zeptat, odkud pochází váš odpor k tanci? Většina mladých dam ho miluje." "Pšt, musím se koncentrovat." Doteď mi to šlo docela dobře. Byla jsem sama udivená. Tour de main proběhla hladce, jednou vlevo dokola, jednou vpravo. "Můžeme to zkusit ještě jednou?" "Zvedni bradu, ano takhle. A podívej se na mě. Nesmíš mě nikdy spustit z očí a je úplně jedno, jak dobře vypadá můj soused. Musela jsem se zakřenit. Co to mělo být? Fishing for compliments? No, to potěšení mu nedopřeju. (Modrá jako safír)


Zbabělec umře sto-krát před svou smrtí odvážný pozná smrt jen jedenkrát. Ta nejdivnější ze všech divných věcí, co znám, je bát se smrti, ikdyž víme, že přijde, až když přijde - jednou přijít musí.