koupit eknihy

William Styron

americká, 1925 - 2006koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Sophiina volbaDlouhý pochodDoznání Nata TurneraViditelná temnotaZapal tento dům

Autor

William Styron, klasik americké literatury, sám sebe charakterizoval jako "amerického spisovatele s jižanským zázemím". Narodil se roku 1925 v Newport News ve Virginii. Otec byl typický Jižan a babička ještě pamatovala vlastní otroky. Matka, po které zdědil lásku ke klasické hudbě, ovšem po... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net)

Komentáře (3)

Přidat komentář
Marčullkas
24.01.2014

Získal si mě knihou Sophiina volba! Naprosto úžasná, ale smutná kniha! Občas mi dělal problém styl jeho psaní, ale zvykla jsem si během čtení knihy.

sesen
30.10.2011

Sophiina volba je ta nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.Když jsem ji četla poprvé,byla jsem uchvácena a dojatá příběhem.Teprve až když jsem se k ní vrátila a četla ji podruhé,došlo mi,že Styron je génius.To jak výborně dokáže popsat charakter postavy a motivy jejího jednání vycházejícího z charakteru postav. I přesto,že to není válečná knížka, pro mě osobně je to ta nejpůsobivější kniha o 2. světové válce jakou jsem kdy četla.Skvěle vystihl to jak hrůzy,které dokáže člověk páchat,postihují nejen ty,kteří je na vlastní kůži zažily,ale i jejich okolí.

WEIL
03.09.2011

Sophiinu volbu jsem četl dlouho, občas se k ní vracím, je pro mě od tohoto autora tou nejbližší.