William Styron
americká, 1925 - 2006 |
Populární knihy
/ všech 10 knihKomentáře (3)

Získal si mě knihou Sophiina volba! Naprosto úžasná, ale smutná kniha! Občas mi dělal problém styl jeho psaní, ale zvykla jsem si během čtení knihy.

Sophiina volba je ta nejlepší kniha jakou jsem kdy četla.Když jsem ji četla poprvé,byla jsem uchvácena a dojatá příběhem.Teprve až když jsem se k ní vrátila a četla ji podruhé,došlo mi,že Styron je génius.To jak výborně dokáže popsat charakter postavy a motivy jejího jednání vycházejícího z charakteru postav. I přesto,že to není válečná knížka, pro mě osobně je to ta nejpůsobivější kniha o 2. světové válce jakou jsem kdy četla.Skvěle vystihl to jak hrůzy,které dokáže člověk páchat,postihují nejen ty,kteří je na vlastní kůži zažily,ale i jejich okolí.

Sophiinu volbu jsem četl dlouho, občas se k ní vracím, je pro mě od tohoto autora tou nejbližší.
William Styron - knihy
2014 | ![]() |
2005 | ![]() |
1993 | ![]() |
1974 | ![]() |
1972 | ![]() |
1965 | ![]() |
1994 | ![]() |
1995 | ![]() |
1986 | ![]() |
1986 | ![]() |
Žánry autora
Válečné Novely Literatura naučná Zdraví Historické romány Romány Literatura světová Biografie a memoáry
Štítky z knih
koncentrační tábory Židé druhá světová válka (1939–1945) Osvětim (koncentrační tábor) nacismus prvotina Polsko zfilmováno deprese 20. století