koupit knihy

Josif Vissarionovič Džugašvili

Josif Vissarionovič Stalin pseudonym

ruská, 1878 - 1953

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 28 knih

Komentáře (20)

DivnýJanko
10.09.2020

najväčšia beštia bol Trocký

jaromír z
18.02.2020

Tak ted by mě osobně zajímalo kdo je tou nějvětší bestií kterou zlikvidoval. Přemýšlím kdo z jeho politických oponentů to mohl být.

onRock
27.02.2018

„Stalin se vydal Leninovou cestou a vybudoval společnost, jejíž základním pojivem byl strach. Báli se prostí obyvatelé, ale ještě víc Stalinovi mocní spolupracovníci, kteří věděli, že jsou v ohrožení neustále – kdykoli mohou být bezdůvodně zatčeni a bez veřejného soudu popraveni. Mnozí se s permanentním strachem rozhodli bojovat pomocí jediného dostupného anestetika, jímž byl alkohol. Sovětský svaz byl říší zla a říší strachu ovládanou početnou skupinou paranoidních vládců; byl blázincem kde o pacienty pečovala všemocná sestra Vodka.“ Paul Johnson

octavio2082
02.10.2016

Mluvíte tu o tom, že bez Stalina by se Rusům válčilo lépe - pozabíjel přece spoustu důstojníků, buzeroval přece vynálezce a techniky atd. Ale zapomínáte na jedno:
Bez Stalina by SSSR nikdy neměl potřebnou techniku k porážce Němců (kterou získal díky Stalinově industrializaci), nehledě na to, že čistky v armádě měly opodstatnění, například ve válce proti Finsku se objevily nepochopitelné potíže se zapojením letectva a zásobováním. Takže tak.
Všechny brutální věci, které Stalin provedl na Sovětech, měly pro SSSR užitek. Nebýt ukrajinského hladomoru, SSSR by nikdy nesplatl dluhy zahraničí (potraviny, které Stalin vyvezl pro splacení dluhu pak chyběly na Ukrajině) a upadl do další občanské války.

Petas17
12.08.2016

Stalin, člověk v Rusku uctívaný a všude jinde známý jako masový vrah. Jaký to paradox, že národ, který kvůli jeho vládě utrpěl strašlivá muka, si jej zvolí třetí největší osobností ruských dějin. Jak je toto možné? Stalin byl vrah, je viníkem smrti více než 12 milionů lidí. To je potřeba si přiznat, i ten nejzarytější komunista, je nucen dát tomuto faktu za pravdu. Ze Stalinovy iniciativy umírali lidé v Lublance, na Ukrajině, Pobaltí atd. Naskýtá se nám zde ale zásadní otázka - jestliže pouze zabíjel lidi, proč je hoden toho třetího místa? Antikomunisté vám triviálně odpoví, protože Rusové jsou hloupí. Směšné. Ale kde se vzalo potom to Rusko, jaké známe dnes, to silné Rusko se silným zbrojním průmyslem, těžebním, elektrotechnickým průmyslem atd., kde se vzaly ty reformy, ta gigantická industrializace, ten vyspělý průmysl, vyspělé zemědělství, tisíce nových škol, stovky moderních továren. Ano, byl to Stalin.
Při diskusi, kde je Stalin hlavním tématem je nutné si připomenout ty vraždy, hladomory a gulagy, ale jestli chceme být spravedliví a objektivní, je potřeba připomenout i Stalinovy kladné činy. Proto jej zvolili Rusové třetím, protože z nich udělal velmoc. Zakončím to Churchillovým citátem proneseným ve slavném britském parlamentě - "Stalin přebral zaostalou feudální krajinu s dřevěný pluhem a odevzdal světovou supervelmoc s atomovou bombou."

yenda1
02.01.2016

Jednoho dne zbloudila Natalie v hlubokém lese. Nemohouc najíti cesty domů, vylezla na vysoký strom, aby přenocovala. V noci přišel pod strom muž a volal na Natalii, aby slezla. Natalie se však bála a zůstala na stromě. Ráno nalezla cestu domů. Byl to sám Stalin. (Bondy)

Alix
23.12.2012

Knihu " Jiný náhled na Stalina " nenapsal žádný Matren, ale Ludo Martens a byl to Belgičan. Pominu " slepé papouškování " a různé propagandistické bláboly, protože milionům mrvých Rusů může být otázka, proč Stalin to nebo ono udělal, už naprosto lhostejná.

Zdeněk Ludka
23.12.2012

Je zarážející,že někteří přispěvatelé nedovedou,nebo nechtějí,nebo jsou ovlivnění nynější propagandou,nebo jen proto aby nevyčnívali z řady ohodnotit Stalina. Je fakt,že Stalin používal drastické metody ale bylo to vždy ve prospěch Ruska.Kdo nezná dějiny Ruska,jeho historii nebo mentalitu ruských lidí nemůže pochopit Stalina. Ohánět se zde paktem Molotov - Ribentrop,když o něm nic nevím proč byl uskutečněn je poněkud zavádějící.Chce si to nezávisle o tom něco přečíst a né slepě papouškovat to co nám naservírují naše media. Třeba francouzský spisovatel Matren napsal knihu "Jiný náhled na Stalina" tam je v podstatě vysvětleno chování a činy Stalina.Jsou i jiní spisovatelé,kteří tak píší.V Anglii byl třeba jako jeden z největších myslitelů vyhlášen Karel Marx. Že dal před začátkem války vystřílet svůj generální štab je neoddiskutovatelný fakt,ale ví někdo proč to udělal? Myslím že neví. Také nesouhlasím s některými kroky,které Stalin udělal.Chce to však nezávislý pohled a respektování doby v které se tyto události staly.

1