Koupit knihy

George Bernard Shaw

irská, 1856 - 1950


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 50 knih

Komentáře (7)

JulianaH.
04.01.2020

Génius, který prorokoval nadčlověka, humanista a milovník zvířat, a v neposlední řadě veliký spisovatel s břitkým humorem. Spolu s Gándhím je velkou inspirací mého vegetariánství.

Kachora
21.03.2013

"Můj způsob žertování je říci pravdu. To je nejlepší žert na světě."

Stammel
06.10.2011

Jestli narážíte na to, že Shaw stihl volat po vyhlazování s předstihem před tím, než bylo masově realizováno (kdy už ale rozhodně hrozilo)... nepřijde mi to o nic méně děsivé.

Raksa.A
06.10.2011

Koukla jsem, ale moje angličtina není to pravé ořechové. Ale! Všiml jste si data?

Stammel
31.08.2011

Jednoduše. Z videozáznamu jeho projevu, v němž zapáleně chválí Hitlera a povzbuzuje k masivnímu vyhlazování méněcených lidí plynem. Vizte např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=hQvsf2MUKRQ

Snad by mohlo jít i o pouhou hodně debilní provokaci, kdyby to ale přirozeně nevyplývalo ze Shawovy životní lásky k eugenice a Nietzscheánskému nadčlověčenství.

Ostří intelektuální hoši to holt občas s kulturním elitářstvím trochu přeženou. Bohužel to ale pak budí zaslouženou nedůvěru k lidské poctivosti celého jejich díla.

Pochopitelně nemám radost z poukazování na stinné stránky životů velikánů. Nemám takovou zanícenou de-idealizaci nijak v lásce. Nad některými věcmi, obzvláště popírají-li základní humánní hodnoty, ale mávnout rukou nelze.

Raksa.A
30.08.2011

Kde jste na tohle přišel?

Stammel
20.12.2010

Je docela škoda, že se ze Shawa stal na stará kolena nacisticky smýšlející maniak. Nedůstojně tak otrávil potenciálně výživný zdroj literární moudrosti.