Carl Sagan

americká, 1934 - 1996

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Svět ve stínu démonů: Věda jako svíčka v temnotě

Svět ve stínu démonů: Věda jako svíčka v temnotě - Carl Sagan

Jak se máme inteligentně rozhodovat ve světě stále více ovládaném technologiemi, když nechápeme rozdíl mezi pseudovědeckými mýty a ověřitelnými vědeckými hypotézami? Carl... detail knihy

Komentáře (3)

tomas2002
tomas2002
16.04.2021

Carl Sagan se řadí mezi jedny z největších lidí, které jsem měl možnost poznat skrz jejich díla. Je to básník stvoření, který nenásilnou formou ukazuje, že ke kráse stvoření nepotřebujeme antropomorfní entity, ale... jen mít otevřené oči.

Jeho "poezie existence" je úchvatná a jsem na ni závislý.

BariEli
BariEli
14.10.2018

Nikdo nedokázal s takovou noblesou vysvětlit vesmír v celé své kráse tak jako právě Sagan. Už přes dvacet let je pryč, ale lidé, kteří si ho pamatují, si stále snadno vybaví jeho hlas, jeho roláky, jeho lásku ke slovu "miliardy" a téměř chlapecký entuziazmus z pochopení vesmíru, v němž máme to štěstí žít.
Je známá spousta jeho citátů. Zde je jeden z nich: "Nechci věřit, já chci pochopit." - Carl Sagan


opic 12
opic 12
26.07.2016

Se svojí upřímnou snahou vědecky poznávat pravdu o světě kolem nás,předávat vědomosti s touhou zlepšit a posunout lidstvo k lepším zítřkum. Kéž by bylo více takových,kteří nemyslí jen na své osobní priority a obohacení. Jak v politických kruzích,tak i všeobecně. Vynikající autor a skvělý člověk Carl Sagan.