Anne Rice

Anne Rampling (pseudonym)

americká, 1941, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (6)

Anne Rice

Přidat komentář
RiverSong
24.07.2016

Nikdy jsem nepoznala takovou autorku jako Anne Rice. Její knihy jsem četla jednu za druhou, nemohla jsem je odložit a šíleně jsem se do nich zamilovala. Popadá mě úplně šílený vztek když někde zaslechnnu, že "je strašně ukecaná" nebo "její knihy jsou nudné". Ovšem, každý má svůj názor. Pro mě se ale Anne stala mou nejoblíbenější autorkou a trochu se obávám, že mi teď spousta dalších knih bude připadat lehce nudných nebo bez nápadu. To, že od ní nevychází knihy v češtině mě nesmírně mrzí.
Kdybych to měla shrnout do jedné věty, asi bych napsala: Klaním se před Vámi, Královno Spisovatelek.

Ladydwarf
01.03.2016

Miluji její styl psaní, miluji postavy upírů i čarodějnic. Hodně mě její knihy ovlivnily. Prostě pro mě je to Paní Spisovatelka s velkým ,,P" i ,,S"

Miha_Trochael
10.01.2015

Někde je zakopaný pes a některý nakladatel by ho měl opravdu velice rychle vykopat, než se všichni fanoušci této skvělé autorky naučí anglicky natolik, že český překlad už nebude nikdo potřebovat...

Vydání v Levných knihách (ehm - v Československém spisovateli) mi opravdu vůbec nevadilo, vítala jsem ho jako novou naději. Slibovali mnohem víc, než jen Upíra Lestata, ale už zase z toho není nic než NIC.

A zatím v USA vyšlo další pokračování, Italové ho pro jistotu měli do dvou dnů i v překladu, Ukrajinci, Turci, Němci a spousta dalších se těší z přeložené série, Elton John napsal hudbu k muzikálu Lestat, Hollywood plánuje vše zfilmovat, nová kniha už několikrát figurovala na žebříčcích bestsellerů (New York Times a Amazon), Anne Rice je svým přínosem srovnávána s Bramem Stokerem...

Ale u nás se nakladatelé z nějakého důvodu domnívají, že je to autorka prodělečná. A když už ji vydají a dokonce za nečekaně levný peníz (uvědomte si, kolik nás to stojí kupovat z USA a stejně to z donucení děláme!), domnívají se, že není vůbec potřeba o tom potencionálním čtenářům říct. No a potom se moc diví, že se ta kniha neprodává zas až tak, jak možná očekávali. Proč asi...

(Představte si, kdo to nezná a uvidí v názvu slovo upír a na obálce to nesympatické, s knihou nekorespondující stvoření, tak bude pelášit pryč, jak kdyby ho někdo kous. Nutno nakladatelům si uvědomit, že tohle nejsou knihy pro typickou fanynku Stmívání! Cílovými jedinci jsou mnohem víc matky typických fanynek Stmívání... A klidně i otcové, nebo spolužáci, kteří chtějí něco víc... Je to věc pro všechny generace, když dostane šanci.)

Nevěříte? Důkaz: http://youtu.be/ctxRMzBsUEk

Jennkie
21.02.2014

I když normálně horory nečtu, ani na ně nekoukám, tato autorka mě naprosto uchvátila a nemyslím si, že píše úplné horory. Mě osobně její příběhy moc neděsily, spíše mě uchvátily svou hloubkovou analýzou nitra hrdinů (z toho jsem spíše měla deprese než strach, obzvlášt při analýze pocitů Louise, upíra s duší), geniálními popisy a skvělou stavbou děje.
Mrzí mě, jak je tato umělkyně u nás přehlížena, doslova hltám její tvorbu, ale už moc nemám co hltat, pokud se nebudu více učit angličtinu, protože u nás není přeložena ani polovina její tvorby a bylo by zajímavé přečíst si od ní i žánrově jinak zaměřené knihy.
Trochu mě irituje, že její neslavnější romány se dají jen tak sehnat v Levných knihách jako nějaký brak - mám odtud Interview s upírem a Upíra Lestata. Na druhou stranu ale mohu být ráda, že se to vůbec prodává, protože její ostatní knihy jsem si musela půjčit v knihovně nebo na internetu, jinde moc k sehnání nebyly.

Seraphin
17.03.2013

Totálně mě odrovnala její série Hodina čarodějnic. Bylo by fajn vidět to i ve filmovém zpracování.

doktorking
15.06.2012

Královna mezi spisovatelkami píšící horory převážně s upíří tématikou.Ve světě pomalu modla u nás stále pořád jsou špatně dostupné její romány,vím že tady jednu dobu vznikla petice na podporu vydávání jejích románu,sám jsem jí podepisoval-už jen to jak dlouho u nás čekáme na překlad knihy podle mích dostupných zdroju je to min.pul roku..Nejznámější dílo interview s upírem a pokračování jako královna prokletých byli i velmi kvalitně zfilmovány.