Howard Allen Frances O'Brien citáty

Anne Rampling, Anne Rice · pseudonymy

americká, 1941 - 2021

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Citáty (29)

... bůh musí mít satana, aby mohl projevovat svou dobrotu a dát lidstvu na vybranou mezi dobrem a zlem. - Upír s tváří anděla


"Abys věděla," řekl jsem jí týmž klidným hlasem, "to, co dnes v noci tady v pokoji zemřelo, nebyla ta žena. Potrvá ještě pár nocí, než doopravdy zemře, možná pár let. Dneska tady zemřela poslední stopa lidskosti ve mně."


"Prosím Vás,...dejte tomu všemu ještě šanci, ještě jednu šanci! Ještě jednu šanci pro mě!" žadonil mladík. Upír se k němu otočil, tvář zkřivenou hněvem. A pak se postupně uklidnil. Víčka se mu pomalu spouštěla přes oči a rty se roztáhly do úsměvu. Znovu se na mladíka zadíval. "Neuspěl jsem," povzdechl si, stále s úsměvem. "naprosto jsem neuspěl..." (Interview s upírem)


Ach, zemři, buď tak hodný, pro vlastní dobro. - Upír s tváří anděla


Bože mých otců, bože mé země, shlédni na mě s odpuštěním. Ukaž mi cestu, ukaž co musím učinit, abych vrátil zpět přírodě to, co jsem jí vyrval. Mám se vzdálit s poníženým pláčem, neboť jsem převelice pochybil? Nejsem bůh. Nevím nic o stvoření a téměř nic o spravedlnosti. Jen tolik je jisté, že ti, kdo nás stvořili, vědí o spravedlnosti také jen velmi málo. Anebo to, co vědí, zůstává nejskrytějším tajemstvím... (Ramses Prokletý)


Co když všechno, co mám, je moje utrpení, má lítost? Proč se jich nechceš zbavit? Aby jsi je měl i ty. Srdce, které truchlí... pro tu, kterou jsi spálil na škvarek. Interview s upírem


Čas od času si představuji nebe jako obrovskou knihovnu s nekonečným množstvím svazků, plnou obrazů a soch určených ke zkoumání. Vidím smrt jako bránu k vědění. Myslíte, že to 'potom' může takhle vypadat? Pravděpodobněji než jediná velkolepě nudná odpověď na všechny naše niterné otázky? (Ramses Prokletý)


Hleděla na Lestata. ,, Mě už ne. ´´ řekl jí ,, Zase jindy a někoho jiného. Rozumíš ? Já ti ukážu, co máš dělat ! ´´ (Lestat - Interview s upírem)


Chci dnes v noci dítě, jsem jako matka ... Chci dítě ! (Lestat - Interview s upírem)


Je to tak jednoduché. Nic ti to ale neřekne, dokud ti to samotné nedojde, ať už jsi kdokoliv. - Mladý Mesiáš


Miluji tě, bratře můj, ať už jsi kýmkoli. - Mladý Mesiáš


Moje nová přirozenost je největší dobrodružství jaké mě kdy potkalo. Předtím bylo všechno zmatené, zamlžené, procházel jsem životem jako slepec tápající od jednoho pevného předmětu ke druhému. Teprve když jsem se stal upírem, začal jsem si vážit veškerého života. Nikdy jsem nevnímal živouví, pulsující lidskou bytost, dokud jsem nestal upírem, nevěděl jsem co je život, dokud mi nezačal tryskat rudým proudem přes rty, přes ruce ! (Luis - Interview s upírem)


Nechtělo se mi za ním jít. Byla zima a já byl spokojený v Londýně, kde jsem strašil po divadlech, chodil na Shakespearovy hry a četl hry a sonety po celou noc. Neměl jsem zrovna myšlenky na nic, než na Shakespeara. Lestat mi ho dal. A když jsem měl po krk zoufalství, otevřel jsem knihy a začal číst. (Upír s tváří anděla)


Nemám víru, nemám optimismus, nemám pevné přesvědčení, pokud jde o rozum či morálku. - Upír s tváří anděla


Nevím nic, protože vím příliš mnoho, a zdaleka dost nechápu a nikdy nepochopím. Ale tohle jsi mě naučil, ty stejně jako všichni ostatní, které jsem kdy znal - že láska je nezbytná, stejně jako déšť pro květiny a stromy, jako jídlo pro hladové dítě a krev pro hladovějící a žíznící dravce a šelmy, jimiž jsme. Potřebujeme lásku a láska nás může přimět zapomenout na všechnu divokost a odpustit ji, jak to snad nedokáže nic jiného. (Upír s tváří anděla)


Odmlčela se, naklonila hlavu ke straně, tvář vážnou, a přece nadále prostou. „To nebylo moje rozhodnutí, chápeš,“ řekla. „Prostě jsem nedělala nic jiného. Rodiče byli mrtví. Prostě jsem nevycházela ven. Prostě jsem nebrala telefon. Prostě jsem nehrála nic jiného. Prostě jsem neposlouchala, co říkal. Prostě jsem neplánovala. Prostě jsem nejedla. Prostě jsem se nepřevlékala. Jen jsem hrála Appassionatu.” „Chápu,“ řekl jsem tiše. (Upír s tváří anděla)


Pravda je riskantní. Průměrní lidé věří, že lži jsou nezbytné, že slouží svému účelu, že pravda je rozvratná, upřímnost nebezpečná. (Dar vlka)


Tohle bylo jasně nebezpečné stadium opilosti - věci kolem se mihotaly, zrnko mramoru mělo zvláštní význam a člověk byl schopen dopustit se nejurážlivějších výroků. (Ramses Prokletý)


Tohle je jediné slunce, které ještě někdy uvidíš. Ale tisíciletí nocí budeš mít na to, abys viděl světlo, jak je nikdy žádný smrtelník neuvidí, abys je kradl vzdáleným hvězdám, jako bys byl Prométeus; nekonečné osvícení, jehož prostřednictvím porozumíš všemu. - Upír s tváří anděla


Ty chceš - i když jsi mrtvý - abych tě ještě jednou oživil. Ačkoli by na mě snad mělo zapůsobit tvé pozvání, musím s politováním odmítnout. Interview s upírem


Ty lítost neznáš, ty necítíš nic... Jestli je to všechno, co se mám naučit, tak to můžu udělat sám. Interview s upírem


Udej jasnou cestu, pastýři, nebo odlož svou berlu. - Upír s tváří anděla


Ve skutečnosti je věčnost prožíváním jednoho lidského života za druhým.


Víš, že kvůli lásce jsem, jaký jsem. To láska ze mě udělala tohle. - Mladý Mesiáš


Všechno šlo do horoucích pekel. Svět skončí v plamenech. Přines mi trochou bílého, než to skončí, ano? - Upír s tváří anděla


Všichni potřebujeme lásku, dokonce i ti nejhorší zabijáci, nejhorší zvířata. Všichni potřebujeme lásku. (Dar vlka)


Všichni toužíme po životě. Tak to má být. Pokud netoužíme po životě, nezasloužíme si žít. (Dar vlka)


Vždyť říše snů byla tím nejvzdálenějším místem, kam jsem mohl jít. - Mladý Mesiáš


Zapomeň na něj. Ať tělo poučí ducha. Rty měla rudé, pohled přímý, kadeře žluté jak zlatý vodopád, požku jakoby zbělenou leprou, děsivá noční můra to byla, jaká jen se může lidem zdát.