Zuzanka45 Zuzanka45 komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jsem fanoušek sportů a fotbalu zvlášť, tudíž jsem nemohla tento příběh vynechat. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak se to rozjelo a nedokázala jsem se odtrhnout. Ze začátku mi byl Kulti docela nesympatický, ale pak jsem si k němu nakonec našla cestu, Sal byla už od začátku moc fajn. Dávám 4,5 hvězdičky.

24.12.2023 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Jedná se o volné pokračování knihy Hra na druhou, což je skvělé, protože i člověk, který nečetl 1. díl pochopí, o co v tomto dílu jde. V tomto dílu se jedná hlavně o Nelu, řeší své pocity.. do půlky knihy mi chyběl na scéně Ben, od druhé půlky se kniha nedala odložit. Všechny postavy mám svým způsobem ráda. (Nejvíc Bena!). Opět v knize nechyběl zvrat a pocit, že musím vědět, co se bude dít dál. Mám radost za tak hezké zakončení příběhu Nely a Bena. Ta obálka je prostě nádherná! A lepší název bych nevymyslela.

21.12.2023 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Už po pár stránkách mě kniha začala bavit. Příběh mě vtáhl do děje a já jen čekala, co se bude dít dál. Stránky ubíhají rychle a děj vás stále udržuje v pozoru. I přes to, že je kniha hubená, stalo se v ní tolik veselých i smutných událostí. Bena jsem si docela oblíbila. Líbilo se mi, jak každá kapitola začínala moc pěkným citátem. Monogol pro Nelu byl třešnička na dortu.
Doporučuji a sama se brzy pustím do volného pokračování!

16.12.2023 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

I přes to, že už je to 4. díl stále má autorka o čem psát a stránky mi ubíhají rychle. První část byla řekla bych až drsná. Zjištění dlouholeté lži, odloučení, ztráta, vyrovnávání se se smrtí, vyčítání.. V tomto dílu jsem měla popravdě radši Hardina, začal se snažit a Tessa ho stále dokola odmítala.. Hardin se stal opravdu hodně lepším já. Konec byl tak dojemný...
Krásné zakončení série After!

01.12.2023 4 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Nemám slov.. To bylo něco tak nepopsatelně krásného. Příběh plynul nádherně, přesně tak, jak to v knize má být. Oba hlavní hrdinové mi přirostli k srdíčku, Waylay byla úžasné dítě a i ostatní postavy se mi moc libily! (Až na Tinu). Každou chvíli přicházely nějaké zvraty, které mě udržovaly, abych knihu nemohla odložit. Posledních 100 stránek jsem byla šíleně v pozoru, bála jsem se, jak to všechno skončí. Po dlouhé době kniha, která mě zasáhla a oči nezůstaly suché. Epilog neměl chybu a proslov autorky také ne.

23.11.2023 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Kniha plná sarkasmu. Pokud sarkasmus nezvládáte, určitě to nečtěte, občas ho bylo až přespříliš. Lilith a Liam se k sobě nárámně hodili. Liamovo tajemství ohledně Celie mi přišlo fajn a celkem originální, kdyby tam nebylo, kniha by byla docela nudná. Posledních pár stránek mě bavilo a byl to opravdu moc pěkný závěr knihy. Není to úplný TOP od Penelope, ale kniha rozhodně není špatná. Ze série u mě zatím stále vedou Její třešničky. Dávám 3,5*.

14.11.2023 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Jsou jen 2 typy lidí - ti, co sérii After propadli, a ti, kteří ji nenávidí. Já jsem sice typ první, ale občas mě nějaké ty scény fakt štvou a připadají mi až moc přitažené za vlasy. Opět je v knize typický kolotoč: hádka - sex - hádka - rozchod - sex - hádka - sex . Hardin se někdy chová jako naprostý dětinský hlupák a sobec ale jsou časy, kdy ho mám i ráda. Tessu jsem v tomto díle docela i chápala, ale občas mi bylo líto Zeda a Trevora (co si budeme). Kniha se čte moc dobře. Určitě doporučuji nejdřív přečíst knihu a pak až shlédnout film, protože kniha je o mnoho více obsáhlá, jak je to i v předchozích dvou dílech. Myslím, že tajemství, které vyšlo na konci najevo, nikdo nečekal.. Kniha má opět otevřený konec a já se brzy vrhnu na další díl.

12.11.2023 4 z 5

Síla naděje Síla naděje Barbora Walterová Benešová

Silná, bolestivá a tragická kniha s dobrým koncem (naštěstí). S tématem, které se zde řešilo jsem se ještě nesetkala a smekám, muselo být pro autorku těžké něco takového napsat.

21.06.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Nepopsatelný příběh. Vůbec jsem netušila, jak se hlavní hrdinové propojí s minulostí. Už od začátku, jsem si říkala, že tato kniha nemůže skončit jinak než happyendem, ale to co přišlo, jsem nečekala a přesně to je v knihách od Colleen skvělé!

16.06.2023 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Krásný romantický příběh. Kniha psána z pohledu obou hlavních hrdinů.

31.05.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Lehtivé, vtipné čtení, co víc k tomu dodat. Kniha nezklamala. Jen mě mrzí, že není delší, protože tyto knihy se čtou jedním dechem.

23.05.2023 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Lehtivé, vtipné čtení, co víc k tomu dodat.

23.05.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Kniha se četla jedním dechem. Od začátku až do konce mě bavila. Konec byl rychlý, klidně bych to ještě prodloužila, ale příběh mě nezklamal, bylo to přesně to, co jsem čekala. Kdo ma rád v knihách milostné hrátky, doporučuji.

22.05.2023 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Kniha mě bavila, nevím proč má má databázi tak malé hodnocení. Já s ní byla naprosto spokojená. Ideální lovestory na odpočinek.

02.08.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Ze začátku mi trvalo než jsem se do knihy dostala, ale jakmile jsem se do ní v jedné třetině začetla nebylo cesty zpátky. Kniha mě bavila až do úplného konce. Láska mezi Alexem a Henrym byla roztomilá. Fandila jsem jim!
Každý si zaslouží upřímnou lásku.

26.07.2022 4 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Nádherná kniha. Plná smutku, radosti, vzteku a odpuštění.

18.07.2022 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala! Nádherná kniha, která chytne za srdce a donutí vás zapřemýšlet. Příběh mě hned vtáhl do děje a až do poslední stránky mě ohromně bavil. Doporučuji!!!

08.07.2022 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Popravdě, nevím co napsat. Kruté.

17.02.2022 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Fajn kniha, akorát se mi zdála občas zbytečně zdlouhavá. Každopádně pěkný příběh.

06.02.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Další super kniha k maturitě, která se čte dobře a rychle.

30.01.2022 5 z 5