Zuzanka45 Zuzanka45 komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Moc krásně napsané. I přesto, že jde o básně, se dají příběhy skvěle pochopit a dobře se čtou. Doporučuji se podívat i na film, ten je za mě také moc pěkně propracovaný.

22.01.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Hezká, rychle a dobře se četla. Kniha však není nijak veselá, naopak. Je to kniha k zamyšlení...

21.01.2022 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Knihu jsem tedy moc (nebo spíš vůbec) nepochopila, nejspíš kouknu ještě na film, ale kniha mě bohužel nezaujala :/ třeba časem..

16.01.2022 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Moc pěkná kniha! Skvěle napsaná, moc dobře a rychle se četla. Pěkný příběh. K maturitě doporučuji!

15.01.2022 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Hezké, rychle přečtené, ale občas se mi to hůře četlo.

14.01.2022 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Moc krásné, ale i moc smutné. Pocity u této knihy byly všemožné.

09.01.2022 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knihu jsem měla přečtenou hned (za nějaké 2 hodiny), k maturitě doporučuji. Občas jsem měla problém z moravským nářečím, ale četla se naštěstí opravdu rychle, tak se to dalo zvládnout. Příběh pěkný.

05.01.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha se čte rychle a celkem dobře, je tenká a malinká, jako povinná četba skvělá. Moc hezký konec.

04.01.2022 4 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Skvělá kniha. Bavila mě. Nejdřív jsem se bála, že knihu nepochopím, protože těch postav je tam mnoho, ale nakonec to dávalo hlavu a patu, a já se v příběhu naprosto vyznala. Milé čtení.

27.12.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Milé, hezké, zábavné ale i smutné čtení. Jako povinnou četbu doporučuji.

11.12.2021 4 z 5

Mám ráda filmy o tomto období, proto jsem zkusila přečíst knihu a nečekala jsem, že mě to bude bavit, bavilo mě to možná i více než film. Určitě to není poslední kniha na toto téma, jakou přečtu.

15.11.2021 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá kniha. Přečetla jsem ji v rámci maturitní četby a jsem moc ráda. Doporučuji!

15.11.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná, smutná a pravdivá kniha.

16.04.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Toto byla opravdu síla! Bylo to něco tak nádherného. Smutný příběh, do kterého byl krásně vepsaný humor, upřímnost, přátelství, láska, bolest, chytrost... Tak dojemnou knihu jsem dlouho nečetla.
Každý by si ji měl přečíst! Doporučuji!!!

10.03.2021 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Momentálně cítím všechny emoce. To bylo tak krásné čtení. Ten konec, aah. Dojemný. Vůbec se nemohu rozmyslet zda je lepší tento díl nebo Věřit znovu. Každý měl něco krásného v sobě. Toto téma mi každopádně bylo bližší než ve Věřit znou, protože mé hobby je focení a zemědělství, takže opravdu trefné. Zároveň jsem se naprosto dokázala vcítit jak do Sawyer tak do Isaaca, jelikož jsem pár věcí z jejich života zažila na vlastní kůži. Celou sérii jsem si moc oblíbila! Za mě jedno velké doporučení!

04.03.2021 5 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tento díl byl o malinko lepší než 1. Byla to sice stále strašná jízda na horské dráze, směs pocitů, ale už se jejich hádky a usmiřování nestřídaly ob stránku. Vím, že je to naprosto toxický vztah dvou mladých lidí, ale přece jen se mi to fakt líbí. Je to čtení, které vás baví. I přes 600 stran je to přečteno fakt hned. Střídání dvou pohledů - Tessy a Hardina - je naprosto skvělé. Pokud to ovšem čtou holky mladší 15 let, je to opravdu síla, ale mě to naprosto bavilo a pohltilo. Nesnáším otevřené konce, u 1. dílu to bylo něco hrozného, tady už to neskončilo tak moc otevřeně, ale přece jen trochu ano. Teď mě čeká film a co nejdřív si pořídím i další díly.

28.02.2021 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Nečekala jsem to, ale i tento díl mě opět moc bavil a byl stále skvěle čtivý. Netuším, jak se autorce povedly tak pěkné všechny tři díly, aniž by to bylo jakkoli ohrané nebo prodlužující. Za mě dokonalé zakončení série. Ten konec byl úchvatný a prostě mě dojal. Všechny 3 díly jsem četla po sobě a rozhodně toho nelituji. Chtěla bych klidně další pokračování příběhu Lary Jean a Petera. Tento díl se mi zdál o malinko lepší než 2. Jediné, co celé sérii vytknu, je to jídlo. Na každé stránce nějaké jídlo, bylo to už trochu ujeté, protože to fakt nahání strašné chutě. Ale bez toho by to nejspíš nebylo ono.
Pro romantické duše jako dělané! Na toto čtení budu opravdu ráda vzpomínat.

23.02.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Tento díl mě opět bavil. Musím říct, že 1. díl byl možná o malinko lepší, ale to neznamená, že by se mi tento nelíbil, to vůbec ne, byl skvělý. Lara Jean byla furt miloučká. Ale Peterovo chování mi vadilo a o Gen ani nemluvím. John byl úžasný, jen mě mrzí, jak to s ním skončilo. Od půlky jsem se nemohla odtrhnout a velmi mě zajímalo jak to bude pokračovat. A hned na to, se pouštím do dalšího, posledního dílu a jsem zvědavá jak to autorka ukončí. Nečekala jsem to, ale tato série mě hodně oslovila.

20.02.2021 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Milá kniha, která se čte opravdu sama. Do čtení jsem se nemusela vůbec nutit a bavilo mě to. Určitě je lepší si nejdřív přečíst knihu a potom se podívat na film, jinak tušíte co bude následovat. Kniha se mi líbila, jsem prostě romantická duše. Nejlepší byla Kitty, ty její hlášky stály za to. Knize bych ale vyčetla to, že co stránka to nějaké jídlo. Měla jsem furt na něco chuť. Popcorn, brownies, muffiny, medvídci, cukroví, čokoláda, toasty, cheeseburgery, hranolky, smažák...asi chápeme - jídlo, jídlo a zase jídlo.

18.02.2021

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Už v 1. dílu jsem si velmi oblíbila Dawn a hlavně Spencera a těšila se na jejich příběh. Líbilo se mi to mnohem více, opravdu mnohem více, než Začít znovu. V tomto dílu mi absolutně nic nechybělo. Možná by mě zajímal i pohled Spencera, ale i tak to bylo opravdu skvělé. Byl to krásný zamilovaný příběh, ale nejen to byl i plný bolesti, zrady, odpuštění, tajemství, přátelství a zlé minulosti. Mile mě překvapila Sawyer. Všechny postavy v knize mi sedly. Spencera jsem si zamilovala. Fakt moc hezky napsané, čtivé, vtipné a radostné. A prostě už potřebuji další díly, to je jasné.

13.02.2021 5 z 5