Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...zobrazit vše

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.33776

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Andina123včeraHodnocení knihy 4 z 5

Bylo to fajn, ale...
Je fakt, že člověk ví, že tam umře Hazel, Augustus nebo oba dva....
... Strašně mě štve, že umře (někdo). Prostě jsem naštvaná, že umře a mohlo to skončit jinak. Třeba, že oba dva přežili, ale měli velký problémy, co já vím s plícemi a s nohou, ale to by nikoho nerozbrečelo, co?

TerraNovavčeraHodnocení knihy 5 z 5

Někdy jsem se smála. Někdy zase brečela. Je to úžasná knížka plná emocí. A hlavně je to podle reality. Protože to, o čem se tam píše, je život. Nějakou dobu je náš život skvělí, a nějakou dobu na nic. A přesně o tom je z části tahle knížka. Aneb jak bylo řečeno: "Život je jako horská dráha." :)

MájaM.22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Podle mě úžasná kniha:) Doporučuji přečíst:)

kamolka19.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokud si myslíte, že když jste viděli filmy, tak číst knihu je zbytečné, tak jste na omylu. Tato kniha mě znovu přesvědčila, že knihy v sobě skrývají něco, co ve filmu nikdy nepochopíte (a nebo to do toho filmu vůbec nedají). Při čtení této knihy (i po jejím dočtení) jsem si říkala, jak je možné, že takto nemocní teenageři si dokáží užívat života tak, jak to mnozí zdraví nedokážou (včetně mě). I když nemám ráda romantiku, čas od času je to jako oddechovka dobrý a jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna tuto knihu. Bylo to dojemné, ale i vtipné a také tam byla pár věcí k zamyšlení. Mě osobně se nejvíce líbilo, že všechna vyobrazení jsou ve své podstatě abstraktní. Moc doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku, ale i těm, kteří si jako já chtějí čas od času u něčeho odpočinout.

Gi-Gi18.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

je problém tuhle knížku číst a nebrečet, jak je u mě obvyklé, četla jsem ji až po filmu, ale stejně jsem slzela. popis péče o nemocného a jeho stavy, je alespoň podle mého popsán velice věrně a o to snáz se ta kniha dostává pod kůži. taky jedna z těch co se rychle přečtou, protože nechcete věřit tomu, že na konci je to, co od začátku čekáte..

harena17.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Většinou citlivá, trochu humor i sarkasmus.Ale konec mě zcela vytrhl z děje, až moc mě tlačí k slzám a nevěřím mu. A opravdu - ve 4. stadiu rakoviny chodí s kyslíkovou bombou po městě? To snad ne.

SeverusSnape16.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nebylo to špatné a musím pochválit originalitu tohoto smutného příběhu s nečekaným zvratem,kde byly skutečně uvedeny všechny strasti nemoci -rakoviny,která je pomalá,ale často i jistá smrt.O které by se mělo více mluvit,jelikož se týká každého z nás.Ale upřímně nechápu pobláznění okolo tohoto autora.

MissReview15.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Když jsem si tuto knihu poprvé přečetla bylo to chvíli potom co vyšel film a "Hvězdy" byly všude. Kamarádka ji přinesla do školy jako referát a já hned věděla, že si ji musím přečíst. Příběh Hazel a Guse je opravdu úchvatný. Kniha je doplněna mnoha citáty a to na knihách úplně miluju. Při čtení mi oči nezůstaly suché. Ke knize se pravidelně vracím. John Green je od té doby mým velmi oblíbeným autorem.

sgjoli13.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento román byl mým prvním setkáním s Greenem coby spisovatelem a vlastně jsem se k němu dostala jen pro to, jak moc se o této knize mluvilo a jak moc ji všichni chválili, přes její smutný konec. A protože jsem zvědavec zvědavá, samozřejmě mě zajímalo, co na této knize všichni vidí. Nakonec jsem i já podlehla kouzlu Greenova vypravěčství a nelituju.
V této knize se mi dostalo intenzivního emocionálního příběhu dvou mladých lidí, kteří během krátké doby zažijí víc než mnozí za celé roky. Hrozně moc mě bavilo, s jakou vervou se přes své zdravotní problémy a nesnáze, které musí dennodenně překonávat, Hazel a Augustus snaží žít naplněným životem, dokud mohou. Nechtějí, aby je nemoc omezovala, a vůle žít a touha prožívat vše, co prožívají zdraví lidé, jim dodává sílu do dalších dnů. Nevím, jestli to ostatní čtenáři vnímali stejně, ale já po dočtení knihy měla najednou pocit, že si musím života hrozně moc vážit a vytřískat z něho, co nejvíc to půjde, a prožít ho naplno, dokud mi to zdraví dovoluje, protože nikdo nikdy dopředu nevíme, kdy už nebudeme moct. Tak moc sugestivně na mne Hvězdy zapůsobily.
Zároveň mě bavilo, jakým způsobem Green stylizoval obě hlavní postavy. Sarkastické, ironické, ale takovým zábavným způsobem, že si je člověk prostě musí oblíbit. Ze všeho si dělají legraci, i ze své nemoci, protože tento nadhled a pro někoho možná trochu zvrácený styl humoru je pro ně způsobem, jak se ze své nemoci nesesypat.
Hrozně mne baví Greenův styl psaní – je lehký, přirozený, živý a čtenáře velmi rychle vtáhne do děje, bez ohledu na to, o jak těžkém tématu se píše.

KateChatt13.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Možná se můj názor nebude shodovat s velkou většinou, ale připadalo mi že film je o dost lepší než kniha. Ovšem obrečela jsem oboje, takže mi to tolik nevadilo.

marukm12.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pro mě hodně silná kniha. Jedno oko nezůstalo suché.

bookwoman06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila už jenom proto,že měla silný děj.Ode dne kdy jsem ji začala číst jsem se od ní neuměla odtrhnout.Trochu mi připadalo že sám John Green musel něco takového zažít,aby mohl psát o tak vážně tématu jako je rakovina.Kniha se četla skoro sama a bylo mi líto že jsem ji už dočetla.Už teď vím že si přečti i další knihy od Johna Greena.
DOPORUČUJI :-D

Inaa06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento příběh patří k mým NEJ. Knihu jsem přečetla tak rychle, protože mě neskutečně bavila.
Mám problém číst v hluku ale do této knihy jsem se doslova zažrala tak že si moje spolubydlící mohla pustit hudbu i na reprák a bylo mi to jedno, vnímala jsem pouze slova napsaná v té knize. John Green je bezpochybně úžasný spisovatel, a rozhodně si přečtu i jeho další knihy. Miluji ten příběh a myslím že se k té knize budu vracet často, asi tak jako Hazel k CN.

Evelína0004.05.2016

Tato kniha mě nehorázným způsobem naštvala. Je to přímo výsměch lidem, kteří mají rakovinu. Pár lidí z mého blízkého okolí ji měli a zemřeli na ni. Jedna přítelkyně měla dokonce právě rakovinu plic. A vskutku ve 4.stádiu rakoviny nepobíhala po městě s kyslíkovou bombou.

Jistě... Kniha je dojemná, ale schválně útočí na čtenářovi city. Vskutku nepovedená a urážející kniha. Psát o rakovině fikci... TFUJ! Něco tak pobuřujícího jsem dlouhou dobu nečetla. Vlastně ještě nikdy... Rozhodně nedoporučuji. Spisovatel se mi natolik znechutil, že se vyhýbám i jeho dalším knihám.

PitaPitovic03.05.2016

Asi jsem jediná, která se do knihy nemohla začíst. Snažila jsem se, protože jsem všude slyšela jak úžasná je. Ale bohužel. Knihu jsem opustila asi v půlce.

LuciQQ701.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

geniální knížka.....ohraný konec žili šťastně až do smrti je pořád dokola a tato knížka je velmi (bohužel a zároveň díky bohu) reálná...tohoto autora velice obdivuji

darion29.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ať už některé čtenáře nadchne nebo se jim zdá proti očekávání slabá, evidentně málokoho nechává lhostejným. A toho si u knížek vážím!

Radka211028.04.2016

Přečetla jsem ji na jeden nádech a jsem ráda,že takova kniha byla napsána. Pozitivní přístup mladých lidí,k tak vážné nemoci, mě překvapil.

svobonís26.04.2016

Tahle kniha se mi moc líbila, i když byla na to téma, které zrovna moc nevyhledávám, tak se mi přesto strašně moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout, prostě super knížka.

Lendie25.04.2016

Úžasná kniha, která se čte naprosto sama. Co víc říct, než jedním slovem...Úžasná!!!
J.Green me jako vždy nezklamal.

smoldo5623.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hviezdy boli prvou knihou, ktorú som od Greena čítal. A hoci ma vo výsledku "nezničili" tak ako film, stále boli výbornou knihou, po ktorej som objavil môjho najobľúbenejšieho spisovateľa. Len ten koniec mohol byť kratší.

gabca200323.04.2016

Knížka je úžasná, lepší než film.

Anet0913.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Kniha byla opravdu čtivá a místy i trochu zábavná. Avšak naumělkované metafory všude kolem a i menší naivnost už člověka začne štvát. Kniha byla přeslazená a i konec mě trochu zklamal. Kniha rozhodně není nejhorší, ale větší pozornost si zaslouží i jiné.

petra408007.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Zpočátku mě knížka trochu nudila, nakonec mě ale příběh vtáhl a bylo to fajn čtení. Ale tedy žádná bomba jak jsem dle komentářů čekala :-( Autor dost tlačí na city čtenáře.

lucie726307.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Bohužel největší chyba, kterou člověk může udělat, je nejdříve vidět film, než přečte knihu! Jsem zrovna ten případ....příběh jako takový je úžasný, na takové smutné téma místy velice humorný, u filmu jsem probrečela polovinu, ale u knihy bohužel ne.... Emoce v knize jsou velmi dobře popsané a zachycené, číst knihu jako první, určitě si ji užiji víc..... Každopádně hvězdička dolů je asi za závěr knihy, který mi přišel oproti filmu docela zdlouhavý a už mě i přestal bavit..... Nicméně vřele doporučuji všem!!!!

Natyna304.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Štěstí, že jsem knihu přečetla dřív, než byl natočen film. Užila jsem si ji v nevědomosti a na 100%!

Davina03.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moje vůbec první Greenovka... Popravdě jsem si knihu vypůjčila jen z hecu mé sestřenky, že je mou povinností knihomola přečíst alespoň jednu Greenovku. Nevím jestli to bylo tím, že už jsem viděla film, nebo jestli jsem ten příběh slyšela už tolikrát, až mě kniha samotná tolik nepřekvapovala. Myslím, že je i dost přeceňovaná. Rozhodně jsem četla lepší!
Teď ale k samotnému příběhu. Je určitě jedinečně sepsán. Opravdu se spisovatel trefil do mého humoru a musím přiznat, že jsem se často zasmála. Ale ani ten častý humor mě nepřesvědčí ke koupi této knihy. Přesto dávám 4*, svým způsobem i jako omluvu za to, že jsem jako první viděla film, a tak se připravila o jedinečnost příběhu z knihy.

Desamparada02.04.2016

Podle mě jedna z nejlepších knížek. Strašně moc se mi líbila,četla jsem ji hltavě a pak si stáhla i film. Potěšilo mě,že se od sebe příliš neliší jak to bývá zvykem u zfilmované knihy. A nejlepší hodnocení pro něj je, že jsem ho pustila mamce, která se moc dívat nechtěla s tím, že ji to nebude bavit, že je to pro mladý. V půlce filmu vstala,dala si přes rameno noční košili,že jde spát. Řekla jsem ji ať chviličku počká,že zrovna tohle je zajímavý....jak na ně byl jejich oblíbený spisovatel sprostý...tak si znovu sedla na krajíček křesla a zůstala tam až do konce filmu, už nedokázala odejiít jak ji to nakonec bavilo. Ale zpět ke knize,prostě super,nemám co dodat,ať je to naivní nebo ne,jak tu někteří tvrdí...příběh je to krásnej a k zamyšlení,třeba ta Gusova metafora s cigaretou nebo jejich OK značící Navždy..moc se mi líbí to,jak Gus říká,že si nemůžeme vybrat jak nás život zraní,ale můžeme si vybrat kdo nás zraní a on je se svou volbou spokojen,pak si člověk uvědomí,že jsou důležitější věci než to,že se mi třeba zrovna v práci nedaří nebo nevypadám jako modelka nebo mám chudáček malej deprese ze svého pupínku.

evelýny30.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knihu jsem četla spíše ze zvědavosti. Chtěla jsem posoudit, jak se tento známý autor literatury pro mládež vypořádá s tak smutným tématem. Nevím, jestli vůbec se mám do hodnocení pustit. Mám již něco za sebou, s problémem chemoterapie jsem se setkala jak profesionálně, tak i osobně. Bohužel něco tak zkresleného a tím pádem naivního jsem již dlouho nečetla. Jediné, co bych v této knize vyzdvihla je NADĚJE, nevzdávat se ani za těch nejnepříznivějších okolností. Nepřestat doufat, protože naděje umírá poslední.
Je mi líto, ale žádná literatura na světě vás opravdu na realitu chemoterapie nemůže připravit, ale za naději dávám tři hvězdy.

šebory26.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moc hezky se to četlo: jak Augustus řekne Hazel: Ty jsi tak moc ty, že ti ani nedochází, jak jsi výjimečná. Filozofie života a lásky v jedné větě. Komplikuje to jen jedna věc: smrt sama.