Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34290

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

arket
včera

úžasná knížka, přečteno doslova jedním dechem přes noc. Doporučuji

Jane007
03. prosince

Není to můj šálek čaje. Konec blbý a příběh moc originální nebyl. Ale jedna věc mě na Greenovi těší: dává významnou roli knížkám.

Čerstvýnátěr
28. listopaduodpad!

plakal jsem

m.valova
27. listopadu

Smutná kniha,čtivá,ale není to úplně moje parketa.

HollyGolightly
20. listopadu

Jednoduše skvělá. Připomene, co je v životě důležité. Neplout po povrchu, všímat si věcí kolem a hlavně - žít.

ivca3710
19. listopadu

Nádherná kniha. Měla jsem ji přečtenou za 1 a půl dne. Na filmu jsem byla před dvěmi lety a zamilovala jsem se do něj, ale v té době jsem čtení nesnášela, tak mně nenapadlo si přečíst knihu. Ale teď, po dočtení knihy, jsem velice ráda, že jsem si knihu přečetla. Všichni mi tam strašně přirostli k srdci a loučení s nimi bylo těžké, kéž by byly další díly.. Jakto, že vždycky, když čtu nějakou jednodílnou knihu, tak mi tak postavy přirostou k srdci, že chci další díl? :D ..

Maysonnie
17. listopadu

Tahle knížka si mě celou získala.
Nevím, co jiného bych k tomu měla říct, prostě jen to, že je to úžasná knížka, se smutným dějem, která vás rozbrečí, ale také pobaví a zanechá ve vás spoustu pocitů.

Grety
17. listopadu

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomu napsat. Snad jen, že mi hrdinové přišli až moc dokonalý a laskavý vzhledem k situaci, která je potkala..Vděčné téma pro řadu čtenářů, ale podle mého názoru moc vyumělkované k dojemnému příběhu.

janousovaeliska
13. listopadu

Právě jsem knížku dočetla a jsem nadšená sice strašnej doják ale i zábava a mladá láska no prostě všechno dohromady a je to moje nejlepší kniha co jsem četla je asi od 14-18 let a je skvělá

adevis
10. listopadu

Co k tomu říct, prostě doják s velkým D!

karoli120
10. listopadu

Ou tak tuhle knihu zbožňuju.

stovice
10. listopadu

Tak já nevím veškeré mé okolí knihu hodnotí jako dokonalou. Je pravda, že se čte dobře a stránky utíkají dost rychle. Příběh je myslím si dost vděčné téma a některé pasáže byly celkem vtipné. Jinak jsem, ale čekala mnohem víc než co se mi dostalo. Asi kdybych byla mladší líbila by se mi víc. Po tomto zklamání ani nemám chuť zkoušet další knihy autora. (A film byl děs to už jsem vůbec nepochopila co na něm všici mají)

Doemit
09. listopadu

John Green ne můj nejoblíbenější autor a úplně nejvíce miluji citáty, které používá. Sice jsem film viděla první, ale i přesto jsem byla do knihy ponořená.

Vampirosa
06. listopadu

Knížku jsem si přečetla až po shlédnutí filmu, ale i tak mě bavila. Krásné, smutné,.. zkrátka dojemné. :)

marta0912

Nevím jestli to hodnotit dobře nebo špatně. Když jsem byla mladší, byla to jedna z mých nejoblíbenějších knih, teď by mě to stopro ani trošičku nebavilo. XD

Jahoda197

Byla jsem trochu skeptická, protože jsem už předtím viděla film, který mě moc nezaujal, ale nakonec mě kniha příjemně překvapila!

Barsa

Výborné čtení

Elizabeth666

Co o knize říct a čím začít?
Je to jednoduchý každý čtenář si udělá svůj obrázek s pocity.
A mé pocity jsou někdy veselé a někdy smutné.
Kdybych tady měla psát obsáhle věty bylo by to na dlouho.
Žádný komentář vám neudělá větší radost než Vaše pocity,názory a dojmy ( Teda podle mě )

100% Doporučuji

Dikyld

Krásn kniha. Viděla jsem prvních pár minut filmu a řekla jsem si, že si prostě tu knížku musím přečíst a dobře jsem udělala. Přečteno jedním hltem a to doslova. Odtrhla jsem se jen když jsem musela na záchod nebo se najíst. Vřele doporučuji :)

monarichter

Tahle kniha není špatná, jen jí něco chybí. Postavy mi přišly až moc filozofické, stejně jako jejich názory. Young Adult mě prostě nebere. Ovšem pro někoho, kdo má tenhle typ knih rád, je to určitě to pravé.:-)

Piper222

Úžasná kniha.

janulik3211

Dojala mě kniha i film.Mám ráda smutné příběhy.U knihy i filmu si popláčete i zasmějete.Dávám klobouk dolů jaký krásný příběh o dívce může napsat muž.

andyksandy1199

Knížka je dobrá, ale více se mi líbilo Hledání Aljašky a Paírová města.

michaela5726

Docela pěkná oddechová kniha, přečetla jsme si ji pouze proto, protože jsem jí dostala. Popravdě jsem asi očekávala více.

MarcanC

Hmmmm ... Nepřály?

Apollka

Tato kniha nepatří mezi ty se šťastný koncem. Je smutné, že smrt si nás najde, i takto mladé a v nejneočekávanějších okamžicích. Přesto se zde nečte přímo o smutku, ale o lásce. O něčem, co bylo pro Hazel Grace hvězdou na černočerné obloze. O světélku mezi depresemi. O chlapi, který se do ni zamiloval. Zamiloval se do takové Hazel Grace, jaká jen ona mohla být.

Jak ironické, že Augustovi, který Hazel slíbil, že ji bude mluvit na pohřbu nakonec mluvila ona.

Zdenulkaa

Moc hezká kniha, doporučuji k přečtení

cincina

Hvězdy nám nepřály jsem vůbec číst nechtěla, ale pod nátlakem kamarádek, jsem byla přinucena. Tím, že jsem věděla o čem to je a jak to dopadne, se mě ta kniha až tak nedotkla. Možná, že kdyby se o tom tolik nemluvilo a nebylo to všude, kam se podívám, tak by to dopadlo jinak.

Kristy.1991

Young adult. Tak asi tady bych za řádila tohoto spisovatele. Ačkoliv jsem nikdy tento 'žánr' nevyhledávala, musím říct, že knihy J. Greena mají hezké myšlenky i přesto, že se jedná o nenaročné čtení. Hvězdy nám nepřály je zatím jeho nejlepší kniha, kterou jsem četla. Nemám ráda knihy s tématikou rakoviny, ale tato bude paradoxně asi výjimkou. Dvě smrtelně nemocné hlavní postavy místy používají až moc černý humor. I když ono se to ani humorem vlastně nedá nazvat. Spíš přístup k nemoci. Kniha je velmi čtivě napsaná a je takovou typickou oddychovkou. Určitě Vám ale nějaká ta slzička na konci ukápne. Ale na druhou stranu má i momenty, kdy se s chutí zasmějete.

kittlerka

Musím říct, že knihy tohoto žánru běžně nečtu, proto mi také doma ležela asi rok.

Ale jsem strašně ráda, že jsem si ji přečetla. Byl to neuvěřitelně silný příběh, nádherně napsaný. Autor mě rozesmál i rozbrečel. Bylo to nádherně dojemné. Za mě naprosto úžasná knížka.