Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.33967

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
cathyblack26.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha byla roztomile smutná. Neválela jsem se smíchy, netopila jsem se v slzách, přesto mi to jednodenní čtení bylo příjemné a August a Grace mi byli sympatičtí až do úplného konce. Mrzí mne, že se musí psát knihy o takovýchdle šílenostech, těší mne, že o tom někdo dokáže psát s nadsázkou a humorem. Překvapuje mne, kolik lidí si tuto knihu přečetlo a kolika z nás otevřela kniha oči. Greenův styl psaní je přeci tak obecný ale i zvláštní. Machruje nad námi chytrými citáty a používá odborné názvy a přitom nás vtahuje do jednoduchého příběhu na pozadí strašlivě komplikovaných stavů lidské mysli. Fakt se mi to líbilo. "Dobře."

anneblack26.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, kdy šel film do kin, a mně se tak na obálce uhnízdili představitelé dvou hlavních rolí. Což by mi tolik nevadilo, kdyby mi původní obal nepřipadal stokrát hezčí než ten můj. Ale nesuďme knihu podle obalu, že.
Věděla jsem, o čem zhruba příběh je, a tak jsem si předem připravovala kapesníčky. A moje očekávání byla naplněna. Hvězdy nám nepřály se čtou hezky rychle, až je vám líto, že se blíží konec. Kniha je nabitá vtipy, situacemi, se kterými se lidé s rakovinou setkávají a popisuje, jak je smrt pomíjivá.
Já osobně konec probrečela a hned po dočtení jsem se s nadšením vrhla na film, který mě bohužel zklamal, ne snad hereckými výkony, spíš tím, že se mi dostatečně nevyrovnal knize.
Tak jako tak dávám čtyři hvězdičky, protože až bude zase nálada a správný čas, ráda si knížku přečtu znovu.

Lexa12324.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zamilovala jsem si tenhle příběh. Brečela jsem jak u filmu, tak u knížky. Možná že nekončí zrovna šťastně ale stojí si to za to přečíst a prožívat všechny ty věci a dívat se na ty alegorie (utajené smysly v díle). Nebo taky na některé pravdy. Např. Svět není továrna na splněná přání. Chtěla bych mít tu knížku, co četla Hazel "Císařský neduh.

martinka_okok22.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Ačkoli je to šíleně opěvovaná kniha, která si nese nálepku Světový bestseller, tak za mě rozhodně ne. Celkově se s knihami od Johna Greena neztotožňuji. Nevím, proč, ale i přes to, že je mi patnáct a kniha je určená teoreticky pro mojí a starší věkovou kategorii mi to přijde nehorázně naivní a hloupé. Styl písma mi opět nesedl, ale to není způsobeno Greenem, ale čistě překladatelkou a nejvíce mě iritovalo, že ačkoliv byli Hazel (16) a August (17) studenti, vedli mezi sebou rozhovory jako nějací čtyřicátníci a v jejich podání to vyznělo vážně hloupě.
Tohle je čistě můj názor, ale kdyby bylo po mém, tak ta zlatá nálepka na přebalu už je dávno strhaná ze všech vydání mojí vlastní rukou, protože si myslím, že na trhu jsou mnohem kvalitnější knihy než je tahle, ale bohužel je nenapsal muž jménem John Green, protože kniha napsaná jeho rukou ponese zlatou nálepku kdykoliv a kdekoliv.

i.love.books@20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na přebalu této knihy se píše: ,,Nejvtipnější smutný příběh". Je to pravda, příběh je o bolesti tj. o životě, ale je i plný černého humoru. Přečetla jsem tuto knihu a zamilovala jsem se do ní, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela. V knize Císařský neduh stojí: ,,Bolest se dožaduje procítění". To Hazel s Gusem zažili. V knize se píše, že vše (viz deprese, rakovina) je vedlejší účinek umírání- hmmm... je to zajímavá myšlenka, na kterou se váže příběh o lásce, smrti a bolesti. Smekám před autorem...

smileEvca19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem, prostě Wow! John Green má strašně poutavý způsob psaní. A to, jak dokázal humorem odlehčit ten silný příběh je prostě krásné. Vážně jsem se u té knížky nasmála, i když to nebyl samozřejmě její účel a neměla bych to přiznat. Od začátku to bylo moc pěkné, Hazelin sarkasmus mě dostával už od prvních stránek: Michael měl leukémii, cítil se dobře. (Nebo to aspoň tvrdil. Přijel výtahem.) Od setkání s Augustem už to šlo jako po másle. Ale upřímně, já jmenovat se Augustus Waters, tak chodím kanálama. Ještěže mu říkali Gusi. :-D Naopak Hazel Grace je podle mě krásné jméno. Vážně se mi to moc líbilo a zkoukla jsem i filmovou verzi. Ta taky stojí za to.
A vážně nevím, koho by ten konec nerozplakal. Gus má 85% šanci na přežití a Hazel 20% a Gus nepřežije. Svět prostě není továrna na splněná přání.

MirijamFrankl19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá.Hodně čtivě napsaná,Hazeliny pocity pochopitelné,ale ne ploché.Augustova smrt mě chytila za srdce,avšak nerozplakala(i když to možná bylo tím,že jsem předem věděla,že zemře).
Jediné co,mne trochu štvalo,bylo to,že rakovina nebyla popsána podle pravdy.Ano,četla jsem poznámku autora,ano,vím,že to tak má být a že podle většiny jsem teď asi nudná učitelka bez špetky fantazie(překvapivé,když strašně ráda píši příběhy a básničky,že?),ale já bych se z knížek také něco nového dověděla.
Ale filozofická stránka knihy byla vynikající.Původně jsem dala čtyři hvězdičky,ale po opětovném přečtení svých slov jsem tu poslední hvězdu přeci jenom přidala.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh.

Ria.18.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Když jsem tuhle knížku četla, už byla chvíli na trhu, vlastně zrovna měl jít do kin film a všichni o ní básnili, jak je úžasná.

Byla to druhá knížka od Greena, kterou jsem četla. Zvládla jsem ji v krátkém čase, děj byl poutavý, zajímavý a samozřejmě smutný. Ale musím říct, že tohle je asi jediná kniha, u které můžu říct, že mě bavila stejně jako film (tím chci říct, že normálně filmy po jejich zhlédnutí hned komentuji větou "knížka byla samozřejmě mnohem lepší").

Podle mě je až moc přeceňovaná, čekala jsem od ní asi ještě o malinko víc, a to "víc" tam prostě nebylo.

KaileyBlot18.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Páni. Tak to bylo...něco. Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo, protože mi přišlo, že je strašně omílaná a přeceňovaná. Není. Ten silný příběh mě naprosto dostal. Bylo to moc krásné. Ke konci jsem ji dokonce musela (přestože jsem nechtěla) odložit, protože mě strašně dojala a já na text vůbec přes slzy neviděla. Určitě mi toho mnoho dala. Kdo nad ní váha, rozhodně se do ní pusťte! Je skvělá :))

Didi1516.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem. Velice silný příběh.

Anonymka112.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Smutná kniha. Moc se mi ta kniha líbila. U konce jsem brečela

Fzuzik09.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

No co k tomu říct.... Nejsem příznivcem zfilmovaných bestsellerů a jejich masové četby.
I když jsem tušila o čem filmová verze přibližně je, neměla jsem moc chuť se do četby pouštět.
Na úvod jsem si přečetla pár recenzí, jestli si ke knize vůbec sednout a otevřít ji. Na základě přečtených recenzí se mi nechtělo, ale neměla jsem zrovna co číst.
Výsledkem toho bylo, že jsem to přečetla velmi rychle. Bohužel se setkávám jen s lidmi, kteří svůj boj buďto vzdali, nebo neměli ani možnost ho začít. Proto si myslím, že věk nehraje žádnou roli, ať už je někomu 16 nebo 70 každý má touhu dohnat co nestihl a žít naplno. Měla jsem možnost uvažovat nad jejich osudem chvíli jinak než pouhé "čekatele," jak se s nimi setkávám.
Rozhodně stojí za přečtení!

KnihomolTerka07.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc hezká, citlivá velmi čtivá kniha. Přečetla jsem jí jedním dechem .

Netopyr0706.07.2016

Tak mám za sebou jednu z nejžádanějších knih posledního období. Opravdu dobře napsané a přeložené. Možnost vhlédnout do mysli zákeřnou nemocí sužovaných lidí. Závěr, z mého pohledu, dosti hektický, rychlý spád... ovšem stejný jako u nemocných rakovinou, co si budeme nalhávat. Místy pro mě katarze. Pár mých přátel zemřelo na rakovinu. Jedna z nejdrsnějších myšlenek mi přišla (parafrázuji): "Horší, než jít v šestnácti do kytek, je sledovat rodiče, jejichž dítě jde v šestnácti do kytek". Také se mi líbilo na konci, že "člověk nemůže ovlivnit to, zda mu bude někdy ublíženo, ale může si sám vybrat toho, od koho si nechá ublížit".

KacenkaS05.07.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Tuhle knížku jsem četla dvakrát. Poprvé se mi nelíbila. Dobrej nápad, ale Greenův styl psaní mě prostě nechytl. Podruhé to bylo lepší, ale i tak to nebylo zas tak skvělý. Dávám 2*

majík103.07.2016

Krásná kniha,působivý příběh ALE......

nikca056802.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Moje 3 Greenovka. Není to špatné, ale u mě to má jedno velké ALE. Všimla jsem si toho už u jeho předchozích knih, ale tady bohužel se to objevilo také. Hazel je 16 a Gusovi 17, na to že to jsou teenageri spolu diskutují o zvláštních věcech. Občas mi to přišlo, jako by se spolu bavili dva filozofové a nikoli puberťáci. Pro mě některé jejich rozhovory naprosto nedávali smysl. A přišlo mi to příliš naivní a až moc sladký. Myslím, že u Greena bych dala přednost spíše Hledání Aljašky.

zdennyrakky30.06.2016

Věřím, že je to dobrá kniha. Ale když jsem byl nucen ji na čas odložit, už mě nevímproč nepřitáhla zpátky. Asi mě nechytla za srdce tak jako některé jiné...

okureček29.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skutečně nádherná kniha. Ačkoliv jsem viděla první film a potom si přečetla až knížku a věděla, jaký bude konec, tak jsem si stejně podruhé zase poplakala. A to pořádně. Mimo to se mi líbilo, že i když to hlavní postavy neměly lehké, bylo to doplněno humorem, což si cením. John Green je opravdu talent! :)

Stephanief23.06.2016

Úžasná knížka..vybrecela jsem nad ní potoky slz

pampelína22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Četla se sama! Je to úžasná kniha!!

(prvně jsem viděla film,brečela jsem u toho -a jak ! )
Ale ten konec ... bylo to horší než ve filmu .. brečela jsem tak moc že jsem, měla mokrou peřinu i povlečení .. strašně .. strašně je mi ho líto .. :((

DorianPavus20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čteno v originále, stránky promáčené slzami. Deep čtení. Hezký počíst si taky o trochu jiný lovestory. John Green to umí vždycky tak pěkně podat.

pecinka2120.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha, četla jsem ji až po té co jsem viděla film a nezklamala mě. Je to čtivá kniha, ale bohužel se smutným koncem, takže pro zlepšení nálady rozhodně nečíst. Jinak přečíst rozhodně ano.

Anna.Mal17.06.2016

Nádherná knížka! Pro mě srdcovka!

Příběh Hazel a Augustuse je naprosto dokonalý, ale pro starší generace nevím, nevím.. Ti mají svojí "Listopadovou romanci"....:D

Ann_i_em16.06.2016

Poutavý příběh.. vhodné spíše pro teenagera, ale na odreagování postačí.

Meridea15.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Další kniha, která Vám vžene slzy do očí (skoro potoky). Také mi přijde, že svým chováním Hazel i Gus mohli být starší, ale nijak jsem tomu nepřikládala důležitost. Kniha celkově se mi líbila.

hellena152313.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Dojemný příběh, ale literárně docela utrpení. Postavy jsou ploché a ještě k tomu nepropracované - jejich chování, jednání, přemýšlení, vyjadřování absolutně neodpovídá věku. To, že má někdo neléčitelnou nemoc z něj neudělá intelektuála, který v necelých dvaceti myslí a jedná jako pětatřicetiletý člověk, který už je otřískaný životními zkušenostmi. Četla jsem lepší knihy s podobnou tématikou.

Dabík13.06.2016

Krásný příběh. Je to první kniha, kterou jsem četla od Johna Greena a moc se mi líbila. Od začátku je jasné, že tam někdo umře. Kniha se čte sama a je pravděpodobné, že u toho jedno oko nezůstane suché. A kdo ji ještě nečetl tak doporučuji.

amanek11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako první jsem od Greena četla Příliš mnoho Katřin, což mě teda nebavilo. Jsem ráda, že jsem si i přesto přečtla tuto knihu. Silný příběh, posledních 50 stran jsem probrečela....Všem doporučuji.