Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.33852

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Stephaniefpředevčírem

Úžasná knížka..vybrecela jsem nad ní potoky slz

pampelína22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Četla se sama! Je to úžasná kniha!!

(prvně jsem viděla film,brečela jsem u toho -a jak ! )
Ale ten konec ... bylo to horší než ve filmu .. brečela jsem tak moc že jsem, měla mokrou peřinu i povlečení .. strašně .. strašně je mi ho líto .. :((

DorianPavus20.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Čteno v originále, stránky promáčené slzami. Deep čtení. Hezký počíst si taky o trochu jiný lovestory. John Green to umí vždycky tak pěkně podat.

pecinka2120.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha, četla jsem ji až po té co jsem viděla film a nezklamala mě. Je to čtivá kniha, ale bohužel se smutným koncem, takže pro zlepšení nálady rozhodně nečíst. Jinak přečíst rozhodně ano.

Anna.Mal17.06.2016

Nádherná knížka! Pro mě srdcovka!

Příběh Hazel a Augustuse je naprosto dokonalý, ale pro starší generace nevím, nevím.. Ti mají svojí "Listopadovou romanci"....:D

Ann_i_em16.06.2016

Poutavý příběh.. vhodné spíše pro teenagera, ale na odreagování postačí.

Meridea15.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Další kniha, která Vám vžene slzy do očí (skoro potoky). Také mi přijde, že svým chováním Hazel i Gus mohli být starší, ale nijak jsem tomu nepřikládala důležitost. Kniha celkově se mi líbila.

hellena152313.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Dojemný příběh, ale literárně docela utrpení. Postavy jsou ploché a ještě k tomu nepropracované - jejich chování, jednání, přemýšlení, vyjadřování absolutně neodpovídá věku. To, že má někdo neléčitelnou nemoc z něj neudělá intelektuála, který v necelých dvaceti myslí a jedná jako pětatřicetiletý člověk, který už je otřískaný životními zkušenostmi. Četla jsem lepší knihy s podobnou tématikou.

Dabík13.06.2016

Krásný příběh. Je to první kniha, kterou jsem četla od Johna Greena a moc se mi líbila. Od začátku je jasné, že tam někdo umře. Kniha se čte sama a je pravděpodobné, že u toho jedno oko nezůstane suché. A kdo ji ještě nečetl tak doporučuji.

amanek11.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako první jsem od Greena četla Příliš mnoho Katřin, což mě teda nebavilo. Jsem ráda, že jsem si i přesto přečtla tuto knihu. Silný příběh, posledních 50 stran jsem probrečela....Všem doporučuji.

Knihomol330110.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Silný příběh! tahle kniha mě vážně dostala a je jedna z nejlepších co jsem kdy četla! chytne vás opravdu za srdce a je velká pravděpodobnost že spustíte i slzičku jako já :) - film totéž to stejné, úžasný!!! neváhejte a přečtěte si ji, vážně to stojí za to! :) (!!! :D)

dasa466309.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, která mě opravdu chytla za srdce :) o trochu víc se mi líbil film :)

Laughtubbe09.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha má opravdu trefný název. Od první chvíle jsem věděla, že se mi kniha bude líbit. Doslova jsem ji hltala očima. I přes nepřízeň času jsem ji četla dva dny v krátkém časovém úseku. Kdo knihu četl ví co tím myslím a kdo ne , určitě neudělá špatně pokud si ji přečte. Nedoporučuji pro slabé povahy, protože jsem u ní asi dvakrát berečela :( . Ale snad každý kdo má soucit tak mu ten příběh vzal dech. Bylo to krásně psané a opravdu obdivuji obě hlavní postavy. Líbili se mi jak vyzuálně tak i svým charakterem. Příběh mi dal i skvělá moudra, která jsem si vzala k srdci : NĚKTERÁ NEKONEČNA JSOU VĚTŠÍ NEŽ JINÁ NEKONEČNA, HVĚZDY NEJSOU VŽDY NA NAŠÍ STRANĚ, PROŽIJ DNEŠEK JAK NEJLÉPE MŮŽEŠ .... Doporučuji :) Za mě 5 hvězdiček ikdyž ten konec byl smutný. Konečně kniha která nedopadne A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ DODNES :)

Andina12307.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížku seženeš v knihovně nebo v knihkupetství, ne? Kde jinde?

SandyHomolkova07.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ahoj kde sezenu tuhle knizku ? Dekuji za odpoved

IvaSporcrova30.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Musím říct, že mě kniha opravdu velmi překvapila.
Když jsem o ní poprvé slyšela, říkala jsem si, že to bude taková ta profláklá zamilovaná fraška, kde jedna z postav hrdinky zemře a druhá se bude jen utápět v depresích a omílat dokola svou lásku a neštěstí.
Nicméně stal se přesný opak a opravdu se mi to moc líbilo :). Líbily se mi drobné "perličky", které mě provázely celým příběhem a zároveň i Greenova "filozofie".
Opravdu klobouk dolů ;)

Život-s-Kačí26.05.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Musím se přiznat, že pro mě byla kniha spíše zklamáním. Námět byl úžasný, o tom není pochyb, ale mě tato kniha nesedla.

Andina12324.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Bylo to fajn, ale...
Je fakt, že člověk ví, že tam umře Hazel, Augustus nebo oba dva....
... Strašně mě štve, že umře (někdo). Prostě jsem naštvaná, že umře a mohlo to skončit jinak. Třeba, že oba dva přežili, ale měli velký problémy, co já vím s plícemi a s nohou, ale to by nikoho nerozbrečelo, co?

TerraNova24.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Někdy jsem se smála. Někdy zase brečela. Je to úžasná knížka plná emocí. A hlavně je to podle reality. Protože to, o čem se tam píše, je život. Nějakou dobu je náš život skvělí, a nějakou dobu na nic. A přesně o tom je z části tahle knížka. Aneb jak bylo řečeno: "Život je jako horská dráha." :)

MájaM.22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Podle mě úžasná kniha:) Doporučuji přečíst:)

kamolka19.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pokud si myslíte, že když jste viděli filmy, tak číst knihu je zbytečné, tak jste na omylu. Tato kniha mě znovu přesvědčila, že knihy v sobě skrývají něco, co ve filmu nikdy nepochopíte (a nebo to do toho filmu vůbec nedají). Při čtení této knihy (i po jejím dočtení) jsem si říkala, jak je možné, že takto nemocní teenageři si dokáží užívat života tak, jak to mnozí zdraví nedokážou (včetně mě). I když nemám ráda romantiku, čas od času je to jako oddechovka dobrý a jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna tuto knihu. Bylo to dojemné, ale i vtipné a také tam byla pár věcí k zamyšlení. Mě osobně se nejvíce líbilo, že všechna vyobrazení jsou ve své podstatě abstraktní. Moc doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku, ale i těm, kteří si jako já chtějí čas od času u něčeho odpočinout.

Gi-Gi18.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

je problém tuhle knížku číst a nebrečet, jak je u mě obvyklé, četla jsem ji až po filmu, ale stejně jsem slzela. popis péče o nemocného a jeho stavy, je alespoň podle mého popsán velice věrně a o to snáz se ta kniha dostává pod kůži. taky jedna z těch co se rychle přečtou, protože nechcete věřit tomu, že na konci je to, co od začátku čekáte..

harena17.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Většinou citlivá, trochu humor i sarkasmus.Ale konec mě zcela vytrhl z děje, až moc mě tlačí k slzám a nevěřím mu. A opravdu - ve 4. stadiu rakoviny chodí s kyslíkovou bombou po městě? To snad ne.

SeverusSnape16.05.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Nebylo to špatné a musím pochválit originalitu tohoto smutného příběhu s nečekaným zvratem,kde byly skutečně uvedeny všechny strasti nemoci -rakoviny,která je pomalá,ale často i jistá smrt.O které by se mělo více mluvit,jelikož se týká každého z nás.Ale upřímně nechápu pobláznění okolo tohoto autora.

MissReview15.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Když jsem si tuto knihu poprvé přečetla bylo to chvíli potom co vyšel film a "Hvězdy" byly všude. Kamarádka ji přinesla do školy jako referát a já hned věděla, že si ji musím přečíst. Příběh Hazel a Guse je opravdu úchvatný. Kniha je doplněna mnoha citáty a to na knihách úplně miluju. Při čtení mi oči nezůstaly suché. Ke knize se pravidelně vracím. John Green je od té doby mým velmi oblíbeným autorem.

sgjoli13.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento román byl mým prvním setkáním s Greenem coby spisovatelem a vlastně jsem se k němu dostala jen pro to, jak moc se o této knize mluvilo a jak moc ji všichni chválili, přes její smutný konec. A protože jsem zvědavec zvědavá, samozřejmě mě zajímalo, co na této knize všichni vidí. Nakonec jsem i já podlehla kouzlu Greenova vypravěčství a nelituju.
V této knize se mi dostalo intenzivního emocionálního příběhu dvou mladých lidí, kteří během krátké doby zažijí víc než mnozí za celé roky. Hrozně moc mě bavilo, s jakou vervou se přes své zdravotní problémy a nesnáze, které musí dennodenně překonávat, Hazel a Augustus snaží žít naplněným životem, dokud mohou. Nechtějí, aby je nemoc omezovala, a vůle žít a touha prožívat vše, co prožívají zdraví lidé, jim dodává sílu do dalších dnů. Nevím, jestli to ostatní čtenáři vnímali stejně, ale já po dočtení knihy měla najednou pocit, že si musím života hrozně moc vážit a vytřískat z něho, co nejvíc to půjde, a prožít ho naplno, dokud mi to zdraví dovoluje, protože nikdo nikdy dopředu nevíme, kdy už nebudeme moct. Tak moc sugestivně na mne Hvězdy zapůsobily.
Zároveň mě bavilo, jakým způsobem Green stylizoval obě hlavní postavy. Sarkastické, ironické, ale takovým zábavným způsobem, že si je člověk prostě musí oblíbit. Ze všeho si dělají legraci, i ze své nemoci, protože tento nadhled a pro někoho možná trochu zvrácený styl humoru je pro ně způsobem, jak se ze své nemoci nesesypat.
Hrozně mne baví Greenův styl psaní – je lehký, přirozený, živý a čtenáře velmi rychle vtáhne do děje, bez ohledu na to, o jak těžkém tématu se píše.

KateChatt13.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Možná se můj názor nebude shodovat s velkou většinou, ale připadalo mi že film je o dost lepší než kniha. Ovšem obrečela jsem oboje, takže mi to tolik nevadilo.

marukm12.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Pro mě hodně silná kniha. Jedno oko nezůstalo suché.

bookwoman06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha se mi velice líbila už jenom proto,že měla silný děj.Ode dne kdy jsem ji začala číst jsem se od ní neuměla odtrhnout.Trochu mi připadalo že sám John Green musel něco takového zažít,aby mohl psát o tak vážně tématu jako je rakovina.Kniha se četla skoro sama a bylo mi líto že jsem ji už dočetla.Už teď vím že si přečti i další knihy od Johna Greena.
DOPORUČUJI :-D

Inaa06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tento příběh patří k mým NEJ. Knihu jsem přečetla tak rychle, protože mě neskutečně bavila.
Mám problém číst v hluku ale do této knihy jsem se doslova zažrala tak že si moje spolubydlící mohla pustit hudbu i na reprák a bylo mi to jedno, vnímala jsem pouze slova napsaná v té knize. John Green je bezpochybně úžasný spisovatel, a rozhodně si přečtu i jeho další knihy. Miluji ten příběh a myslím že se k té knize budu vracet často, asi tak jako Hazel k CN.