Léto s knihou

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34079

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
katajancivčeraHodnocení knihy 4 z 5

Už dlouho jsem chtěla něco od Greena zkusit. Ze zvědavosti a taky proto, že se mi líbí přebaly jeho knih. Pořád jsem zvažovala co, a jistě věděla jen to, že tuhle zrovna ne, protože jsem viděla film a tím pádem už jsem si nemohla tak úplně vytvořit vlastní postavy ani příběh, znala jsme konec, a tak vůbec... Ale pak jsem jí dostala jako dárek (a já si fakt ráda přečtu každou knížku o které si někdo z mých přátel myslí, že bych si jí měla přečíst). A tak jsme jí otevřela a stalo se přesně to co jsme čekala, četla jsem příběh, který jsem vlastně už znala a nijak zvlášť mě to nebralo. Jenže stačilo pár dalších stránek a já se začetla, pomalu a pak najednou docela. Bylo to vtipné, hrozně milé a taky hrozně smutné a hlavně to bylo zblízka. Takže díky za tenhle dárek, protože jinak bych jí určitě nečetla, a to by bylo velká škoda!

little_emillyvčeraHodnocení knihy 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem prvoplánové hraní na city, ale celý příběh je vyprávěný civilně, hlavní hrdinka je vlastně normální holka :)
Konec mě srazil na kolena, tohle jsem opravdu nečekala... Přestože nejsem žádná "plačka", obrečela jsem to.
Určitě doporučuji!

AWKWARD.28.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jak moc silná kniha! Kniha popisující život umírajícího. Život někoho, kdo už nemá umřít, ale vše se zvrtne. Hazel Grace miluje knihu o umírání a přitom čtenář čte to samé. Knihu o umírání. Ale hlavní pointa toho všeho byla jiná než smrt. Ale to, že se člověk zaměřoval i na to hezké, že i v těch nejhorších chvílích jsou věci, kvůli kterým stojí za to bojovat!
Opravdu tahle kniha vezme za srdce. Ani sebesilnější člověk se podle mého neudrží a slza mu ukápne. Zajímalo by mě, jestli autor má nějaké zkušenosti se ztrátou někoho. Protože tolik emocí co je do knihy vloženo, nechápu.
Proč když už to vypadalo že je vše v pořádku a že Hazel bude s Gusem šťastná se to tak zvrtlo. Proč nás autor tak trápil..!

Cynia27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z těch knížek, které přečtete na jeden zátah a celou dobu probrečíte. A pak si jí otevřete znovu a zase jí celou probrečíte... Dle mého názoru nejlepší Greenovo dílo.

Ančísek25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Představte si množinu krutých knížek, množinu knížek romantických a množinu těch zábavných. A na samém středu leží The Fault in our Stars.
Od samého začátku víte, jak to skončí. Přesto vás hned první kapitola vcucne a nepustí, dokud není opravdu přečtena poslední tečka. Uznávám, že jsem čekala trochu jiné pořadí katastrof a nebylo to hezké překvapení s "vánočním stromečkem". Zkrátka to byla ta nejcyničtější a nejdojemnější knížka, kterou jsem měla možnost číst. Nikdy nezapomeňme na Guse a Hazel, statečné duše, kterým hvězdy nepřály.

teer.h24.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film. Je velmi krásná, velmi se mi líbila. Je to kniha zase o něčem jiném, než všechny. Člověk se nad sebou zamyslí, jak někteří lidé nemají život lehký a snaží se to zvládnout a být stateční. A to je důležité:)

To, že je knížka lepší než film, tak to bývá vždy, film nikdy nebude stejný. Jedna z knížek, která mě opravdu hodně rozbrečela. :) Doporučuji!

kiki99921.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji dvakrát a četla bych ji klidně znovu. :) Je to jedna z mých oblíbených knížek a podle mého názoru je lepší než film.

moudivlacek21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Příběh mladých lidiček, kterým nebylo dáno štěstí dospět a mít svůj obyčejný život. Velmi dobře vylíčeny pocity jak nemocných, tak jejich blízkých.
Sama trpím rakovinou, tak jsem se dost dokázala vcítit do rolí hrdinů. Celou knihu jsem proplakala. Název knihy je tím nejvýstižnějším vyjádřením osudu hrdinů.

Janeee20.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná dojemná kniha, od které se nebudete moci odtrhnout.!

markulka20.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nevím, jaké měl autor v plánu vzbudit ve čtenářích pocity a celkem by mě to zajímalo. Jestli nám chtěl ukázat, jak je rakovina zrádná, nebo že se s ní dá bojovat, nebo to není ani tak o té nemoci jako o mladé lásce...těžko říct. Musím souhlasit s předchozími komentáři. Hlavní postavy se na svůj věk chovaly až nereálně dospěle a svou nemoc přijali stylem: umřu, no tak co... Ale popravdě řečeno, jejich filozofování nad věcmi a vyřčené citáty se mi líbily. Na závěr už bych jen chtěla říct, že tato kniha mě donutila zamyslet se nad životem.

evka3319.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha určitě patří k mým oblíbeným. Čtivá, vtipná. dojemná, citlivá... Film pro mě byl zklamáním, ale ke knize se ráda vrátím.

Maggie70417.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Spíš než samotná kniha mi vadila její popularizace. Než jsem se k ní dostala, čekala jsem bombu, nějakou knížku, která změní můj život. Dostala jsem se za 240 stran a žádná změna.
Nejvíc ze všeho mi vadila lhostejnost postav ke smrti. Je mi šestnáct, můžu každou chvíli umřít a je mi to jedno. Ne, takhle normální šestnáctiletý člověk nepřemýšlí. Když už, tak jeden, a ne všichni v celé knize.
Další výtku mám k nereálnosti. Všichni jsou strašně chytří, velcí filozofové. Opět jako v předchozím bodě. Taková koncentrace géniů na metr čtvereční je jen v Greenových knihách, nikde jinde.
Některá zklamání jsou větší, než jiná. TFIOS obrovská. Takový potenciál, a vznikne z toho tohle.
Ale kniha si našla své čtenáře, a to je důležité.

michalmatousek12.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úsměvné. Dojemné. Inteligentní.

Zrzka209.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Dobrá kniha, při které si odpočnete, zasmějete se, pobrečíte a zamyslíte se nad svým život. Na lásce dvou lidí s rakovinou Green ukázal, že si nevážíme života a že často jen mrháme časem, který je omezený :)

Tess.9609.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, krásně se to četlo, i když mi ze začátku chviličku trvalo než jsem se dostala do příběhu zcela úplně. Každopádně jsem lásku hlavních dvou představitelů prožívala společně s nimi a ke konci knihy jsem se rozplakala, což se mi u čtení opravdu dlouho nestalo.

namido04.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížku jsem velmi často odkládala a nutila jsem se vrátit se k ní. Nebylo to proto, že by nebyla čtivá ba naopak, ale tohle téma je tak moc bolestivé, že jsem to prostě nedávala. Chvíli mi bude trvat než se zbavím svíravého pocitu uvnitř. Rozhodně doporučuji, ale já už se k ní raději vracet nebudu...slzami se má šetřit.

KatulakT04.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Velice emotivní příběh, který vás prostě nenechá dlouho plakat. Byla jsem docela rozčarovaná, když u filmu jsem probrečela půlku stopáže, ale u knihy sotva půl minuty. Možná je to tím, že John nás prostě nenechal - ono kdo by taky chtěl psát ubrečenou knihu. Je v ní plno sarkasmu a ironie. Co taky zbývá člověku, který to má sečtené?
V průběhu čtení celé knihy jsem měla na mysli větu: Tonoucí se stébla chytá.

Čtivost 100 %
Zápletka 80 %
Humor 80 %
Napětí 20 %
Celkový dojem 80 %

Tigergirl03.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu. Moc se mi líbila stejně jako film. I slza ukápla :)

DeeKrakova02.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji až op shlédnutí filmu ale určitě byla lepší kniha. Už jsem věděla co čekat, takže to nebyl žádný nával emocí a breku.
Knihu doporučují i když to není nic co by musel každý ve svém seznamu přečtených mít.

d.a.s.a02.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Mne se to nelibilo. Nevim, jak jinak to popsat, nez slovem DIVNE. Kniha se mi spatne cetla, nesedi mi styl. Prisla mi naivni, postavam jsem neverila snad vubec nic..k tehle knizce se nevratim.

lucie418101.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nebudu vám lhát, brečela jsem jak u knížky, tak u filmu. Knížka má samozřejmě mnoho krásných částí, různě dlouhých nekonečen, ale... Myslím si, že John Green má i lepší knihy, které by stály za zfilmování (například. Hledání Aljašky)

Elza_Nofka30.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

6hodin..tolik mi stačilo k přečtení. Za mě super, dojak, ale velmi čtivě napsán. Žádný výkvět literatury, ale jako oddychovka ideál, i když pokud je čtenář empatický, neuškodí mít po ruce kapesník

cathyblack26.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha byla roztomile smutná. Neválela jsem se smíchy, netopila jsem se v slzách, přesto mi to jednodenní čtení bylo příjemné a August a Grace mi byli sympatičtí až do úplného konce. Mrzí mne, že se musí psát knihy o takovýchdle šílenostech, těší mne, že o tom někdo dokáže psát s nadsázkou a humorem. Překvapuje mne, kolik lidí si tuto knihu přečetlo a kolika z nás otevřela kniha oči. Greenův styl psaní je přeci tak obecný ale i zvláštní. Machruje nad námi chytrými citáty a používá odborné názvy a přitom nás vtahuje do jednoduchého příběhu na pozadí strašlivě komplikovaných stavů lidské mysli. Fakt se mi to líbilo. "Dobře."

anneblack26.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem dostala k Vánocům, kdy šel film do kin, a mně se tak na obálce uhnízdili představitelé dvou hlavních rolí. Což by mi tolik nevadilo, kdyby mi původní obal nepřipadal stokrát hezčí než ten můj. Ale nesuďme knihu podle obalu, že.
Věděla jsem, o čem zhruba příběh je, a tak jsem si předem připravovala kapesníčky. A moje očekávání byla naplněna. Hvězdy nám nepřály se čtou hezky rychle, až je vám líto, že se blíží konec. Kniha je nabitá vtipy, situacemi, se kterými se lidé s rakovinou setkávají a popisuje, jak je smrt pomíjivá.
Já osobně konec probrečela a hned po dočtení jsem se s nadšením vrhla na film, který mě bohužel zklamal, ne snad hereckými výkony, spíš tím, že se mi dostatečně nevyrovnal knize.
Tak jako tak dávám čtyři hvězdičky, protože až bude zase nálada a správný čas, ráda si knížku přečtu znovu.

Lexa12324.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zamilovala jsem si tenhle příběh. Brečela jsem jak u filmu, tak u knížky. Možná že nekončí zrovna šťastně ale stojí si to za to přečíst a prožívat všechny ty věci a dívat se na ty alegorie (utajené smysly v díle). Nebo taky na některé pravdy. Např. Svět není továrna na splněná přání. Chtěla bych mít tu knížku, co četla Hazel "Císařský neduh.

martinka_okok22.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Ačkoli je to šíleně opěvovaná kniha, která si nese nálepku Světový bestseller, tak za mě rozhodně ne. Celkově se s knihami od Johna Greena neztotožňuji. Nevím, proč, ale i přes to, že je mi patnáct a kniha je určená teoreticky pro mojí a starší věkovou kategorii mi to přijde nehorázně naivní a hloupé. Styl písma mi opět nesedl, ale to není způsobeno Greenem, ale čistě překladatelkou a nejvíce mě iritovalo, že ačkoliv byli Hazel (16) a August (17) studenti, vedli mezi sebou rozhovory jako nějací čtyřicátníci a v jejich podání to vyznělo vážně hloupě.
Tohle je čistě můj názor, ale kdyby bylo po mém, tak ta zlatá nálepka na přebalu už je dávno strhaná ze všech vydání mojí vlastní rukou, protože si myslím, že na trhu jsou mnohem kvalitnější knihy než je tahle, ale bohužel je nenapsal muž jménem John Green, protože kniha napsaná jeho rukou ponese zlatou nálepku kdykoliv a kdekoliv.

i.love.books@20.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Na přebalu této knihy se píše: ,,Nejvtipnější smutný příběh". Je to pravda, příběh je o bolesti tj. o životě, ale je i plný černého humoru. Přečetla jsem tuto knihu a zamilovala jsem se do ní, jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela. V knize Císařský neduh stojí: ,,Bolest se dožaduje procítění". To Hazel s Gusem zažili. V knize se píše, že vše (viz deprese, rakovina) je vedlejší účinek umírání- hmmm... je to zajímavá myšlenka, na kterou se váže příběh o lásce, smrti a bolesti. Smekám před autorem...

smileEvca19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem, prostě Wow! John Green má strašně poutavý způsob psaní. A to, jak dokázal humorem odlehčit ten silný příběh je prostě krásné. Vážně jsem se u té knížky nasmála, i když to nebyl samozřejmě její účel a neměla bych to přiznat. Od začátku to bylo moc pěkné, Hazelin sarkasmus mě dostával už od prvních stránek: Michael měl leukémii, cítil se dobře. (Nebo to aspoň tvrdil. Přijel výtahem.) Od setkání s Augustem už to šlo jako po másle. Ale upřímně, já jmenovat se Augustus Waters, tak chodím kanálama. Ještěže mu říkali Gusi. :-D Naopak Hazel Grace je podle mě krásné jméno. Vážně se mi to moc líbilo a zkoukla jsem i filmovou verzi. Ta taky stojí za to.
A vážně nevím, koho by ten konec nerozplakal. Gus má 85% šanci na přežití a Hazel 20% a Gus nepřežije. Svět prostě není továrna na splněná přání.

MirijamFrankl19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha byla velmi dobrá.Hodně čtivě napsaná,Hazeliny pocity pochopitelné,ale ne ploché.Augustova smrt mě chytila za srdce,avšak nerozplakala(i když to možná bylo tím,že jsem předem věděla,že zemře).
Jediné co,mne trochu štvalo,bylo to,že rakovina nebyla popsána podle pravdy.Ano,četla jsem poznámku autora,ano,vím,že to tak má být a že podle většiny jsem teď asi nudná učitelka bez špetky fantazie(překvapivé,když strašně ráda píši příběhy a básničky,že?),ale já bych se z knížek také něco nového dověděla.
Ale filozofická stránka knihy byla vynikající.Původně jsem dala čtyři hvězdičky,ale po opětovném přečtení svých slov jsem tu poslední hvězdu přeci jenom přidala.

Irsaf19.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh.