Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34129

The Fault in Our Stars

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
HermionaKnihomvčeraHodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka. Ikdyž úplně romantické knížky nemusím, tady se to skvěle vyvážilo originálními postavami a jejich nemocí. Super.

Lacerta.jvčeraHodnocení knihy 3 z 5

Romanťárny vůbec nečtu, asi proto mi vadila ta přímočarost hned od začátku příběhu - láska na první pohled. Příběh mi k srdci nepřirostl, přišel mi dost neuvěřitelný. Otravovala mě neustálá fascinace "neduhem", filozofování. Ale slza ukápla, to musím přiznat. Po přečtení jsem slhédla film, ale nedokoukala. Nebavil. S rakem ani jiným svinstvem nemám zkušenosti a doufám, že to tak zůstane. Každopádně si člověk při čtení knížky víc uvědomí svůj život a zamyslí se nad tím, jak tráví svůj čas. Což je určitě pozitivní!

andyval24.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha to byla pěkná, čtivá a zajímavá, ale moje nejoblíbenější greenovka to rozhodně nebude. Abych byla upřímná, když jsem kompletovala seznam knih, které jsem přečetla, tak jsem na ni zapomněla a to podle mě není úplně dobře. Možná to byla z části moje chyba, protože jsem se nejdřív podívala na film (který mě, jako většinu, dojal), ale myslím, že kdyby to pro mě bylo něco tak úžasného, tak by na pořadí nezáleželo. A když nad tím tak přemýšlím, tak to byla naprosto neplánovaně moje první greenovka. Dávám 3*.

Natyna319.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

První kniha, kterou jsem přečetla v originále. Myslím, že už není co dodat, kdo ji četl, ví co ve čtenáři zanechá.
Kupovala jsem ji minulý rok v Londýně a mrzí mě, že jsem ji dočetla až teď. Je to silná kniha.

LusSyNDA19.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší kniha. Nic víc říct nemůžu :-)

Majjina10.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

O knize jsem hodně slyšela a asi i díky tomu jsem měla přehnaná očekávání. Nevím jestli mi nesedl styl psaní či samotný příběh, ale musím se přiznat ke zklamání z knihy.

helkol09.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Chtěla jsem něco oddechového na léto ke čtení a to knížka ze začátku splnila, ale konci byla na mě už moc depresivní. Celkově bych tuhle knížku doporučila spíš mladším a nenáročným čtenářům.

Insignitka07.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ten příběh má docela sílu.... v rodině jsem zažila něco trochu podobného....

wir06.09.2016

O co míň slov může člověk ke knize říci, o to víc slz člověk při čtení uronií ..

andyksandy119905.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Knížka se mi líbila, asi jsem od ní čekala více, takže mě trochu zklamala. Moc se mi líbí nápad s rakovinou.

Linda00705.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moc hezká smutná knížka, neznám nikoho, komu by se nelíbila.

RoseThrone03.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

No reknete kolik knih Vas dokazou rozesmat a zaroven Vam zlomit srdce a to ve stejnou chvili?
Nejlepsi na tom je, ze ona neni kralovna krasy, ktere se stala hrozna vec a on neni nejhezci muzsky zastupce fotbaloveho tymu, ktery se objevi s kvetinkou a s dolickovitym usmevem na tvari a vse je i pres to hrozne, tak vsechno uzasne. Ne, nasi hrdinove jsou naprosto normalni lidi, kterym se proste deje zivot. Pravdivy zivot, ktery proste ne vzdy je krasny. Ale sakra o tom to je. Protoze "svet neni tovarna na splnena prani" Okay? Okay.

DatabazeKnih10002.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Za mě opravdu povedená kniha. Nepůsobí vůbec prvoplánově. Naopak, kniha má hloubku, vše je vykreslené velmi realisticky a přesto, že jsou hlavní hrdinové teenageři, jistě příběh osloví všechny věkové kategorie. Přiznávám, že i nějaká ta slza ukápla, což se mi stává velice zřídka.
Doporučuji jak knižní zpracování, tak i to filmové, které je taktéž opravdu vydařené.

papaja128801.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

John Green je skvělý spisovatel a tato kniha je jedna z jeho nejpovedenějších děl. Film je velice podobný knize. Vřele doporučuji přečíst i podívat se.

katajanci30.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Už dlouho jsem chtěla něco od Greena zkusit. Ze zvědavosti a taky proto, že se mi líbí přebaly jeho knih. Pořád jsem zvažovala co, a jistě věděla jen to, že tuhle zrovna ne, protože jsem viděla film a tím pádem už jsem si nemohla tak úplně vytvořit vlastní postavy ani příběh, znala jsme konec, a tak vůbec... Ale pak jsem jí dostala jako dárek (a já si fakt ráda přečtu každou knížku o které si někdo z mých přátel myslí, že bych si jí měla přečíst). A tak jsme jí otevřela a stalo se přesně to co jsme čekala, četla jsem příběh, který jsem vlastně už znala a nijak zvlášť mě to nebralo. Jenže stačilo pár dalších stránek a já se začetla, pomalu a pak najednou docela. Bylo to vtipné, hrozně milé a taky hrozně smutné a hlavně to bylo zblízka. Takže díky za tenhle dárek, protože jinak bych jí určitě nečetla, a to by bylo velká škoda!

little_emilly30.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem prvoplánové hraní na city, ale celý příběh je vyprávěný civilně, hlavní hrdinka je vlastně normální holka :)
Konec mě srazil na kolena, tohle jsem opravdu nečekala... Přestože nejsem žádná "plačka", obrečela jsem to.
Určitě doporučuji!

AWKWARD.28.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jak moc silná kniha! Kniha popisující život umírajícího. Život někoho, kdo už nemá umřít, ale vše se zvrtne. Hazel Grace miluje knihu o umírání a přitom čtenář čte to samé. Knihu o umírání. Ale hlavní pointa toho všeho byla jiná než smrt. Ale to, že se člověk zaměřoval i na to hezké, že i v těch nejhorších chvílích jsou věci, kvůli kterým stojí za to bojovat!
Opravdu tahle kniha vezme za srdce. Ani sebesilnější člověk se podle mého neudrží a slza mu ukápne. Zajímalo by mě, jestli autor má nějaké zkušenosti se ztrátou někoho. Protože tolik emocí co je do knihy vloženo, nechápu.
Proč když už to vypadalo že je vše v pořádku a že Hazel bude s Gusem šťastná se to tak zvrtlo. Proč nás autor tak trápil..!

Cynia27.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z těch knížek, které přečtete na jeden zátah a celou dobu probrečíte. A pak si jí otevřete znovu a zase jí celou probrečíte... Dle mého názoru nejlepší Greenovo dílo.

Ančísek25.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Představte si množinu krutých knížek, množinu knížek romantických a množinu těch zábavných. A na samém středu leží The Fault in our Stars.
Od samého začátku víte, jak to skončí. Přesto vás hned první kapitola vcucne a nepustí, dokud není opravdu přečtena poslední tečka. Uznávám, že jsem čekala trochu jiné pořadí katastrof a nebylo to hezké překvapení s "vánočním stromečkem". Zkrátka to byla ta nejcyničtější a nejdojemnější knížka, kterou jsem měla možnost číst. Nikdy nezapomeňme na Guse a Hazel, statečné duše, kterým hvězdy nepřály.

teer.h24.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Knihu jsem četla až poté, co jsem viděla film. Je velmi krásná, velmi se mi líbila. Je to kniha zase o něčem jiném, než všechny. Člověk se nad sebou zamyslí, jak někteří lidé nemají život lehký a snaží se to zvládnout a být stateční. A to je důležité:)

To, že je knížka lepší než film, tak to bývá vždy, film nikdy nebude stejný. Jedna z knížek, která mě opravdu hodně rozbrečela. :) Doporučuji!

kiki99921.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla jsem ji dvakrát a četla bych ji klidně znovu. :) Je to jedna z mých oblíbených knížek a podle mého názoru je lepší než film.

moudivlacek21.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Příběh mladých lidiček, kterým nebylo dáno štěstí dospět a mít svůj obyčejný život. Velmi dobře vylíčeny pocity jak nemocných, tak jejich blízkých.
Sama trpím rakovinou, tak jsem se dost dokázala vcítit do rolí hrdinů. Celou knihu jsem proplakala. Název knihy je tím nejvýstižnějším vyjádřením osudu hrdinů.

Janeee20.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná dojemná kniha, od které se nebudete moci odtrhnout.!

markulka20.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Nevím, jaké měl autor v plánu vzbudit ve čtenářích pocity a celkem by mě to zajímalo. Jestli nám chtěl ukázat, jak je rakovina zrádná, nebo že se s ní dá bojovat, nebo to není ani tak o té nemoci jako o mladé lásce...těžko říct. Musím souhlasit s předchozími komentáři. Hlavní postavy se na svůj věk chovaly až nereálně dospěle a svou nemoc přijali stylem: umřu, no tak co... Ale popravdě řečeno, jejich filozofování nad věcmi a vyřčené citáty se mi líbily. Na závěr už bych jen chtěla říct, že tato kniha mě donutila zamyslet se nad životem.

evka3319.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha určitě patří k mým oblíbeným. Čtivá, vtipná. dojemná, citlivá... Film pro mě byl zklamáním, ale ke knize se ráda vrátím.

Maggie70417.08.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Spíš než samotná kniha mi vadila její popularizace. Než jsem se k ní dostala, čekala jsem bombu, nějakou knížku, která změní můj život. Dostala jsem se za 240 stran a žádná změna.
Nejvíc ze všeho mi vadila lhostejnost postav ke smrti. Je mi šestnáct, můžu každou chvíli umřít a je mi to jedno. Ne, takhle normální šestnáctiletý člověk nepřemýšlí. Když už, tak jeden, a ne všichni v celé knize.
Další výtku mám k nereálnosti. Všichni jsou strašně chytří, velcí filozofové. Opět jako v předchozím bodě. Taková koncentrace géniů na metr čtvereční je jen v Greenových knihách, nikde jinde.
Některá zklamání jsou větší, než jiná. TFIOS obrovská. Takový potenciál, a vznikne z toho tohle.
Ale kniha si našla své čtenáře, a to je důležité.

michalmatousek12.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úsměvné. Dojemné. Inteligentní.

Zrzka209.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Dobrá kniha, při které si odpočnete, zasmějete se, pobrečíte a zamyslíte se nad svým život. Na lásce dvou lidí s rakovinou Green ukázal, že si nevážíme života a že často jen mrháme časem, který je omezený :)

Tess.9609.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila, krásně se to četlo, i když mi ze začátku chviličku trvalo než jsem se dostala do příběhu zcela úplně. Každopádně jsem lásku hlavních dvou představitelů prožívala společně s nimi a ke konci knihy jsem se rozplakala, což se mi u čtení opravdu dlouho nestalo.

namido04.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Knížku jsem velmi často odkládala a nutila jsem se vrátit se k ní. Nebylo to proto, že by nebyla čtivá ba naopak, ale tohle téma je tak moc bolestivé, že jsem to prostě nedávala. Chvíli mi bude trvat než se zbavím svíravého pocitu uvnitř. Rozhodně doporučuji, ale já už se k ní raději vracet nebudu...slzami se má šetřit.