Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná.

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34202
Originální název:

The Fault in Our Stars

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2012 ...více
Nahrávám...

Komentáře (1042)

Přidat komentář
Barsa
dnes

Výborné čtení

jani-cka1
předevčírem

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za jediný den a jsem z ní nadšená. Postavy v knize jsou mi hrozně sympatické. Od začátku knihy jsem si myslela, že zemře Hazel a když začal umírat Gus byla jsem zaskočená, to jsem opravdu nečekala. S tím, že zemře Hazel jsem byla tak nějak smířená, ale se smrtí Guse jsem se smířit nechtěla.
Další věc, která mě na knize dojela bylo ta, že i když se Gus cítil hrozně, dělal jako že nic a dělal to hlavně pro Hazel.
Námět knihy je skvělý, dojemný příběh, který nutí člověka zamyslet se. Doporučuji!!!

Elizabeth666
25. října

Co o knize říct a čím začít?
Je to jednoduchý každý čtenář si udělá svůj obrázek s pocity.
A mé pocity jsou někdy veselé a někdy smutné.
Kdybych tady měla psát obsáhle věty bylo by to na dlouho.
Žádný komentář vám neudělá větší radost než Vaše pocity,názory a dojmy ( Teda podle mě )

100% Doporučuji

Dikyld
25. října

Krásn kniha. Viděla jsem prvních pár minut filmu a řekla jsem si, že si prostě tu knížku musím přečíst a dobře jsem udělala. Přečteno jedním hltem a to doslova. Odtrhla jsem se jen když jsem musela na záchod nebo se najíst. Vřele doporučuji :)

monarichter
23. října

Tahle kniha není špatná, jen jí něco chybí. Postavy mi přišly až moc filozofické, stejně jako jejich názory. Young Adult mě prostě nebere. Ovšem pro někoho, kdo má tenhle typ knih rád, je to určitě to pravé.:-)

Piper222
23. října

Úžasná kniha.

janulik3211
23. října

Dojala mě kniha i film.Mám ráda smutné příběhy.U knihy i filmu si popláčete i zasmějete.Dávám klobouk dolů jaký krásný příběh o dívce může napsat muž.

andyksandy1199
16. října

Knížka je dobrá, ale více se mi líbilo Hledání Aljašky a Paírová města.

michaela5726
16. října

Docela pěkná oddechová kniha, přečetla jsme si ji pouze proto, protože jsem jí dostala. Popravdě jsem asi očekávala více.

MarcanC
14. října

Hmmmm ... Nepřály?

Apollka
13. října

Tato kniha nepatří mezi ty se šťastný koncem. Je smutné, že smrt si nás najde, i takto mladé a v nejneočekávanějších okamžicích. Přesto se zde nečte přímo o smutku, ale o lásce. O něčem, co bylo pro Hazel Grace hvězdou na černočerné obloze. O světélku mezi depresemi. O chlapi, který se do ni zamiloval. Zamiloval se do takové Hazel Grace, jaká jen ona mohla být.

Jak ironické, že Augustovi, který Hazel slíbil, že ji bude mluvit na pohřbu nakonec mluvila ona.

Zdenulkaa
09. října

Moc hezká kniha, doporučuji k přečtení

cincina
09. října

Hvězdy nám nepřály jsem vůbec číst nechtěla, ale pod nátlakem kamarádek, jsem byla přinucena. Tím, že jsem věděla o čem to je a jak to dopadne, se mě ta kniha až tak nedotkla. Možná, že kdyby se o tom tolik nemluvilo a nebylo to všude, kam se podívám, tak by to dopadlo jinak.

Kristy.1991
08. října

Young adult. Tak asi tady bych za řádila tohoto spisovatele. Ačkoliv jsem nikdy tento 'žánr' nevyhledávala, musím říct, že knihy J. Greena mají hezké myšlenky i přesto, že se jedná o nenaročné čtení. Hvězdy nám nepřály je zatím jeho nejlepší kniha, kterou jsem četla. Nemám ráda knihy s tématikou rakoviny, ale tato bude paradoxně asi výjimkou. Dvě smrtelně nemocné hlavní postavy místy používají až moc černý humor. I když ono se to ani humorem vlastně nedá nazvat. Spíš přístup k nemoci. Kniha je velmi čtivě napsaná a je takovou typickou oddychovkou. Určitě Vám ale nějaká ta slzička na konci ukápne. Ale na druhou stranu má i momenty, kdy se s chutí zasmějete.

kittlerka
06. října

Musím říct, že knihy tohoto žánru běžně nečtu, proto mi také doma ležela asi rok.

Ale jsem strašně ráda, že jsem si ji přečetla. Byl to neuvěřitelně silný příběh, nádherně napsaný. Autor mě rozesmál i rozbrečel. Bylo to nádherně dojemné. Za mě naprosto úžasná knížka.

Ivetáček
05. října

Všem doporučuju!!!

Turiel11
02. října

Nádherná kniha! Prostě super. :-)

terysek47
28. září

Krásné, dojemné čtení.
Jsem zvědavá na film :)

HazelGrace
28. září

Kniha mě dokázala rozesmát, ale i rozbrečet. Tato kniha mi dokázala, že i s nemocí se dá prožít pár krásných a nezapomenutelných okamžiků. Je o opravdovém životě, který není vždy krásný.Knížka mě donutila se nad sebou zamyslet, že sem dostala veliký dar a, že všichni nemusí mít takové štěstí jako já, ale snaží se to zvládnout. John Green mi dokázal, že si nevážíme života. Byla to má první kniha, kterou jsem četla od Johna Greena. A myslím, že to byla nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla.

HermionaKnihom
26. září

Nádherná knížka. Ikdyž úplně romantické knížky nemusím, tady se to skvěle vyvážilo originálními postavami a jejich nemocí. Super.

Lacerta.j
26. září

Romanťárny vůbec nečtu, asi proto mi vadila ta přímočarost hned od začátku příběhu - láska na první pohled. Příběh mi k srdci nepřirostl, přišel mi dost neuvěřitelný. Otravovala mě neustálá fascinace "neduhem", filozofování. Ale slza ukápla, to musím přiznat. Po přečtení jsem slhédla film, ale nedokoukala. Nebavil. S rakem ani jiným svinstvem nemám zkušenosti a doufám, že to tak zůstane. Každopádně si člověk při čtení knížky víc uvědomí svůj život a zamyslí se nad tím, jak tráví svůj čas. Což je určitě pozitivní!

andyval
24. září

Kniha to byla pěkná, čtivá a zajímavá, ale moje nejoblíbenější greenovka to rozhodně nebude. Abych byla upřímná, když jsem kompletovala seznam knih, které jsem přečetla, tak jsem na ni zapomněla a to podle mě není úplně dobře. Možná to byla z části moje chyba, protože jsem se nejdřív podívala na film (který mě, jako většinu, dojal), ale myslím, že kdyby to pro mě bylo něco tak úžasného, tak by na pořadí nezáleželo. A když nad tím tak přemýšlím, tak to byla naprosto neplánovaně moje první greenovka. Dávám 3*.

Natyna3
19. září

První kniha, kterou jsem přečetla v originále. Myslím, že už není co dodat, kdo ji četl, ví co ve čtenáři zanechá.
Kupovala jsem ji minulý rok v Londýně a mrzí mě, že jsem ji dočetla až teď. Je to silná kniha.

LusSyNDA
19. září

Nejlepší kniha. Nic víc říct nemůžu :-)

Majjina
10. září

O knize jsem hodně slyšela a asi i díky tomu jsem měla přehnaná očekávání. Nevím jestli mi nesedl styl psaní či samotný příběh, ale musím se přiznat ke zklamání z knihy.

helkol
09. září

Chtěla jsem něco oddechového na léto ke čtení a to knížka ze začátku splnila, ale konci byla na mě už moc depresivní. Celkově bych tuhle knížku doporučila spíš mladším a nenáročným čtenářům.

Insignitka
07. září

Ten příběh má docela sílu.... v rodině jsem zažila něco trochu podobného....

wir
06. září

O co míň slov může člověk ke knize říci, o to víc slz člověk při čtení uronií ..

andyksandy1199
05. září

Knížka se mi líbila, asi jsem od ní čekala více, takže mě trochu zklamala. Moc se mi líbí nápad s rakovinou.

Linda007
05. září

Moc hezká smutná knížka, neznám nikoho, komu by se nelíbila.