Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu plic, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisov...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34429

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

katkah73

krásná, nemám co dodat...

Kačkaknihomol

Krásná kniha i, když smutná.

moho

Líbila se, ráda si hezky zasmutním a děkuji, že takový problém jde kolem mne jen v knížce.

Meluzínka

Moc krásné a smutné .

kuliferda

je to jeden z příběhů nad kterými prostě musíte přemýšlet dokud vám někdo neřekne že je to (jen) příběh. je to jeden z mých prvních romantických příběhů co není hloupý a nesnaží se vás rozbrečet od začátku až dokonce. Je to ( sice trochu zkreslená ) pravda.

Terectioncandy1

Nenadchla mě. Ne proto, že by snad byla špatně napsaná, ale ten děj sám o sobě je prostě zvláštní. Ano, na konci jsem měla slzy v očích, takže to ve mě bezesporu něco zanechalo, především smutek... Bylo to prostě dobré, ale zdaleka ne tak dobré, jak jsem vzhledem k tomu šílenství očekávala.

Zlá-Ňufie
31.12.2016

Docela dlouho jsem se knize bránila. Tak něják mě odradilo obecné šílentví kolem knihy a zvláště kolem filmu. Už ani nevím proč a jak, ale ke knize jsem se přemluvila. A nelituji! Přečetla jsem jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Príběh mě dojal, rozplakal a konec šokoval.

IamKlik
30.12.2016

Veľmi sa páčila, nemám čo dodať :)

qydko
23.12.2016

Asi jsem před těmi svátky naměkko, ale příběh mě dostal. Na konci mi dokonce slzička ukápla. Jen bych si docela přečetla i Císařský neduh... škoda, že je fiktivní.

Dakarianna
23.12.2016

Ehh.. Kýč, kýč...Rádoby fylozofický román, který vás má UMĚLE dojmout. Vemte si třeba Sophiinu volbu: U té já jsem brečela, přestože tam byly i komické scény a nebylo to smutné za každou cenu. Tohle je nechutný kýč vás nutí brečet. Já to smutné celé, nic na vykompenzování. Musím uznat, že knížka byla čtivá a autorův popis (třeba restaurace) byl krásný.

Kikus3
22.12.2016

Skvělá kniha i film! Ukáply mi slzy u obojího. Kniha byla velmi čtivá a dokázala ve mě vyvolat emoce. Byla jsem velmi spokojená.

eliska001
18.12.2016

Tahle kniha se mi hrozně líbí sice je smutná,ale aspoň nelže.Je o pravém životě říká nám pravdu.Ukazuje nám život takoví jaký doopravdy je.
A TO SE MI NA NÍ LÍBÍ NEJVÍCE.

1knihomolka1
16.12.2016

Rozhodně nejlepší z Greenovek. Taky jsem brečela. Příběh dvou milujících lidí od kterého se nejde odtrhnout!!!:)

Anna.Mal
16.12.2016

Tohle je dokonalá knížka! Příběh Guse a Hazel miluji! I když je to teda hrozně smutné a pokaždé brečím jako želva...ale je to fakt nádhera..prostě "maybe okay will be our always"..už zase brečím :D

Nicol13
13.12.2016

Je mi jedno, zda je kniha smutná nebo ne. Kdyby byla přehnaně veselá, tak si taky stěžujete.
Já myslím, že je krásně vyvážená. Hodně jsem se u ní nasmála. Augustus je sympaťák a s Hazel je taky zábava. Je to prostě o dětech, co se snaží nějak utéct té nemoci a tolik jí neřešit i když je na ně nátlak všude kolem. Jenže přesto, že to mají lehce na háku je to ke konci semele a mají strach. Každý má prostě strach ze smrti. Celkem nenáročná kniha, ve které jsou chvílemi děsně náročné myšlenky, které ve finále stejně maličko postrádají smysl.
Ale 3 hvězdy za sympatické postavy, málo stránek, velká písmena a tlusté strany. Ono kdyby toho bylo víc, možná by to maličko nudilo, takhle to má svižný a energický spád.

Lenna75
12.12.2016

Nejsem bohužel zrovna velká fanynka romantických příběhů a některé kýče, které sem autor zařadil mne přinutily obracet oči v sloup, stejně jako některé názory, které zde Hazel Grace vlastnila. Přesto si ale myslím, že kniha je zajímavým přínosem, zajímavým pohledem na věc a šanci u mne dostala. Nečetla se špatně, vlastně docela svižně. A v závěru bych chtěla zdůraznit, že ačkoli věci tohoto typu běžně nečtu, tato kniha si přečtení zaslouží.

arket
10.12.2016

úžasná knížka, přečteno doslova jedním dechem přes noc. Doporučuji

Jane007
03.12.2016

Není to můj šálek čaje. Konec blbý a příběh moc originální nebyl. Ale jedna věc mě na Greenovi těší: dává významnou roli knížkám.

Čerstvýnátěr
28.11.2016odpad!

plakal jsem

m.valova
27.11.2016

Smutná kniha,čtivá,ale není to úplně moje parketa.

HollyGolightly
20.11.2016

Jednoduše skvělá. Připomene, co je v životě důležité. Neplout po povrchu, všímat si věcí kolem a hlavně - žít.

ivca3710
19.11.2016

Nádherná kniha. Měla jsem ji přečtenou za 1 a půl dne. Na filmu jsem byla před dvěmi lety a zamilovala jsem se do něj, ale v té době jsem čtení nesnášela, tak mně nenapadlo si přečíst knihu. Ale teď, po dočtení knihy, jsem velice ráda, že jsem si knihu přečetla. Všichni mi tam strašně přirostli k srdci a loučení s nimi bylo těžké, kéž by byly další díly.. Jakto, že vždycky, když čtu nějakou jednodílnou knihu, tak mi tak postavy přirostou k srdci, že chci další díl? :D ..

Maysonnie
17.11.2016

Tahle knížka si mě celou získala.
Nevím, co jiného bych k tomu měla říct, prostě jen to, že je to úžasná knížka, se smutným dějem, která vás rozbrečí, ale také pobaví a zanechá ve vás spoustu pocitů.

Grety
17.11.2016

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomu napsat. Snad jen, že mi hrdinové přišli až moc dokonalý a laskavý vzhledem k situaci, která je potkala..Vděčné téma pro řadu čtenářů, ale podle mého názoru moc vyumělkované k dojemnému příběhu.

janousovaeliska
13.11.2016

Právě jsem knížku dočetla a jsem nadšená sice strašnej doják ale i zábava a mladá láska no prostě všechno dohromady a je to moje nejlepší kniha co jsem četla je asi od 14-18 let a je skvělá

adevis
10.11.2016

Co k tomu říct, prostě doják s velkým D!

karoli120
10.11.2016

Ou tak tuhle knihu zbožňuju.

stovice
10.11.2016

Tak já nevím veškeré mé okolí knihu hodnotí jako dokonalou. Je pravda, že se čte dobře a stránky utíkají dost rychle. Příběh je myslím si dost vděčné téma a některé pasáže byly celkem vtipné. Jinak jsem, ale čekala mnohem víc než co se mi dostalo. Asi kdybych byla mladší líbila by se mi víc. Po tomto zklamání ani nemám chuť zkoušet další knihy autora. (A film byl děs to už jsem vůbec nepochopila co na něm všici mají)

Doemit
09.11.2016

John Green ne můj nejoblíbenější autor a úplně nejvíce miluji citáty, které používá. Sice jsem film viděla první, ale i přesto jsem byla do knihy ponořená.

Vampirosa
06.11.2016

Knížku jsem si přečetla až po shlédnutí filmu, ale i tak mě bavila. Krásné, smutné,.. zkrátka dojemné. :)