Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holand...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34551

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

Elisbooks

Krásná kniha u které mi nejednou ukápla slza a v závěru jsem si pěkně poplakala. Knihu hodnotím jako skvěle napsanou s dojemným příběhem. Člověk může mít všechno, ale zdraví si prostě nekoupí. Hazel s Gusem k nemoci přistupovali s nadhledem a na svůj věk díky tomu byli velmi vyspělí a pokorní. Líbily se mi také životní citáty z knihy a nejvíc Gusův: ,,Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kamaráde." Určitě doporučuji přečíst, ale připravit si taky kapesníčky :-)

bubblebut

Špatně se četla z jednoho důvodu - první jsem totiž viděla film. Nedělejte to! Zkazí vám to celkový dojem a budete stále srovnávat knihu s filmem, a to je škoda :)

Vlajdula

Docela pěkná kniha. Ale neplakala jsem :-(.

slaska77

Hezký příběh, ale nevím, jestli přinesl něco nového. Knihy s podobnou tématikou se píšou podle téměř identického mustru, takže ničím moc nepřekvapil. Holt jsem to četla těsně po "Než jsem Tě poznala" a "Vypravěčce" a neubráním se srovnání.

Sarka25

Jelikoz jsem zdravotnik tak tao kniha pro mne byla zajimava .. krasny pribeh o tom ze ikdyz je clovek nemocny tak muze najit lasku .. nekolikrat jsem i plakala ..opravdu krasna kniha..

hadenka

tato kniha se mi strašně líbila ,ale do dalších knih jsem se nemohla už začíst, nebavilo, nemohla jsem se prokousat dějem

Zuzpospi

Od strany 164 slzy...Ale krásná knížka..

Gabetina

Film jsem viděla dříve než jsem četla knížku. Je to příběh u kterého snad každému ta slza musí ukápnout. Hazel Grace a Gusovi hvězdy sice nepřály, ale Johnu Greenovi teda sakra přály a povedl se mu napsat nezapomenutelný příběh!

Bebe_0897

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četla. Na romantiku moc nejsem, ale tohle je romantické takovým svým způsobem.
Dojala mne k slzám a ráda ji čtu znovu a znovu a pokaždé to ve mě zanechá stopy.
S klidným srcem mohu říci, že je to nejlepší knížka od tohoto autora a myslím, že ji už jen tak znovu nepřekoná.

Hufendy

Knihu jsem dostala k narozeninám pro zpříjemnění času. Já osobně mám radši horory nebo thrillery, ale zkusila jsem jí dát šanci. Knihu jsem přečetla za 3 dny a to je na mě neobvyklé :D. Příběh vám dovolí se znovu zamilovat a ano vím, že to končí špatně, ale co by to bylo za život, kdyby jsme si neuměli užít i poslední chvilky svého života že? Určitě doporučuji přečíst a jestli vás nebaví číst tak alespoň zkouknout film :)

cori

" Já jsem jako...jako...Jsem jako granát, mami. Jsem granát a jednou vybuchnu a ráda bych, aby bylo co nejmíň obětí, chápeš?"
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

EvikU.

Moc pěkná kniha. Smutná, ale hezká. Silný příběh, který člověka zasáhne. ...

Hanilelai

Kniha mě velmi zaujala, a to v přístupu Grace a Guse k zákeřné chorobě. Zanechala ve mně silný dojem. Tak trochu jsem však očekávala finále ve stylu Císařského neduhu...

anonym02

Ještě teď brečím...
Kniha byla skvělá.

Bláža9

Pro mě byla kniha docela zklamáním...možná je to tím, že jsem od ní čekala vzhledem k velmi kladným recenzím příliš. Nemůžu říct, že by nebyla hezká, ale pro mě tomu prostě NĚCO chybělo. Na druhou stranu musím přiznat, že pár zajímavých myšlenek tam určitě bylo.

Veveruškaaa

Opravdu silný příběh, myslím že, tahle knížka mi moc nesedla. Přece jenom rakovina není příjemná věc... Ale každý to má jinak ;-) Očekávala jsem to rozhodně lépe napsané.
Hrdinové sympatičtí, stejně tak ve filmu, který se mi taky moc líbil.

Kiwi24

nejkrásnější dílo od Greena. Miluju styl, jakým píše. je to napůl filosofické a napůl... nevím. takové uvolněné... mám to moc ráda. mocmocmocmocmoc!!!!!!!

BadAngel

Ovšem, že knihu a film nemůžeme srovnávat kniha je ,ale podle mne lepší příběh je velmi dojemný a krásný.Do příběhu jsem se velmi vžila a prožívala jsem každé slovo.Konec mne velmi vzal, ale je to dokonalé, nemám co vytknout

Ran

Příběh je zajímavý a dojemný, ale některé pasáže mi nepřišli moc dobré.

katkah73

krásná, nemám co dodat...

Kačkaknihomol

Krásná kniha i, když smutná.

moho

Líbila se, ráda si hezky zasmutním a děkuji, že takový problém jde kolem mne jen v knížce.

Meluzínka

Moc krásné a smutné .

kuliferda

je to jeden z příběhů nad kterými prostě musíte přemýšlet dokud vám někdo neřekne že je to (jen) příběh. je to jeden z mých prvních romantických příběhů co není hloupý a nesnaží se vás rozbrečet od začátku až dokonce. Je to ( sice trochu zkreslená ) pravda.

Terectioncandy1

Nenadchla mě. Ne proto, že by snad byla špatně napsaná, ale ten děj sám o sobě je prostě zvláštní. Ano, na konci jsem měla slzy v očích, takže to ve mě bezesporu něco zanechalo, především smutek... Bylo to prostě dobré, ale zdaleka ne tak dobré, jak jsem vzhledem k tomu šílenství očekávala.

Zlá-Ňufie
31.12.2016

Docela dlouho jsem se knize bránila. Tak něják mě odradilo obecné šílentví kolem knihy a zvláště kolem filmu. Už ani nevím proč a jak, ale ke knize jsem se přemluvila. A nelituji! Přečetla jsem jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Príběh mě dojal, rozplakal a konec šokoval.

IamKlik
30.12.2016

Veľmi sa páčila, nemám čo dodať :)

qydko
23.12.2016

Asi jsem před těmi svátky naměkko, ale příběh mě dostal. Na konci mi dokonce slzička ukápla. Jen bych si docela přečetla i Císařský neduh... škoda, že je fiktivní.

Dakarianna
23.12.2016

Ehh.. Kýč, kýč...Rádoby fylozofický román, který vás má UMĚLE dojmout. Vemte si třeba Sophiinu volbu: U té já jsem brečela, přestože tam byly i komické scény a nebylo to smutné za každou cenu. Tohle je nechutný kýč vás nutí brečet. Já to smutné celé, nic na vykompenzování. Musím uznat, že knížka byla čtivá a autorův popis (třeba restaurace) byl krásný.

Kikus3
22.12.2016

Skvělá kniha i film! Ukáply mi slzy u obojího. Kniha byla velmi čtivá a dokázala ve mě vyvolat emoce. Byla jsem velmi spokojená.