Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holand...celý text

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.34642

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

Pichoval
předevčírem

smutný příběh, u kterého jsem slzela. Ač je smyšlený, myslím si že může být i reálný

pastelka53

Mé srdce pookřálo ... Slzné kanálky se rozjely a nedaly se zastavit.
Málo kdy u knih pláču, ale tohle mě dostalo. Možná, že čím víc stárnu, tím víc jsem patetická ...

Láska, která rychle začala a rychle skončila.
Láska, ze které bychom si všichni měli vzít příklad - nefalešná, nezaložená na vzhledu, penězích nebo čemkoli jiném. Založená na NÍ a na NĚM, na dvou hvězdách, jejichž světlo vyhaslo příliš brzy, ale zanechalo tolik lásky ...

Richelle

Nevím proč, ale tato kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Popravdě si nejsem jistá, zda si někdo může dělat legraci s toho, že je nemocný. Přišlo mi to zcela hloupé. Vyrovnávají se s tím vlastním způsobem. Přesto, na druhou stranu, se mi kniha líbila. Ukazuje, že zdraví a rodina jsou nejdůležitějšími prvky v našem životě, bez kterých se já osobně neobejdu.

EternityLove

Téma smrtelné nemoci, velké lásky a charaktery postav... to vše by se dalo tak krásně zpracovat. Dovedu si knihu představit v pojetí spisovatelky J. Moyesové, ale pana Greena ne. Čekala jsem od ní mnoho, bohužel zklamání, velké. Film pěkný, kniha docela o ničem. Nelíbilo se mi její zpracování, špatně se mi četla a autorovy myšlenkové procesy jsem nechápala. Ani jsem si nesedla s jednou postavou. Za mě ne!

Radvana

Líbil se mi popsaný cynický přístup teenagerů k nemoci- byli smíření a dělali si z rakoviny legraci,na rozdíl od rodičů, pochopitelně.Pracuju na onkologii,a takhle to ,obvykle, nebývá

sporran

Tato kniha otevřela stavidlo... Stává se vám, že se ve vás hromadí pocity a někdo, něco je najednou pustí ven. Co je vlastně smrt? Konec... Konec má přece všechno, tak proč mít strach? Smrt je tím nejhorším právě pro ty, kteří tady zůstávají. A pro umírající je často vysvobozením ze zoufalých bolestí, ale i ze zoufalého čekání. Smrt patří k životu a rakovina je bohužel v dnešní době bolestnou cestou ke konci života. Kniha, ač aspiruje na velkou americkou romantiku, tak v sobě nese zajímavý příběh, který se klidně mohl stát, protože takhle nemocní lidí, včetně takhle mladých jsou běžně mezi námi a mohlo to tak být. Zajímavé je zapojení knihy, právě knihy mohou být pro nás vodítkem, berličkou i stavidlem, co se otevírá. Každá kniha má svůj čas a tahle našla právě ten můj správný čas.

JmenujiSeZuzla

Tato knížka se mi dostala do rukou už dřív létě, ale asi jsem na ni ani neměla nálad až do teď. Viděla jsem film (samozřejmě slzička ukápla) a dneškem dočtena kniha.
Abych byla upřímná, asi polovina knihy mi přišla jako obyčejná nadprůměrná knížka, která má zasáhnout kousek člověka a trošku jsem se vzdávala představy o BESTSELLERU. Co mě ale zasáhlo více, byla část, kdy Gus umírá. Přišlo mi to jako velmi realistické a tak jsem s postavami prožívala každičkou vteřinku. Možná by se někomu konec zdál zdlouhavý (a taky že nebyl nejkratší), ale já jsem spokojená s koncem příběhu. Že se spisovatel nebál, vytvořit trošičku více reálný konec s tak hlubokou myšlenkou.
Knížka je pro mne asi spíše zklamáním než objevem, ale jsem ráda, že jsem s knihou přišla do styku a mohla tak okusit, trošku jiný život.

Tlapka

Ke knížce jsem se dostala možná o pár let později, než jsem měla - už jsem ve svých pětadvaceti asi starší než cílová skupina. Přijde mi dost nepatřičné, když tady teď napíšu, že tohle je fajn "oddechová" knížka. Fakt, fakt divné, a přitom je to pravda.
Dávám 4 hvězdičky,
- jednu za čtivost
- jednu za to, že jsem si trošku zaslzela, což se mi nestává
- jednu za postavu Izáka, protože ten byl přece jen nejuvěřitelnější a nejpřiměřenější (kdo mi lezl na nervy, byla Kaitlin, zjevení spisovatele v autě už se mi taky zdálo trošku moc)
- jednu za... já ani nevím, i když mám mnohé výhrady, tak tři se mi zdají málo. Postavy by to asi nazvaly jako úlitba rakovině. :)
Doufám, že s tímto tématem nezískám zkušenosti, ale třeba to fungování s bombou až na schody popisované docela normálně se mi zdálo přehnané. A nechce se mi věřit, že člověk s vědomím smrti v zádech chce hlavně koukat na reality show. Možná v nějaké přechodné fázi? Pochopila bych, kdyby se taková postava zlomila. Pochopila bych, kdyby se vybičovala k zažívání nevšedních věcí, žití naplno s tím, že nemá co ztratit (jako třeba v knížce Veronika se rozhodla zemřít), ale tohle mi přišel jako docela mdlý kompromis.
Láska je tu vykreslená krásně a doháněla mě k slzám - mluvím o pasážích o lásce rodičovské.
Čím menší celek, tím lepší. Některé věty toho obsahovaly opravdu hodně na malém prostoru. Některé scény doléhaly a působily tak, jak měly. Ale jako celek knížka přece jen trochu zaostává. No, užívám si ty detaily, takže proto je mé hodnocení v hvězdičkách pozitivnější než komentář samotný. :-)

KikinkaV

Kniha mi vedle čistě romantického filmu, připadala o dost zajímavější a emotivnější. Děj měl spád a celkový vývoj mě překvapil... Pár slz samozřejmě taky ukáplo, takže nemohu hodnotit jinak než 5*.

dancadragneel

Nevím proč ale prostě mě tato kniha nijak nezaujala. Možná velkým problémem bude, že jsem jako první viděla film a tomu dávám najednou větší přednost. Kniha mě nijak extra nezaujala.

Bonnet
05. březnaodpad!

Tři léta od nákupu uběhly a já začala se čtením. No. Možná jsem ani nemusela, protože bych si mohla nalhávat, že tvorba pana Greena není tragická. Je. A to z prostých důvodů - slabá a předvídatelná linka děje, který se vyvíjí až moc rychle, takže se čte sice pěkně, ale k čemu to je, když si člověk po odložení knihy nic neuchová a ještě slabší postavy. A hlavně ten hloupý motiv rakoviny a umírání, je toho zapotřebí? Přečteno v originále, na český překlad hozeno očkem a následně přetrpěn tik v oku. (Jo a věta my lungs suck at being lungs úspěšně konkuruje vnitřní bohyni z odstínů, tolik k mému váhání mezi žádnou a jednou hvězdičkou.)

Lokina

Nad touhle knihou jsem dlouho přemýšlela jestli si přečíst nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala k maturitě a i když jsem z ní nebyla zkoušená, tak toho nelituji. Díky dojemnému, citlivému příběhu se kniha četla sama. Film jsem viděla až po knize, i ten se mi moc líbil :)

IvusP

Nejprve jsem viděla film a až poté četla knížku... A ač jsem u filmu řvala jako želva, knížka ve mně ani z daleka nevyvolala takovou vlnu emocí, a to v podstatě žádnou...

Filchie

Upřímně, opravdu nechápu, jak se něco takového mohlo stát bestsellerem a klidně se přiznám, že jsem knihu ani nedočetla, protože mě to prostě strašně nudilo. Nejde o nic originálního, ať už chceme mluvit o zápletce, nebo o autorově stylu... přesto však vím o pár lidech ze svého okolí, kteří po knize sáhli a po jejím přečtení se začali dívat i po jiných dílech, což je jedině dobře (proto taky ta jedna hvězda) a pokud Greenovy knížky někoho fakt baví, neberu mu to. Ale z mého pohledu je to prostě totální shit.

Elisbooks

Krásná kniha u které mi nejednou ukápla slza a v závěru jsem si pěkně poplakala. Knihu hodnotím jako skvěle napsanou s dojemným příběhem. Člověk může mít všechno, ale zdraví si prostě nekoupí. Hazel s Gusem k nemoci přistupovali s nadhledem a na svůj věk díky tomu byli velmi vyspělí a pokorní. Líbily se mi také životní citáty z knihy a nejvíc Gusův: ,,Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kamaráde." Určitě doporučuji přečíst, ale připravit si taky kapesníčky :-)

bubblebut

Špatně se četla z jednoho důvodu - první jsem totiž viděla film. Nedělejte to! Zkazí vám to celkový dojem a budete stále srovnávat knihu s filmem, a to je škoda :)

Vlajdula

Docela pěkná kniha. Ale neplakala jsem :-(.

slaska77

Hezký příběh, ale nevím, jestli přinesl něco nového. Knihy s podobnou tématikou se píšou podle téměř identického mustru, takže ničím moc nepřekvapil. Holt jsem to četla těsně po "Než jsem Tě poznala" a "Vypravěčce" a neubráním se srovnání.

Sarka25

Jelikoz jsem zdravotnik tak tao kniha pro mne byla zajimava .. krasny pribeh o tom ze ikdyz je clovek nemocny tak muze najit lasku .. nekolikrat jsem i plakala ..opravdu krasna kniha..

hadenka

tato kniha se mi strašně líbila ,ale do dalších knih jsem se nemohla už začíst, nebavilo, nemohla jsem se prokousat dějem

Zuzpospi

Od strany 164 slzy...Ale krásná knížka..

Gabetina

Film jsem viděla dříve než jsem četla knížku. Je to příběh u kterého snad každému ta slza musí ukápnout. Hazel Grace a Gusovi hvězdy sice nepřály, ale Johnu Greenovi teda sakra přály a povedl se mu napsat nezapomenutelný příběh!

Bebe_0897

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem četla. Na romantiku moc nejsem, ale tohle je romantické takovým svým způsobem.
Dojala mne k slzám a ráda ji čtu znovu a znovu a pokaždé to ve mě zanechá stopy.
S klidným srcem mohu říci, že je to nejlepší knížka od tohoto autora a myslím, že ji už jen tak znovu nepřekoná.

Hufendy

Knihu jsem dostala k narozeninám pro zpříjemnění času. Já osobně mám radši horory nebo thrillery, ale zkusila jsem jí dát šanci. Knihu jsem přečetla za 3 dny a to je na mě neobvyklé :D. Příběh vám dovolí se znovu zamilovat a ano vím, že to končí špatně, ale co by to bylo za život, kdyby jsme si neuměli užít i poslední chvilky svého života že? Určitě doporučuji přečíst a jestli vás nebaví číst tak alespoň zkouknout film :)

cori

" Já jsem jako...jako...Jsem jako granát, mami. Jsem granát a jednou vybuchnu a ráda bych, aby bylo co nejmíň obětí, chápeš?"
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

EvikU.

Moc pěkná kniha. Smutná, ale hezká. Silný příběh, který člověka zasáhne. ...

Hanilelai

Kniha mě velmi zaujala, a to v přístupu Grace a Guse k zákeřné chorobě. Zanechala ve mně silný dojem. Tak trochu jsem však očekávala finále ve stylu Císařského neduhu...

anonym02

Ještě teď brečím...
Kniha byla skvělá.

Bláža9

Pro mě byla kniha docela zklamáním...možná je to tím, že jsem od ní čekala vzhledem k velmi kladným recenzím příliš. Nemůžu říct, že by nebyla hezká, ale pro mě tomu prostě NĚCO chybělo. Na druhou stranu musím přiznat, že pár zajímavých myšlenek tam určitě bylo.

Veveruškaaa

Opravdu silný příběh, myslím že, tahle knížka mi moc nesedla. Přece jenom rakovina není příjemná věc... Ale každý to má jinak ;-) Očekávala jsem to rozhodně lépe napsané.
Hrdinové sympatičtí, stejně tak ve filmu, který se mi taky moc líbil.