verulaj verulaj komentáře u knih

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Výborně napsaná kniha bez zbytečného patosu. Vše napsáno čistě, citlivě. Některé pasáže jsem doslova hltala - především jednotlivé závody, i když jsem dopředu věděla, jak dopadnou. Pro mě je to druh knihy, kterou můžete přečíst za víkend, ale byla by to škoda, protože bych nenasála vše, co mi kniha může předat, od zajímavých informací, osudu posádky až po atmosféru doby. Mám o čem přemýšlet.

14.02.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha ze života. Až moc. Žádné odpočinkové čtení, naopak pro mě dost smutné osudy žen.

15.10.2016 5 z 5

Plavby sebevrahů Plavby sebevrahů Miroslav Náplava

Nechápu a obdivuji, kolik věcí člověk může za život dokázat a zažít.

07.09.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jedna z nejsmutnějších a zároveň nejhezčí kniha, kterou jsem kdy četla. Jedna z těch, kterou musím mít doma a přečtu si jí znovu.

''Na domech je nejlepší to, že nikdy nejsou dokončené''

29.08.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neuveritelne. Knihu jsem cetla podruhe a nemohla jsem uverit, ze odstup od prvniho precteni je 7 let. Prijde mi to jako loni, kdy jsem knihu precetla jednim dechem a posledni stranky jsem valila krokodyli slzy. Pro me kniha, ktera navzdy zustane v mem srdci a patri mezi top 3.

04.06.2016 5 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

''Nevěřte všemu, co si myslíte.'' Knize dávám 4 hvězdičky, protože jsem se v ní v nějakých pasážích tak nějak našla a nekdy mozna vic nez bych chtela...a tedy mě donutila přemýšlet. Kniha je podle me napsána čistě bez zbytečností.

07.02.2016 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Neotřelé, originální. Svižné a přesto, alespoň pro me ne prvoplanově psané dílo, které bych přečetla během krátké doby, ale brzy zapomněla o čem vlastně bylo. Mrzí mě množství chyb v textu, ale to je jiná kapitola.

29.01.2016 4 z 5

Caligula Caligula Albert Camus

Caligula mě nepřestává fascinovat. Po shlédnutí divadelního představení v Plzni v hlavní roli s Martinem Stránským jsem si musela přečíst i psanou formu a určitě se k ní budu vracet.

20.01.2016 5 z 5

Vyhasínání mozku Martina Kleina Vyhasínání mozku Martina Kleina J. Bernlef

Krátké, ale velice těžké čtení plné zmatenosti, nepochopení a bezmocnosti obou stran.

10.01.2016 3 z 5

Kniha ve mně vyvolala určitou sebereflexi a potřebu urovnat si některé věci sama před sebou, za což ji patří můj velký dík. Jinak nezaujatě věřím, že Murakamiho příznivce nezklame.

02.01.2016 4 z 5

Autor vykrádá sám sebe. Za mě velké zklamání. Dočetla jsem to jenom kvůli tomu, že to byl dárek.

29.12.2015 3 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Čtivá kniha nejen pro mladé slečny. Velmi pozitivně hodnotím absenci umělého natahování děje a nepředvídatelnost děje.

13.08.2014 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Japonsko mě nepřestává fascinovat a překvapovat. Krásně popsaná nálada 60. let v Japonsku a možná nejen v Japonsku. Děj strhující, nepředvídatelný a reálný. Věřím, že to není poslední kniha od tohoto autora a myslím, že i ke knize samotné se jednou vrátím.

07.08.2014 5 z 5

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

Obě knihy jsou vynikající. Nic nevnucují, prostě konstatují skutečnosti. Jisté je, že jsem knihy nečetla naposledy.

24.07.2014 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Ke knížce se určitě znovu vrátím, škoda, že není nikde k sehnání. Velmi mě zaujala mimo jiné jedna z úvah a myšlenek knihy, o tom, že lidé, kteří se zbaví závislosti tím, že si vypěstují závislost na něčem jiném - např. na víře v boha, jsou vlastně závislí pořád.

27.06.2014 5 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Po prvních dvou stranách jsem si řikala, že nic (s prominutím) pitomějšího jsem ještě nečetla, ale protože jsem měla před sebou ještě 3,5 hodinové čekání, četla jsem dál. Výsledkem bylo, že jsem knihu měla do večera přečtenou. Kniha je vyloženě odreagovací, takže pokud potřebujete na chvíli "vypnout" je to přesně ta kniha, kterou hledáte. Nic víc, nic míň.

20.04.2014 3 z 5

Desátá symfonie Desátá symfonie Joseph Gelinek

Kniha mě během čtení velice bavila a to z několika důvodů. Líbilo se mi zasazení románu do světa vážné hudby, v knize bylo dost zajímavých informací jak o skladatelých, tak jejich některých dílech. Velice oceňuji nepředvídanost děje a žádné přehrané a jako pěst na oko působící scény.
Desátá symfonie pro mě byla daleko podařenější, čistčí, ale zároveň propracovanější než Ďáblovy housle.

26.02.2014 4 z 5

Bílá perla Bílá perla Kate Furnivall

Kniha mě velice překvapila. Bylo to zajímavé čtení, kde nebylo nic jasně dané hned po prvních pár kapitolách, naopak je v knize spousta nečekaných zvratů či překvapení. Naštěstí nejde o zvraty strojené.

Jako plus hodnotím zasazení knihy jak prostorově, tak časově. Válečných románů z druhé světové války je nepřeberné množství, avšak odehrávají se hlavně v Evropě či Americe a na to, že válka se dotkla i zbytku světa se, z mého pohledu, trochu zapomnělo.

09.02.2014 4 z 5

Vynikající kniha. Velice zábavná, plná nadsázky a satiry, čímž se autor přesně trefil do mého šálku kávy. Zpětně po dočtení mi vyběhla určitá asociace s Forestem Gumpem.
Severských autorů jsem moc nenačetla, ale když jsem nějakou knihu vzala do ruky, nikdy jsem nebyla zklamaná.

22.01.2014 5 z 5

999 - Poslední strážce 999 - Poslední strážce Carlo Adolfo Martigli

Velice příjemná kniha a milý příběh. Mám ráda tento druh knih, ale tahle byla výjimečná. Nebyly zde žádné akční přestřelky a jiné "akční trháky" které by degradovaly děj knihy. Velice doporučuji, je to kniha na relax :)

27.11.2013 4 z 5