vendy6619 vendy6619 komentáře u knih

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Kniha, která pojednává o tom jak funguje lidský mozek.
Do knihy jsem se začetla možná až moc snadno. V několika chvílích jsem měla pocit, že to ani není možný co se děje. Ale bylo to perfektní. Tolik boom! momentů nemá snad žádná kniha! Zapůsobilo to na mě... ani jsem možná chvíli netušila co je opravdové a co není.
Rozhodně to stojí za to si přečíst. A doporučím to dál. Plný počet hvězdiček je jasný volba!

26.02.2018 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Musím říct, že mám Krásku a Zvíře neskutečně ráda. Miluju tu pohádku, ten příběh i to poselství co v příběhu je. A tahle adaptace byla velice zajímavá. Moc jednoduché a odpočinkové čtivo. Člověk ho zhltne hned a ani nemrkne.
Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a objevila tak novou i když předvídatelnou perspektivu tohoto příběhu. Rozhodně doporučím dál fanouškům Krásky a Zvířete!

22.02.2018 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Rozhodně to bylo slabší než Než jsem tě poznala. Ale každopádně to mělo do sebe. Všechny ty myšlenky Lou. Přišlo mi chvílemi, že se motá v sobě samotný a potřebovala Záchranu s velkým Z! Trochu jsem jí i záviděla, i když z velké části nebylo co.
Ale i tak jsem dospěla k názoru, že to zase takový brak nebyl.
Vlastně to bylo milé rozloučení se s Willem a Lou.

21.02.2018 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto úžasně dokonalá knížka! Takových narážek na ostatní filmy! Na Harryho, Hunger Games... jsem do hlavního hrdiny neskutečně zamilovaná, i když vím, že on holky neuznává... tohle bylo přečtený jedním dechem, že si člověk říká jak moc rychle mu to uteklo.
Hrozně moc doporučuju tuhle knížku dál! Dokonalý... prostě dokonalý. Ať už je prosím film! ♥

18.02.2018 5 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Po seriálu jsem si tohle chtěla přečíst! Bylo to naprosto dokonalý, i když musím po přečtení říct, že seriál v tomhle případě obsahoval víc toho. A byl lepší než kniha.
Ale mě se to líbilo... má to něco do sebe. A každý by si měl přečíst co můžou způsobit pomluvy nebo šikana... a jak se to může dostat do bodu efektu sněhové koule.

17.02.2018 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherná knížka. Lehce naivní, ale mělo to svoje kouzlo. Kdyby mi bylo o pár let míň - a byla bych teen... rozhodně bych byla unešená z některých věcí víc. Ale i tak mě to vrátilo do světa fantasy, kde jsem si libovala. A moc ráda jsem tam pár dní strávila nějaký čas. Docela se i těším až se tam vrátím na nějakou dobu u druhého dílu :)

09.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Úplně jsem se do týhle knihy začetla a nechtěla s tím přestat jak mě chytla. Rozhodně doporučuji dál :)

29.12.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Za mě naprostá paráda! :)
Znovu jsem si potvrdila jak moc Selekci miluju a jak tohle je série, kterou budu doporučovat dál. Vlastně jsem díky netu (no tak jsem to nevydržela a musela se kouknout! Nesuďte mě!) věděla koho si vezme, ale proč jsem to chtěla dočíst? Kvůli tomu jak se to stane! Ta jejich cesta tím vším mě zajímala asi ze všeho nejvíc :) a ono to bylo daleko lepší než jsem myslela.
Dva dny a knížku můžu zase vrátit :D je to škoda, že to skončilo a nechce se mi loučit s touhle sérií.
Děkuji Eadlyn, že jsi mi ukázala, že i to nejchladnější srdce může roztát! :)

21.09.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Opět jsem se přesvědčila, že Kiera je naprosto dokonalá! :) každopádně výtku bych měla.. a to k chování Eadlyn, které bylo na ránu někdy!
Nemám slov.. konec byl naprosto nečekaně úžasný a já opět byla v Selekci.. ne jako účastnice, ale jako ta co si vybírá.
Tahle série je pro mě jednou z nejoblíbenějších!

17.09.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Naprosto zbožňuju styl psaní Kiery! Je tak lehký, odpočinkový a nenásilný. Člověk se do něj ponoří jak Siréna do vody a nechce ven. A tak jsem se nechala unášet temnými vodami Oceánu a poslouchala hlas Sirén, že jsem si myslela, že se topím stejně jako Akinli v Kahlen. Nádherná knížka! Naprosto okouzlující, romantická a taková jak jsem u Kiery zvyklá! :)

03.07.2017 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Mám Rutu hrozně ráda. Ty její popisy některých scén.. jsou strašný a zároveň z nich má člověk husinu až na zádech.
Ale líbilo se mi jak narážela na V šedých tónech. Jak jsou její knížky vlastně docela propojený.
Tohle je knížka, kterou jsem si oblíbila i přes její tragickou myšlenku a událost

21.06.2017 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná kniha.. naprosto okouzlující. Sice mě hlavní hrdinka svojí nerozhodností mírně řečeno štvala, ale bylo to naprosto úchvatné jinak. Tohle se četlo tak krásně a tak samo. Jako kdybych Vasilisa byla já sama a kolem mě byli časodějové.. a já uměla časovat. Což mimochodem bych po přečtení téhle knihy chtěla!
Po zmateném prologu.. k dechberoucímu konci! A tak to má být. 5*! Jinak to nejde :)

05.05.2017 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Četla jsem jí tak moc dlouho! A stejně jsem se nemohla začíst.
A přitom je kolem Božského hrozný halo jak vyšla nová knížka. Ale mě se to prostě zdálo až moc klišoidní.
Někomu se to možná líbí, ale mě to přišlo.. takový.. ani nevím jak to popsat. Myslela jsem, že tohle můj šálek kávy bude, ale v některých chvílích byl neříkám, že ne. Ale pak zase.. nic. Trvalo mi to hrozně dlouho než jsem se začetla a vůbec než jsem jí dočetla.
Ale znáte to.. 100 lidí 100 chutí. :)
Proto jenom 3*/5*.. za Bennetův humor! ^_^

29.01.2017 3 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Knížka je to rozhodně krásná a velmi čtivá.. ale srážím * za Trevisovo chování, které bylo v jednu chvíli vážně až ohavné :/
Určitě bych si takového kluka nevybrala.. jsem každopádně ráda, že přišel k vědomí později, ale přiznávám bylo mi ho líto. S jeho kamarády jsem se nasmála a to se mi líbilo.. že je tam všechno. Poslední kapitola mě definitivně rozbrečela.
4/5 * :)

06.01.2017 4 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Hrozně ráda bych si na tuhle udělala názor, ale přečetla jsem jí spíš z donucení. Pro někoho to možná jeho šálek kávy, ale mě moc nenadchla, abych se přiznala. :/ a hrozně mě mrzí, že mě zklamala, protože kolem ní bylo docela BUM! :(
Ale příběh jako takový byl překvapivý. Celou dobu jsem si myslela, že je to někdo jiný. Tak za to překvapí to má ode 3*! :)

31.12.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Ne tohle je kniha, kterou nemůžete odložit, i kdybyste sebevíc chtěli.
Stejně jako Potrhaná křídla jsem knihu nemohla odložit.
Úplně jsem se do chytlavého stylu Ruty Sepetys zamilovala a myslím, že jsem si našla novou oblíbenou autorku! :) její krátké kapitoly vám říkají, že si musíte další přečíst, vždyť je to jedna stránka, ale pak zjístíte, že vám zbývá deset stránek a čtete a čtete a čtete!
Bože to byla tak šílená a zároveň okouzlující knížka.
Pořád přemýšlím jakou cenu by měl můj život nebo mých blízkých. Byl by to taky ten kapesních hodinek paní Lino Arvyrdasová?

25.12.2016 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Tak tahle knížka je snad to nejlepší co jsem četla v poslední době.
Nikdy jsem si nemyslela, že najdu čtivější knížku než je Selekce, ale Ruta to posunula na vyšší level. Krátké kapitoly, které musíte číst, protože tu jednu stránku přeci už dočtete.
Neskutečná knížka z doby bordelů, mafie a Josie "Motorový město" Morainové.
5 *! Ale pro mě má tahle knížka neskutečně větší hodnocení! ♥

10.12.2016 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opravdu krásná a dojemná kniha.
Možná jsem čekala něco jiného, ale Jojo.. to je jasný, že to bude krásný a dojemný.
Ani jsem nečekala, že bych brečela i u tohohle, ale opak je pravdou a já bulela jak mimino zase. :D
Těším se na další knihu Jojo! :)

30.11.2016 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Nádherná, čtivá knížka.
Tři dny. Do téhle knížky je tak snadný se začíst, když jste v Zemi pohádek. Tak moc jsem jim záviděla, že se setkají s Popelkou nebo Mášenkou :)
Opravdu se těším na pokračování. ^_^
Chris je boží.

12.11.2016 5 z 5

Na krev Na krev Lydia Strong

Takhle čtivou knížku jsem nečetla od doby než jsem tě poznala :) i když tam bylo hodně chyb a to vím.. mě se to líbilo originalitou. Vážně jsem se začetla a neodlozila do doby než jsem ji dočetla.
Jsem nadšená z toho. :)

02.11.2016 5 z 5