stolbice stolbice komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobré čtení, zajímavé a pro mě i napínavé, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo to umřel a už vůbec mě nenapadlo, kdo koho zabil. Jak je to se Ziggyho tátou jsem sice tak nějak tušila, ale velké překvapení. Doporučuji!

08.11.2016 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Krásná, dětská knížka...jako malá jsem Káju milovala, lezla jsem na stromy, dělala kotrmelce a koulela sudy na zahradě z kopečka :-) Přečíst si ten příběh znova bylo fajn. Sice to pro mě po tolika letech ztratilo jisté kouzlo, ale je to úsměvné, milé a dobře se to čte.

22.09.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímalo by mě, zda si autor už ve své době uvědomoval, jak bude tahle kniha nadčasová a stále aktuální. Je to vážně děsivé a nejen vzhledem k psanému příběhu, ale i k tomu, že jsou místa, kde se to děje.
"Jestli chceš obraz budoucnosti, představ si vysokou botu, která dupe po lidské tváři - navždycky."
Myslím, že si teď půjdu přečíst nějakou dětskou knížku s obláčky, sluníčky a hopsajícími roztomilými králíčky.

16.09.2016 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Výborná kniha, výborné čtení, prostě super :-) Chvílemi jsem si teda nebyla ani já jistá, co je skutečné a co ne :-) Skvělá oddychovka, doporučuji!

13.09.2016 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak jo, mám to za sebou a vrhám se na další díl....nechápu, že jsem čtení téhle úchvatné knižní série mohla tak dlouho odkládat :-) Je pravda, že mě trochu děsila rozsáhlost autorova díla, ale po přečtení první knihy chci víc a víc :-)

02.08.2016 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Doporučuju! Moc pěkná a vtipná oddechovka :-)

30.06.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě...čekala jsem od toho příběhu víc. Nešokovala mě, neděsila a už vůbec nepřekvapila, vše bylo celkem předvídatelné, takže myslím, že 3 hvězdy jsou tak akorát.

28.06.2016 3 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Líbilo se mi to, sice první díl byl lepší, ale i tak :-) dočetla jsem se, že má konečně příští rok vyjít v češtině i třetí díl, tak snad.....jen doufám, že to nedopadne tak, že Gav nějakým hrdinským způsobem zemře a ona zůstane s Leem, to by mě zklamalo. Z druhého dílu jsem měla takový pocit....prostě ty náznaky tam jsou, ale myslím si, že si je mohla autorka odpustit. Romantický trojúhelník se mi k tomu moc nehodí, přijde mi zbytečný a až moc se v podobných knihách opakující.

23.06.2016 4 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Silný příběh, určitě doporučuji přečíst.

15.06.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mi ležela doma asi dva roky :-) Název i anotace mě zaujali, ale nějak jsem se neměla k tomu, abych se dala do čtení. Z větší části za to může to rozdělení na díly. Nechtělo se mi číst, když jsem neměla ty další, protože nemám ráda dlouhé časové mezery, které přijdou, než se mi do ruky dostane pokračování. Zároveň jsem se neměla k tomu, si další díl koupit. Ke čtení mě dohnalo až to, že jsem viděla ukázku na film, který přijde v zimě do kin :-) takže teď mám přečteno a můžu říct, že to byl moc pěkný příběh a musím někde sehnat druhý díl, teď už s ním snad nebudu tolik otálet :-)

09.06.2016 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Pěkné a napínavé čtení. Příběh byl celkem reálný, logický a působil uceleně. Počítačová hra v tomto stylu by se mi určitě líbila, pokud by ovšem sloužila svému původnímu účelu: potkávání spoluhráčů v reálu, sdělování poznatků a zážitků.

02.06.2016 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Moc pěkný, humorný příběh psaný svižným, lehkým stylem. Trochu mě mrzí, že pan Wilde nepopsal i to, co se dělo se slečnou Virginii, když byla se strašidlem, ale asi chtěl nechat prostor fantazii... :-)

26.05.2016 5 z 5

Tajemství Morrowů Tajemství Morrowů Susan McNally

FAKT NE, nuda, utrpení......že já to čtení knížek nevzdávám....měla jsem...Pokud to bylo cílené na malé děti, tak asi ano, ale myslím, že by tam nemuseli být zmínky o hnijících mrtvolách, kuchání, podřezávání, potocích krve a tak dále. Takže předpokládám, že to má být kniha pro teenagery, ale v tom případě se to vážně nepovedlo. Příběh by byl asi fajn, kdyby to bylo napsané čtivější, poutavější formou. Takhle to neudrželo moji pozornost, neustále mi utíkaly myšlenky někam jinam a ve finále, kdy bych měla být napnutá jak struna, jsem měla chuť knihu zavřít a už neotevřít. S postavami jsem se vůbec nezžila, bohužel, jejich divné, ukvapené, nerozumné, nelogické a místy naprosto nepochopitelné jednání mě prostě nepřibilo do židle. Přijde mi to takové uspěchané, autorka nám toho chtěla zřejmě hodně říci, ale nějak se jí to nepovedlo zkombinovat a navázat tak, aby to dávalo smysluplný celek, chtělo by to lepší vyjadřovací schopnosti.
Například jedinou představu, kterou jsem si dokázala udělat o Špehomorech, byla ujetý slintající zvrhlík :-(
A až moc často se tam někdo kousal do rtu, emoce se dají vyjádřit i jinak.

25.05.2016 2 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Tak jo....kdo čeká klasickou teen romanci, bude zřejmě hodně překvapený. Vůbec to není romantické a vlastně to vůbec není hezké, ale i o takových tématech je třeba psát a určitě to stojí za přečtení. Hlavní hrdina je pěkný surovec a nebyla stránka, abych si neříkala, co to je ale za hajzla! Jeho chování možná do jisté míry omlouvá prostředí, ze kterého pochází, ale rozhodně ho to nezbavuje viny. Jsem ráda, že ke konci knihy alespoň pochopil, že to, co udělal a jak se choval, nebylo správné a chce se změnit. Nevím, jestli bych označila konec za happy end, spíše za slibný začátek. Kéž by takových případů bylo ve světě víc...

19.05.2016 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásný, poetický příběh se smutným koncem.

16.05.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Úžasný nápad, úžasný příběh, úžasné postavy....úžasná kniha :-) Musím říct, že jsem od toho nic moc nečekala, prostě klasický dystopický román, ale příjemně mě to překvapilo, chytilo a už nepustilo. Život je boj a v této knize to platí dvojnásob.

05.05.2016 5 z 5

Invisible Invisible Zuzana Koubková

Tahle kniha mi připomněla, proč jsem tak ráda historické romány četla a že bych se k tomuto žánru měla vracet častěji, než to dělám :-)
Ze začátku jsem se trochu ztrácela v množství postav, ale to si sedlo a skoro všechny jsem si je oblíbila. Příběh je napínavý, čtivý, vtipný a postrádá hluchých míst, tato kniha opravdu stojí za přečtení a určitě si najde místo v mé knihovně. Mohu ji všem jen doporučit :-)

02.05.2016 5 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Takže asi tak - super nápad, celkem i využitý, jsou tam určitě rezervy, ale nemůžeme vše nacpat do prvního dílu že....o čem by pak byly ty další :-) pomalejší rozjezd, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout, bavilo mě to :-)

22.04.2016 4 z 5

Lupiči nedobytných pokladen Lupiči nedobytných pokladen * antologie

Zajímavý pohled na začátky české detektivky, někdy úsměvné, romanticky naivní, ale i tajemné a na tu dobu brutální. Musím ale přiznat, že nejvíce mě asi bavil pan Hašek a jeho skvělá parodie na detektivku. Trochu jsem se trápila se starou češtinou, nečekala jsem krkolomný originál, moje chyba :-) každopádně určitě kniha stojí za přečtení.

18.04.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ve své době mě tahle kniha minula, takže se mi hůře hodnotí, viděla jsem všechny filmy a tudíž je kouzlo nepoznaného pryč. Ale i přes to mohu říct, že se mi to líbilo, je to moc hezky napsané, svižné, čtivé a určitě si přečtu i další díly, protože to za to stojí :-)

25.02.2016 4 z 5