stolbice stolbice komentáře u knih

Lovec duchů Lovec duchů Derek Meister

Velmi zajímavá kniha a těším se na další díly :-) čte se skoro sama, nechybí napětí a akce. Sice jsem asi tak do půlky knihy nechápala, o co jde, ale už jsem si stihla udělat přibližný obrázek...celkem se mi to líbí, že hned člověk neví a musí si představovat, domýšlet....

14.11.2014 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Přebal děsný, vůbec se nehodí k příběhu, korektura děsná, opravdu někdy to dost bije do očí a velmi ruší, několikrát jsem se musela vracet a číst věty znova, aby mi to dávalo smysl, ve třetím díle dokonce zůstali některá jména postav nepřeložena a jednou i zaměněna, dost to ubírá na zážitku....no a o začátku, kdy nastoupíte do rozjetého vlaku a asi první třetinu knihy vám trvá, než se aspoň trochu zorientujete, ani nemluvit.....ale jinak hodnotím kladně, ač příběh nijak originální přesto zajímavý a postupně vás donutí fandit hlavním postavám, které si to právem zaslouží. Příjemná oddechovka na dlouhé zimní večery :-)

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha je neskutečně krásná a dojemná, nemám slov, kterými bych vyjádřila všechny pocity, jež ve mně probudila...i když jsem něco podobného čekala, od autora jsem četla již trilogii Chaos, která mě naprosto dostala a tuhle knihu jsem přečetla za jediný den! Text má hloubku, styl a obsahuje tolik pravdy..ilustrace pak už jen krásně dokreslují obsah, že není vždy vše tak, jak se na první pohled zdá.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Mám ráda tyto příběhy po konci světa tak, jak ho známe, ale...trošku hůře se mi to hodnotí, protože jsem přečetla všechny knihy a musím bohužel říct, že s pokračováním úroveň klesá a třetí díl mě spíše rozmrzel než nadchnul :-/ ale zpátky k jedničce - která se mi líbila, měla jsem chuť číst dál, fandila jsem Katniss a Petovi v jejich boji o život v aréně, ale i před ní. Ve světě, kde je většina lidí jen pěšáky na šachovnici, které je snadné obětovat. Trochu mi to připomíná starý Řím, kde se v arénách byli otroci pro pobavení lidu a i když vyhráli a porazili vše, co jim organizátoři nachystali, svůj život neměli jistý. Podobné je to i tady, vše jednou skončí a vyvstává otázka, co bude dál? Což celkem umě rozjel druhý díl, ale třetí to naprosto pohřbil.

Gene Gene Stel Pavlou

Knihu hodnotím průměrně. Vyloženě mě nenudila, ale ani mě zas tak moc neuchvátila, a tak na ní nemám vyhraněný názor. Celkem zajímavé a čtivé pasáže se střídají s těmi méně čtivými, občas jsem se musela i trochu nutit, i když pro plné pochopení příběhu je té rozvláčnosti asi třeba. Jinak souboj dvou mužů napříč tisíciletím, jenž jeden je hnán pomstou a druhý chtíčem po věčném životě, není vůbec špatný, kdyby to bylo trochu svižnější, ráda bych si to přečetla někdy znovu, ale takhle - jednou stačilo :-)

23.10.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Zajímavá námět, určitě něco, co stojí za to přečíst. I když nemůžu přesně říct, že jsem to plně pochopila nebo spíše, dobře, hledají ty nejlepší ze všech, ty, kteří se nikdy nevzdají ani čelem naprosto bezvýchodné situaci, ale proč? To mi nejspíš uniklo nebo to byl záměr, abych si koupila druhý díl :-) Naštěstí nemusím čekat dlouho, měl by vyjít koncem prosince nebo začátkem ledna, třetí díl je pak plánovaný na červen 2015. Každopádně je to fajn počtení, zajímavé a napínavé, určitě mohu doporučit :-)

01.10.2014 5 z 5

Hlubší než hrob Hlubší než hrob Tami Hoag

Zajímavý příběh, dobré postavy, sice jsem od začátku věděla, kdo je vrah, ale neodradilo mě to, kniha se čte sama a závěr přesto překvapí.

02.09.2014 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Zdařilá detektivka, po delší době zase jedna, kde jsem hned od začátku netušila, kdo je vrah :-) čtivá, napínavá....mohu doporučit.

02.09.2014 5 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Tato kniha mě poněkud zklamala, ačkoliv mám Barkera velmi ráda, tato mi moc nesedla, příběh je celkem zajímavý, postavy také ujdou, ale nějak to nemá ten správný šmrnc, který by vás chytil a vtáhl do děje, prostě mi tam něco chybělo :-(

06.08.2014 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Krásná kniha plná fantazie. Zajímavý je i podnět, proč vlastně cirkus vznikl - aréna pro souboj dvou kouzelníků, jež vycvičí dva dva nesmrtelní rivalové, ovšem nepočítají s tím, že jim to tak trochu přeroste přes hlavu a že kouzelníci mají svá přání a představy, jak by vše mělo skončit. Kniha se velmi dobře čte, i když je složitější, ale není to pohádka pro děti, takže proč ne :-) Mohu ji všem doporučit, krásně se u ní odreagujete, zasníte a fantazie běží na plné obrátky.

29.07.2014 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Celá trilogie mě nesmírně zasáhla, po dlouhé době zase čtení, které jsem nebyla schopna odložit! Přitom původně jsem si knihu ani nechtěla koupit, vzala jsem ji pouze proto, že už jsem neměla doma co číst, jaký byl můj omyl! Začátek mi přišel trochu zmatený, ale jakmile se člověk dostane do obrazu, opravdu to stojí za to. Poutavý příběh, který je plný zvratů a napětí, když už si myslíte, že je konec, rychle vás znova překvapí. První díl začíná poutí Todda a Violy za nadějí, která je tak prchavá a nejistá....podstupují různé zkoušky a spoustu utrpení a konec knížky vás prostě donutí jít a koupit si zbylé dva díly, které vůbec neztrácejí na síle, napětí a probouzejí tolik různých emocí....nemohu než všem tuto sérii doporučit a ocenit autorův styl, konečně kniha, která opravdu stojí za to :-)

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Co dodat, skvělé, skvělé, skvělé :-) Do prvního dílu jsem se nemohla ze začátku vůbec začíst, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Trilogie nemá chybu, první díl jsem obrečela, druhý mě vůbec nenudil, naopak, udržoval linku napětí a třetí...opět jsem obrečela konec a děkuji autorovi, že zachoval příslib naděje i na závěr. Vynikající kniha/série, která zasáhne od začátku až do konce, tolik emotivní a pravdivý příběh jsem už dlouhou dobu nečetla a i teď, když jsem právě dočetla tento díl mám chuť, začít to číst znova :-)

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Nemohu než ohodnit na 100% kniha opět úžasná, temná, depresivní, skličující, plná naděje a očekávání, že to snad ani nejde vyjádřit. Většina druhých dílů různých sérií se jen připravuje na závěrečný třetí vrcholný díl a je plná zbytečných výplní, ale to pro tuhle knihu neplatí, vše má svůj význam, i když někdy to pochopíte až po přečtení třetího dílu..... ovšem závěr opět vygradovaný a úžasně zpracovaný, když už si myslíte, že je konec a říkáte si, o čem asi tak může ten třetí díl být? Přijde něco, co vám vyrazí dech :-) Jsem tak ráda, že konečně někdo napsal něco úplně jiného a nového, skvělý nápad!