stolbice stolbice komentáře u knih

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Kniha mě překvapila, čekala jsem nějaký detektivní román, jako jsem již od autorky četla, ale...moje chyba, nepřečtla jsem si ani anotaci, ani recenze....klasická červená knihovna :-) každopádně to neurazí, čte se to dobře, rychle a jako proložka mezi jinými žánry to není špatné, taková nereálná pohádka pro velké holky :-)

09.06.2015 2 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Příjemná oddechovka na letní odpoledne :-)

01.06.2015 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Dobrá detektivka, příjemně vykreslené hlavní postavy, zajímavé prostředí, konec sice celkem předvídatelný, ale i tak to bylo prima čtení :-) mohu doporučit!

25.05.2015 4 z 5

Oživovatel Oživovatel Seth Patrick

Vynikající knížka! Zase jednou něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout :-) Nápad s oživováním mrtvých je výborný, hlavního hrdinu si člověk snadno oblíbí a děj je celkově napínavý, rozumně vyvážený akcí a napětím. Takže už se moc těším na další díly, snad budou brzy.

24.04.2015 5 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Tak nevím, čekala jsem něco víc. Mělo to celkem dobré recenze, nápad opravdu originální, ale jinak....nejvíc mi asi vadil výběr slov. S vulgárním slovníkem bych se srovnala, ale tohle bylo až moc vynucené, působilo to na mě tak divně, některá slova moc spisovná, některá uměle vulgární, nešlo to prostě dohromady. Příběh sám o sobě nic moc, chování postav nedávalo moc smysl, myslím, že se to dalo využít i líp. Jediné, co se mi opravdu líbilo, tak ten nápad, že někdo může vidět datum smrti jiných lidí...

09.04.2015 2 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Příjemná napínavá oddechovka na dopoledne :-)

09.04.2015 4 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Příjemná oddechovka, čte se to v podstatě samo :-) nechybí akce, romantika, šťastný konec....klasika :-D Rozhodně můžu doporučit.

31.03.2015 5 z 5

Dlouhá válka Dlouhá válka Terry Pratchett

moc se mi to líbilo, čte se to prakticky samo, skvělé pokračování prvního dílu, těším se na další :-)

27.03.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha se mi líbila, i když méně, než první díl. Přišlo mi to už moc vykonstruované a stále z ní mám takový lehce zmatený pocit, snad mi to třetí díl vše osvětlí :-)

27.02.2015 4 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Moc pěkná kniha :-) čte se v podstatě sama, příběh je zajímavý a napínavý a hlavní postavy sympatické, těším se na další díly.

19.02.2015 5 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Tak tahle kniha mě nadchla, né proto, že by to bylo excelentně napsané nebo propracované, ale ten příběh....o agentech se toho už napsalo.... ale tohle je něco nového. Ze začátku mi to trochu připomínalo Agenta bez minulosti říznutého Dexterem :-) každopádně to má spád, hezky se to čte a konec je, no skončilo to tak, jak mělo :-) kdyby se "Ben" rozhodl jinak, asi už bych neviděla důvod pro další díly, takhle je to správně načaté a jsem zvědavá, jak s tím autor naloží. Takže za mě rozhodně doporučuji!

04.02.2015 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Zajímavá kniha, čekala jsem klasickou detektivku a celkem mile mě překvapilo, že se jedná spíš o příběh dvou zvláštně nadaných sester, které nenechá chladnými smrt jejich spolužačky. Rozuzlení a závěr knihy se mi líbí, hlavně proto, že jsem si celou dobu lámala hlavu s tím, kdo je asi tak vrah :-) takže knihu mohu doporučit, čte se vážně sama. Hvězdičku ubírám za překlad, jak už to tu psali přede mnou, hra se slovy vůbec nedává smysl a ty překlepy.....ale i přes to se těším na další díly, určitě si je přečtu :-)

29.01.2015 4 z 5

Děti víl Děti víl Stefan Bachmann

Moc pěkná oddechová kniha :-) čte se v podstatě sama, styl psaní mi trochu připomínal styl pana Pratchetta. Najdeme tu klasického (vílího) záporáka, který má plán, jak zničit svět lidí a nastolit vládu víl, co na tom, že za to spousta lidí i víl draze zaplatí....a samozřejmě najdeme i někoho, kdo se mu v tom pokusí zabránit, i když původně neměl v úmyslu zachraňovat celý svět :-) Už se těším na další díl.

27.01.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím říct, že za mě nic moc, bohužel. Kniha je neskutečně rozvláčná, zbytečně popisná a nevím, prostě mi přišla nudná. Ano zápletka fajn, ženská potvora, chudák chlap...obdivuhodné dedukční schopnosti té mrchy se nedají než vychválit do nebes, protože do jaké míry to měla promyšlené....no klobouk dolů, ale...nevím, nijak extra mě to nezaujalo, možná pro tu dokonalou konstrukci, která byla místy až na hraně, každopádně mě to nevtáhlo do děje a musím se přiznat, že některé stránky jsem vyloženě přeskakovala....viz třeba kapitola deníku, kde popisuje setkání s kamarádkami.....Shrnutí - četla jsem a dočetla jsem, ale vracet se k tomu určitě nehodlám.

21.01.2015 2 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Po delší době zase kniha, o které mám chuť něco napsat :-) I když námět celkem profláknutý, autorka se s tím poprala slušně. Virus útočí na ostrov, záhy jsou všichni izolovaní a ponechaní sami sobě. Jak se k tomu kdo postaví, toť otázka...Ze strachu, zoufalství a beznaděje se rodí různí lidé...někteří chtějí pomáhat, jiní ubližovat a většina se jen schovává a čeká, až to všechno skončí....forma vyprávění příběhu byla pro mě nejdřív trochu odpuzující. Příběhy psané jako deníky nebo dokonce dopisy mi přijdou moc popisné, neaktuální a většinou mi chybí přímá řeč. Tady to ovšem nechybělo, čte se to celkem samo a forma přítomného času tomu dodává na aktuálnosti a vtáhne do děje. Takže za mě - moc pěkná kniha i příběh, jsem zvědavá, jaké to bude mít pokračování, rozjeté je to dobře :-)

21.01.2015 5 z 5

Ta, jež čeká Ta, jež čeká Daniel Polansky

Ale jo :-) to je to první, co mě napadlo, když jsem knihu dočetla :-) nebyla tak úžasná jako předešlé dva díly a první polovina se celkem vlekla, závěr byl očekávaný, ale i přes to výborný. Správce rozehrál svou poslední partii brilantně a pohledy do minulosti byly osvěžující a skvěle dokreslily příběh. Není, co dodat, možná jen, že mi ten starý hajzl bude chybět :-)

07.01.2015 5 z 5

Vládce duchů Vládce duchů Derek Meister

Super závěr povedené série. Bála jsem se, že se autor do všeho moc zamotá, ale povedlo se mu udržet vše v rovnováze. Opět nechybí akce, napětí a překvapivé zvraty. Kniha se čte v podstatě sama :-)

11.12.2014 4 z 5

Vymítač duchů Vymítač duchů Derek Meister

Celkem povedený druhý díl, udržuje linku, napětí, akci....konečně je pořádně objasněno, co jsou ty tajemné světelné bytosti a odkud pocházejí. Občas mi jednání hrdinů přišlo nelogické a v rozporu s tím, jak se chovali/reagovali předtím, ale bylo to zřejmě třeba pro příští vývoj. Takže s chutí do třetího dílu :-)

11.12.2014 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Musím říct, že kniha mě mile překvapila. Ze začátku jsem se do ní musela spíš nutit. Na můj vkus to bylo až moc rozvláčné vpravování čtenáře do příběhu, jak nemám u některých knih ráda obrazně hození do vody, ať si čtenář plave a namáhá závity, tak tady mi to zase přišlo až zbytečně podrobné, ale...ono to vlastně nebylo na škodu :-) Postupně umírají všechny postavy, o kterých si myslíte, že budou ty hlavní a do popředí se dostávají jiné, kterým začínáte přát větší úspěch než těm předešlým. Asi od 150 strany už mě kniha bavila a posléze jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh lidí, omezených prostorem a vědomostmi, které se jim ti vyvolení rozhodli sdělit nebo spíše nesdělit je zajímavý, i když už na toto téma tady toho bylo hodně - boj proti systému, snaha něco změnit, dělat věci jinak a lépe....každopádně je to dobře podané, zasazené do celkem depresivního prostředí zničeného světa a života pod zemí. Těším se, pokud budou další díly, určitě si je přečtu.

10.12.2014 5 z 5

Za řekou Styx Za řekou Styx Patricia Cornwell

Na knihu jsem se docela těšila, ale musím přiznat, že mě zklamala. Příběh není špatný, i když konec jsem tušila, ale jinak mě to nijak neohromilo, takové nemastné, neslané....do čtení jsem se musela více méně nutit, nevím, čekala jsem asi něco víc.

19.11.2014 3 z 5