stolbice stolbice komentáře u knih

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Páni! Musím uznat, že to bylo něco a vážně mě mrzí, že se u nás nevydaly další díly. Moc se mi do toho nechtělo, ale jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Konec jsem tušila, nechtěla jsem to číst a proto jsem knihu odkládala, ale bylo to nevyhnutelné. Je tam pár věcí, které nedávaly tak úplně smysl, ale jinak je to jízda, můžu doporučit.

14.04.2017 5 z 5

Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Nesnáze s hraběnkou v nesnázích Lyon Sprague de Camp

Úsměvné, celkem humorné, taková jednohubka na deštivý den :-)

13.04.2017 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Moc pěkná kniha. Příběh zajímavý, čtivý a bohužel i uvěřitelný. Čí je to miminko jsem tušila už od půlky knihy a Barbaru jsem nesnášela už od samého začátku. Happy endy se prostě pokaždé nekonají.

07.04.2017 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úsměvné a humorné čtení. Líbilo se mi i filmové zpracování.

29.03.2017 4 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Moc povedená oddechovka :-) pány spisovatele mám ráda, jejich humor, styl, vždy se neuvěřitelně bavím....Tahle kniha je možná trochu rozvláčná a příběh sám o sobě by se dal shrnout na pár stránkách, ale mě to i přes to bavilo. Barvité popisy, humorné odbočky, bez toho by to prostě nebyli oni. Velmi se mi líbil v závěru odstavec o představě budoucnosti a jejich narážka na knihu 1984. "Jestli chcete obraz budoucnosti, představte si......." tak tahle, je dle mého, mnohem ale mnohem lepší než ta páně Orwelova :-)

23.03.2017 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Krásná kniha a velmi silný příběh. Musím říct, že praktiky lékařů v ústavech pro choromyslné mě nepřestávají fascinovat a děsit.

18.03.2017 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Nic moc jsem nečekala, ale to pěkné, oddechové čtení :-)

02.03.2017 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Howard Pyle

Pohádka pro děti. Je to celkem čtivé a místy hodně úsměvné, ale raději mám příběh od pana Dumase nebo realističtější filmová zpracování.

23.02.2017 3 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

I když jsem se hodně snažila, tak prostě ne, nešlo to, nedočetla jsem. Námět dobrý, líbila se mi linka homosexuálního vztahu prapředka hlavního hrdiny, ale jinak....nezáživné, psaný styl divný, vůbec mě nezaujal, do čtení jsem se už od začátku musela nutit....snažila jsem se to dočíst alespoň tak, že jsem přeskakovala popisné části, ale i tak jsem to po půlce vzdala.

13.02.2017 2 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Musím uznat, že se mi to líbilo mnohem víc než 2. a 3. díl Labyrintu, aspoň jsem měla ráda hlavní postavy od začátku až do konce. Kniha je nabitá, a to doslova, jedna hrůza střídá druhou a zdá se, že nikdy nebude konec a pak, když konečně přijde, je tak definitivní, žádná naděje, žádné pozitivum, prostě nic.

13.02.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Příběh se mi líbil, i když Pět mě asi dostalo víc. Tady se to ze začátku vleklo a spíš se řešil vztah dvou hlavních hrdinů než nějaké vraždy, po půlce už to však nabralo spád a ten konec....prostě výborný.

08.02.2017 4 z 5

Jak přežít svou maličkost? Jak přežít svou maličkost? Francine Oomen

Celkem zábavné čtení. Pro puberťáky jako dělané :-)

03.02.2017 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Skvělý závěr trilogie! Na rozdíl od předchozích dílů se autor už tak nerozepisuje, charaktery postav jsou známe, s prostředím jsme detailně obeznámeni a těch pár otázek, které nám ještě zbyly, jsou zodpovězeny, tudíž jde vše ráz na ráz. Jen mi je líto některých postav, které si, dle mého, zasloužili dožít konce.

01.02.2017 5 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Ze začátku takové nemastné neslané, ale ten konec to naprosto vynahradil.

27.01.2017 5 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Zajímavá kniha, příběh psaný stručným, faktický stylem, ze začátku, než jsem si zvykla, mi to trochu vadilo. Musím říct, že jsem ráda, že jsem byla ušetřena popisu, co přesně Kouzelník s dětmi dělal, i tak fantazie pracovala a nebylo to hezké.

26.01.2017 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Dočteno a teda nevím, zanechává to ve mně smíšené pocity. Nevím, proč je na obálce napsáno pro příznivce Hunger games, asi aby se to lépe prodávalo, ale já žádnou spojitost nevidím. Možná ten boj o život a to, že neměli možnost volby. Ale nemůžu říct, že bych s těmi feťáky na ostrově nějak zvlášť soucítila. Žádný z nich mi nijak extra nepřirostl k srdci. Ztracené existence, které se odsoudili už když si poprvé píchli jehlu do žíly.

11.01.2017 3 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Tak od tohoto autora si určitě ještě něco přečtu :-) krásná kniha a krásný příběh od začátku až do konce.

06.01.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Trochu vycucané z prstu, ale šlo to :-) styl celkem svižný a tak, i když některé situaci byly docela mimo, se to četlo dobře.

03.01.2017 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Na tenhle díl jsem se strašně těšila a zároveň se bála...bude tak dobrý jako byly ty předtím? Nezklame mé očekávání? Musím říct, že nebyl tak dobrý jako první nebo druhý díl, ale nezklamal mě. I když konec byl předvídatelný a po celou knihu jsem se ho bála, příběh byl pořád stejně silný, nic mi nepřišlo nepřirozené, přehnané nebo trapné, četlo se mi to jedním dechem. Takže i když byl tenhle díl slabší a asi bych měla hodnotit jen 4 hvězdami, dávám 5, protože jsem se opět bavila, byla napjatá, zraněná, ztracená a nakonec smířená.

26.12.2016 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Celkově – příjemné čtení, místy napínavé, místy moc roztahané ale v celku kvalitní a vyvážené. Kdybych to ale měla více rozebrat….když zemře jeden, zemře i druhý….a s tímhle mi šla celá logika příběhu do háje. Myslím, že pud sebezáchovy je v každém člověku natolik silný, že vystrkovat své dvojče do nějaké pustiny, kde může klidně umřít hladem, zimou, horkem, padajícím kamenem a podobně, prostě nedává žádný smysl. Logičtější by bylo, kdyby si každý Alfa držel svého sourozence pěkně doma, pod zámkem, dobře živené, v bezpečí a pod kontrolou. Prostě nemůžu uvěřit tomu, že by ti lidé byli natolik tupí a tohle dopustili, že by už od začátku nestrkali svá dvojčata do cel. No ale pro potřeby příběhu je to samozřejmě nevhodné, nebylo by o čem psát. Co mě ale hodně naštvalo byl Kip. Bylo mi to jasné už od začátku, kým je, ale ten konec….ne to jí jen tak neodpustím!

10.11.2016 5 z 5