Kouzelník

Kouzelník https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167610/bmid_kouzelnik-2Oi-167610.jpg 4 46 16

Kriminální román z pera autora, který zná popisované prostředí z vlastní zkušenosti policejního komisaře. Hlavní postavou příběhu je komisař Ludovic Mistral, jenž pobýval v USA a pracoval u FBI, kde se seznámil s nejmodernějšími metodami, zejména pak se sestavováním psychologických profilů zločinců, aniž by tušil, jak velice se mu budou tyto znalosti po návratu domů hodit. V Paříži totiž řádí sériový vrah, který již před lety zabil řadu dětí – tehdy byl znám pod označením Kouzelník… Po propuštění se v něm opět probouzejí dávné pudy… Čtenáři ocení strhující napětí, pozoruhodné psychologické postupy i nadmíru překvapivé rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Le Magicien , 2009

maličkán
03.03.2024 4 z 5

Kniha dlouho čekala na přečtení, moc se mi do ní nechtělo, ale nezklamala. Opravdu zajímavý psychologický thriller bez nudných míst. Akorát závěr byl nějak moc zbrklý.

baji42
10.09.2023 5 z 5

Výborný thriller, kdoví proč není více vidět. Knihu jsem objevila v naší knihovně a vzhledem k tomu, že jsem neznala ani autora, ani titul, moc jsem od ní nečekala. Byla jsem však záhy velmi překvapená. Doporučuji.

martin4164
05.06.2020 5 z 5

Doporučují

Ava365
08.12.2019 5 z 5

Skvělá detektivka!!!

bela3923
03.08.2018 5 z 5

Upoutala mne od prvních stránek. Dobře napsané. I když smutné téma, ale bohužel skutečné

orinka3
13.09.2017 3 z 5

Od začátku jasný pachatel i jeho oběti. Na druhé straně tápající hledající policie, která si dává zdlouhavě dohromady všecko, co ji ke konci knihy přivede na stopu zvrhlého ďábla. A to všecko by nemuselo být a pár lidí by žilo. Stačilo by, kdyby si policie dala hned za začátku tu práci, aby si vyhledala všechny propuštěné vězně přesně v tu dobu, kdy začalo docházet k novým zločinům, podobným těm před 12 lety. Jistě by přišla i na to, čím se propuštěnci ve vězení vyučili a že je tam jeden instalatér....no, a my bychom zas neměli tu dlouhou detektivku:)

stolbice
26.01.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, příběh psaný stručným, faktický stylem, ze začátku, než jsem si zvykla, mi to trochu vadilo. Musím říct, že jsem ráda, že jsem byla ušetřena popisu, co přesně Kouzelník s dětmi dělal, i tak fantazie pracovala a nebylo to hezké.

_INCOGNITO_
08.06.2016 4 z 5

Kniha me nenechala v klidu. Velice prijemne cteni.
Jen konec by mohl byt mnohem lepe zpracovany - Mistrala hlavni hrdina vykolejil, ale na konci se clovek musi ptat co s hlavnim hrdinou je (v jeho samotnem podani)? Trochu vic otevreny konec.
Vystizne popsany vhled do zvracene mysli a pritom stejne tak do uvah a zivotu lidi, kteri s timto zvracenym jedincem bojuji a jini chte nechte musi setrvavat v blizkem kontaktu.

HŠ
06.04.2016 4 z 5

Spokojenost. Takový docela syrový děj, bez příkras, zbytečných popisů a omáček, kde nefigurují nadlidští policisté.

historikola
06.02.2016 5 z 5

Příběh byl výborně napsaný. Ano byl děsivý, ale popravdě mě ten příběh nenechal klidným. Přes den jsem myslel na příběh z knížky a večer jej četl. Když uvážím, že je podle pravdy tak mě až mrazilo v některých pasážích příběhu.
Rozhodně si tuto knížku nechám a nebudu ji pouštět dál.

weberda
10.01.2016 4 z 5

Zajímavá kniha a napínavá knížka. Doporučuji přečíst.

buddha71
07.11.2015 5 z 5

Skvelé. Dokonale mrazivé a pritom realistické. Dokonale ma to dostalo

Anne123
04.08.2015

Neuvěřitelně zajímavá kniha. Hodně psycho. Bylo zajímavé, vše vidět ze stany vraha a ne pouze jen detektivů. Nečekala jsem, že nám už na začátku prozradí, kdo je vrah i jak postupuje. Za to dávám plusové body. Ovšem vraždy malých dětí nezvládám, tak jsem si jednu dobu myslela, že s tím seknu, ale nakonec jsem to zvládla přečíst do konce. Pro ty, kteří mají rádi psychopaty, tak jedině doporučuji.

Evik30
07.02.2014 4 z 5

Tak tohle mě po dlouhé době dostalo. Od začátku víte kdo je vrah. Kniha se spíše zabývá psychologickými aspekty což je pro mě u detektivky to podstatné! Konečně něco jiného než českého nebo amerického. Takový menší návrat ke komisaři Maigretovi!! :o))
Francouzkou detektivku jsem nečetla už hodně dlouho. Možná že na úspěšnosti knihy má podíl i zaměstnání autora který pracuje jako kriminalista a některé věci čerpá určitě ze své praxe.
Kniha se čte perfektně. Je přehledná, bez zbytečných zabíhání bokem jako je to u některých jiných detektivek.
Doporučuju všem kteří mají rádi psychologické detektivky.

Hella
09.11.2013 4 z 5

Velmi poutavé čtení. Sice absolutně hrůzné činy šíleného vraha, ale jinak opravdu solidní detektivka.

bookcase
05.08.2013 5 z 5

Napínavá detektivka, spíše psychologická,tentokrát francouzská. Už dlouho jsem fr. detektivku nečetla, tak jsem byla zvědavá. Sice mi trochu vadil námět - vraždy malých chlapců. Co jsem nepřekousla, to jsem přeskočila :-). Co se stylu týče, kniha je hodně čtivá, takže milovníkům detektivek doporučuju.

thrillery francouzské romány

Autorovy knížky