Léto s knihou

Dobrá znamení

Děti, zahrávat se s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Nastal čas zrození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15681/dobra-znameni-15681.jpg 4.4511

Good Omens

Humor, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1990 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
vilis05.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dokonalé. SMRŤ opět nezklamal, ale zbytek má poloviční hodnotu pro toho, kdo o Bibli ví jen to, že je to kniha. Takže chápu některá ne zrovna nadšená vyjádření níže.

Vtipné, ujeté, vážné, hrozivé a jedna velká jízda k tomu.

marlowe19.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pořád stejný problém s tímhle sympatickým Terrym: Chvílemi nekriticky nadšen (jazykem, stylem, vrstvením příběhu) – a chvílemi naopak zmítán pochybnostmi, jestli přece jenom knihu vprostřed čtení nezaklapnout a nepustit se do něčeho smysluplnějšího…

Cinik13.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Fantastická parodie na rozličné trapné filmy a horory inspirované Apokalypsou či stavící příběh na vtělení ďábla nebo příbězích pokušitelů... Vřele doporučuji...

renefer04.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

jak to dopadne, kdy se spojí anděl s démonem, aby zabránili Armagedonu. Velmi poučný je návod na pěstování květin od Crowleyho, určitě vyzkouším :-)

BLeeCraleek21.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Spojení Pratchett a Gaiman jenaprosto geniální. Každý z nich tam dal to svoje: Gaiman chlapce s vyjímečnými vlastnostmi a Pratchett nehoráznou srandu a jezdce apokalipsy… super!!!

qwill16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Není to Pratchett sám, jede v tom s Gaimanem. Ani Kantůrek s tím toho víc nesvedl.
Přesto dávám pět hvězdiček - oba jsou dobří, ale Gaiman píše čím dál víc americkým způsobem a na těch jeho knížkách je to poznat. Nejsou špatné, čtu je, hvězdičky dávám, doporučuju, ale moje krevní skupina je Pratchett.

sarka5416.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Byla první od Terry a málem jsem ho tím odepsala... Neříkám, že je to úplně špatná kniha, ale úplně skvělá také není

LenkaWal28.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zase jednou pěkná vtipná knížka. Postavy vtipné a sympatické, mám občas ráda, když jsou sympatičtí i "padouši". A Crowleyho způsob pěstování rostlin mě opravdu pobavil. Gaiman mě baví čím dál víc a na Pratchetta se budu muset taky ještě podívat. Kdo se chce zasmát i když se blíží Armagedon, doporučuji.

RocketKing17.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Neříkám, že Dobrá znamení jsou špatnou knihou, to určitě ne. Obsahují spoustu zábavně absurdních situací, vtipných postav a představivost autorů se doslova rozlétá do všech stran. Ale možná měl u nich stát ještě někdo, kdo by je dokázal občas trochu krotit a držet v mezích.

Benjiki03.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Taková pojinačí zábava, na takových jiných 8/10. Některé pasáže se četly hůř, ne že ne, ale jakmile je na scéně Azirafal s Crowleyem, je to pošušňání s kvalitní kadencí hlášek a nápaditých situací. Jejich opilecká debata o ptáčkovi a vesmíru nemá chybu.

Andy7401.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Azirafal a Crowley? Kámoši na život a na smrt? No a co, že je jeden padlý anděl a ten druhý občas neví, na kterou stranu se přidat ....... Když to vezmu obecně, byl to fajn příběh s "nějakou" zápletkou - nechtělo se mi v tento čas moc přemýšlet o vážných věcech - takže jsem to nechala těm dvěma :o) ....debata o mozkách velryb anebo o malinkých ptácima, kteří vytrvale chodí štreku na vysokou horu, aby si tam obrousili zobáky doplacata . Oblíbila jsem si i ostatní "kámoše" - čarodějku Novotrikovou, Newtona Pulzifara, Adama, Pepřenku, i toho jejich PSA, pekelného výlupka pekla a nepřítele koček. Vlastně bych se nechala klidně až do konce krmit jejich historkama, které byly vlastně pořád o tom samém.... Každopádně v části, kde začalo jít do tuhého - zkáza a armagedon přichází, mě to moc nebavilo. Vím, asi to byl cíl, ukázat nějakou "humornou" formou vážný problém, to čeho jsme my lidi schopní a co tropíme sami sobě a přírodě, co příjde když ......... no, smutku mám dost a mně se nechce o tom přemýšlet. Mám ráda Azirafala za jeho snahu, nebýt padlým andělem a nepropadat panice a mám ráda Crowlyho za to, že i když je hajzlík, často použije srdce. A to jeho "mluvící rádio" - hotový Orwel 1984 :o)))

Etule21.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Geniální! :) Tak tahle kniha mě opravdu moc pobavila. Dvojice Azirafal a Crowley si mě naprosto získala. Žeru je! :) Rozhodně nelituji, že jsem dala na doporučení a knihu si přečetla.

Mr.Elmo12.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

K této knize jsem se dostala díky předmětu Bible na univerzitě. :D Měla jsem zde hledat věci z Bible převzaté a překvapivě mě to dost bavilo. :)

Horalka501.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha! Jak bylo níže uvedeno, místy mi to připomínalo Stopařova průvodce galaxií a také nedokážu vysvětlit proč. Hlavní je, že knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice vtipná, geniálně napsaná :))

alexvera06.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Já tu knížku prostě miluju! .. Místy mi připomínala Stopařova průvodce galaxií a nevím proč, zato vím, že v žádné jiné knížce nejsou jeptišky satanistky, které šišlají na dítě pána pekel,po světě neběhají anděl s ďáblem kteří jsou vlastně kámoši, a celá kniha je tak absurdní že když zrovna nevalíte oči, tak se nekontrolovaně smějete. Co dodat .. snad jen to že spojení Pratchett a Gaiman je dokonalé jak počtení tak investice i využití papíru :)

Cacolinka16.08.2015Hodnocení knihy 3 z 5

No možná to není tak dobré jako Zeměplocha,....ale je tam Smrť. Jeho pozemská forma minimálně. A navíc se tam zase najde spousta mouder, které si normálně člověk neuvědomí (to je už takový zeměplošský rys).

Rita5511.08.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Hm... Já nějak nevím - jsem se na tohle čtení těšila, ale bohužel jsem byla zklamaná... Skoro 4/5 knížky se nic nedělo, pořád je čtenář jenom seznamován s novými a novými postavami, které se v ději častokrát neohřejí víc než pár stránek nebo i řádků... a ty postavy, které zůstávají zase neustále někam zdlouhavě cestují a přesouvají se. Absurdity se sice konají a jsou třeba i úsměvné, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Očekávám, že knížka ve mě vyvolá aspoň nějaké emoce nebo zamyšlení, ale tady nic... Na konci je sice člověk zvědavý, jak to tedy dopadne, ale spíš proto, aby už byl konec a on mohl sáhnout po jiné knížce.

martin684924.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha patří do mých TOP 3. Absurdity by se daly přehazovat vidlemi, je to vtipné od začátku až do konce, příběh je skvělý. Kdo by chtěl až do skonání věků poslouchat Zvuky hudby, když může číst tohle!

LilyJane31.05.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Ach jo... nakonec jenom 3 hvězdy. Můj milovaný Terry byl v knížce cítit, silně - v určitých chvílích téměř hmatatelně přítomný a přesto ho vždycky něco zazdilo. Jeho úžasně originální přístup k pojmenovávání postav byl téměř zazděn, jeho tak typický sarkazmus a nadsázka byly taky hodně umírněné. Neustále jsem čekala, kdy dostane víc prostoru a knížka víc šťávy, ale příběh se nesl ve stejném "přijatelném" duchu celou dobu. Jsem až příliš rozmazlená Zeměplochou a proto mi Dobrá znamení nestačí - když už Terryho, tak 100%.

zipporah22.04.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Nie je to uz to, co vyhladavam v mojom veku, vlastne podobne, ale lacnejsie zartiky som pisala pred rokmi, no padlo mi to dobre a originalne, az som dostala chut napisat aj ja nieco vesele o uzivateloch sociálnej siete. Komiksova beletria je fajn.

galiana27.03.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá a úžasné vtipná knížečka. Už dlouho jsem se tak nepobavila. Oba pány spisovatele mám ráda, tak byl úspěch skoro jistý, ale i tak mě překvapilo, jak jim to spolu celkem svědčilo. Rozhodně doporučuji. Nikde jinde neuvidíte tak sympatického démona jako je Crowley.

dan-sam18.03.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Bavil jsem se skvěle takřka po celou dobu. Nejvíc mi imponovala dvojice nečernobílých " vyhraněnců" (anděla a ďábla, kdyby to nebylo zcela jasné), kteří se skvělým způsobem doplňují. Touží-li někdo po odpočinkové fantasy z dnešního světa, je to ta pravá volba.

Muhibbis06.03.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Prattchett je kráľ, teda aspoň humoristickej fantasy, a aj keď nie som fanúšičkou fantastiky, jeho Zemeplochu vždy doslova hltám. Od Gaimana som okrem tohto nič nečítala, snáď sa mi pošťastí dostať sa aspoň k Anansiho chlapcom, ale neviem, no... Celkove je to jedna z najlepších kníh, ktoré som kedy čítala, a zatiaľ čo pri iných sa nečudujem, že nie sú známejšie, pretože rozhodne nie sú pre každého, pri tejto sa čudujem práve preto, že pre každého je. Či už ste fanúšik kreacionizmu, alebo nie, či už ste veriaci, alebo ateista, nech už fantastiku a armageddony milujete, alebo ich neznášate, ak v sebe máte aspoň malý kúsoček humoru, prečítajte si to. Táto kniha má všetko: humor, dobrý príbeh, sympatických hrdinov (jediná postava, s ktorou som sa úplne nestotožnila, bola Anatéma, ale to prežijem) a dokonca aj zaujímavú myšlienku, ktorá chytí za srdce...

dobroslav918211.01.2015Hodnocení knihy 5 z 5

...aneb jak to dopadá, když se spojí dva machři mezi nebem a peklem :-)

Kaštaka26.10.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Dobrá znamení čtu už po třetí během půl roku a směju se stejně jako poprvé. Je to přesně ten druh knihy, jaké mám ráda, vtipná a chytrá zároveň. Podle mě je kvalitně napsaná a některé části jsou opravdu geniální. Rozhodně je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a budu se k ní vracet. Pratchettovy knihy miluju a to málo co jsem přečetla od Gaimana se mi taky líbilo. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala (zjistila jsem, že v mnoha věcech se podobám Azirafalovi). Věřím v Boha a na anděle (ač nechodím do kostela), ale kniha mě v nejmenším neurazila, nýbrž jsem se bavila o to víc. Zaujal mě tento úhel pohledu na křesťanství, na Bibli a na lov čarodějnic, takhle jsem o tom ještě nepřemýšlela. Děj je možná trochu rozkouskovaný, ale to je opravdu jen drobná vada na kráse. Těším se na film, ale bojím se, aby to tvůrci nepokazili.

ChocoKiller11.08.2014Hodnocení knihy 5 z 5

naprosto dokonalé :D

smisek0518.06.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Smích od začátku dokonce. Na obálce by mělo být uvedeno "Nedoporučuje se číst na veřejných místech"

Gahanka25.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Musím říct, že kniha je vážně skoro dokonalá! Dlouho jsem se do ničeho tak dobře nezačetla. Už jen ze spojení autorů mi to muselo být jasné.

LuciusWlk23.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouho jsem se nad knížkou tak nepobavil. Neuvěřitelné :) Ale co jiného čekat od spojení Gaiman Pratchett?

Bear Reader22.09.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Myslím si, spolupráce obou pánů se vydařila. Kniha patří k mým oblíbeným a rád se k ní vracím.

Autoři knihy:

T. Pratchett