Dobrá znamení

Děti, zahrávat se s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Nastal čas zrození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15681/dobra-znameni-15681.jpg 4.4600
Originální název:

Good Omens (1990)

Žánr:
Humor, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Přidat komentář
andik007
23. dubna

Nebe proti peklu, Oni pro ti Tučňákovcům, lovci čarodějnic proti okultistkám... Jo tak tohle stojí za to......

stolbice
23. března

Moc povedená oddechovka :-) pány spisovatele mám ráda, jejich humor, styl, vždy se neuvěřitelně bavím....Tahle kniha je možná trochu rozvláčná a příběh sám o sobě by se dal shrnout na pár stránkách, ale mě to i přes to bavilo. Barvité popisy, humorné odbočky, bez toho by to prostě nebyli oni. Velmi se mi líbil v závěru odstavec o představě budoucnosti a jejich narážka na knihu 1984. "Jestli chcete obraz budoucnosti, představte si......." tak tahle, je dle mého, mnohem ale mnohem lepší než ta páně Orwelova :-)

Acamar
21. března

Velmi příjemné odpočinkové humorné počtení, nebyla jsem zklamaná (ani ohromená). Velké množství bizarních postaviček mi naopak vyhovovalo - samozřejmě na špici s nádherně polidštěnými Azirafalem a Crowleym a jejich přístupem ke svým šéfům:-) Kupodivu mne daleko méně bavilo "velké finále", nějak mi to k celkovému duchu knížky nesedělo.
Asi ve mně kniha nezanechá nějakou trvalou stopu, ale vím jistě, že Crowleyho způsob, jak dosáhnout nejkrásnějších pokojových květin, si pamatovat budu:-))

barlow
10. března

Velmi zábavná fúze Gaimanových myšlenek a Prachettova smyslu pro absurditu, jež vyústily v unikátní příběh.

KorovaLtd.
28. ledna

Prostě bomba! Kombinace Pratchett + Gaiman se vyplatila. Postava SMRŤÁKA potěší fandy Zeměplochy, ale určitě Good Omens můžu doporučit i lidem Zeměplochou nepolíbeným.

K.a.a
15. ledna

Naprosto souhlasím s ThePetinka. Zprvu mě kniha zaujala a pohltila, ale docela brzo mě to přešlo. Postav bylo opravdu moc a člověk se v tom, pokud nečetl plynule, ztrácel. Nejsem žádný extra čtenář.

PanTomina
09. ledna

Příjemný kousek dvou mých oblíbenců. A Crowley a Azirafal byli mými hrdiny od začátku do konce.

Sidonie
04. ledna

Skvělá kniha.

Spousta skvělých momentů, skvělí byli hlavně Crowley a Azirafal.

Btw. Skvělá příručka pro pěstitele rostlin :)

ThePetinka
15.11.2016

Líbila se mi preciznost, s jakou autoři vykreslili postavy a jejich životní styl, názory, koníčky i povahové vady. Díky tomu bylo zábavné sledovat, jak se jejich osudy vzájemně proplétají. To mě však vede k první velké vadě na kráse této knihy - těch postav bylo prostě moc. Bože, bylo jich snad nekonečno!
Trochu jsem také bojovala s plynulostí příběhu. Přestože mě čtení bavilo a kniha mi připadala zajímavá, byly některé její části doslova nicneříkající a nudné. Díky tomu jsem ji občas odložila na celé dny - vždy jsem se k ní ale vrátila, protože mě zajímalo, jestli opravdu dopadne tak, jak si myslím. A víte co? Dopadla.
Závěr mě celkově dost zklamal, protože jsem předpokládala, že když příběh potřebuje k rozjezdu 200 stran, bude jeho finále strhující a zajímavé. Jenže nebylo. Napětí, které se příběhem po celou dobu táhlo, prostě nahradila nuda.
Na druhou stranu musím ocenit, že jsem se při čtení docela dobře pobavila a někdy i nahlas zasmála. Pro mě osobně byla ale kniha velkým zklamáním!

SBH
24.10.2016

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a díky Bohu za ni! Vize konce světa typická pro Pratchetta (Gaimana zas tak dobře neznám) opět nezklamala. Anděl s ďáblem v těle a démon s laskavým srdcem bojují o záchranu Země, do všeho se pletou lidé se svou svobodnou vůlí a totální závislostí na proroctvích a osudových prognózách. Hluboké filozofické myšlenky jsou zabaleny do lesklého papíru vtipných hlášek, takže knihu opět nedoporučuji číst v hromadné dopravě či v čekárně u zubaře. Obvyklé potíže - příliš mnoho dějových linií, komplikovaný a křečovitý závěr a nejasné vyznění dramatického nástupu Antikristova otce (?!?) věrný čtenář snadno skousne, možná dokonce očekává. Vtip, moudrost, láska. Navrhuji na povinnou četbu.
P.S. Miluju Queen, ale přehrávač, který jakoukoli hudbu mění na Mercuryho zpěv, bych rozšlapala.

flanker.27
24.08.2016

Kdo by neměl rád přehrávač, ve kterém se všechna hudba mění na Queeny? :)

Erawan
24.08.2016

Tahle kniha patří k několika mým oblíbeným, ba nejoblíbenějším.... četla jsem ji už několikrát (nepočítaně-krát) a pořád nemám dost :-)

vilis
05.08.2016

Dokonalé. SMRŤ opět nezklamal, ale zbytek má poloviční hodnotu pro toho, kdo o Bibli ví jen to, že je to kniha. Takže chápu některá ne zrovna nadšená vyjádření níže.

Vtipné, ujeté, vážné, hrozivé a jedna velká jízda k tomu.

marlowe
19.07.2016

Pořád stejný problém s tímhle sympatickým Terrym: Chvílemi nekriticky nadšen (jazykem, stylem, vrstvením příběhu) – a chvílemi naopak zmítán pochybnostmi, jestli přece jenom knihu vprostřed čtení nezaklapnout a nepustit se do něčeho smysluplnějšího…

Cinik
13.07.2016

Fantastická parodie na rozličné trapné filmy a horory inspirované Apokalypsou či stavící příběh na vtělení ďábla nebo příbězích pokušitelů... Vřele doporučuji...

renefer
04.07.2016

jak to dopadne, kdy se spojí anděl s démonem, aby zabránili Armagedonu. Velmi poučný je návod na pěstování květin od Crowleyho, určitě vyzkouším :-)

BLeeCraleek
21.05.2016

Spojení Pratchett a Gaiman jenaprosto geniální. Každý z nich tam dal to svoje: Gaiman chlapce s vyjímečnými vlastnostmi a Pratchett nehoráznou srandu a jezdce apokalipsy… super!!!

qwill
16.03.2016

Není to Pratchett sám, jede v tom s Gaimanem. Ani Kantůrek s tím toho víc nesvedl.
Přesto dávám pět hvězdiček - oba jsou dobří, ale Gaiman píše čím dál víc americkým způsobem a na těch jeho knížkách je to poznat. Nejsou špatné, čtu je, hvězdičky dávám, doporučuju, ale moje krevní skupina je Pratchett.

sarka54
16.03.2016

Byla první od Terry a málem jsem ho tím odepsala... Neříkám, že je to úplně špatná kniha, ale úplně skvělá také není

LenkaWal
28.01.2016

Zase jednou pěkná vtipná knížka. Postavy vtipné a sympatické, mám občas ráda, když jsou sympatičtí i "padouši". A Crowleyho způsob pěstování rostlin mě opravdu pobavil. Gaiman mě baví čím dál víc a na Pratchetta se budu muset taky ještě podívat. Kdo se chce zasmát i když se blíží Armagedon, doporučuji.

RocketKing
17.01.2016

Neříkám, že Dobrá znamení jsou špatnou knihou, to určitě ne. Obsahují spoustu zábavně absurdních situací, vtipných postav a představivost autorů se doslova rozlétá do všech stran. Ale možná měl u nich stát ještě někdo, kdo by je dokázal občas trochu krotit a držet v mezích.

http://www.jankonecny.cz/terry-pratchett-neil-gaiman-dobra-znameni/

Benjiki
03.01.2016

Taková pojinačí zábava, na takových jiných 8/10. Některé pasáže se četly hůř, ne že ne, ale jakmile je na scéně Azirafal s Crowleyem, je to pošušňání s kvalitní kadencí hlášek a nápaditých situací. Jejich opilecká debata o ptáčkovi a vesmíru nemá chybu.

Andy74
01.01.2016

Azirafal a Crowley? Kámoši na život a na smrt? No a co, že je jeden padlý anděl a ten druhý občas neví, na kterou stranu se přidat ....... Když to vezmu obecně, byl to fajn příběh s "nějakou" zápletkou - nechtělo se mi v tento čas moc přemýšlet o vážných věcech - takže jsem to nechala těm dvěma :o) ....debata o mozkách velryb anebo o malinkých ptácima, kteří vytrvale chodí štreku na vysokou horu, aby si tam obrousili zobáky doplacata . Oblíbila jsem si i ostatní "kámoše" - čarodějku Novotrikovou, Newtona Pulzifara, Adama, Pepřenku, i toho jejich PSA, pekelného výlupka pekla a nepřítele koček. Vlastně bych se nechala klidně až do konce krmit jejich historkama, které byly vlastně pořád o tom samém.... Každopádně v části, kde začalo jít do tuhého - zkáza a armagedon přichází, mě to moc nebavilo. Vím, asi to byl cíl, ukázat nějakou "humornou" formou vážný problém, to čeho jsme my lidi schopní a co tropíme sami sobě a přírodě, co příjde když ......... no, smutku mám dost a mně se nechce o tom přemýšlet. Mám ráda Azirafala za jeho snahu, nebýt padlým andělem a nepropadat panice a mám ráda Crowlyho za to, že i když je hajzlík, často použije srdce. A to jeho "mluvící rádio" - hotový Orwel 1984 :o)))

Etule
21.12.2015

Geniální! :) Tak tahle kniha mě opravdu moc pobavila. Dvojice Azirafal a Crowley si mě naprosto získala. Žeru je! :) Rozhodně nelituji, že jsem dala na doporučení a knihu si přečetla.

Mr.Elmo
12.12.2015

K této knize jsem se dostala díky předmětu Bible na univerzitě. :D Měla jsem zde hledat věci z Bible převzaté a překvapivě mě to dost bavilo. :)

Horalka5
01.12.2015

Naprosto dokonalá kniha! Jak bylo níže uvedeno, místy mi to připomínalo Stopařova průvodce galaxií a také nedokážu vysvětlit proč. Hlavní je, že knihu jsem přečetla jedním dechem, je velice vtipná, geniálně napsaná :))

alexvera
06.09.2015

Já tu knížku prostě miluju! .. Místy mi připomínala Stopařova průvodce galaxií a nevím proč, zato vím, že v žádné jiné knížce nejsou jeptišky satanistky, které šišlají na dítě pána pekel,po světě neběhají anděl s ďáblem kteří jsou vlastně kámoši, a celá kniha je tak absurdní že když zrovna nevalíte oči, tak se nekontrolovaně smějete. Co dodat .. snad jen to že spojení Pratchett a Gaiman je dokonalé jak počtení tak investice i využití papíru :)

Cacolinka
16.08.2015

No možná to není tak dobré jako Zeměplocha,....ale je tam Smrť. Jeho pozemská forma minimálně. A navíc se tam zase najde spousta mouder, které si normálně člověk neuvědomí (to je už takový zeměplošský rys).

Rita55
11.08.2015

Hm... Já nějak nevím - jsem se na tohle čtení těšila, ale bohužel jsem byla zklamaná... Skoro 4/5 knížky se nic nedělo, pořád je čtenář jenom seznamován s novými a novými postavami, které se v ději častokrát neohřejí víc než pár stránek nebo i řádků... a ty postavy, které zůstávají zase neustále někam zdlouhavě cestují a přesouvají se. Absurdity se sice konají a jsou třeba i úsměvné, ale dohromady to prostě nějak nefunguje. Očekávám, že knížka ve mě vyvolá aspoň nějaké emoce nebo zamyšlení, ale tady nic... Na konci je sice člověk zvědavý, jak to tedy dopadne, ale spíš proto, aby už byl konec a on mohl sáhnout po jiné knížce.

martin6849
24.06.2015

Tahle kniha patří do mých TOP 3. Absurdity by se daly přehazovat vidlemi, je to vtipné od začátku až do konce, příběh je skvělý. Kdo by chtěl až do skonání věků poslouchat Zvuky hudby, když může číst tohle!


Autoři knihy

Terry Pratchett

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

Neil Gaiman

Neil Gaiman
britská, 1960

Uživatelé mají knihu

v Přečtených978x
v Právě čtených28x
v Knihotéce337x
v Doporučených122x
v Chystám se číst212x
v Chci si koupit68x