Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10/harry-potter-a-kamen-mudrcu-10.jpg 4.67724

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

carcassonna
včera

Prvý krát som tento diel čítala, keď som mala 20 a teraz som sa k tomu vrátila po 14-tich rokoch so synom. Stále to má rovnaké čaro, len tentokrát to bolo o to lepšie, že sme čítali ilustrovanú verziu a na tú nemôžem povedať nič iné, len že je to pridaná hodnota, ktorá zvyšuje pôžitok
z čítania a hlavne mladších čitateľov drží v strehu.

Enessis
předevčírem

První díl Harryho jsem přečetla asi ve 12 letech. Pamatuji si, že jsem si moc přála, aby sova s dopisem přiletěla a já se mohla podívat do Bradavic a naučit se kouzlit. Propadla jsem tomu a postupně četla další a další díly. Filmy jsem taky viděla, ale s knižní podobou se to nedá srovnávat. Harry Potter je srdcovka ke které se i po letech ráda vracím :)

PeťkaW.

Vzpomínám si,že jsem se ke čtení musela doslova přemlouvat a nutit. V době, kdy jsem totiž knihu dostala do ruky, byl ten největší boom HP a já nechtěla jít s davem. Teď jsem ale pochopitelně ráda, že jsem se do čtení pustila, protože těch 10 s HP bylo vážně úžasných a já si každou knihu neuvěřitelně užívala a příběhy mi daly strašně moc krásných chvil.

Na tomto prvním díle je znát, že ač JKR tvrdí, že měla celý příběh dopředu promyšlený, není to tak docela pravda. Začátky HP jsou typickou pohádkou, naivní, dětskou a neškodnou. Až v průběhu dalších dílů se ze ságy stalo to, čím je dnes.

Charming

Tuhle knížku jsem četl asi už 5x a vždy se k ní rád vrátím :)

Vasilisek

Knížka která mě přivedla ke čtení. Byla mi nespočetkrát zabavena za ponocování. A doteď doufám že mi přijde hooooodně zpožděný dopis z Bradavic. :)

Olga.S

Netřeba dlouhého komentáře, jednoduše návrat do dětství a relax u této knihy.

dancadragneel

Pohádková knížka která se postupně po dílech stává knihou, kterou by asi děti už přečíst nezvládly.

Beatrisie

Co na to říct? Každý ví, že Harry Potter je Harry Potter...k tomu prostě víc není potřeba:)

Rubika

Tak jo. Harrymu Potterovi jsem se snažila celkem dost stranit, protože jsem si byla jistá, že se do příběhu naprosto zamiluju a stane se ze mne poblázněný potterhead. (pro někoho je tento důvod nelogický, ale já čtení celkem dost prožívám). Po přečtení knihy je ale skutečnost úplně jiná.. Nejenže se ze mě stal fanatický poblázněný potterhead, ale připadá mi, že už bez toho ani neumím žít! Po první knize se začínám bát konce a přemýšlím, co budu dělat, až Harryho dočtu! Začínám litovat lidí kolem mě, budou to se mnou mít teď těžké.

firei1980

Ten kdo nečte tuhle sérii přichází o jeden z nejoblíbenějších bestsellerů.

u mě 11/10 .Kouzla, draci a moderní doba je odvážná kombinace ale dost úspěšná na to aby si našla místo v několika srdcích čtenářů

Já osobně jsem přečetl celou sérii 2x a nepřestala mě bavit. Jakmile se jednou potopíš do toho světa tak se jen tak nevynoříš.

Teribookoholik

Kdo mě sleduje na Youtube nebo na Instagramu tak ví, že mám strašně ráda Harryho Pottera. Pokaždé, když se začítám do příběhu, se přenesu do toho božského, tajuplného světa kouzel, horší pak je, když se vracím zpátky do reality a musím dělat běžné mudlovské práce a kouzla jsou na to příliš malá.

Teď konkrétně k prvnímu dílu. Jakožto film, jsem si ho vždycky pletla s dvojkou. Vůbec nevím proč, ale většinu scén z jedničky jsem si vsugerovávala do dvojky, například Chloupka nebo horského Trolla.

Jako díl, mi přijde ze všech nejslabší. Neříkám, že je špatný, to vůbec!

Celkově mi ta dějová linka ohledně kamene mudrců, přijde taká nejslabší. Vadí mi tam mnoho postav, jako třeba profesor učící obranu proti černé magii, profesor Quirrell. Nebo charakter Snapea. Hrůza.

Každý známe ten boží svět Harryho Pottera. Svět plný mocných kouzelníků a čarodějů. Každý, kdo jsme třeba pouze viděli film, hned jsme se chtěli vžít do role bradavických studentů. Chtěli jsme zažívat dobrodružství jako Golden trio. Chtěli jsme umět kouzlit.

stepankoby1

Dobře, přečteno třikrát (a poprvé v angličtině), a pořád je to stejně kouzelná kniha, která mě k sobě připoutala. :) Nejde jinak, než 100%. | Přečtené 2× v češtině, 1× v angličtině

Domini3

Nechat se vtáhnout do krásného příběhu a úplně zapomenout na reálný svět, na všechny starosti a strasti. To jsem díky Harrymu a světu čar a kouzel dokázala, díky! :-)

Aniday

no jo, dobře, přiznávám se... nakonec přece jen i mě Harry dostal... 8)

martina.culik

Harryho Pottera jsem četla postupně, jak vycházely české překlady a rostla jsem spolu s ním. J. K. Rowlingová byla jednou z prvních, kdo přišel s touto tématikou a najednou se objevila spousta knih, kde se objevují kouzelníci apod. Já mám všechny díly Harryho Pottera moc ráda a to z těchto důvodů: V době, kdy jsem je četla, to bylo absolutně neotřelé téma. Kouzelnický svět je skvěle prmyšlený a vše v něm do sebe perfektně zapadá. Provázanost s reálným (mudlovským) světem působí tak nenuceně, že je snadné uvěřit, že by to tak třeba opravdu mohlo být.

Kira128

Vážně jsem nečekala, že se již tento víkend dokopu k přečtení prvního dílu Harryho Pottera. Nevím proč, ale vždy, když jsem začínala knihu číst, nějakým velmi zvláštním způsobem mě odradila. Ovšem poslední dobou jsem se začala mnohem více věnovat četbě a literatuře, takže mám velikou radost, že jsem knihu konečně přečetla. Opravdu děkuji mému kamarádovi, jenž mě v pátek krutě donutil začít "Harryho Pottera a kámen mudrců" číst.
Na začátek musím jen zmínit překlad... Bože můj! Co za vydání se mi to dostalo do rukou? Opravdu nevím, jestli jsem měla čest zrovna s prvním vydáním knihy, ale když jsem na stránkách objevila slovo "ůplně", zjistila jsem, že překlad asi nebude nějak extra v pořádku. :D Našla jsem několik dalších chyb, ale na to "ůplně"... na to vážně nic nemělo a mít nebude. Může se to měřit možná i s tou "můzou", kterou jsem minule nalezla v Železné dceři a rovněž se při čtení chytala za hlavu. :D
Styl psaní autorky. Co k tomu dodat? J. K. Rowlingová píše v er-formě, což je vlastně pohled třetí osoby či pohled vypravěče, a ten mi u této knihy opravdu sedl. Nikdy mě er-forma nějak zvláště nelákala, naopak, raději jsem četla knihy v první osobě (a to jen tak mimochodem vůbec nechápu). Neměla jsem vůbec věřit mé mamce, že er-forma se mi bude špatně číst...
Kromě toho musím ještě dodat, že kniha díky tomu byla mnohem lepší, nedokáži si ji v první osobě představit. Krásné popisování okolí výborně podtrhovalo atmosféru a já se mohla tak úplně jednoduše vžít do postav a snášet s nimi veškeré momenty a situace. No, to snad mluví za vše.
Také musím ocenit názvy kolejí a jména všech postav. Nebelvír, Zmijozel, Havraspár, Mrzimor... no kdo by to vymyslel? Český překladatel musí být v tomto směru génius!
Moc jsem si oblíbila i jméno Hermiona, teda, ne tak moc, abych tu hrdě prohlašovala "Říkejte mi Hermiono!", ok? :D
A teď, pro mě asi nejdůležitější detail... Snape. Nyní je mi už naprosto jasné, kterou postavu budu mít nejraději. A to mi nikdo nevymluví, Snape je prostě na špičce a nikdo mi ho odtamtud nesundá.
Mohla bych toho vypsat ještě mnoho, vím, že bych to dokázala, ale nechci, aby tento názor byl tak dlouhý. Už to raději nějak ukončím.
Kniha mě ani v jedné části nenudila, což je vážně obrovské plus. Jsem velmi ráda, že mě kamarád překecal k jejímu přečtení již tento víkend, jelikož nelituji. Opravdu jsem se u knihy bavila a dokázala jsem při ní i celkem relaxovat. I když, no, z některých situací mi dokonce běhal mráz po zádech... Preboha, už nikdy nebudu číst Harryho Pottera kolem půlnoci jen se slabým světlem z baterky, jež chvilkami problikávalo. Prosím vás, příště mi to někdo zakažte. :D
Takže, jak jsem už řekla, kniha mě nezklamala ani v nejmenším a já mohu s klidným srdcem dát pět hvězdiček, jelikož si to Rowlingová vážně zaslouží. :)
Jinak, jestli je tu někdo s podobným problémem jako jsem měla já, tak vám jednoduše říkám, překonejte odpor s názvem "Harry Potter prokletí" a začněte číst. Vážně nebudete litovat. :)

Zornaddie

Tuhle knihu miluju. Moje srdcovka.

ladaol

Nejdřív jsem viděla film, několikrát. Nebýt výzvy, tak by mně to číst nenapadlo, ale kniha mně nezklamala. Ać je to kniha spíše pro větší děti, tak jsem si v ní taky našla svoje.

LenkaGrangerová

Na Harryho jsem narazila v knihovničce náhodou a pak jsem pochopila, co na tom chlapci s bleskem na čele všichni mají. Nemám slov (a to je důvod, proč tento komentář končím).

Rose88

Vážně nádherná kniha. Celé ty roky se mi nějakým záhadným způsobem dařilo této slavné sbírce knih o čarodějnickém učni úspěšně vyhýbat. Jsem vážně ráda, že se mi toto "prokletí" konečně podařilo zlomit, protože mi paní Rowlingová dopřála naprosto jedinečný dvoudenní zážitek. Všechno dohromady dokonce i podivný formát knihy, který mi z počátku od koupě spíše odrazoval, spolu s opravdu překrásnými ilustracemi a správně zvolenými slovy u mě vyvolal naprosto jedinečný a opravdu nádherný literární prožitek. Takhle krásně jsem se už dlouho neuvolnila a knihu si jednoduše vychutnala s radostí v srdci.
Já říkám díky sai Rowlingová :-)

slaska77

Samozřejmě, po přečtení už 5. dílu musím naprosto jasně ohodnotit tento první díl jako průlomový. Čtenáři se otevírá naprosto nepoznaný svět, který ostatní díly Harryho krásně rozvíjejí, ale bez toho základu, položení zápletek atd... by to nešlo. Úžasná knížka pro děti (a určitě i pro mladší věk, než doporučovaných 9-99 let).

JmenujiSeZuzla

K Vánocům jsem dostala konečně celou sérii Harryho Potter. Sice jsem četla všechny díly (vypůjčené z knihovny nebo kamarádů),ale řekla jsem si, že by bylo dobré si trošku zavzpomínat přečíst si je od začátku do konce. Takže jsem samozřejmě začala 1. dílem. Na to se snad nedá říct nic zlého! Úžasná kniha s ještě úžasnější autorkou. Její fantazie mě někdy dostává až do kolen.

Juri81

Seznamovací část bývá často rozhodující a tudíž nejsložitější. Buď vás to chytne, nebo mine.
Rowlingová to zvládla tak na půl. Polovinu přesvědčila, druhá zůstala v tu dobu zatím chladná. Pravdou ale zůstává, že touto knihou položila základ k famózní sérii, u které sice některé jednotlivé díly pokulhávají (jako tento), ale jako celek vykrystalizují v téměř dokonalou sérii s propracovaným dějem a osudy čarodějů v kouzelnickém světě. Nedá mi to a musím se zeptat, jestli stojí zato Rowlingové tuhle vlastní práci teď bourat…

MartinTm

Vynikající záležitost. J.K. Rowlingová je prostě jedna z nejlepších spisovatelek na světě a tohle to dokazuje. Kniha je výborně napsaná a nikdy se od ni nedokážete odtrhnout , dokud ji nedočtete. Proto ji dávám 5 hvězdiček z 5.

DominaCZ

Právě dočteno a s nostalgickým ÁCH pečlivě položeno na spací stolek, neboť to před spaním budu číst znova. ( já u tý knihy i jím.)
Copak k tomuhle jde říct něco negativního...?
Je to legenda dětských dospívání a prvních knížek, společných fantazií a až jakési hysterie... která je ale v tomto případě nezávadná.
Jak trendy věci nesnáším, tak tady se k posedlosti musím přiznat i vzhledem ke svému věku - že to čtu po víc jak dvaceti letech.
CHÁPETE TO ?!
Baby mýho věku řeší hypotéky, nevěry a děcka, kdežto já čtu do čtyř do rána Pottera, sním o Snapeovi, kterej mě přitahuje víc než celej svatej Harry a snažím se nalhávat si, že když ve svým nekonečným volným čase maluju, že se to téměř vyrovná Kayovým kresbám !!!!
Ano, jsem dospělá, a přesto vždycky i u filmu cítím ono TO.
prostě TO.
TO, co nikdy nikdo nepřekoná.
Ách ... (nevíte, jestli budou ilustrovaný i další díly...?)

kachenbooklover

skvěle napsaná kniha , i přesto, že jsem několikrát viděla i film , mě kniha bavila.Určitě si přečtu i další díly !!!

Barbara182

Překvapivě dobře se to četlo, i když už nejsem žádné dítě, a bavilo mě to navzdory tomu, že znám filmové zpracování. Jsem odhodlaná pustit se i do dalších dílů :-)

Mayaku

O loňských vánocích mě přepadla nostalgická nálada a já se rozhodla po dlouhých patnácti letech od posledního přečtení znovu otevřít svůj ohmataný očtený první díl Harryho Pottera. Jasně, je to knížka pro děti, takže člověk to vnímá trochu jinak, než když mu bylo deset let, jazyk je jednoduchý, dialogy často trochu plytké, ale to kouzlo, kterým knížka oplývá nemůže ani po takové době vyvanout. Stačilo pár stránek a vrátila jsem se v čase zpět do dob páté třídy základní školy, kdy jsem poprvé trochu nedůvěřivě otevřela dveře do světa Harryho Pottera, který mě následně totálně pohltil (to zklamání, když k jedenáctým narozeninám nedorazil dopis z Bradavic!).

Po tomto opětovném přečtení jsem prozřela a rozhodla se, že musím upravit své hodnocení této knihy. Původně jsem dala méně hvězdiček, neb je podle mého názoru první díl ze série nejslabší, což je dáno i tím, že jeho hlavním těžištěm je představení kouzelnického světa a hlavních postav na úkor akce a napětí. Když jsem ale na věc znovu nahlédla optikou mého desetiletého já, nemohu jít níže než na plný počet. Tahle kniha otevírá bránu do dokonale imaginativního kouzelného světa, který obohacuje vnitřní prožitek a fantasii dětí již takřka dvacet let, a to prostě nemohu nechat bez povšimnutí. Harry Potter je fenomén, a to po právu. Geniální série.

Greengrass

Dobrodružství začíná!
První seznámení s chlapcem s jizvou, první setkání s miloučkým Hagridem i vševědoucí Hermionou a kamarádským Ronem. První jízda vlakem do kouzelných Bradavic, první setkání s moudrým Brumbálem i ukrutným Voldemortem.
První rok v kouzelnické škole.
Dobrodružství Harryho a jeho přátel jsem si užívala. Oceňuji malebný, čtivý jazyk a originální slovní zásobu (přečteno v originále).

Sárče

Úžasná