Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter a kámen mudrců

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10/harry-potter-a-kamen-mudrcu-10.jpg 4.67830

Harry Potter (1.)

Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

GaleW

Nikdy mě tenhle příběh nelákal, neviděla jsem dokonce ani film, až jsem si letos přečetla knihu Babička pozdravuje a omlouvá se, kde byly na Harryho postavu četné odkazy a protože "Babička" je jedna z mých nejoblíbenějších knih, vzala jsem na milost i Harryho a nyní jsem za toto rozhodnutí moc ráda. První díl série se četl výborně, má svižný, zajímavý příběh...už se těším na pokračování :-)

ThrisaManx

Mrzí mě, že jsem se ke knihám dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Kniha, která si získala takové množství srdcí, si našla cestu i k tomu mému. Nejraději bych to četla stále dokola a už nesáhla po jiné knize.

Ivuska97

J. K. Rowlingová musí být zkrátka mocná kouzelnice. Tak krásný, tajemný příběh plný čar a kouzel by nedokázal napsat jen tak někdo. Každá kniha ode mě dostane 5*, protože si ani netroufám najít na jejím příběhu nějakou chybu. Always!

Aki12

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální.
Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane.
Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

Richisa

Miluji Harryho Pottera. První knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a od té doby jsem si velmi hlídala, abych nezmeškala další díly. Některé už v té době byly napsány, ty jsem přečetla hned, od pátého dílu jsem se vždycky těšila, až bude další napsán

evca7271

Me se Harry moc libil bez ilustrace,ale tohle je jeste lepsi

V.e.r.u.

První z příběhů o Harry Potterovi a uvedení do světa kouzel. Knihu jsem bohužel četla až po shlédnutí filmové adaptace, ale to nemění nic na tom, že je skvělá. Obdivuji a smekám před paní Rowlingovou, která mistrně vypráví o malém chlapci a jeho životě v Bradavicích. Příběh, který si sice vymyslela, ale svým pojetím mu vdechla život. Vše na sebe navazuje a i malé detaily jsou nepostradatelné a mají smysl. Člověk se až diví, jak je vše logické a ani neuvažuje nad tím, že by to nebylo reálné.

EvikU.

Harryho Pottera jsem začala číst jako dospělá. Věděla jsem, že ho děti a mládež rádi čtou. Také ho chtěla číst moje 9 letá dcera, tak jsem si řekla, že ho budu číst před ní, abych věděla jak moc je to děsivý. Mile mě překvapil. Je to čtivé, při každé volné chvíli jsem četla a četla. Takže nezklame ani dospělé.

Pafka643

Počátek mé nejoblíbenější fantasy serie v novém kabátku.

Nyní vám při čtení vévodí nespošet ilustrací. Každá vypadá zcela jinak, ale všechny jsou úžasné. Na jednu stranu sice můžou obrázky v knihách krapet přiškrtit vaši fantazii při čtení. na druhou stranu mi přijdou hodně příhodné právě pro serii Harryho Pottera. Zvlášť, když jsou tak moc pěkné :)
DOPORUČUJI
PS: Také patřím k těm smolařům, jejihž dopis z Bradavic se někde cestou vytratil :/

Dragita

Byla to krásná nostalgie, vrátit se po letech znovu do Bradavic. Už se těším na Tajemnou komnatu. :)

Heisenberg

Díl kterým to všechno začalo. J.K. Rowlingová vytvořila něco co nemá obdoby. Jedna z nejlepších knížek vůbec. PS: Vidím že píši 666 komentář.

DragonLover

"Každé dítě v našem světe bude znát jeho jméno."

Když mi bylo jedenáct, mým přáním samozřejmě nebylo nic menšího, než dopis z Bradavic. Opravdu jsem doufala až do posledního dne prázdnin. Samozřejmě, že se můj dopis ztratil na cestě, to je to moje pověstný štěstí.

Od čtení Harryho Pottera mě to však nikdy neodradilo. S touhle sérií jsem prožila kus dětství a teď jsem se rozhodla vrátit se tam, kde to všechno kdysi začalo. Co na to říct. Snad jen to, že paní Rowlingová by si mohla zažádat o místo učitele jasnovidectví, neboť tady, na úplném počátku, vyslovila věštbu, která daleko přesahuje celý kouzelnický svět. Harry Potter a jeho dobrodružství jsou zkrátka legendární. A to jsme teprve na začátku...

Ps. Pokud můžete, přečtěte si někdy tuto knihu v originále. Je to zase o něco kouzelnější zážitek ;)

katushah

Celá série začíná tímto dílem, jako dětská pohádka a končí sedmým, jako horror. :)

PinkAlicorn

Miluju celou tuhle sérii a vlastně nevím, co bych měla napsat, abych jen neopakovala, co už přede mnou zmínili jiní. Kdo nečetl Harryho, jakoby nikdy nežil!

Veronika95

Opravdu krásně napsaná knížka. Je trochu dětská, ale to se dá čekat, takže mě to nepřekvapilo a naopak jsem to uvítala. Myslím si, že kdybych knihu četla třeba ve svých 11 letech, moc a moc by se mi líbila (asi ještě víc než teď). Je kouzelná, čarovná, pohádková, poučná, vtipná a místy i strašidelná. Jedinou věcí, která se mi nelíbila, bylo rychlé ukončení třeba u prvního famfrpálového zápasu nebo u boje s Quirrellem. Ale to je jediná výtka, kterou k této knize mám.

carcassonna

Prvý krát som tento diel čítala, keď som mala 20 a teraz som sa k tomu vrátila po 14-tich rokoch so synom. Stále to má rovnaké čaro, len tentokrát to bolo o to lepšie, že sme čítali ilustrovanú verziu a na tú nemôžem povedať nič iné, len že je to pridaná hodnota, ktorá zvyšuje pôžitok
z čítania a hlavne mladších čitateľov drží v strehu.

Enessis

První díl Harryho jsem přečetla asi ve 12 letech. Pamatuji si, že jsem si moc přála, aby sova s dopisem přiletěla a já se mohla podívat do Bradavic a naučit se kouzlit. Propadla jsem tomu a postupně četla další a další díly. Filmy jsem taky viděla, ale s knižní podobou se to nedá srovnávat. Harry Potter je srdcovka ke které se i po letech ráda vracím :)

PeťkaW.

Vzpomínám si,že jsem se ke čtení musela doslova přemlouvat a nutit. V době, kdy jsem totiž knihu dostala do ruky, byl ten největší boom HP a já nechtěla jít s davem. Teď jsem ale pochopitelně ráda, že jsem se do čtení pustila, protože těch 10 s HP bylo vážně úžasných a já si každou knihu neuvěřitelně užívala a příběhy mi daly strašně moc krásných chvil.

Na tomto prvním díle je znát, že ač JKR tvrdí, že měla celý příběh dopředu promyšlený, není to tak docela pravda. Začátky HP jsou typickou pohádkou, naivní, dětskou a neškodnou. Až v průběhu dalších dílů se ze ságy stalo to, čím je dnes.

Charming

Tuhle knížku jsem četl asi už 5x a vždy se k ní rád vrátím :)

Vasilisek

Knížka která mě přivedla ke čtení. Byla mi nespočetkrát zabavena za ponocování. A doteď doufám že mi přijde hooooodně zpožděný dopis z Bradavic. :)

Olga.S

Netřeba dlouhého komentáře, jednoduše návrat do dětství a relax u této knihy.

dancadragneel

Pohádková knížka která se postupně po dílech stává knihou, kterou by asi děti už přečíst nezvládly.

Beatrisie

Co na to říct? Každý ví, že Harry Potter je Harry Potter...k tomu prostě víc není potřeba:)

Rubika

Tak jo. Harrymu Potterovi jsem se snažila celkem dost stranit, protože jsem si byla jistá, že se do příběhu naprosto zamiluju a stane se ze mne poblázněný potterhead. (pro někoho je tento důvod nelogický, ale já čtení celkem dost prožívám). Po přečtení knihy je ale skutečnost úplně jiná.. Nejenže se ze mě stal fanatický poblázněný potterhead, ale připadá mi, že už bez toho ani neumím žít! Po první knize se začínám bát konce a přemýšlím, co budu dělat, až Harryho dočtu! Začínám litovat lidí kolem mě, budou to se mnou mít teď těžké.

firei1980

Ten kdo nečte tuhle sérii přichází o jeden z nejoblíbenějších bestsellerů.

u mě 11/10 .Kouzla, draci a moderní doba je odvážná kombinace ale dost úspěšná na to aby si našla místo v několika srdcích čtenářů

Já osobně jsem přečetl celou sérii 2x a nepřestala mě bavit. Jakmile se jednou potopíš do toho světa tak se jen tak nevynoříš.

Teribookoholik

Kdo mě sleduje na Youtube nebo na Instagramu tak ví, že mám strašně ráda Harryho Pottera. Pokaždé, když se začítám do příběhu, se přenesu do toho božského, tajuplného světa kouzel, horší pak je, když se vracím zpátky do reality a musím dělat běžné mudlovské práce a kouzla jsou na to příliš malá.

Teď konkrétně k prvnímu dílu. Jakožto film, jsem si ho vždycky pletla s dvojkou. Vůbec nevím proč, ale většinu scén z jedničky jsem si vsugerovávala do dvojky, například Chloupka nebo horského Trolla.

Jako díl, mi přijde ze všech nejslabší. Neříkám, že je špatný, to vůbec!

Celkově mi ta dějová linka ohledně kamene mudrců, přijde taká nejslabší. Vadí mi tam mnoho postav, jako třeba profesor učící obranu proti černé magii, profesor Quirrell. Nebo charakter Snapea. Hrůza.

Každý známe ten boží svět Harryho Pottera. Svět plný mocných kouzelníků a čarodějů. Každý, kdo jsme třeba pouze viděli film, hned jsme se chtěli vžít do role bradavických studentů. Chtěli jsme zažívat dobrodružství jako Golden trio. Chtěli jsme umět kouzlit.

stepankoby1

Dobře, přečteno třikrát (a poprvé v angličtině), a pořád je to stejně kouzelná kniha, která mě k sobě připoutala. :) Nejde jinak, než 100 %. | Přečtené 2× v češtině, 1× v angličtině

Domini3

Nechat se vtáhnout do krásného příběhu a úplně zapomenout na reálný svět, na všechny starosti a strasti. To jsem díky Harrymu a světu čar a kouzel dokázala, díky! :-)

Aniday

no jo, dobře, přiznávám se... nakonec přece jen i mě Harry dostal... 8)

martina.culik

Harryho Pottera jsem četla postupně, jak vycházely české překlady a rostla jsem spolu s ním. J. K. Rowlingová byla jednou z prvních, kdo přišel s touto tématikou a najednou se objevila spousta knih, kde se objevují kouzelníci apod. Já mám všechny díly Harryho Pottera moc ráda a to z těchto důvodů: V době, kdy jsem je četla, to bylo absolutně neotřelé téma. Kouzelnický svět je skvěle prmyšlený a vše v něm do sebe perfektně zapadá. Provázanost s reálným (mudlovským) světem působí tak nenuceně, že je snadné uvěřit, že by to tak třeba opravdu mohlo být.