Erebos – Hra, která zabíjí!

Erebos – Hra, která zabíjí!

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87451/erebos-hra-ktera-zabiji-SpR-87451.jpg 4.3600

Erebos (2010)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

Veveruškaaa
včera

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.

Lokina
včera

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

Percabethka

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... Naprosto dokonalé ♥♥♥

koki.veru

Wau,tahle knizka me doslova pohltila. Uzasny,propracovany a napinavy dej,super postavy a originalita. Byla jsem fakt nadsena a nemohla se od knizky odtrhnout.

Allia

Tak tato kniha mne opravdu bavila. Velice zajímavý nápad na zpracování a hlavně velmi čtivé. Co hráči byli závislí na hře, tak já jsem byla závislá na knize, nedala se odložit, i když ze začátku jsem měla menší problém se začíst. Ale hodnotím plným počtem, opravdu to stojí za to si přečíst :-)

Petka82

Kniha má velice dobrý nápad, zatím jsem na nic podobného nenarazila. Myslím si, že ale mohla být napsaná poutavěji a vytěžit z námětu mnohem víc. Rozuzlení vzalo nějak rychlý spád.
Našla jsem si ji díky Čtenářské výzvě 2017 a nebyl to ztracený čas.

Janek

Výborný nápad, dobré zpracování, ale zdá se mi, že kniha má mnohem větší potenciál. Některé pasáže z herního prostředí se mi zdály zbytečně zdlouhavé, zvláště na začátku bych uvítala podrobnější popis událostí (emocí, vztahů) v realitě mimo Erebos.

Vysky

Velmi, velmi dobré čtení

andie6001

Musím říct, že jsem od knihy čekala asi něco víc, ale dala jsem jí šanci a od poloviny mě mile překvapila. Začalo se to konečně více rozvíjet a moc se mi líbilo rozuzlení, které bylo velmi dobře promyšlené, aspoň tedy podle mého názoru.

aannyy

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

terkavelcova
20.12.2016

Naprosto geniální ! :) Ursula tady vytvořila naprosto úžasný svět, který vás prostě nepustí :) doporučila bych jako povinnou četbu všem puberťákům, kteří si sále neuvědomili, že počítačové hry dokáží velmi dobře manipulovat s lidmi :)

unavensluncem
18.11.2016

Dobre se cte, namet zajimavy, zapletka docela dobra - ackoliv se z toho asi dalo vytlacit i vic... Trosku pripomina Game..

Ptah25
02.11.2016

No je to takové pubertální čtení, už jsem to chtěl jednu chvíli vzdát, ale nedalo mi to a nakonec se mi zápletka líbila a rozuzlení taky, takže hodnotím tak napůl.

Vltaava
18.10.2016

Šmarja, jsem na straně 20 a nedá se to číst. Proč někde není upozornění, že je to kniha pro děti?

Giný
18.10.2016

Dokonale zpracovaný námět, který upoutá.
Líbí se mi, jak je v knize zobrazen vliv hry, který ovládl mysl nejednoho člověka a i mne jako čtenáři bylo společně s hlavní postavou líto, když Sarius padl a hra tak pro hlavního hrdinu skončila. Bylo velice napínavé sledovat jeho postup a počínání ve hře a připadalo mi, že hra skončila moc brzy.
Nicméně nápad a děj je zajímavý a stojí za to.
Přečteno jedním dechem, jakoby na jistou chvíli čas nehrál žádnou roli a realita se stáhla do pozadí stejně, jako pro hráče Erebosu v knize.

Dzovicek
18.10.2016

Kniha je poutavá, nutila mě přečíst ji v několika málo dnech, ale příběh poměrně předvídatelný a hlavně nepříliš uvěřitelný, i když když se člověk podívá na dnešní puberťáky... Hlavní hrdina sympatický, nezbytná (ale nijak nerušivá) trocha romantiky taky je, za mě takový lepší průměr :)

Aniga
16.10.2016

Přineseš domů knihu = dostaneš balíček
Otevřeš knihu Erebos = spouštíš instalaci DVD
Čteš první kapitoly = rozhoduješ se, zda vstoupíš nebo se vrátíš

Kniha mne naprosto pohltila tím, jak emotivně působí na čtenáře, své hráče.
Upozornění: Měj dostatek času, nelze ji jen tak odložit na potom....
Je to prostě hra, která Tě nutí číst dál a o všem přemýšlet.
Více prozrazovat nebudu, držím se pravidel :o)

bago
16.10.2016

Kniha mě hodně zaujala námětem, který jsem poznal vlastně poprvé. Nejvíc mě bavila část za Sariuse a touha hlavní postavy jít hrou dál (její pocity a zároveň výčitky svědomí, že hraním zanedbává svůj studentský, společenský i rodinný život). Myslím, že knížka může mít i hlubší význam a vzkaz notorickým hráčům. Závěr byl na můj vkus trochu jednodušší, ale přeci jenom je to kniha určena asi hlavně mladším čtenářům. Každopádně jdu na další knihu autorky :)

KatChiss
12.10.2016

Kniha byla napínavá, čtivá. Příběh mě vtáhl do děje a nemohla jsem přestat číst. Musím uznat, že jsem se chvílemi i docela bála. Překvapilo mě, že takový příběh vymyslela žena. Ale je pravda, že ženy se snadno podceňují. Určitě doporučuji přečíst :)

technolog
19.09.2016

Po delší době kniha, která me vtáhla do děje a už nepustila.

Vysky
10.09.2016

První kniha kterou jsem četl v tomhle "stylu". Kniha mě pohltila už po prvních pár stránkách a nepustila mě až do konce. Kniha je vhodná spíš pro mladší čtenáře, odhadem 12-30 let. Kdo má rád hry a knihy, bude při čtení této knihy v rauši.

mi-380
08.09.2016

Nedovedu si představit, že bych měl čas na čtení a při tom i na hry. Autorka mi to svým Erebosem umožnila zvládnout. Čtivé a napínavé: 75% (zatím 517 hodnotících dává průměr 85%).

allebra
03.09.2016

Skvěle napsáno, i když nejsem zrovna cílová skupina a počítačové hry mi až tak moc neříkají, kniha se mi moc dobře četla a úplně mě vtáhla do děje. Líbily se mi precizně vykreslené jednotlivé postavy a prolínání skutečnosti se světem počítačové hry. Určitě stojí za přečtení a nejen pro náctileté! Toto je moje třetí knížka od Ursuly Poznanski a všechny za plný počet! Už se těším, že brzy začnu číhat na novinku s názvem „Slepí ptáci.“

verden
31.08.2016

S Ursulou Poznanski som sa zoznámila pred pár rokmi vďaka knihe Saeculum, ktorá ma vtedy v knižnici zaujala obálkou a o čosi neskôr veľmi príjemne prekvapila dejom. Preto som do Erebosu šla s pomerne vysokými očakávaniami, ktoré sa však nie celkom naplnili. Úvodné kapitoly sa mi zdali trochu nezáživné, potom sa to našťastie rozbehlo a zrazu som zistila, že knihu neviem pustiť z ruky :) Napriek tomu som sa nedokázala zžiť s predstavou, že (relatívne) normálne postavy boli schopné ublížiť iným len kvôli postupu v hre. (Trochu mi to pripomínalo Hru od Andersa de la Motte, v ktorej boli hráči motivovaní peniazmi a "slávou", čomu som uverila o niečo ľahšie.) Pasáže odohrávajúce sa v Erebose sa mi zdali celkom zaujímave a to aj napriek tomu, že nie som fanúšičkou fantasy a už vôbec nie RPG hier. Knihu odporúčam pre schopnosť vtiahnuť čitateľa do deja, ale určite netreba očakávať príliš premyslené alebo dramatické zvraty a prepracovaný záver, je to také priemerné, možno ľahko nadpriemerné čítanie.

kejty91
28.08.2016

Uiiii....pro mě paráda. Četla jsem podobnou knihu českého autora, kde hráči skrze prášky odcházeli do jiných zemí a bojovali ale tohle bylo taky něco. Líbilo se mi to. Někdy jsem měla pocit, jako bych hru sama hrála, resp. nevěděla jsem jednu chvíli jestli o tom jen čtu nebo .... První kniha od autorky pro mě ale hned mě navnadila...čte se to tak, že nejraději nechcete přestat - je to celkem závislacké. Celkem předvídavý děj, resp. říkate si, buď to bude tak nebo onak. Ale některé věci byly i pro mě neobyčejné - třeba jak to ten otec všechno dokonale naprogramoval mě dostalo - já čekala někoho živého za tím. Kniha o tom, jak se dá z lidí udělat poslušné ovečky, když někdo chce... Ovlivnitelnost lidí je pozoruhodná. Kniha ale navždy pro mě neobyčejná.

simviki
25.08.2016

Knížku s podobným tématem jsem ještě nečetla, proto mě zaujala její anotace na DK. A nezklamala.
Nejsem závislák na počítačových hrách, nicméně pár podobných , ještě ne tak propracovaných,(ale tak dokonale jako v této knize nemohl vlastně nikdo:-)) jsem již hrála, takže jsem si to uměla docela dobře představit. Stejně jako studenty pro které přestalo všechno okolo existovat. (Takové ostatně vidím v některých rodinách dost často :--))
Příběh má spád a je čtivě psaný, i když 70% zabírá popis pc hry. (půl bodu dolů)
Co se týče zařazení je to spíš knížka pro mládež na rozhraní detektivky a sci-fi.
Mezi řádky a v krátkých vsuvkách se tam dá vyčíst ještě něco navíc kromě naservírovaného závěru, který je, jak už to u podobných knížek bývá, velmi rychlý.( proto další půlka dolů) A to varování celou dobu bijící do očí se vážně přehlédnout nedá. Takže čtěte a přemýšlejte!

Edona
18.08.2016

Erebos jsem si koupila výhradně kvůli obálce, která se opravu povedla, dále taky díky doporučením ostatních. A určitě toho nelituju, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Samotný nápad je skvělý, virtuální realita a propojení s reálným světem.. prostě perfektní. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, samotná hra Erebos by nebyla špatná, určitě bych si ji zkusila zahrát. Jen mi to přišlo zbytečně moc roztažené. Samotný konec byl hodně napínavý, ale moc rychlý. Kdyby se více roztáhl ten konec, bylo by to lepší. Jinak se vlastně nic moc zásadního nedělo. A moc jsem se u knihy nebavila, do čtení jsem se musela nutit.

Zrzka2
09.08.2016

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Jako zapálené háčce se mi představa naprogramované umělé inteligence zdála perfektní. Děj je rychlý a při čtení jsem dostala neuvěřitelnou chuť si zahrát Oblivion nebo Skyrim (jsem spíš singleplayerový hráč). Jediné, co bych vytkla je to, že na hru, kterou zde autorka popisuje je třeba opravdu dobrý hráčský počítač, jelikož kancelářský by to nejspíš neutáhl :)

suezie
08.08.2016

Pro čtenáře od 13 let. Kdyby mi bylo třináct, žrala bych to... Špatné načasování, bohužel.

Aredhelka
02.08.2016

Erebos je zajímvá a docela i napínavá kniha. Moc jsme nevěděla, co si mám myslet. Kniha mě překvapovala víc a víc. Rozhodně bych Erebos doporučila počítačovým nadšencům a nadšencům do fantasy světa. Velmi se mi líbil konec knihy, kdy se ukázalo jak to vlastně všechno bylo. Konec sice není vyloženě překvapením, rozhodně jsem potěšena, že to dopadlo přesně tak, jak to dopadlo.

Ursula Poznanski

Ursula Poznanski