princesse princesse komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tak tohle bylo něco. Skvěle napsáno, nemohla jsem se odtrhnout a kdykoliv to šlo, tak jsem četla. Velmi silný příběh. Podlehla jsem emocím a na konci jsem si opravdu pobrečela. Rozhodně doporučuji přečíst.

24.11.2023 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Taková jednohubka na jeden, dva večery, ale z tohoto žánru jsem četla již mnohem povedenější kousky. Takže neurazí, ale ani nenadchne. Vytknout by se tomu dala hromada věcí, ale pokud nečekáte žádný extra zázrak, tak nevadí.

22.11.2023 3 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Věděla jsem co očekávat, takže zklamaná určitě nejsem. Pár věcí, které mi trošku nesedly, by se našlo, ale vcelku jsem si četbu užila. Nebylo to špatné. Takže s horkou vaflí je to příjemné čtení, ledová koupel mě už tolik neláká.

20.11.2023 4 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Opět hezké čtení, tentokrát tam trochu něco chybělo, abych dala plný počet hvězd. I když by se to slušelo, s ohledem na děj knihy. Určitě ale nejsem zklamaná, skvěle se kniha četla a opět jsem spokojená. Zcela jistě si dopřeji i další autorova díla. Doporučuji.

15.11.2023 4 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Čtvrtá kniha od autora a opět super čtení. Příběh skvělý, děj bez zbytečných prodlev, chytne a nepustí až do konce. Moc mě to bavilo a kromě toho jsem se toho i dost dozvěděla. Někdy jsem si vyhledávala i různé údaje, mj. i zmiňovaná letadla a ostrovy. Určitě stojí za přečtení a zcela jistě se vrhám na další autorovu knihu. Doporučuji.

13.11.2023 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd. Další kniha od Kena Folletta a opět jsem si skvěle početla. Děj ubíhá, má to spád a opravdu rychle se to čte. Zajímavá zápletka se smrtícím virem i rodinnými vztahy. Určitě doporučuji a jsem ráda, že mám od autora i další knihy. Těším se.

10.11.2023 5 z 5

Představa o tobě Představa o tobě Robinne Lee

Moc dobře se to četlo. Je zajímavé, že tohle je tak zvláštní - když je velký věkový rozdíl ve vzorci starší žena x mladý muž. Obráceně je to naprosto běžné a vidíme to kolem sebe opravdu hodně často. Já si to popravdě představit nedokážu, ale to neznamená, že bych to neprožívala stejně jako hlavní hrdinka. To že se mi to nestalo neznamená, že bych se chovala jinak. Nereálné mi to přišlo spíše z důvodu toho, že se mi nezdálo pravděpodobně, že popová hvězda by do toho takhle spadla? I když hlavní hrdinka byla také velmi úspěšná a podle popisu i velmi krásná. Jako oddechovka se to dá, čtivost upřít nelze. Jako čtení na dovolenou nebo na dlouhý podzimní večer se hodí.

07.11.2023 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Uteklo to jako voda, dobře se to četlo a ačkoliv nejsem cílová skupina, tak jsem si příběh těch dvou užila. Časem třeba zkusím i druhý díl o další dvojce z partičky. Každopádně vytknout by se něco dalo.

03.11.2023 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Na mě tedy překombinované až moc. Opravdu těžko uvěřitelné a nesrovnalostí tam bylo také, na můj vkus, až moc. Nějak nevím jestli opravdu Jo Nesbo je ten pravý pro mě. Zkusila jsem jak HH, tak i samostatnou knihu a nějak se stále nemohu dostat panu spisovateli na chuť.

02.11.2023 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Zkusila jsem první díl, i když jsem již dva novější ze série před nějakou dobou zvládla. Ale nějak mi Jo ani Harry k srdci nepřirostli. Docela dobře se to četlo, ale až do místa kde se začne "chlastat". Nevím, nějak nemám tenhle druh závislosti v knihách ráda a nesedí mi. Za mě zbytečné rozepisování o tom jak, kdy, kolik, co vypil a kolikrát se pozvracel na podlahu. Stále mi hlava nebere a asi nikdy nepřestane brát, proč někdo propadne alkoholu, zvlášť, když dopředu ví, že ho to naprosto odrovná a znemožní mu normálně žít. A honit se po probuzení jen za tím kdy se už napiju ... za mě zbytečnost a nechat se vláčet tímto démonem je hloupost. Dám si od Harryho asi chvilku pohov a možná mu dám ještě později šanci.

27.10.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Než se pustím do Námi to začíná, tak jsem si hodila opáčko a po letech jsem si přečetla opět tento díl a nelituji. Super počtení, oddechovka, která se čte sama. Jako vždy od Colleen téma ne zrovna zábavné, ale napsáno tak čtivě, že hltáte a hltáte stránku za stránkou. Časem si hodím opáčko i u ostatních jejích knih. Opět rozhodně doporučuji.

23.10.2023 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak nevím, dala jsem Paule všechny šance, které mohla využít a opět NE. A opravdu už si další knihu nepřečtu. Myslím, že to stačilo. Opět jsem se ztrácela, jak v ději, tak v postavách, nepřehledné a neuspořádané čtení, nesympatické a naprosto "divné" postavy. Ať už, dle popisu, vzezřením, tak povahově. Díky, ale už ne, stačilo.

19.10.2023 2 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Souhlasím s většinou komentářů. Něco tomu chybělo. Čekala jsem něco jiného. V průběhu četby jsem zvládla další dvě knihy a to svědčí o jediném... Kniha mě zkrátka nechytla. Na mě moc roztahané a jak to říct... ukňourané? Nesedlo mi příliš podrobné rozebírání nijak zvlášť zajímavých postav a jejich divné chování. Našlo by se toho víc a pro mě by popisované místo v Provence v kombinaci s lidmi, kteří tam pobývali, rozhodně nebylo. Život v komunitě není rozhodně pro mě. Obálka rozhodně zavádějící hledisko pro výběr četby.

14.10.2023 2 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Perfektní. Opravdu moc jsem si tuto knihu užila a moc mě bavila. Četla se skvěle a obohatila jsem své znalosti i z, pro mě, neznámého oboru. Po Alicině síti jsem zkusila další knihu od Kate Quinn a rozhodně jsem neudělala chybu! Doporučuji přečíst, chytne každého.

11.10.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Perfektní, čtivé, záživné a prostě jako vždy. Jak celá tato série, tak série s Erikou za mě parádní. Vždy si čtení užívám a opravdu mě baví. Opět přečteno jedním dechem a těším se na další díly obou sérií a stejně tak jako na samostatný thriller zmiňovaný v Epilogu. Rozhodně doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Naprosto souhlasím s LuckaK.088. Výstižněji bych to nevyjádřila. Těším se na další knihu od autorky. Zatím mám přečteno vše, tak snad bude brzy nová. Doporučuji.

25.09.2023 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Pro mě už moc neuvěřitelné. Asi nejsem správná cílová skupina, protože tyto "zvláštnosti", "para světy", apod. včetně lucidního snění, nejsou nic pro mě. Čtivé ano, chtěla jsem samozřejmě vědět jak to dopadne, ale pak jsem se musela opravdu zamýšlet kdo ve kterém těle vlastně je a tak nějak jsem stále více zjišťovala, že tyhle příběhy nebudou úplně pro mě. Nicméně, pokud skutečně něco takového existuje, tak jsem si rozšířila povědomí i o těchto jevech.

25.09.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Opět skvělé čtení. Moc jsem si příběh užila a bylo to prostě příjemné čtení. Těžké téma, smutné, ale u Colleen nic neobvyklého. Čekala jsem to. Každopádně se chystám na Vzpomínky na něj a už se moc těším. Rozhodně doporučuji.

20.09.2023 5 z 5

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Druhá kniha od Kena Folleta a opět jsem si to náramně užila. Opravdu dobře se mi čte a zápletky mají spád a nenudíte se. Chystám se určitě na další a věřím, že budu opět spokojená. Doporučuji.

19.09.2023 5 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Jako vážně takhle se někde žije? Pokud ano, tak jsem rozhodně ráda, že žiji daleko. Škola pro spratky, jinak bych to ani nenazvala. Zpovykaní spratci co neví co roupama. Asi tak. Myslí si o sobě bůh ví co a tohle dělají z lidí prachy. Fuj, hnus, fakt mě to spíš hodně štvalo.

12.09.2023 2 z 5