princesse princesse komentáře u knih

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Dočteno ... dalo to práci, ale nakonec jsem se dostala až ke konci. Přišlo mi to nějak moc složité a styl psaní mi tedy taky nějak nesedl. Přečtu téměř vše, ale když tam něco drhne, tak zkrátka poznám, že je něco "jinak". Časem si asi přečtu i další díl, ale nevrhnu se na něj hned. Až tak moc mě to skutečně nevzalo.

09.06.2023 3 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Trvalo mi to poměrně dlouho dočíst. Souběžně jsem přečetla několik knih, to je pro mě měřítko, že to žádný zázrak nebyl. Ne že by to bylo vyloženě špatně a nudné čtení, ale něco tomu chybělo. Jestli moc utahané, moc postav, které jsem si nijak zvlášť neoblibila... Nevím. Něco nebylo úplně tak, jak má být.

04.06.2023 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Za mě zatím nejslabší ze všech přečtených dílů. Opravdu hodně mi vadilo věcné tykání. Vypadalo to, že se všichni dobře znají a to mi dost ubíralo a autentičnosti. Obešla bych se bez některých postav, za mě jich tam bylo už moc a to na úkor příběhu a soustředit se stále na tolik postav a to jestli jsem jim přiřadila správné jméno... Zkrátka a dobře neužila jsem si čtení jako u předchozích dílů.

03.06.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Na mě moc depresivní čtení a myslím, že některé věci by byly ve skutečnosti jinak. Nějak moc snadné obvinění starších spolužáků, odsouzení k pobytu v pasťáku bez přesvědčivých důkazů. A taková matka??? Bohužel se toto ve skutečném světě opravdu děje, naštěstí s tím nemám zkušenost a naprosto toto nejsem schopná pochopit. Zvrácenost neskutečná! Za mě každý, kdo je schopen takto zneužívat slabší, si nezaslouží slitování. Dám si pohov od paní Mornštajnové, protože nic veselého jsem od ní zatím nečetla ... Celkově však se kniha skvěle četla. Literární um této autorky nelze popřít.

30.05.2023 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Přečetla jsem to tak rychle jako by to byla spíše delší povídka než celá kniha. Takže není třeba dodávat nic víc k tématu čtivost. Příběh zajímavý a poutavý a aniž bych si četla anotaci, tak jsem se záhadně za poslední dobu dostala, již po několikáté a neplánovaně, s knihami i filmy do Afghánistánu. Ale beru to tak, že to není znamení toho, že bych tam měla jet na dovolenou ... Jen to ne. :-/

26.05.2023 4 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Na mě asi už moc. Čekala jsem "slaďárnu", ale tohle bylo i na mě už nějak moc ulepené. Četlo se to docela dobře, ale chvílemi jsem měla pocit, že čtu splácaninu více knih dohromady. Možná by nebylo od věci začít něco nového. To pokračování BAM, ABC, ... není těch zkratek a kombinací rodinných pout už nějak moc? Zkusila bych načít zábavu z jiného soudku.

25.05.2023 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Četlo se to skvěle, děj ubíhal a najednou konec ... Samozřejmě má to své mouchy a pro a proti, na mě tedy příliš mrtvých nebo zraněných na "dívčí" román, ale celkově povedená a čtivá oddechovka klidně pro dospělé. Dceři bych to tedy, pro tu brutalitu, zrovna úplně číst nedoporučila, ale romantická linka by se jí líbila moc.

24.05.2023 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Bavilo mě to od začátku do konce. Na nervy mi lezly Samantiny "kamarádky" a rozhodně mi byla ta "nová" Samanta sympatičtější. Moc dobře se to četlo, takřka samo a zápletka parádní. Otec na hlavu, do slova. Tohle je chování pro mě naprosto nepochopitelné. Carson skvělá postava klaďase. Jdu na Seznam mrtvých.

23.05.2023 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Těžké téma, ale kniha neskutečně čtivá. Opravdu jsem "potřebovala" číst dál a dál a dozvědět se jak to dopadne. Musela jsem si trochu zvyknout na starší verzi obou hrdinů. Jako děti k sobě měli bezpochyby velmi blízko, tedy spíše jako sourozenci, takže mi chvíli trvalo si zvyknout na myšlenku, že jejich vztah by měl být něčím jiným. Přece jen 4 roky nejsou tak dlouhá doba, ale v tomto věku se mění tak rychle, že po chvíli čtení jsem si zvykla. Takže možná za tyto rozporuplné pocity jsem dala o hvězdu méně.

19.05.2023 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Nějak úplně nevím jak začít, ale dojemné to bylo. Na více místech ukápla slza, v tomto směru nemohu autorce nic upřít. Myslím ale, že realita by byla jiná. Místy jsem si říkala jestli už to není opravdu moc ... moc dojemné, moc přehnané, moc, moc, moc. Vadilo mi především to, že dvě až tak spřízněné duše o sobě 15 let neví vůbec nic a Eleanor zpět doma na malém městě neví u koho se uchází o práci??? A že by se někdo choval tak jako Grey ke své první lásce a navíc, když byli, dle začátku, opravdu hodně propojení??? Chápu jeho ztrátu, chápu jeho problémy, ale tohle bylo přehnané a prostě divné. Nicméně čtivost Brittainy nemohu upřít ani u jedné knihy a pokud se mi dostane do ruky ještě něco od ní, ráda si popláču, podivím se a odtrhnu se od reality, i kdyby jen na jeden den. Takže do toho!

17.05.2023 3 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Rychlovka, přečteno v rekordním čase. Četlo se to samo. I když všechny postavy hodně zvláštní, smutné okolnosti startu do života a to si vyžádalo patřičné následky. Místy mi to přišlo trochu přehnané a asi mám štěstí, ale nedokážu si to v reálu představit. Asi se něco podobného i stává, ale jsem vděčná, že ne v mém bezprostředním okolí a o takových osudech si "jen" čtu. Každopádně doporučuji a mrknu i na Eleonor a Grey - poslední od autorky, kterou si chci přečíst.

16.05.2023 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Před časem bylo ve Čtenářské výzvě téma Místo, kde byste nechtěli žít, tak kdybych tuto knihu četla tenkrát, tak bych ji zcela jistě zařadila do tohoto tématu. Tisíce planoucích sluncí je druhá moje zkušenost s autorem. První byl Lovec draků, ale ve filmovém zpracování. Po shlédnutí, myslím, že knihu číst nebudu. I když, samozřejmě, vím, že kniha bývá jiný zážitek než film, ale stačilo i tak. Zkusila jsem tedy druhou a ubezpečila jsem se, že si dám na chvíli pohov a proložím svou četbu něčím méně náročným. Vím, že se to děje, ale vnitřně se snažím si to nepřipustit. Nehodlám to akceptovat, chápat a neexistuje pro mě žádná omluva pro takové chování a to pro všechny, kteří v zájmu "něčeho" činí druhým lidem taková zvěrstva. Takže s panem Hosseinim se loučím a možná zas někdy ...

15.05.2023 4 z 5

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Čtení pro oddech, i když téma až tak oddechové není. Vztahy jsou téma, které asi nelze vyčerpat. Ať už ty bezproblémové, tak ty na kterých je třeba více zapracovat. Francesca mi se svou domnělou nepostradatelností dost lezla na nervy. Není se čemu divit, že si vypěstovala panické stavy a při její inteligenci jí trvalo opravdu předlouho než to sama pochopila. Allegra to opravdu neměla lehké. Doma a překonat takovou "ztrátu" první lásky ... Ještě, že byla na svůj věk tak rozumná. Někdy mi to přišlo až moc dospělé uvažování na její věk. Zkrátka a dobře, vše se v dobré obrátilo, až na Iana. Tedy v případě jejich vztahu s Allegrou. Ale i takové ztráty k životu patří. Na dovolenou, pro oddech - ideální čtení pro pobavení i zamyšlení. A opravdu dobře se čte.

15.05.2023 4 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Opět se to četlo dobře. Zima mi je ještě pořád i po přečtení. Šílená země, šílení lidé, toho alkoholu ... Opravdu mě ani trochu neláká představa tamního pobytu natož života. Grónsko pro mě země nepřijatelná pro život. Příběh zajímavý a místy opravdu brutální. Čeho je někdo schopen mi zůstává záhadou. Tóra a Matthias opět nezklamali, i když po pravdě moc nechápu roli Tóry v tomto vyšetřování. Ale i přesto sérii určitě hodlám dočíst.

11.05.2023 4 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Opět jsem si vyhledala některá zmiňovaná místa i knihu G. Simenona. Nicméně něco mi tam chybělo nebo něčeho bylo moc. Zkrátka a dobře tento díl není pro mě z těch nejlepších. Ale pokud se dostanu i k zatím poslednímu dílu, tak si ho určitě nenechám ujít.

05.05.2023 4 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Čtivá oddechovka pro chvíle volna. Na dovolenou ideální. Podívala jsem se i na konkrétní místa popsaná v knize a pokochala se krásami Korfu. Příběh roztomilý, romantický a zkrátka nic náročného. Občas mě někdo štval, občas bylo něčeho moc nebo naopak, ale čekala jsem něco podobného, takže zklamaná nejsem. Jako čtivou oddechovku na dovolenou nebo pro opuštění starostí všedních dní - ideální.

03.05.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Prostě mě to bavilo. A asi za mě nejlepší kniha od Patrika. Začetla jsem se hned a nepustilo mě to až do konce. Samozřejmě našly by se výhrady, ale čtivost je předčila a užila jsem si. Ideální čtení pro oddech. Doporučuji.

03.05.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Čtivost opět za 1, bezesporu. Reálnost příběhu už za mě na 1 není. Nemyslím si, že ve skutečném světě by se příběh odehrál právě tak. Určitě by se zkrátka řešilo co se stalo a ne že by se zkrátka nechalo dítě žít vlastním životem, bez pátrání po tom co se jak seběhlo, proč přestane kdokoliv a zvláště malé dítě, mluvit a vycházet z domu. To je přece věc, která se nenechá jen tak. Takže za mě čtivé až na půdu, ale nemyslím si, že by to probíhalo právě takto ... I když, co si budeme povídat, příběh se odehrává za velkou louží a tam se dějí věci! A opravdu se někdy i zcela bizarně řeší.

28.04.2023 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Povedená oddechovka. Na relax ideální. Nenáročné čtení a užila jsem si tento díl stejně jako předchozí. I u tohoto dílu je třeba brát ho s rezervou. Ale když víte do čeho se pouštíte, tak se zklamání nekoná. Série se povedla a skvělé čtení třeba na dovolenou.

26.04.2023 4 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Skvělá oddechovka. Jako něco hodně málo uvěřitelné, hodně sladké, hodně nepochopitelné ... Ale krásně se to četlo. Autorka mě zatím nezklamala ani jednou z jejích knih, takže se určitě chystám i na další.

25.04.2023 4 z 5