princesse princesse komentáře u knih

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Tak tohle bylo PSYCHO. Ta ženská byla naprosto vyšinutá. A co si budeme povídat, i Andrew - manžel. Copak s něčím takovým normální člověk dokáže tak dlouho žít a plnit její naprosto nenormální přání? A soudce? Na mě tedy tohle bylo už trochu moc "na hlavu".

06.09.2023 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

U mě dobrý. Četlo se to samo a zápletka i způsob podání čtenáři parádní. Našlo by se tam pár věcí, které mi až tak moc neseděly, ale vcelku povedená kniha. Mrknu se příležitostně i po dalším dílu.

04.09.2023 4 z 5

Noc nad oceánem Noc nad oceánem Ken Follett

Skvělé počtení! První kniha od Kena Folletta a určitě ne poslední. Četlo se to parádně, plynule a děj a propletence perfektní. O letounech jsem neměla tušení, takže jsem i o něco chytřejší. Jdu se mrknout po další knize tohoto spisovatele a Noc nad oceánem určitě doporučuji, nudit se rozhodně nikdo nebude.

30.08.2023 5 z 5

Ohnivé pouto Ohnivé pouto Nora Roberts

Dobře to skončilo, pohádka o čarodějích. Tento žánr úplně nemusím, ale Nora píše opravdu poutavě a čtivě, takže jsem zvládla všechny tři díly, ale je čas si od kouzlení a čarodějů odpočinout. Přiznávám, že jsem občas četla mezi řádky, protože někdy bylo něčeho zkrátka příliš. Nicméně čtivé, oddechové a romantické to bylo a na dovolené si to určitě lze užít.

28.08.2023 4 z 5

Blízko plamene Blízko plamene Nora Roberts

Tak druhý díl mám za sebou a třetí před sebou. Opět se to dobře četlo, opět bych měla výhrady a opět se utvrzuji v tom, že fantasy není úplně pro mě. Rozhodně jsem ale zvědavá jak to celé dopadne a to nejen s Cabhanem, ale především s posledním párem Brannou a Finem.

24.08.2023 4 z 5

Co přetrvá věky Co přetrvá věky Nora Roberts

Na fantasy moc nejsem, ale Noru a její romantické příběhy mám ráda a přečetla jsem jich opravdu hodně. Oddechové čtení na dovolenou, čtivé a příjemné. Už mám i další dva díly, takže sérii určitě dočtu. Inu, není to špatné ...

22.08.2023 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Ubrala bych pár desítek stran, trochu zdlouhavé, ale čtivé určitě ano. Také máte pocit, že většina obyvatel Islandu je závislá? Ať už na alkoholu nebo jinych drogách. Nebo mají obyvatelé jiné ujeté úchylky. Souvisí to s ponurým počasím nebo co to je? Nějak mám pocit, že tam bych žít nemohla. Chybí mi dva díly z této série, ale stále si nemohu pomoci, Thóra pro mě povedenější. Nicméně i tato série stojí za přečtení.

14.08.2023 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Ze třech přečtených dílů zatím Poprava nejlepší. Skvěle se četla a zápletka výtečné vymyšlená. Jen bych už uvítala méně IT technologií v hlavní roli.

10.08.2023 5 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Katarze, pro mě, určitě povedenější než první díl DNA. Zápletka zajímavá a provedení zločinů opět šílené a brutální. Určitě přidám další díl. Jsem zvědavá na další vyšetřování a samozřejmě i na vývoj vztahu hlavních postav.

08.08.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Po prvním díle této série doufám, že druhý bude lepší. Četlo se to celkem dobře, ale klidně bych uvítala kratší verzi. Bohužel pár hluchých míst se našlo. Provedení vražd skoro až zbytečně brutální a celé moc nereálné. Jak samotné vrazdy, tak motiv, způsob vyšetřování i vztahy a to nejen mezi hlavními hrdiny. Série s Tórou je úplně jiná káva. Zatím mě Freyja ani Huldar nepřesvědčili. Šanci jim ale ještě dám.

03.08.2023 3 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Souhrnem ... šlo to. Výtek by bylo spousta a myslím, že i zásadních. Nevím zda má autorka děti, ale pokud ano, tak toho o nich moc neví nebo měla u těch svých, stejně jako hlavní hrdinka, chůvu a tím pádem se jimi moc nezabývala. Pokud nemá děti, mohla trochu více studovat co ve kterém období děti přibližně dělají, jí apod. Je toho více a vrcholem je Craig a jeho zásah z čistého nebe v podobě lásky na první pohled. Příběh mi, zkrátka a dobře, přišel trochu nereálný.

02.08.2023 3 z 5

Kam včely chodí spát Kam včely chodí spát Fiona Valpy

Skvělé čtení. Opravdu krásný příběh o lásce, odvaze, zoufalství a beznaději, jak v současném, tak i v příběhu z minulosti. Dvě dějové linky se skvěle střídaly a diky kratším kapitolám se neztrácíte ani v jednom z příběhů. Za co jsem autorce opravdu moc vděčná je fakt, že nakonec setkání hlavních postav nevyústilo v odhalení jakéhosi příbuzenského vztahu. Ubralo by to v mých očích na reálnosti. Perfektní čtenářský zážitek za který autorce děkuji a určitě si přečtu i pokračování.

26.07.2023 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Jako fakt? Čtení pro ženy? Tak pro teens. Tak uvědomělé mladí opravdu nepotkáte ani náhodou. Dost málo pravděpodobný příběh. Myslím, že ve skutečném životě by se to nestalo. Dobře se to četlo, ale hodně, hodně s nadhledem.

22.07.2023 3 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Hezká a příjemná oddechovka. Na dovolenou ideální. Není třeba se hluboce zamýšlet, hledat nějaká životní moudra apod. Zkrátka nic těžkého a skvěle se to čte. Takže kdo si chce užít romantiku a příjemné čtení určitě nebude zklamán.

07.07.2023 4 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

No to neee ... Přesně jsem věděla kam to směřuje. Čtivé to bylo, ale na mě moc deprese a dost náhod najednou a dvě knihy? Proč? Krásně by šel příběh vměstnat do jedné a myslím, že by to bylo ku prospěchu věci. Ale ano ... dobře se to četlo. Podívám se i po druhém dílu.

04.07.2023 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Čtvrtá kniha od autorky a stále čekám, že jednoho dne napíšu: "Byla to opravdu pecka." Ale ani tentokrát to napsat nemohu. Takový nějaký příběh ze života, ale nijak extra zvláštní a čekala jsem a čekala a ono nic. Četlo se to celkem dobře, až na ten hantec, ten už tak moc dobře nee. Takže souhrnem, oddechovka na odpoledne, ale nic velkého. Dám autorce ještě někdy šanci a uvidím jestli se ta "pecka" dostaví.

30.06.2023 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá, naprosto skvělá. Nádherný historický román, který se čte sám. Téma nelehké, opravdu, ale stojí za přečtení. Moje třetí kniha od autorky a dvě naprosto TOP. Doporučuji rozhodně přečíst.

27.06.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Skvělá love story, víc věcí dohromady, takže nejen romantika, ale i negativní věci, které život přináší. Věděla jsem dle anotace co přibližně začínám číst a toho se mi dostalo. Stejně tak mě dostalo slovo "jejým" a věřte nebo ne, několikrát jsem si větu s tímto slovem přečetla a nechápala smysl. Tak nějak vnitřně jsem si asi nechtěla připustit, že je to hrubka!!! A ejhle ... skutečně byla. Vážně tohle někoho nepraští do očí? Souhrnem čtivá, oddechovka s trochou erotiky. Vcelku příjemné čtení ideálně na dovolenou.

23.06.2023 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Já prostě nejsem cílovka tohoto autora. Dala jsem mu šanci vícekrát, ale i když jsem schopna knihu dočíst, tak z ní nic nemám. Nemám zkrátka potřebu číst děsivé a strašidelné věci, když vidím kolik se jich kolem mě děje. Zkrátka a dobře, určitě časem na nějakou další knihu od pana Kinga dojde, ale prostě ho "nehltám".

20.06.2023 3 z 5

Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Tajné milostné dopisy Olivie Morettiové Jennifer Probst

Stejně hezky čtivé jako Italské léto. Tentokrát sbližování tří sester namísto babičky, dcery a vnučky. Krásné popisy míst, Amalfi, Positano, okolní příroda, barvy moře, domky... Hezky propletené osudy a doufala jsem, že Olivia a R. spolu nakonec zestárnou. Ale i o takových ztrátách je život.

17.06.2023 4 z 5