princesse princesse komentáře u knih

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Opět se to četlo dobře. Zima mi je ještě pořád i po přečtení. Šílená země, šílení lidé, toho alkoholu ... Opravdu mě ani trochu neláká představa tamního pobytu natož života. Grónsko pro mě země nepřijatelná pro život. Příběh zajímavý a místy opravdu brutální. Čeho je někdo schopen mi zůstává záhadou. Tóra a Matthias opět nezklamali, i když po pravdě moc nechápu roli Tóry v tomto vyšetřování. Ale i přesto sérii určitě hodlám dočíst.

11.05.2023 4 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Opět jsem si vyhledala některá zmiňovaná místa i knihu G. Simenona. Nicméně něco mi tam chybělo nebo něčeho bylo moc. Zkrátka a dobře tento díl není pro mě z těch nejlepších. Ale pokud se dostanu i k zatím poslednímu dílu, tak si ho určitě nenechám ujít.

05.05.2023 4 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Čtivá oddechovka pro chvíle volna. Na dovolenou ideální. Podívala jsem se i na konkrétní místa popsaná v knize a pokochala se krásami Korfu. Příběh roztomilý, romantický a zkrátka nic náročného. Občas mě někdo štval, občas bylo něčeho moc nebo naopak, ale čekala jsem něco podobného, takže zklamaná nejsem. Jako čtivou oddechovku na dovolenou nebo pro opuštění starostí všedních dní - ideální.

03.05.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Prostě mě to bavilo. A asi za mě nejlepší kniha od Patrika. Začetla jsem se hned a nepustilo mě to až do konce. Samozřejmě našly by se výhrady, ale čtivost je předčila a užila jsem si. Ideální čtení pro oddech. Doporučuji.

03.05.2023 5 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Čtivost opět za 1, bezesporu. Reálnost příběhu už za mě na 1 není. Nemyslím si, že ve skutečném světě by se příběh odehrál právě tak. Určitě by se zkrátka řešilo co se stalo a ne že by se zkrátka nechalo dítě žít vlastním životem, bez pátrání po tom co se jak seběhlo, proč přestane kdokoliv a zvláště malé dítě, mluvit a vycházet z domu. To je přece věc, která se nenechá jen tak. Takže za mě čtivé až na půdu, ale nemyslím si, že by to probíhalo právě takto ... I když, co si budeme povídat, příběh se odehrává za velkou louží a tam se dějí věci! A opravdu se někdy i zcela bizarně řeší.

28.04.2023 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Povedená oddechovka. Na relax ideální. Nenáročné čtení a užila jsem si tento díl stejně jako předchozí. I u tohoto dílu je třeba brát ho s rezervou. Ale když víte do čeho se pouštíte, tak se zklamání nekoná. Série se povedla a skvělé čtení třeba na dovolenou.

26.04.2023 4 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Skvělá oddechovka. Jako něco hodně málo uvěřitelné, hodně sladké, hodně nepochopitelné ... Ale krásně se to četlo. Autorka mě zatím nezklamala ani jednou z jejích knih, takže se určitě chystám i na další.

25.04.2023 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Moje druhá kniha od autorky a opět jsem si četbu užila, stejně jako Stíny nad zálivem. Zvláštní příběh, ale rozhodně čtivý a styl mi prostě sedne. Mrknu i po další knize a těším se už teď. Doporučuji.

24.04.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Čtivé to bylo, opět jsem si barvitě představovala místa dle podrobných popisů, ale nevím ... něco mi chybělo. Nebyla to taková pecka, i když jsem si četbu užila. Rozhodně ale zklamaná nejsem. Opět jsem si kriminalistu Bergmana a spol užila a určitě si přečtu i další díl. Souhrnem tedy doporučuji.

24.04.2023 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Taková milá oddechovka, která se opravdu dobře četla. Téma skvělé, postavy taktéž. Připomíná mi to trochu Popelku v modernějším podání. Ve skutečném světě si to tedy představit nedovedu. Druhý díl si ale časem ráda přečtu.

20.04.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak jsem to zvládla, docela dobře se mi to i četlo, ale něco mi tam chybělo ... Náročné, depresivní a místy méně záživné čtení. Asi moc vysvětlování historických událostí najednou? Zkrátka a dobře jsem se přistihla, že občas přeletím některé řádky rychleji. Možná je to i tím, že tento kraj mi není nijak blízký a přiznávám, že jsem ve zmiňovaných "končinách" nikdy nebyla. Pro někoho ostudné, ale pro mě je tento kraj daleký. Bezpochyby obrovský kus práce od autorky, nedokážu si vůbec představit dát takové dílo dohromady. Smekám. A i když pro mě není tato kniha top, určitě si za nějaký čas přečtu i druhý díl. Takže závěrem doporučuji.

18.04.2023 4 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Naprosto souhlasím a podepisuji ... Hvězdinka:
Pro mě je kniha pouze terapií pana autora. S jeho rodinnou anamnézou se nedivím, že napsal něco takového.

Šílená, depresivní četba a otec byl na "zabití" od začátku. Jak mohla matka pustit s někým tak nevyrovnaným a hned ze začátku těžce labilním otcem 13ti letého syna do pustiny?? Tak to já jako matka opravdu nechápu. A jak na tom otec je, to přece věděla předem, už ze svých zkušeností ze soužití s ním. Naprosto zbytečná kniha. Nic takového, ani tomu podobného, už opravdu číst nechci a doufám, že ani nedopatřením nebudu. Vybrala jsem si knihu podle místa děje, tedy Aljaška, namlsala jsem se Velkou samotou. Také to nebyla lehká četba, ale Aljaška mě zaujala natolik, že jsem hledala a bohužel jsem si nevybrala dobře.

14.04.2023 1 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Od autorky první kniha a dobře se mi četla. Na mě trochu zdlouhavé, ale určitě jak styl psaní, tak téma, zajímavé. Zvraty a překvapivý závěr mě bavily. Myslím, že se podívám po nějaké další knize od autorky.

13.04.2023 4 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Naprostý souhlas s yellow.
Za mě nejslabší díl ze sedmi přečtených - zatím. Opravdu jsem se špatně orientovala ve jménech podezřelých a bylo to opravdu chaotické a nepřiměřeně rychlé. Nemyslím si, že by to ve skutečnosti bylo vůbec možné s tolika podezřelými a rovněž si nemyslím, že by bylo možné zapojit do vyšetřování z fleku takové množství lidí. I když byl komisař pověřen z nejvyšších míst a případ měl jasnou prioritu. Nevím ... tentokrát jsem trochu zklamaná a nevyvažoval to nějak ani popis míst a tentokrát jsem si ani nevyhledávala fotky. Dám si pauzu a s dalším dílem chvíli počkám.

11.04.2023 3 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Propletený příběh a to i vinou přírodních vlivů. Chyběl mi Matthias, ale vypadá to, že v dalším díle s Tórou se opět objeví. Těším se. Sérii určitě dočtu.

05.04.2023 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Tenhle hotel bych si určitě nevybrala pro relaxační pobyt. Už jen popis místa by mě spolehlivě odradil. Na duchařinu moc nejsem, ale z Islandu jsem přečetla více knih a vlastně by mě to nemělo překvapit. Popisy míst a událostí působí opravdu nevlídně a syrově, takže jestli to na Islandu opravdu je tak, jak je od Yrsy popsáno, tak mě osobně to neláká. Na druhou stranu bude Island bezesporu zajímavá země, ale za mě rozhodně radši mírnější klima. Ale Tóra, její rodina a Matthias stojí za další díl. Jdu na něj.

03.04.2023 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Dobře se to četlo a asi se mrknu i na další díl. Co se týče případu ... tak opravdu úchylárna, ne? Co se tam dělo. Mládež na Islandu tedy opravdu vážně trpí psychickými problémy. I když hlavní hrdina byl z Německa, ten tedy opravdu normální nebyl. Strašlivá věc s jeho sestrou, která vedla k odcizení s rodinou, ho jistě poznamenala, i když podle všeho na tom nejlépe s psychikou nebyl ani před tím. Tohle snad neudělá dítě ze žárlivosti. A nevypadalo to, že by byl zanedávaný, podle toho jak o něm jeho matka na konci mluvila. Těžké téma. Bavila mě Tóra a Matthias.

29.03.2023 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Opravdu dobře se to četlo. Aljaška nebude země pro každého, naprosto jasně. Hledala jsem si různá zmiňovaná místa na mapě, abych se dostala ještě více do děje a snáz si představovala co a jak a kde se přibližně nachází a vypadá. Samozřejmě s rezervou. Každopádně lehké čtení to není, i když se skvěle čte. Místy jsem vzteky bublala při popisech chování bláznivého a surového otce a za mě tohle opravdu žádný Vietnam neomlouvá. I kdyby si kvůli němu vybíjel vztek, tak chlap snad soupeří se sobě rovným a nemusí to být člověk, ale cokoliv jiného. Rozhodně ne žena, kterou nade vše miluje a určitě by neohrožoval dceru, kterou také nade vše miluje. Ať už přímo jakoukoliv formou násilí nebo nepřímo tím, že musí snášet jak zachází s její maminkou. Prostě tohle pro mě neomluvitelné. Příběh krásný, smutný, ale skvěle napsáno a skvěle jsem si to užila. Rozhodně doporučuji.

24.03.2023 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Opět jsem si četbu užila, opět krásné popisy krajiny a zajímavostí, opět jsem si hledala zmiňovaná místa na Googlu a kochala se krásnými scenériemi, ale ... Jako vážně by někdo trávil takto dovolenou? Trochu přehnané na mě. Chápu, že spousta lidí mají rádi akční dovolenou a ne "užívání" si pláže a slunce u moře, ale tohle mi přišlo trochu moc. Většina lidí se zabaví jinak, ale rozhodně ne intenzivní prací a určitě by si nevzali na triko ten průšvih, který z toho jasně plyne. Samozřejmě to dopadlo dobře a vše Dupin vyřešil bravurně levou zadní za "kolegu", ale ... Zkrátka jsem si zvykla na přemíru petit cafés a absenci spánku, ale tahle akční iniciativa mi přišla trochu moc. Každopádně to na věci nic nemění a ráda si přečtu další díl ... Celkově tedy doporučuji.

21.03.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Super detektivka. Užila jsem ji od prvního do posledního písmenka. Zatím za mě celá série s Kate a Tristanem skvělá. Těším se na další jejich případ a doufám, že to nebude dlouho trvat. Doporučuji.

17.03.2023 5 z 5