princesse princesse komentáře u knih

Míša Kulička v rodném lese Míša Kulička v rodném lese Josef Menzel

Perfektní retro vzpomínka.

16.03.2023 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Na sérii Eriky a Patrika to samozřejmě nemá ... Ze začátku jsem si připadala opravdu jako v jednom z dílů Hercula Poirota a na konci opět. Taková povídka na odpoledne.

15.03.2023 3 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Taková čtivá povídka ... Zápletka neobvyklá. Od pana Simmela jsem zvyklá na delší a těžší "hodnotnější" čtení, ale jako vsuvku to beru. Uvěřitelné mi to přišlo už méně.

14.03.2023 4 z 5

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Baví mě komisař Dupin a jeho případy a nejspíš mě ještě chvíli bavit budou. Tenhle díl mi ovšem připadá jako bez konce ... že nakonec nevypátral kam se poděl záhadný kříž a nevypořádal se ani s tím arogantním a nesympatickým mstitelem? Že by to nechal jen tak? Doufám, že se k tomu všemu ještě v dalších dílech vrátí. Trochu otevřený konec, takže se to nabízí. Nicméně určitě na další díly dojde a těším se. Určitě doporučuji i tento případ.

14.03.2023 4 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Ani čtvrtý případ komisaře Dupina mě nezklamal. Určitě přečtu celou sérii. Fascinuje mě, že během "doslova" pár dnů vše vyřeší. I když je to někdy opravdu krkolomné, ale rozhodně hodně rychlé. Neskutečně mi leze na nervy prefekt, to je opravdu naprosto příšerná osoba! Každopádně mě opět dostávaly úžasné popisy městeček a všech míst na kterých se příběh odehrává a opět jsem se dívala na mapy a fotky. Nádhera. Ráda se prostřednictvím dalšího dílu opět přenesu na konec světa. Dopručuji.

09.03.2023 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje třetí kniha od autory a klidně si od ní zas něco přečtu. Kniha se četla velmi dobře, pořád se něco dělo a rozplétání osudů bylo moc zajímavé. Nelehké téma, ale napsáno opravdu čtivě a poutavě.

06.03.2023 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Romantika jak má být. Přesně tohle jsem čekala. Mlhavě si pamatuji film, který jsem kdysi podlé toto knihy viděla natočený a možná na něj mrknu ještě jednou. Nicholas Sparks nezklamal. Moc hezky se to četlo a jsem spokojená. Doporučuji jako skvělé odpočinkové čtení.

03.03.2023 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Opět skvělé počtení. Komisař je mi hodně sympatický a už se těším na další díl. A to jsem tento dočetla právě teď. Tento druh detektivek mi opravdu sedí. Kromě krimi příběhu mě dokáže autor naprosto přesvědčivě vtáhnout do prostředí ve kterém se příběh odehrává. Popisy krajiny, měst a vůbec všech míst, která se v příběhu vyskytují ... To je prostě pohádka. Mé srdce, milovnice literatury, jen plesá a plesá ... Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

28.02.2023 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Opět skvělé čtení. Užila jsem si od začátku do konce a určitě budu pokračovat v sérii. Komisař je sympaťák a případy jsou zajímavé. Dívám se průběžně na mapu a fotografie z míst o kterých se píše. Bretaň je opravdu hodně rozmanitá oblast Francie. Určitě doporučuji zatím oba díly.

24.02.2023 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Stejně jako poslední díl, první byl skvělý. Početla jsem si a vůbec mi nevadí, že se i trochu dovzdělám a dozvím se něco víc o výtvarném umění i spoustu věcí ze zeměpisu. Městečka a pláže jsem si našla i na mapě a pokochala se fotkami zmíněných míst. Určitě povedené čtení a asi se vrhnu rovnou na druhý díl. Nálada je na to ideální. Za mě doporučuji.

23.02.2023 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Opravdu vůbec nečtu žánr sci-fi a opravdu vůbec by mě nenapadlo, že přečtu knihu téměř jedním dechem. Naprosto mě vtáhl děj a forma psaní se mi asi opravdu líbila. :-) Skvělé počtení a jsem nadšená. Děkuji tímto Čtenářské výzvě bez které by mě ani nenapadlo po této knize sáhnout. Skvěle se to četlo a zkusím pro srovnání i filmové zpracování. Hvězda dolů jen čistě za to, že jsem některým pasážím úplně nerozuměla. Fyzika, chemie a co si budeme povídat, ani botanika v hlubším náhledu, nikdy nebyly mé oblíbené ... Rozhodně doporučuji i nám, téměř nepolíbeným, sci-fi žánrem.

21.02.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Ze začátku jsem myslela, že to vzdám. Neorientovala jsem se v postavách a výrazech a vůbec mi to nešlo ... Najednou se to zlomilo a začalo to mít spád a věci do sebe začaly zapadat. Pak už to bylo svižné čtení, které mě prostě bavilo. Doporučuji.

17.02.2023 4 z 5

Marie z Černobylu Marie z Černobylu Volodymyr Javorivskyj

Lépe než alca-212 bych to nenapsala. Souhlasím naprosto. Doporučuji přečíst.

15.02.2023 4 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Vzala jsem to odzadu, ale myslím, že se nic neděje. Už jsem si opatřila, až na jeden, všechny ostatní díly a určitě na ně přijde postupně řada. Zjišťuji, že příběhy z různých ostrovů mě zkrátka baví. Například celou řadu Ostrova Lewis od Petera Maye jsem doslova zhltla a ani tato řada mě nenechala chladnou. Určitě doporučuji tento díl a vrhnu se i na předchozí.

13.02.2023 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Nečtu celou sérii, mám za sebou jen předchozí díl a tento. Oba mají své mouchy, ale čekala jsem oddechovku a ta proběhla. Takže nemám námitek a pokud se mi do ruky dostane i další z dílů této série, tak nemám problém si znova "odfrknout".

10.02.2023 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Svižné čtení, ačkoliv téma těžké a smutné. Četlo se samo. Krátké a "úderné" kapitoly z pohledů několika postav, tomu jistě pomohly. Opravdu dobře se mi knížka četla, i když byla hodně neveselá. Rozhodně doporučuji.

08.02.2023 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Jako zvláštní ... ostatně jako vše kde je podepsán Stephen King. Kdysi jsem četla snad jen To a úplně mi to stačilo. V rámci Čtenářské výzvy 2023 jsem zkusila něco kratšího a podle recenzí ne tak, na můj vkus, "ujetého" a ono to šlo. Takže příjemné čtení hodné zamyšlení.

07.02.2023 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Opět po letech a po několikáté. V rámci Čtenářské výzvy 2023 to byla jasná volba. Vrátila jsem se k této knize po 10 letech, jak jsem si našla zde a nelituji. Nadčasová kniha. Vzpomněla jsem si okamžitě jak mě chování a charaktery některých postav až děsily a musím potvrdit, že mě děsily i nyní a to myslím, že již mám něco odžito. Hrůza jak se na některých postavách podepsal jeden nebo oba rodiče. Pro mě až nepředstavitelné. Věřím, že za několik let se k této knize opět vrátím, minimálně až ji budu dávat přečíst dceři. Rozhodně doporučuji a skoro bych řekla, že by to mohla být povinně nepovinná četba pro všechny.

06.02.2023 5 z 5

Láska a jiná slova Láska a jiná slova Christina Lauren

Čekala jsem romantickou oddechovku a tu jsem si přečetla, takže za mě spokojenost. Četlo se to samo. Výhrady by se našly, ale tak je to téměř vždy a je to naprosto normální. Určitě jsem si knížku užila, stejně jako ostatní od autorek.

28.01.2023 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tak se to ve mě mlelo a pocity se v průběhu četby měnily. Nelehké čtení, ale kniha se četla sama.

26.01.2023 4 z 5