Bretaňský příboj přehled

Bretaňský příboj https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240483/bmid_bretansky-priboj-VsK-240483.jpg 4 258 258

Případy komisaře Dupina série

Druhý případ komisaře Dupina z letní Bretaně okořeněný humorem, venkovským koloritem a místními kulinářskými specialitami Deset námořních mil od Concarneau: Legendami opředené souostroví Glénan působí svými bílými písečnými plážemi a křišťálově průzračnou vodou jako karibský ráj – dokud jednoho krásného květnového dne moře nevyplaví na břeh tři mrtvoly. To komisaři Dupinovi ještě chybělo: cesta ve vratkém člunu hned po ránu, nervy drásající prefekt, málo kávy a žádný záchytný bod. Kdo jsou ti tři mrtví na pláži? Stali se obětí prudké noční bouřky? Vše nasvědčuje tomu, že se utopili. Ale vyšetřování zavede komisaře hluboko do historie ostrovů a jejich svérázných obyvatel, odkud vytěží dramatickou jistotu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bretonische Brandung , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bretaňský příboj. Přihlašte se a napište ho.

katerina4564
06.04.2024 5 z 5

Ač nemám ráda sáhodlouhé popisy míst a událostí, tak musím říci, že mne tento díl přenesl do Bretaně a moc jsem si to užívala. Samotný detektivní příběh byl takový jemný, nenásilný, čtivý. Dokonce mi ani nevadila závislost na kafi komisaře Dupina Tip na pachatele jsem trošku měla, ale pak jsem od toho upustila a dobře jsem udělala. Nakonec to dopadlo tak trochu pro mne nečekaně a myslím, že i pro Dupina.
Nejprve jsem si myslela, že budu mít nějaké výtky, ale po dočtení celé knihy není důvod. Nic mi v textu nevadilo, překlad super a určitě se pustím do dalších dílů.

PREBURDA
01.04.2024 2 z 5

Tentokráte se to nějak táhlo, vyšetřování tuctové, pořád dokola. Popisy přírody krásné a nádherná obálka knihy, ale příběh sám o sobě vlažný a ne moc záživný.

xxbarbarelaxx
25.03.2024 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a trošku mě mrzelo, že vyřešení případu bylo takové moc rychlé. Celkově se mi ale tato kniha líbila, stejně jako první díl. Nečekejte ale, že krev teče proudem. Bylo zde opět hodně popsáno z prostředí, kde se vyšetřovatel zrovna nacházel. Komisař byl více sympatický než v prvním díle.

Připravované knižní novinky (31. 8. - 7. 9.)

29.08.2015

Kniha Bretaňský příboj v seznamech