Prateri Prateri komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem dočetla, potíže mi to nedělalo, občas jsem se zasmála. Jdu na druhý díl.

29.05.2015 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Napínavé jako všechny knihy pana Olsena a ten konec překvapivý, rozhodně nečekaný. A to se mi zdálo všechno jasné, o to větší z rozuzlení šok.

25.05.2015 5 z 5

Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Zhubněte jednou provždy - Najezte se do štíhlosti Antónia Mačingová

Jedu podle knihy od února. Bez hladu a "chutí na něco" je pryč 7 kg. Jestli se mi bude i nadále dařit, přidám další hvězdičku:-).
Září - 11 kg dole :-)).

24.05.2015 4 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Začátek knihy mě málem odradil,ale pak jsem si asi zvykla, protože jinak to není možné, že jsem ji během neděle přečetla:-)

18.05.2015 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Barevní a bílí - nevím, proč si na tom někteří zakládali (nebo snad i stále zakládají), že jsou chytřejší a více cenní, protože jsou bílí. Bílá je přece taky barva. Všechny nás bolí stejně rána holí i rána slovem. Kniha Černobílý svět nám přiblíží život v Americe v šedesátých letech 20. století. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

13.05.2015 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Mezi knihami, které jsem v poslední době četla, tato hraje prim. S obavami jsem sledovala příběh, který dostal hrdiny do patové situace. Fakt jsem se chvílemi bála číst dál. Světlo mezi oceány je pětihvězdičkové.

28.04.2015 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Kniha se mi líbila víc než Nebezpečné vyhlídky od téže autorky. Cizí tvář mě pobavila, nic jiného jsem
v ní nehledala a ani neobjevila.

23.04.2015 4 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Zázračný lék - záhadná úmrtí, je to napínavé, čtivé. Je to Amerika. U nás v knihách z lékařského prostředí se to nehemží vraždama, ale většinou sledujeme boj lékařů s nemocí. To býva také pěkně napínavé. Ovšem o těch zahraničních si také ráda přečtu, a usínám s vědomím, jak je to fajn, že v tomto směru nejsme tak světoví:-).

11.04.2015 4 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Šokovala mě hned první kapitola, následující stránky byly v podobném duchu. Milovníci napětí nebudou litovat, pokud si knihu přečtou.

31.03.2015 5 z 5

Urgentní péče Urgentní péče CJ Lyons

Možná, že bych dala i pět *, kdybych se dozvěděla, co skrývala minulost doktorky Lydie.

21.03.2015 4 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Působivé, děsivé - také věřím, že v našem zdravotnictví něco takového není možné.
Kniha je napínavá. Práce lékařů při řešení nepředvídaných situacích, kdy času není nazbyt, to je teda něco, to je koncert mistrů.

16.03.2015 4 z 5

Panímáma Žalmanová Panímáma Žalmanová Růžena Utěšilová

Moc pěkně se mi kniha četla, žádné velké přemýšlení nevyžadovala a přesně souhlasila s tím, co vyprávěla naše maminka o dobách svého mládí.

07.03.2015 4 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Neobyčejný příběh neobyčejné dívky. Rozhodně neváhejte s přečtením knihy, která nás zavede do života tak odlišného od našeho, že rozum nad tím zůstává v němém úžasu.

04.03.2015 5 z 5

Koukám se okolo Koukám se okolo Ivanka Devátá

Moc se mi to koukání okolo líbilo. A potom ta čeština - je to úžasný jazyk! Fejetonky mě hladily po duši, i jsem se smála a nahlas. Prostě je to za *****.

21.02.2015 5 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

No, umí psát lépe paní Robertsová. Její knihy čtu ráda, ale tuhle jsem protrpěla.

08.02.2015 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jsou knihy, které nás pobaví a jsou knihy, které nás poučí. Mezi tyto patří Skleněný pokoj. S osudem domu sledujeme příběhy jeho obyvatel. Nemusí to být jen brněnská vila, která má svůj dramatický příběh. Každý dům, chalupa i byt ukrývá osudy lidí, co tam žili, akorát je svět nezná a nikdo to tak pěkně nenapsal jako pan Mawer.

17.01.2015 5 z 5

Zavři oči Zavři oči John Verdon

Kniha napínavá, ale některá místa jsem měla chuť přeskočit, bylo to takové popisování o ničem a pak zase děj pěkně odsypával. Když "zavřu oči", je to skoro za 4 *.

14.01.2015 4 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Tak to bylo dost dobrý:-)

20.12.2014 5 z 5

Nejtěžší zkouška Nejtěžší zkouška Henry Denker

Tak to se mi líbilo. Možná, že to není literární skvost, ale knížka mě pěkně držela ve svém zajetí. U mne je to za 5*.

19.11.2014 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Skvělý příběh, na který mě nalákala obálka knihy.

09.11.2014 5 z 5