Prateri Online Prateri komentáře u knih

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Děs a hrůza - a byla to pravda! Jak něco takového může člověk provádět člověku? Čtu knihy, kde teče krev, ale je to vymyšlené, tak to se mnou moc nehne. Dějepisář ve škole nám jednou řekl, že Slované mají holubičí povahy. Brala jsem to jako poklonu, no pěkní holoubci jsme byli:-(. Je mi moc líto, že se taková zvěrstva děla u nás.

26.01.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Je to knížka o šikaně, domácím násilí, ale také o nezištném přátelství a lásce. Přes chmurné stíny skvěle napsaný příběh se zajímavým rozuzlením. Ty tři holky byly fajn:-), i když občas skrývaly
svá tajemství. Moc hezké čtení.

23.01.2016 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Kniha mé oblíbenkyně mě potěšila - jak jinak:-). Zdlouhavější místa mi nevadila, bez problému jsem je zmákla. Děj mě udržoval ve správném napětí. "Tak tohle bude pachatel", říkáte si, ale skutečnost je jiná. Fandové Sandry Brown nebudou litovat času nad touto knihou.

15.01.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Knihu nešlo odložit. Napínavá od první stránky a ten konec, ten teda byl nečekaný a naprosto překvapující. O geocachingu jsem neměla do dneška tušení, rozšířila jsem si obzor, rozhodně zajímavé, ale už to rozhodně provozovat nezačnu:)

10.01.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mě deprimovala, skoro jsem k ní cítila odpor. Líčení totalitního režimu, manipulace se skutečnostmi a manipulace s lidmi mně téměř bránila číst dál. Dočetla jsem, ale určitě znova číst nebudu.

08.01.2016 3 z 5

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Původní česká detektivka - ještě štěstí, že neměla víc stránek, tak jsem ji aspoň dočetla. Annie asi měla být taková Jassica Fletcher po česku, kam vkročí tam zločin, ale žádný trhák to není.

06.01.2016 3 z 5

Aphra Aphra Hana Parkánová-Whitton

Přečetla jsem za den. Bylo to takové lehké počteníčko, lehce napsané. Pobavilo a hlavně mě seznámilo s anglickou spisovatelkou, o které jsem neměla tušení. Žádné složité čtení, ale na odpočinek dobré.

03.01.2016 3 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Pan Patterson to s námi umí. Pokaždé nám předloží velkou porci napětí a nečekaně překvapující konec. Ani v této knize to nebylo jiné. Nudit se nebudete a knihu neodložíte nedočtenou.

03.01.2016 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Nějak jsme si s Kvítkem do oka nepadly. Vzdala jsem to na stránce 200, protože to nadšení ostatních čtenářů se u mne stále nedostavovalo :-( . Nudila jsem se a začala jsem mít chuť přeskakovat a povinná četba to není, tak co se trápit.

02.01.2016

Zakázaná noc Zakázaná noc Thierry Serfaty

Byla to muka, ale dočetla jsem.

29.12.2015 2 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Pro tu lehkost čtení mám knihy Keleové-Vasilkové ráda. Jak se mění charaktery postav, mění se i jejich jednání a mění to i jejich život, což je pochopitelné. I když fakt nevím, jestli se dá charakter běžně bez velkých otřesů změnit. Utajování pravdy Violou i Viktorem otřáslo, ale spíš vyplavaly na porch jejich skutečné charaktery. Knížka nezklamala.

04.11.2015 4 z 5

Něco není v pořádku Něco není v pořádku Bonnie MacDougal

Ale mně se to líbilo. Sice předvolební kampaň, která celou knihou prochází, je hrůza. Nejde o lidi, kteří politiky volí, jde o moc a peníze, volič nakonec pokulhává až na konci. Potřásání rukou, široký americký úsměv, sliby - to je pro voliče a na protikandidáty se vyhrabuje špína. Příběh mladé právničky je pořádně dramatický, stálo to za přečtení.

23.10.2015 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Jeden král - žádná válka, mnoho králů - mnoho válek. To byla zase řež! Tady je bohužel králů jako máku a fantazie pana spisovatele bez hranic. Seděla jsem v té knize přikrčená, aby mi někdo neusekl mečem ucho i s půlkou hlavy a fandila Jonovi, Tyrionovi i té malé statečné Arye. Po všech těch útrapách by si zasloužili trošičku štěstí.

01.10.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha o žítkovských bohyních, o kraji, kde žily a provozovaly své bohování, mě zavedla do světa, o kterém jsem neměla tušení.Vše je psáno s úžasným přehledem a znalostí. A pak sloh Kateřiny Tučkové mě nadchnul. Je to hvězdné *****.

23.08.2015 5 z 5

Past Past Magda Váňová

Past sklapla. O knize se dá říct: kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Tady ten život semlel všechny. Něco se mi zdálo na hranici možností, ale bavilo mě to.

18.08.2015 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak bavilo mě to moc, i když se mi to v některém momentě zdálo přitažené za vlasy. Ale knížka určitě splnila svůj účel, krásně se čte, nenudíte se a učitě se budete těšit na další díly. Já se teda těším :-)

13.08.2015 4 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Pomalejší rozjezd, ale finiš ten stál za to.

19.07.2015 4 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Když už máte dost všech těch thrillerů, tato kniha je to pravé ke čtení. Příběh, kde nechybí láska, trápení, postupně odkrývané tajemství, rozhodně stojí za přečtení.

14.07.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Poutník mne pobavil, za to má tři hvězdy, ale jinak souhlasím s Chmurem - podle knihy je Amerika nej - co činí, dobře činí a zbytek světa na ni prostě nemá :-).
Jednání a praktiky na obou stranách příběhu jsou zločinné, proto doufám, že skutečnost je jiná a tohle bylo napsáno jenom proto, abychom měli co číst.

05.07.2015 3 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Čtení o Tereze mě bavilo, i když žiju v trochu jiném světě, kde tak dobře všechno člověku nevychází jako Tereze v knize. Trochu pohádka pro dospělé.

06.06.2015 4 z 5