Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5767

I am Pilgrim

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

BADguy.cz
06. prosince

Knihu jsem četl přerušovaně asi půl roku jen proto, abych ji nedočetl - skvěle napsané, děj má spád, žádné zbytečné zvraty, syrový příběh a největší plus - hlavní hrdina

malazluta
02. prosince

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

arket
01. prosince

Čekala jsem něco víc. Některé pasáže jsou zajímavé, ale vím, že k této knížce se rozhodně v budoucnu nevrátím.

Market = )
30. listopadu

Teda to bylo počteníčko :-). Preferuju knížky, který můžu držet jednou rukou a nehrozí mi její upadnutí, ale bylo to vážně senza. Měla jsem chvíle, kdy jsem nebyla stoprocentně zabraná a začtená, ale nebylo jich moc a úplně mi nevyhovovaly hrozby typu "a toho jsem měl později litovat" nebo "měl jsem zjistit, že to byla velká chyba", ale stejně asi nejlepší knížka, jakou jsem letos četla. A zhruba od půlky dál jsem byla překvapená, jak byla místy vtipná, to jsem upřímně nečekala :-).

cedos
19. listopadu

Naprosto úžasná kniha. Nadchla mě "úplně něčím jiným" než co jsem kdy četla. Způsob vyprávění, styl, vtip, ironie někdy až sakrastické poznámky, vše vždy přesně tam, kde se to hodí. Výborný příběh, který nutí k přemýšlení, kde je skutečnost, kde začíná fikce a jak věci mohou být jiné, když neznáme důvody. Knihu určitě doporučuji.

kkosikova
18. listopadu

Kniha mne absolutně pohltila! :-) Nemohla jsem se odtrhnout a netěšila jsem se až ji dočtu, protože jsem chtěla číst dál a dál. Jedna z nej knih co jsem v poslední době četla!

Jančislava
16. listopadu

Kniha byla zajímavá a to i přesto, že jsem čekala něco jiného :-). Děj byl vyprávěn zajímavě a čtivě. Nakonec jsem spokojená a mohu doporučit.

Vvvera
04. listopadu

Naprosto skvělé, přečteno jedním dechem. Rozhodně všem doporučuju.

stepanka000
03. listopadu

Četla jsem knihu již v roce 2014 a i tenkrát mne dokázala obstojně vyděsit. I když člověk chápe utrpení hlavního hrdiny, z jeho krutosti a chladnokrevnosti mrazí a raději si nepředstavuji, kolik podobných lidí se mezi námi pohybuje (s rozhodně nemusí jít jen o muslimské radikály). Knížka měla opravdu spád, ale od poloviny knihy začal být děj nereálný - hrdina byl prostě superman s neuvěřitelným štěstím.

Misaroz
03. listopadu

Velmi zajímavé a napínavé čtení, člověk se dostane do míst, kde začíná terorismus a pozná, jak jednoduché příčiny mohou člověka svést od víry k vraždě.

jaroslav63

Četlo se mi dobře, všechny dějové odbočky a vedlejší příběhy byly zajímavé. Jako každý thriller, i tento se nevyhnul některým klišé a technickým nesmyslům - dokonce ani dnešní počítače či telefony neumí všechno to, co se v knize popisuje. Nicméně když tady Databáze knih nabízí jako podobnou knihu titul Plavec, tak musím říct, že právě Plavec mi přišel takový realističtější. Lidé, kterým se tam něco stane, opravdu trpí nebo jsou v depresi, ne že si najdou nějaký vlastenecký motiv a jedou dál. Nicméně obě knihy mají něco do sebe i přes své nedokonalosti.

Schamila

Četla jsem knihu už v létě, od té doby asi dalších pět detektivních příběhů, ale této se nic nevyrovná, je prostě suprová a u mě ji hned tak něco nepřekoná.

gallovl

Bohužel zbytečně dlouhé, místy neuvěřitelné, pan nesmrtelný, překombinované, prostě jsem ráda, že to mám za sebou.

DAVRE

Kniha se mi dobře četla - děj byl svižný a člověk jenom čekal jak se vše propojí. Určitě v dnešní době aktuální téma, které nutí k přemýšlení na pohledem na různé kulturní světy.

Alienn

Když pominu neohroženost hlavního hrdiny pro mě naprosto nereálnou, hraničící s průměrným akčním filmem a přinášející mi chvíle, kdy jsem knihu málem odložila, tak to byla knížka víceméně dobrá. Líbilo se mi splétání příběhů postupně vedoucích k rozuzlení a opravdu moc se mi líbila ta detektivní zápletka, kterou kniha začíná, a ve finále její vyřešení.

Wotikotas

Po asi roce přerušovaného čtení jsem to konečně dočetl. Je to slátanina nejtvrdšího kalibru. Knihu jsem si stáhnul do čtečky jen díky hojné reklamě a dostupnosti. Ze začátku nuda, a pak už jsem to četl jen abych se pobavil, jakou další perličku autor vymyslí. Příkladně volání mobilním telefonem z komerčního letu nad Středozemním mořem. Kdo to někdy zkoušel (třeba já), ví že je to naprostý nesmysl, neboť prostě není signál. GSM signál naskočí obvykle nad pevninou a obvykle pouze do cca 1km na povrchem. A jsou tam další tucty nesmyslů, u kterých je prskal smíchy. Celkem dobrá komedie, řekl bych. Těšil jsem se, že autor bude natolik inteligetní, a dá tomu méně očekávaný konec, také jsem se nedočkal. Jen nechápu, proč u toho všichni tak jásají, zjevně dobrý marketing.

jirina4159

Když jsem dočetla, byla jsem nerada, že příběh mám už přečtený. Velice silný příběh.

ivzu77

WAU, před pár minutami jsem knihu dočetla a musím své pocity ihned převést na papír...
Kniha se četla skvěle! Hlavního hrdinu, vypravěče, Poutníka či Modrého jezdce jsem si oblíbila... líbila se mi i dějová linie nomáda, vyhnance, bojovníka Saracéna. Odbivovala jsem promyšlenost, propojenost a prolínání dějových linií ... no musím si o tom ještě k hlavě vše srovnat, ale WAU... určitě knihu doporučuji.

Michal R10

Ani nevím proč, ale musel jsem ji číst nadvakrát. Poprvé jsem se dostal na stranu 100 a knihu opustil, jelikož se mi zdála nezáživná. Podruhé - asi po roce a půl - jsem ji zhltal za 3 dny. Skvělé čtení!!!

teeyinka

Ne náhodou světový bestseller - několik dějových linií různého rázu, které uspokojí stejně jako degustační menu o několika chodech. Je to znepokojující thriller a já jen doufám, že si z něj žádný fanatik nevezme inspiraci.

kytarka

Hodně dobra kniha. Propletená různými příběhy. Moc se mi líbila a dlouho ve me zůstane. Nesla mi číst rychle, musela jsem číst pomalu s pauzami a nad dějem tak nějak přemýšlet... Šílené zvlášť když si člověk představí ze by se to opravdu mohlo stát ...

Pho36

Ze začátku jsem byla malinko skeptická.....pak nadšená. Výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení!

Adapa

Skvělá knížka, která mě příjemně překvapila. Čekal jsem od ní něco naprosto jiného než jsem četl. Kniha překonala moje očekávání.

Začátek vyšetřování vraždy ve stylu Lincolna Rhyma například ze Sběratele kostí. Pak najednou v Saudské Arábii změna, jak kdybych četl román od Fredericka Forsytha. A pak to nabírá spád a nutí to číst dál a dál, aby se člověk dozvěděl, co bude.

Je to tlustá kniha, ale když se začtete cca do 80. strany tak už moc nedovoluje odložit a pořád chcete vědět, jak to bude.

Trochu mi vadilo, že se nakonec všechno protne se vším. Jakýkoliv zmíněný případ v knize je nakonec spojen ve finále. Takže na jednu stranu až moc náhod.

Knížku rozhodně doporučím, ideálně pokud máte celý víkend před sebou a můžete si někam zalézt a nenechat se rušit.

Knížce dávám pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

binon

Kto hľadá vynikajúci thriller, tak pre toho je táto kniha povinné čítanie.
V niektorých príspevkoch sa spomína určitá "prehnanosť" niektorých vecí v knihe. Tak na margo tohto len jedno- nie je to učebnica ani lexikon "Ako sa stať dobrým špiónom", je to THRILLER a skutočne veľmi veľmi dobrý !
Klobúk dole pre Vami, pán Hayes.

DejnaDee

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

blackdog

Pre mňa je toto minimálne kniha roka. Tak pútavo napísané, taká aktuálna..... Jednoducho ak sa začítate, kniha je pritom dosť obsiahla, nedáte ju z ruky. Pritom nie som milovník špionážneho žánru, čítal som ho na dovolenke v Grécku, kam sme išli autom .Mal som pocit, ako by sa to odohrávalo v mojej blízkosti. Na hranickach som stretával kopu moslimov.... boli akí boli. Možno aj preto ma to vtiahlo do deja tak intenzívne. Bodrum som priam cítil

SimonaP

Prostě úžasný. Nemám co dodat. Doporučuji.

Veríňák

Asi nejuprimneji v mych ocich tuhle knihu vystihne veta - prekvapive je to dobre.

Dostala jsem knizku na Vanoce od maminky a nic moc od ni necekala. Spousta scen je tam prehnanych, absurdnich, hlavnimu hrdinovi nekolikrat pomuze vyslovene nahoda a v samotnem zaveru je z nej uz polovicni superhrdina :) A pasaz o smrticich nestovicich vyrobenych takrka na koleni me jako mikrobiologa vyslovene dostavala :)
ALE! Navzdory vsem temto vytkam je to ctive, hrozne moc ctive. Knizka ma spad a skutecne me bavila.
Mimochodem, vubec bych se nedivila filmovemu zpracovani. Ja, Poutnik si o to vyslovene rika.

Air15

Věta na obálce, že se jedná „o jediný thriller, který si letos musíte přečíst“ překvapivě nelhala. Už po úvodních dvaceti stránkách jsem věděl, že tohle určitě dočtu do konce. Nejzajímavější je kompozice celé knihy, ta je vyprávěna v první osobě hlavním hrdinou, který ale zároveň vypráví o událostech, kterých nemohl být svědkem. Z Poutníka se tak stává vševědoucí vypravěč, jehož styl lehké odtažitosti, pragmatismu a bohatých zkušeností nejlepšího agenta je strhující a velmi baví. Je to někde na pomezí špionážního thrilleru a krimi románu. Doufám, že Terry Hayes napíše ještě něco, ten autor to umí. Není to Clancy nebo Forsyth, je to něco jiného, ale zároveň je to přesně to, co člověk chce číst do hluboké noci a netrpělivě obracet stránky. Jo, a nic si o knize nezjišťujte, odhalování zápletky a toho jak spolu všechno dohromady souvisí, je na tom to nejlepší.

felia

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.