Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5624

I am Pilgrim

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
PetK22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, nedovedla jsem si představit, že nesklouzne ke zdlouhavým popisům nebo nudným pasážím. Ovšem chvíle, kdy jsem si řekla "sakra, už to nějak drhne", přišly asi dvakrát a okamžitě bylo změněno prostředí a krize zažehnána, takže cajk :-)
Čte se to dobře, je to atraktivní, v časových rovinách jsem se neztrácela. Jako u podobně laděných příběhů - detektivních, špionských - je třeba brát to trošku s nadsázkou, co všechno je hrdina schopen ustát a vyřešit :-) ale to udělám ráda. Doporučuju. A už se bavím tipováním, kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu :-)

anarkia21.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hlavní hrdina mi připomíná egyptského vojevůdce,který má ve své hrobce nápis,že:...člověk jako já nikdy nebyl,není a ani nebude...
Většinu času se mi kniha četla opravdu dobře,ale ke konci už jsem si přála,at to sakra už konečně skončí :-D
Přišlo mi to už fakt moc překombinované a neuvěřitelné,jak mu všechno vycházelo.
I tak můžu doporučit a v knize je docela dost úvah,které stojí za zapamatování a přemýšlení.

tanuki16.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kdo má rád napětí a tajné agenty zachraňující svět před blížící se katastrofou, ten si může být jistý, že ho Poutník nezklame. Těch 700 stran nemá téměř žádné hluché místo a postupem času musí čtenář sám sebe velmi důrazně přemlouvat, aby po dočtení jedné kapitoly ihned nezačal s další a neskončil po pár dnech na kapačkách z důvodu naprostého vyčerpání. Velkým kladem příběhu je věrohodný popis myšlenkových pochodů jednoho džihádisty, který chce prospět své víře. Ta je pro něj nejvyšší autoritou, ale také nejcitlivější slabinou.
Kniha bohužel překvapí i několika nedokonalostmi. Především se snaží uměle skloubit dva nezávislé příběhy do jednoho celku tím, že jejich vyústění umístí do jednoho Tureckého letoviska, takže náš tajný agent může oba případy řešit najednou. Opravdu těžko uvěřitelné. Taky klišé, že každý současný vyšetřovatel by měl mít nějaké temné stránky či závislosti (adopce, drogy) snad v tomto příběhu nemusely zaznít. Drogy se k našemu hrdinovi přece vůbec nehodí. I schopnosti osamělého teroristy ve výrobě zmutované biozbraně jsou až udivující (kam se hrabou všechny světové výzkumné týmy - stačí jen být MUDr. a umět používat Google :o)
Nad těmito neduhy lze ale přivřít oči, protože jinak se jedná o velmi čtivý a napínavý příběh.:o)

"Jak se říká - chcete-li rozesmát Boha, řekněte mu, že máte nějaké plány" - str. 88

zdena.jm16.06.2016

Vynikající, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Doufám, že od tohoto autora ještě něco u nás vyjde.

Alizon16.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze zacatku (cca po stranu 200) me kniha neuveritelne stvala. Zacala zahadou zabite zeny, potom se cela stocila jinam a ja si porad nemohla udelat ani zakladni casovou osu. Okolo strany 200 to do sebe vsechno casove zapadlo a knizka me zacala bavit. Plusy - napinave, ctive, jako prvotina urcite vyborne, hezky navzajem propletene. Minusy - zejmena ze zacatku jsem si rikala ze jestli jeste jednou prectu vetu "jak se pozdeji ukazalo", "jak jsem se pozdeji dozvedel" a podobne - zacnu kricet. Jak pisou ostatni "trosku moc americke". Nektere veci mi tam pripadaly uplne navic - sem tam uplne zbytecne namichany holokaust (snad aby bylo v knize uplne kazde citlive tema) nebo udalosti z minulosti Poutnika (jeho puvod a adopce) - ty byly pro dej pomerne irelevantni a jestli mi ho mely nejak vic priblizit, tak to se nestalo - celou dobu mi prisel ponekud neosobni. Celkove souhlasim se Selinute, dobre se to cetlo, zapletka vymyslena dobre, ale diky vyse uvedenym vecem nemuzu napsat, ze by byla knizka genialni aneb "jediny thriller, ktery si letos musite precist".

jakub931209.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

„Ve své naivitě a krutosti jsem se domníval, že zklamaný výraz v jeho obličeji je jakousi formou vítězství. Nejmíň stokrát jsem musel přemýšlet, jak to vzít zpátky, ale nebyl jsem dost chytrý, abych chápal, že omluva je známkou síly, a ne slabosti."

gad03.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poutník se mi četl skvěle, výborná kniha.

Liiiii01.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha!!!!! Uf, úplně mě dostala! První kapitoly jsem s ní trochu bojovala. Trochu to trvá než se zorientujete a chytnete a přestanete se bát, že jde o hodně politiky a islamistických nenávistí a podobně. Nejde. Chce to se od tohoto pocitu oprostit a hlavně se nenechat vystrašit! Pak dostanete skvělý, co skvělý, brilantní! napínavý thriller, který vás drží a nepustí do posledního slova! Pořád jsem tomu nechtěla věřit, ale čím dál tím dál při čtení to vím! Je to opravdu SKVĚLÁ kniha!!! (Zase jsem si začala nervama kousat nehty :-) )

Alessio2531.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Začátek se mi zdál trochu zdlouhavý a trošku nezvyklé bylo také to věčné přeskakování mezi různými časy a ději jednotlivých osob. Na to si ale člověk rychle zvykne a určitě mohu knihu doporučit. Byla velmi zajímavá a poutavá a především závěr jsem přečetl jedním dechem.

MonnieSPO23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka. Ke čtení jsem přistupovala trochu s předsudky a možná proto mě tak příjemně překvapila. Téma docela aktuální, příběh napínavý a poutavý. Autor si musel dát opravdu práci s tím, aby na sebe děj navazoval a nikde neudělal chybu. Další knihu tohoto autora si taky určitě koupím.

francouz22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto super kniha, velmi poutavě napsaná i přes svoji délku Vás nepustí. Perfektně prokreslené postavy, místo a akce. Opravdu perfektní počin.

Janet1112.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jeden z nejlepších (nicméně také nejrozsáhlejších) kriminálních thrillerů, který jsem zatím četla. Autor umí skvěle pracovat s postavami a prolínáním textu, takže závěrečný výsledek působí opravdu jednolitě. Je zde skvěle zachycená dusivá atmosféra Saúdské Arábie a z ní pramenící fanatismus některých vyznavačů islámu, což bohužel zapadá do dnešní doby teroristických útoků a obav. Perfektně vypracovaná psychologie postav, některé děje možná maličko předvídatelné, ale i tak za mě plný počet hvězd.

Lina07.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ačkoliv je kniha dlouhá a je tam několik linií,člověk tomu naprosto porozumí,neztrácí se .Je to absolutní pecka,jedna z nejlepších,co já četla.Bravo.
Dávám 5 hvězd.

kob06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsanou knihu.

Sneby05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Asi nejlepší knížka co jsem četl, několik dějových linií, to je úplně skvělý :) Kdo měl rád sherlocka tak musí tohle milovat :) navíc se to dotýká témat současný doby, těším se na druhý díl a jsem zvědav, jak dopadne film :)

levánoha04.05.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Kniha mě vůbec, ale vůbec nechytla.

pinkpop18.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

já nevim, ale mě to prostě nebavilo.... až posledních tak 100 stránek... :-/

Januka16.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh poměrně zajímavý a čtivý, hlavně posledních asi tak 200 stránek jsem byla napnutá, jak to dopadne. Ale protože je kniha poměrně dost obsáhlá, tak obsahuje několik prolínajících se příběhů a někdy kolem půlky jsem se v tom docela dost ztrácela.

handlovas12.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám co vytknout. I přes délku knihy, mě bavila každá stránka, příběh neztrácel na tempu. Doporučuji všem a těm, co mají rádi špionážní thrillery obvzlášť.

MagdalenaHalow10.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Popravdě řečeno, je to docela děsivá kniha. Donutí vás zamyslet se nad tím, čeho všeho jsou fanatici jako Saracén schopni. Bohužel mi v dnešní době ten příběh ani nijak nereálný nepřipadal...
K samotnému příběhu - v prvních dvou částech mi vadilo neustále přeskakování mezi časy a místy. Značnou část knížky jsme si dokonce myslela, že se vražda v Eastside Inn stala až po celé té "aférce" okolo Saracéna. Možná to byla jen moje chyba, ale přišlo mi to místy dost zmatené. Pak už se to ustálilo na pohledech ze strany Poutníka a Saracéna a příběh se rozběhl závratnou rychlostí. Poslední část už jsem přečetla jedním dechem.
Tu jednu hvězdičku ubírám právě za ten začátek, ale jinak rozhodně doporučuji.

elcapitano04.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouho jsem nečetl nic tak strhujícího. Druhou polovinu jsem přečetl víceméně bez přestávek, o knížce se mi dokonce i zdálo..
Zápletka knihy navýsost aktuální, reálie současné, příběh košatý. Takřka samá superlativa.
Kdybych mohl, tak půl hvězdy uberu za to, že hlavní hrdina je až příliš supermanského střihu, příliš dokonalý, všechno ví nejlíp a, že si toho je i velmi neskromně vědom. Ano, souhlasím, některé pasáže a zvláště závěr jsou opravdu přitažené za vlasy a doufám, že to nikdy neuvidím zfilmované. Papír to ovšem snese a četba "Poutníka" byl opravdu intenzivní zážitek.

Artep2502.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček.Opravdu mne to bavilo .Ano něco mi připomínalo Jamese Bonda ,ale zápletka byla velmi dobrá .Co mne hodně bavilo je ,jak aktuální příběh to může být v souvislosti se situací ve světě .Jak slabá Evropa je a jak je islám odporný a nelítostný .Co všechno se může stát ,když si nebudeme hlídat hranice .Určitě mne tato kniha nezklamala.

Sandy00701.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku obyčejná detektivka. Potom se přistihnete, že najednou bezmyšlenkovitě zatajujete dech a jste naštvaní, když vás někdo vyruší. Z příběhu se stává děsivý thriller. A potom, když už se večer můžete konečně vrátit k napínavému příběhu, čtete tak zaujatě, že nevnímáte vůbec nic ze svého okolí. Už to není jen thriller, ale mistrovské dílo. Když konečně přečtete poslední slova, zjistíte, že už je dávno po půlnoci. Chvilku jen tak hledíte na poslední stranu, zrychleně dýcháte, jako kdybyste prožívali přesně to, co hlavní hrdina a v posteli ještě dvě hodiny přemýšlíte o tom, co se právě odehrálo ve vaší představivosti. A nemůžete se zbavit dojmu, že to byl jeden z nejlepších zážitků, které jste kdy prožili.

linchom31.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hmmmm, napínavé ako guma v trenkách... ale ten koniec, ako z béčkového akčného filmu. Ak túto knihu sfilmujú ( a verte, že áno) stavím sa, že ten koniec bude taký, že pri ňom budeme pretáčať panenky.

Jihorka27.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a minimálně do poloviny rozhodně nezklamala. Příběh Saracéna byl zajímavý, napínavý, lidsky uvěřitelný - prostě na pět hvězdiček. Jakmile kniha dostala očekávané kontury, její výjimečnost se vytrácela. Ano, je to thriller, u které se předpokládá napětí, honba za protivníkem, nejlépe po celém svět, důmyslné překonávání překážek atd. Nicméně v poslední třetině už Poutník, společně s narůstající genialitou, ztrácel mé sympatie. Jeho abnormální schopnost dedukovat z tisíce možných alternativ vždy tu jedinou správnou, aniž byl čtenáři byly alespoň nastíněny indicie, které by další možnosit vyvrátily, mi začala postupně brnkat na nervy. ;)
Závěrečné interview s protivníkem, za využití psychologie až telepatie, přes šrámy Poutníka na těle, které by skolily i Chucka Norrise, už mi vykouzlilo úsměv na tváři, a to bych u špionážního thrilleru nečekala.
Kniha stoji za přečtení už kvůli příběhu Saracéna na pozadí islámského radikalismu a terorismu s využitím biologických zbraní.
Kriminální zápletka na mě nepůsobila nijak zasadně rušivě, byť ta náhodička, která vede ke spojení se špionážním příběhem, je při počtu více než 7 miliard lidské populace obývající miliony měst, poněkud přitažená za vlasy.
Určitě bych vynechala amerického prezidenta. ;)

jarin5826.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opět jsem musel překopat žebříček mých nejoblíbenějších knih.Absolutní nej.

Mydli25.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Začátek knihy který se odvíjí v několika naprosto nesouvisejících rovinách mě docela mátl. Skoky z místa na místo a časové sledy mi přišli prazvláštní... až kolem strany 200 se nitky začali logicky spojovat a já nemohl přestávat číst. Příběh je brilantně vygradovaný a zvláště v této době aktuální. Shrnuto a sečteno - vynikající kniha kterou si časem dám ještě jednou! Je suis Paris a Brusel...

Didi1523.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tuhle knihu považuji za mojí top:)..Nakonec jsem si ji musela koupit a přečíst ještě jednou:)

Wries22.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako Souputník jsem cestoval se Scottem křížem krážem Evropou a Blízkým Východem, abych mu pomohl dopadnout Saracéna. Při troše zkrácení o vedlejší dějovou linku z Eastside Innu a Nikolaidise (to by bylo v předchozí sérii) by se mohlo jednat o další příběh Jacka Bauera.

1. čtvrtina knihy: Hodinka relaxační četby před spaním
Polovina knihy a kus: Dvě hodinky napínavé četby před spaním
Zbývajících 300 stránek: Během dvou dnů, kdy jsem opět vstával se zarudlýma očima do práce, ale stálo to za to.

Souboj dvou geniálních mozků, jak inzeroval obal, se nekonal. Byl to boj jednoho geniálního mozku (a svalů, píle, výdrže, legendy), ten druhý byl dost v pozadí, přitom až do jeho odcestování do Evropy to bylo hodně zajímavé. Zrod Saracéna byl opravdu působivý a nejvíc mi utkvěl v paměti únos v Hindúkuši.

★★★★½

nefernefer16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tváří se to jako detektivka. A po čertech dobrá. Ale ve skutečnosti je to dost zdařilý pokus o objektivní pohled "z obou stran". Člověk si uvědomí, že znásilňování jakékoli kultury, byť v jádru s tím nejlepším úmyslem, je pořád znásilňování. A že to, co je dobré pro mě, nemusí být nutně dobré i pro jiné, kteří se pak, světe div se, brání. Je šílené, že ta největší zvěrstva jsou schopni lidé páchat ve jménu dobra...

Autor knihy:

T. Hayes