Léto s knihou

Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5689

I am Pilgrim

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Pho3622.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku jsem byla malinko skeptická.....pak nadšená. Výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení!

Adapa19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka, která mě příjemně překvapila. Čekal jsem od ní něco naprosto jiného než jsem četl. Kniha překonala moje očekávání.

Začátek vyšetřování vraždy ve stylu Lincolna Rhyma například ze Sběratele kostí. Pak najednou v Saudské Arábii změna, jak kdybych četl román od Fredericka Forsytha. A pak to nabírá spád a nutí to číst dál a dál, aby se člověk dozvěděl, co bude.

Je to tlustá kniha, ale když se začtete cca do 80. strany tak už moc nedovoluje odložit a pořád chcete vědět, jak to bude.

Trochu mi vadilo, že se nakonec všechno protne se vším. Jakýkoliv zmíněný případ v knize je nakonec spojen ve finále. Takže na jednu stranu až moc náhod.

Knížku rozhodně doporučím, ideálně pokud máte celý víkend před sebou a můžete si někam zalézt a nenechat se rušit.

Knížce dávám pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

binon19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kto hľadá vynikajúci thriller, tak pre toho je táto kniha povinné čítanie.
V niektorých príspevkoch sa spomína určitá "prehnanosť" niektorých vecí v knihe. Tak na margo tohto len jedno- nie je to učebnica ani lexikon "Ako sa stať dobrým špiónom", je to THRILLER a skutočne veľmi veľmi dobrý !
Klobúk dole pre Vami, pán Hayes.

DejnaDee17.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

blackdog15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pre mňa je toto minimálne kniha roka. Tak pútavo napísané, taká aktuálna..... Jednoducho ak sa začítate, kniha je pritom dosť obsiahla, nedáte ju z ruky. Pritom nie som milovník špionážneho žánru, čítal som ho na dovolenke v Grécku, kam sme išli autom .Mal som pocit, ako by sa to odohrávalo v mojej blízkosti. Na hranickach som stretával kopu moslimov.... boli akí boli. Možno aj preto ma to vtiahlo do deja tak intenzívne. Bodrum som priam cítil

SimonaP13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prostě úžasný. Nemám co dodat. Doporučuji.

Veríňák10.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Asi nejuprimneji v mych ocich tuhle knihu vystihne veta - prekvapive je to dobre.

Dostala jsem knizku na Vanoce od maminky a nic moc od ni necekala. Spousta scen je tam prehnanych, absurdnich, hlavnimu hrdinovi nekolikrat pomuze vyslovene nahoda a v samotnem zaveru je z nej uz polovicni superhrdina :) A pasaz o smrticich nestovicich vyrobenych takrka na koleni me jako mikrobiologa vyslovene dostavala :)
ALE! Navzdory vsem temto vytkam je to ctive, hrozne moc ctive. Knizka ma spad a skutecne me bavila.
Mimochodem, vubec bych se nedivila filmovemu zpracovani. Ja, Poutnik si o to vyslovene rika.

Air1505.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Věta na obálce, že se jedná „o jediný thriller, který si letos musíte přečíst“ překvapivě nelhala. Už po úvodních dvaceti stránkách jsem věděl, že tohle určitě dočtu do konce. Nejzajímavější je kompozice celé knihy, ta je vyprávěna v první osobě hlavním hrdinou, který ale zároveň vypráví o událostech, kterých nemohl být svědkem. Z Poutníka se tak stává vševědoucí vypravěč, jehož styl lehké odtažitosti, pragmatismu a bohatých zkušeností nejlepšího agenta je strhující a velmi baví. Je to někde na pomezí špionážního thrilleru a krimi románu. Doufám, že Terry Hayes napíše ještě něco, ten autor to umí. Není to Clancy nebo Forsyth, je to něco jiného, ale zároveň je to přesně to, co člověk chce číst do hluboké noci a netrpělivě obracet stránky. Jo, a nic si o knize nezjišťujte, odhalování zápletky a toho jak spolu všechno dohromady souvisí, je na tom to nejlepší.

felia26.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.

Gábi18124.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha. Lehce pomalejší začátek, ale zhruba od 70. strany napínavé a strhující čtení. Celá kniha je skvěle promyšlená, několik jednotlivých příběhů do sebe postupně zapadá. Autor výborně popisuje myšlení jednotlivých postav. Velmi doporučuji, nenechte se odradit ani počtem stran :)

Peťulka321.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super, vážně jo. Takhle zamotaný začátek z kterého se vyklube krásně do sebe zapadající konec se jen tak někde nevidí :)

marmar12321.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

dobry namet, pritazeny dej, americky superhrdina, konec hoodne roztahany.

OciVelkeZelene17.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Cetla jsem to docela dlouho....na nekolikrat.... bojovala jsem... ale nakonec zvitezila.

WeeWar16.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

(jednohubka, ve filmu by to byl asi vcelku slusnej akcnak)
Má to cele od zacatku do konce velice slusnej drive, jakysik prequel styl vypraveni je taky docela zajimavej, ale tech spojek je az moc a nektere jsou uplne rusive, az k nasrani.

Jinak je to takova vlastne dost typicka akcni slataninka, silně přitažená za vlasy, kdy je hlavni hrdina od vseho trochu, desne cool a nejvic nejlepci: Richie Rich, Holmes, Bourne, Body, Doyle, John McClane a nepochopitelne(fakt nechapu proc) i Vincent Vega.

Za drajv bych dal 5 hvezd, za prehaneni bych dal 2-3 hvezdy, tak celek dam za 4 hvezdy minus.

Danka197516.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Ač jsem se snažila, tak po úžasném žačátku nadešla krize, a to minimálně do 200 strany, ale ani pak se nestalo, že by mě kniha pohltila .. .:-(((, spíše je to ale o tom, že tato tématika není mým šálkem kávy. .. a rovněž nejsem v rozpoložení, kdy si chci číst o bezcitnosti, fanatizmu, umírající těhotné ženě, vyoperovaných očích zaživa apod. . . (i když pro mnohé bych to zvolila jako četbu povinnou, co různé "izmy" dokáží :-(!!!!).. nechci samozřejmě zavírat oči!!!. . .nechci tím knihu označit za zbytečnou,rozhodně najde svou cílovku, ale já to zatím nejsem. . .

anna704214.07.2016

Nesnažila jsem chápat linie či výrazy oborů, jimž nerozumím, takže jsem jela po vlně od začátku až do konce a za mě super.

Jingle11.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přesně jak v americkém filmu - přehnané, nereálné, splácané dohromady, občas až postavené na hlavu, ale má to spád. Asi by se moc nestalo, kdyby si některé dějové linie autor odpustil, ale i tak to bylo čtivé a tu a tam se objevila i zajímavá myšlenka nebo citát...

Marluksa11.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!! Zprvu mě trošku zarazil přehršel politických a podivných termínů, spousta zbytečné omáčky, ale později... nebyla jsem schopná se odtrhnout. Kniha mě zaujala příběhem, který je vlastně jaksi neustále aktuální. Vřele doporučuji.

Michaeles08.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší thriller co jsem v životě četl a myslím si, že ho jen tak něco nepřekoná. Od začátku do konce se člověk nemůže odtrhnout. Pro ty kdo se bojí délky knihy - překonejte strach knihu si kupte nebo půjčte a s chutí do čtení !

Více již brzy v recenzi na:

3DD!307.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poměrně strhující špionážní román s až mrazivě realistickou zápletkou, dalo by se říci. Má to slabší momenty to rozhodně, ale těch silných je víc. Hayes míchá ty správné ingredience a i když jsou některé technologické parádičky už trochu zastaralé, dokonale slouží příběhu. Saracénovy pasáže jsou dokonalé, krásně kontrastují s tou špetkou amerického patosu, který prodává. Finální duel arabské cti k tradicím versus americké krvežíznivosti mi byl hodně po chuti. Západ kdysi nevyhrál proto, že by byl hodný a čestný... Opravdu dobré a velice čtivé. Těším se na Vaughův film.

Gracian196406.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mňa tá hrúbka knihy nedesila, práve naopak, mám rád hrubé knihy, hlavne keď sú dobré, lebo potom vám trvá dlhšie, kým ju prečítate a tým pádom si to aj dlhšie užívate. Nechcem tým tvrdiť, že ide o nejaké super geniálne dielo, ale v mantineloch svojho žánru je to prudký nadštandard, takže vládne spokojnosť. Pri čítaní som sa nenudil. Bolo tam všetko, čo tam malo byť a zamiešané v pomerne správnom pomere. Nuž tak...

Clairka05.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Bohužel nedočtena. Nemohla jsem se nák začíst... :-(

PetK22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, nedovedla jsem si představit, že nesklouzne ke zdlouhavým popisům nebo nudným pasážím. Ovšem chvíle, kdy jsem si řekla "sakra, už to nějak drhne", přišly asi dvakrát a okamžitě bylo změněno prostředí a krize zažehnána, takže cajk :-)
Čte se to dobře, je to atraktivní, v časových rovinách jsem se neztrácela. Jako u podobně laděných příběhů - detektivních, špionských - je třeba brát to trošku s nadsázkou, co všechno je hrdina schopen ustát a vyřešit :-) ale to udělám ráda. Doporučuju. A už se bavím tipováním, kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu :-)

anarkia21.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Hlavní hrdina mi připomíná egyptského vojevůdce,který má ve své hrobce nápis,že:...člověk jako já nikdy nebyl,není a ani nebude...
Většinu času se mi kniha četla opravdu dobře,ale ke konci už jsem si přála,at to sakra už konečně skončí :-D
Přišlo mi to už fakt moc překombinované a neuvěřitelné,jak mu všechno vycházelo.
I tak můžu doporučit a v knize je docela dost úvah,které stojí za zapamatování a přemýšlení.

tanuki16.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kdo má rád napětí a tajné agenty zachraňující svět před blížící se katastrofou, ten si může být jistý, že ho Poutník nezklame. Těch 700 stran nemá téměř žádné hluché místo a postupem času musí čtenář sám sebe velmi důrazně přemlouvat, aby po dočtení jedné kapitoly ihned nezačal s další a neskončil po pár dnech na kapačkách z důvodu naprostého vyčerpání. Velkým kladem příběhu je věrohodný popis myšlenkových pochodů jednoho džihádisty, který chce prospět své víře. Ta je pro něj nejvyšší autoritou, ale také nejcitlivější slabinou.
Kniha bohužel překvapí i několika nedokonalostmi. Především se snaží uměle skloubit dva nezávislé příběhy do jednoho celku tím, že jejich vyústění umístí do jednoho Tureckého letoviska, takže náš tajný agent může oba případy řešit najednou. Opravdu těžko uvěřitelné. Taky klišé, že každý současný vyšetřovatel by měl mít nějaké temné stránky či závislosti (adopce, drogy) snad v tomto příběhu nemusely zaznít. Drogy se k našemu hrdinovi přece vůbec nehodí. I schopnosti osamělého teroristy ve výrobě zmutované biozbraně jsou až udivující (kam se hrabou všechny světové výzkumné týmy - stačí jen být MUDr. a umět používat Google :o)
Nad těmito neduhy lze ale přivřít oči, protože jinak se jedná o velmi čtivý a napínavý příběh.:o)

"Jak se říká - chcete-li rozesmát Boha, řekněte mu, že máte nějaké plány" - str. 88

zdena.jm16.06.2016

Vynikající, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Doufám, že od tohoto autora ještě něco u nás vyjde.

Alizon16.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Ze zacatku (cca po stranu 200) me kniha neuveritelne stvala. Zacala zahadou zabite zeny, potom se cela stocila jinam a ja si porad nemohla udelat ani zakladni casovou osu. Okolo strany 200 to do sebe vsechno casove zapadlo a knizka me zacala bavit. Plusy - napinave, ctive, jako prvotina urcite vyborne, hezky navzajem propletene. Minusy - zejmena ze zacatku jsem si rikala ze jestli jeste jednou prectu vetu "jak se pozdeji ukazalo", "jak jsem se pozdeji dozvedel" a podobne - zacnu kricet. Jak pisou ostatni "trosku moc americke". Nektere veci mi tam pripadaly uplne navic - sem tam uplne zbytecne namichany holokaust (snad aby bylo v knize uplne kazde citlive tema) nebo udalosti z minulosti Poutnika (jeho puvod a adopce) - ty byly pro dej pomerne irelevantni a jestli mi ho mely nejak vic priblizit, tak to se nestalo - celou dobu mi prisel ponekud neosobni. Celkove souhlasim se Selinute, dobre se to cetlo, zapletka vymyslena dobre, ale diky vyse uvedenym vecem nemuzu napsat, ze by byla knizka genialni aneb "jediny thriller, ktery si letos musite precist".

jakub931209.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

„Ve své naivitě a krutosti jsem se domníval, že zklamaný výraz v jeho obličeji je jakousi formou vítězství. Nejmíň stokrát jsem musel přemýšlet, jak to vzít zpátky, ale nebyl jsem dost chytrý, abych chápal, že omluva je známkou síly, a ne slabosti."

gad03.06.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poutník se mi četl skvěle, výborná kniha.

Liiiii01.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasná kniha!!!!! Uf, úplně mě dostala! První kapitoly jsem s ní trochu bojovala. Trochu to trvá než se zorientujete a chytnete a přestanete se bát, že jde o hodně politiky a islamistických nenávistí a podobně. Nejde. Chce to se od tohoto pocitu oprostit a hlavně se nenechat vystrašit! Pak dostanete skvělý, co skvělý, brilantní! napínavý thriller, který vás drží a nepustí do posledního slova! Pořád jsem tomu nechtěla věřit, ale čím dál tím dál při čtení to vím! Je to opravdu SKVĚLÁ kniha!!! (Zase jsem si začala nervama kousat nehty :-) )

Autor knihy:

T. Hayes