Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5840

I am Pilgrim (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

O77

Ve svém žánru se jedná o vynikající knihu. Styl psaní čtenáře spolehlivě udrží u příběhu, ačkoliv mě osobně trochu zklamal závěr. Přirozeně příběh není příliš věrohodný a bylo by také hloupé něco podobného od tohoto druhu knihy očekávat. Autor nicméně není žádný hlupák a celou knihou se táhne jeho způsob nahlížení na některé problémy dnešního světa, jenž zcela jistě stojí za pozornost.

"Svět se nemění před Vašima očima, mění se Vám za zády."

Hrefna

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla a ač je obsáhlá, tak jsem jí přečetla jedním dechem. Je neskutečné, že je to první kniha autora, protože si myslím, že je ve všech směrech vysoce kvalitní. Neuvěřitelně napínavá a děsivá. Nejenom v tom, jak k sobě umí být lidé zlí, bezcitní, ale hlavně v tom, co je na pozadí světa ve kterém žijeme. Lepší nevědět.

vevu26

Úžasná kniha, i když to není můj styl, tak jsem knihu četla jednim dechem a nemohla jsem se od stranek odtrhnout! Děj byl velice napínavý, nemohla jsem se dočkat až knihu dočtu a dozvím se jak to vše skončí, ale zároven jsem knihu dočíst nechtela... Kniha me pohltila do svého příběhu a všem vřele doporučuji!

petraso

Pro mě ze začátku velmi těžké čtení, přeskakování z jednoho příběhu do druhého a do třetího, pořád jsem čekala na to, kdy se to propojí. Vyprávění jednotlivých příběhů bylo dobré, ale já jsem netrpělivá a to propojení mi chybělo. Zhruba od poloviny jsem četla jedním dechem a nemohla knihu odložit. Děsí mě, že to v našem světě může takhle fungovat.

Ajinka126

Z knihy "Já, Poutník" jsem byla unešená už od prvních stránek. Je to úžasná ukázka toho, jak se dá sepsat napínavý a dějem nabytý thriller na více než 750 stran! Nemohu slovy dostatečně vyjádřit, jak mě příběh vtáhl do děje a doslova mě pohltil. Poutník mi nabídl prohlídku válkou, terorismem a agentů šlapajícím jim na paty. Toto téma mi není blízké, a proto autorovi patří všechna čest za to, jak mi příběh podal. Je to jedna z mých "top ten".

Lenisk@

Kniha, kterou přečtete jedním dechem. Kniha, kterou dočtete a uvědomíte si, že obsahovala tolik důležitých detailů, že by stálo za to přečíst ji okamžitě znovu. Kniha, která je napínavá od prvních stran. Kniha, kterou si dáte do kabelky, přestože váží tak pět kilo, a vytahujete ji, i když jedete jen několik zastávek. ... a tak bych mohla pokračovat :) Stálo to za to!

abicka

Četla jako o závod. Líbila se mi velice. Nevadí mi objemné knihy docela jsem litovala, že už končí.

P-puma-

Byla jsem mile překvapená. Její délka mě dlouho odrazovala, ale když jsem se začetla děj utíkal velice svižně a nepustil mě. Posledních 200 stran jsem přečetla jedním dechem.

Címa

Knihu jsem dlouho odkládala, protože mě děsilo těch 760 stran, přeci jen to není kniha úplně do mhd. Ale od první chvíle se četla úplně sama, bavilo mě líčení života jak Saracena, tak Scotta, jejich vzpomínek, vším, co si prošli, zákulisí tajných služeb, pátrání po viru,... Za mě jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla a určitě ji všem kolem doporučím.

elsicka

Mně to přišlo strašně roztahané a ukecané. Četla jsem asi měsíc, několikrát jsem chtěla knihu odložit, ale dočetla jsem. Odvázaná jsem z toho nebyla:-(

mispulin

Přistupoval jsem ke knize dost skepticky. Ale po přečtení několika stránek jsem se dostal do stavu, kdy jsem prostě musel číst dál.
Perfektně, do detailu zpracovaný román. Zaslouží si plný počet hvězd.

Hana H.

Některé pasáže docela ušly, některé ne. Tak nějak mi to přišlo splácané jedno přes druhé, nejdřív ta prvoplánová snaha čtenáře šokovat, nakonec totální americká limonádka. Já bych to zařadila do chlívku špionážní, protože thriller ani detektivka tohle podle mě není. A mě holt tajní agenti moc nebaví. Jakžtakž dočíst se to dalo, ale žádný hlubší zážitek z knihy nemám, takže za 3.

Stepka1989

Naprosto skvělá kniha, která mě vtáhla do děje a byla plná napětí od první stránky až po tu poslední. Důmyslně promyšlená zápletka je skvělá. Až mě mrzelo, že jsem knihu dočetla :-)

Verrrunka

Chvíli jsem s hodnocením váhala, ale nakonec dávám plný počet. Takhle dlouhou knihu jsem dlouho nečetla a musím naprosto vážně přiznat, že jsem se nenudila ani vteřinu. Byla jsem naprosto fascinovaná tím, jak má autor všechno promyšlené. Trochu jsem nechápala propojení těch dvou případů, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo. Velkou část příběhu asi ovlivňuje jen náhoda, ale zbytek je fascinující detektivní práce. Nejsem schopná posoudit, do jaké míry je to reálné, ale i tak, strhující. A hlavní hrdina mi fakt přirostl k srdci, škoda, že to na další díly nevypadá, možná by to mohl být nový Harry Hole... :-)

JohanKo

zaujala

kklepkaa

Asi teď začnu snít o tom, že pojedu do Paříže a najdu tam Poutníka toulat se pařížskými uličkami... ne teď vážně. Ať přemýšlím jak přemýšlím, je to asi moje první kniha ze světa tajných agentů, takže nemám žádné srovnání, ale tohle byla vážně úžasná jízda. Bavil mě začátek, kdy jsem se dozvídala o hrdinově životě a bavil mě i konec, kdy jsem pomalu ani nedýchala. Terry Hayes vážně umí zaujmout čtenáře. I námět byl dá se říct velmi aktuální a to knize jen přidalo. Jo hlavní hrdina byl trochu James Bond, ale i tak se mi to ukrutně líbilo.

zazinka2

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla, nepřeháním! Nelze ji odložit

miskamsk

Ach, to byla Kniha. Doslova jsem hltal řádky stránek a střádal chvilky volného času, aby jsem mohl číst a číst. Kniha Vám nedá oddechu dokud ji nepřečtete a potom po poslední stránce najednou cítíte hrozné prázdno, protože příběh skončil. Ano, můžete namítnout, že něco už je přes čáru, ale k čertu s tím já si tuto knihu užil jako málokterou :-)

Evelína002

Kniha, která mě naprosto pohltila. Člověk musí zústat soustředění po celou dobu čtění, aby mu něco neušlo, ale stojí to za to. Měla jsem ji přečtenou za pár dnů a když jsem ji dočetla, najednou prázdnota,. Nad čím teď budu bádat s hlavním hrdinou? Mrzí mě, že jěště nepokračovala dál, ale asi je to dobře.

Fiadh
20.12.2016

Za mě dobrý! Má to říz, autor příběh vykoumal do nejmenších detailů a zvládl navodit super atmosféru. Prolínání reality s fikcí je občas těžké oddělit a dřív nebo později vás popadne lehká paranoia a začnete podezřívat souseda z toho, že je jistojistě agentem tajných služeb, který se chystá zachránit svět (nebo vás sundat...).
No a že je to nereálné? Kdy naposledy jste sledovali Jamese Bonda a vztekali se, že takhle by to ale přece být nemohlo! Není to literatura faktu a na fikci (a ještě prvotinu) je to zatraceně povedené!

MonikaHos
14.12.2016

Woow, tak "konečně" to mám za sebou. Není to jednoduché čtení, člověk musi pořad dávat pozor, aby mu neunikly některé souvislosti, takže pro mě žádná oddychovka. Ale stojí to za to! Autor je génius a z hlavního hrdiny se stala moje platonická laska.

lalaserka
13.12.2016

Čekala jsem něco víc. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Některé pasáže byli zajímavé víc a některé míň zajímavé.

princesse
12.12.2016

Zajímavá kniha, místy se četla výborně, místy trochu hůře. Stalo se, že jsem se někdy úplně nesoustředila a nebyla pořádně začtená, ale těch chvil moc nebylo. Každopádně za přečtení tato kniha rozhodně stojí.

BADguy.cz
06.12.2016

Knihu jsem četl přerušovaně asi půl roku jen proto, abych ji nedočetl - skvěle napsané, děj má spád, žádné zbytečné zvraty, syrový příběh a největší plus - hlavní hrdina

malazluta
02.12.2016

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

arket
01.12.2016

Čekala jsem něco víc. Některé pasáže jsou zajímavé, ale vím, že k této knížce se rozhodně v budoucnu nevrátím.

Market = )
30.11.2016

Teda to bylo počteníčko :-). Preferuju knížky, který můžu držet jednou rukou a nehrozí mi její upadnutí, ale bylo to vážně senza. Měla jsem chvíle, kdy jsem nebyla stoprocentně zabraná a začtená, ale nebylo jich moc a úplně mi nevyhovovaly hrozby typu "a toho jsem měl později litovat" nebo "měl jsem zjistit, že to byla velká chyba", ale stejně asi nejlepší knížka, jakou jsem letos četla. A zhruba od půlky dál jsem byla překvapená, jak byla místy vtipná, to jsem upřímně nečekala :-).

cedos
19.11.2016

Naprosto úžasná kniha. Nadchla mě "úplně něčím jiným" než co jsem kdy četla. Způsob vyprávění, styl, vtip, ironie někdy až sakrastické poznámky, vše vždy přesně tam, kde se to hodí. Výborný příběh, který nutí k přemýšlení, kde je skutečnost, kde začíná fikce a jak věci mohou být jiné, když neznáme důvody. Knihu určitě doporučuji.

kkosikova
18.11.2016

Kniha mne absolutně pohltila! :-) Nemohla jsem se odtrhnout a netěšila jsem se až ji dočtu, protože jsem chtěla číst dál a dál. Jedna z nej knih co jsem v poslední době četla!

Jančislava
16.11.2016

Kniha byla zajímavá a to i přesto, že jsem čekala něco jiného :-). Děj byl vyprávěn zajímavě a čtivě. Nakonec jsem spokojená a mohu doporučit.