Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5796

I am Pilgrim (2013)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

zazinka2

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla, nepřeháním! Nelze ji odložit

miskamsk

Ach, to byla Kniha. Doslova jsem hltal řádky stránek a střádal chvilky volného času, aby jsem mohl číst a číst. Kniha Vám nedá oddechu dokud ji nepřečtete a potom po poslední stránce najednou cítíte hrozné prázdno, protože příběh skončil. Ano, můžete namítnout, že něco už je přes čáru, ale k čertu s tím já si tuto knihu užil jako málokterou :-)

Evelína002

Kniha, která mě naprosto pohltila. Člověk musí zústat soustředění po celou dobu čtění, aby mu něco neušlo, ale stojí to za to. Měla jsem ji přečtenou za pár dnů a když jsem ji dočetla, najednou prázdnota,. Nad čím teď budu bádat s hlavním hrdinou? Mrzí mě, že jěště nepokračovala dál, ale asi je to dobře.

Fiadh
20.12.2016

Za mě dobrý! Má to říz, autor příběh vykoumal do nejmenších detailů a zvládl navodit super atmosféru. Prolínání reality s fikcí je občas těžké oddělit a dřív nebo později vás popadne lehká paranoia a začnete podezřívat souseda z toho, že je jistojistě agentem tajných služeb, který se chystá zachránit svět (nebo vás sundat...).
No a že je to nereálné? Kdy naposledy jste sledovali Jamese Bonda a vztekali se, že takhle by to ale přece být nemohlo! Není to literatura faktu a na fikci (a ještě prvotinu) je to zatraceně povedené!

MonikaHos
14.12.2016

Woow, tak "konečně" to mám za sebou. Není to jednoduché čtení, člověk musi pořad dávat pozor, aby mu neunikly některé souvislosti, takže pro mě žádná oddychovka. Ale stojí to za to! Autor je génius a z hlavního hrdiny se stala moje platonická laska.

lalaserka
13.12.2016

Čekala jsem něco víc. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst. Některé pasáže byli zajímavé víc a některé míň zajímavé.

princesse
12.12.2016

Zajímavá kniha, místy se četla výborně, místy trochu hůře. Stalo se, že jsem se někdy úplně nesoustředila a nebyla pořádně začtená, ale těch chvil moc nebylo. Každopádně za přečtení tato kniha rozhodně stojí.

BADguy.cz
06.12.2016

Knihu jsem četl přerušovaně asi půl roku jen proto, abych ji nedočetl - skvěle napsané, děj má spád, žádné zbytečné zvraty, syrový příběh a největší plus - hlavní hrdina

malazluta
02.12.2016

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

arket
01.12.2016

Čekala jsem něco víc. Některé pasáže jsou zajímavé, ale vím, že k této knížce se rozhodně v budoucnu nevrátím.

Market = )
30.11.2016

Teda to bylo počteníčko :-). Preferuju knížky, který můžu držet jednou rukou a nehrozí mi její upadnutí, ale bylo to vážně senza. Měla jsem chvíle, kdy jsem nebyla stoprocentně zabraná a začtená, ale nebylo jich moc a úplně mi nevyhovovaly hrozby typu "a toho jsem měl později litovat" nebo "měl jsem zjistit, že to byla velká chyba", ale stejně asi nejlepší knížka, jakou jsem letos četla. A zhruba od půlky dál jsem byla překvapená, jak byla místy vtipná, to jsem upřímně nečekala :-).

cedos
19.11.2016

Naprosto úžasná kniha. Nadchla mě "úplně něčím jiným" než co jsem kdy četla. Způsob vyprávění, styl, vtip, ironie někdy až sakrastické poznámky, vše vždy přesně tam, kde se to hodí. Výborný příběh, který nutí k přemýšlení, kde je skutečnost, kde začíná fikce a jak věci mohou být jiné, když neznáme důvody. Knihu určitě doporučuji.

kkosikova
18.11.2016

Kniha mne absolutně pohltila! :-) Nemohla jsem se odtrhnout a netěšila jsem se až ji dočtu, protože jsem chtěla číst dál a dál. Jedna z nej knih co jsem v poslední době četla!

Jančislava
16.11.2016

Kniha byla zajímavá a to i přesto, že jsem čekala něco jiného :-). Děj byl vyprávěn zajímavě a čtivě. Nakonec jsem spokojená a mohu doporučit.

Vvvera
04.11.2016

Naprosto skvělé, přečteno jedním dechem. Rozhodně všem doporučuju.

stepanka000
03.11.2016

Četla jsem knihu již v roce 2014 a i tenkrát mne dokázala obstojně vyděsit. I když člověk chápe utrpení hlavního hrdiny, z jeho krutosti a chladnokrevnosti mrazí a raději si nepředstavuji, kolik podobných lidí se mezi námi pohybuje (s rozhodně nemusí jít jen o muslimské radikály). Knížka měla opravdu spád, ale od poloviny knihy začal být děj nereálný - hrdina byl prostě superman s neuvěřitelným štěstím.

Misaroz
03.11.2016

Velmi zajímavé a napínavé čtení, člověk se dostane do míst, kde začíná terorismus a pozná, jak jednoduché příčiny mohou člověka svést od víry k vraždě.

jaroslav63
09.10.2016

Četlo se mi dobře, všechny dějové odbočky a vedlejší příběhy byly zajímavé. Jako každý thriller, i tento se nevyhnul některým klišé a technickým nesmyslům - dokonce ani dnešní počítače či telefony neumí všechno to, co se v knize popisuje. Nicméně když tady Databáze knih nabízí jako podobnou knihu titul Plavec, tak musím říct, že právě Plavec mi přišel takový realističtější. Lidé, kterým se tam něco stane, opravdu trpí nebo jsou v depresi, ne že si najdou nějaký vlastenecký motiv a jedou dál. Nicméně obě knihy mají něco do sebe i přes své nedokonalosti.

Schamila
08.10.2016

Četla jsem knihu už v létě, od té doby asi dalších pět detektivních příběhů, ale této se nic nevyrovná, je prostě suprová a u mě ji hned tak něco nepřekoná.

gallovl
05.10.2016

Bohužel zbytečně dlouhé, místy neuvěřitelné, pan nesmrtelný, překombinované, prostě jsem ráda, že to mám za sebou.

DAVRE
02.10.2016

Kniha se mi dobře četla - děj byl svižný a člověk jenom čekal jak se vše propojí. Určitě v dnešní době aktuální téma, které nutí k přemýšlení na pohledem na různé kulturní světy.

Alienn
17.09.2016

Když pominu neohroženost hlavního hrdiny pro mě naprosto nereálnou, hraničící s průměrným akčním filmem a přinášející mi chvíle, kdy jsem knihu málem odložila, tak to byla knížka víceméně dobrá. Líbilo se mi splétání příběhů postupně vedoucích k rozuzlení a opravdu moc se mi líbila ta detektivní zápletka, kterou kniha začíná, a ve finále její vyřešení.

Wotikotas
14.09.2016

Po asi roce přerušovaného čtení jsem to konečně dočetl. Je to slátanina nejtvrdšího kalibru. Knihu jsem si stáhnul do čtečky jen díky hojné reklamě a dostupnosti. Ze začátku nuda, a pak už jsem to četl jen abych se pobavil, jakou další perličku autor vymyslí. Příkladně volání mobilním telefonem z komerčního letu nad Středozemním mořem. Kdo to někdy zkoušel (třeba já), ví že je to naprostý nesmysl, neboť prostě není signál. GSM signál naskočí obvykle nad pevninou a obvykle pouze do cca 1km na povrchem. A jsou tam další tucty nesmyslů, u kterých je prskal smíchy. Celkem dobrá komedie, řekl bych. Těšil jsem se, že autor bude natolik inteligetní, a dá tomu méně očekávaný konec, také jsem se nedočkal. Jen nechápu, proč u toho všichni tak jásají, zjevně dobrý marketing.

jirina4159
14.09.2016

Když jsem dočetla, byla jsem nerada, že příběh mám už přečtený. Velice silný příběh.

ivzu77
08.09.2016

WAU, před pár minutami jsem knihu dočetla a musím své pocity ihned převést na papír...
Kniha se četla skvěle! Hlavního hrdinu, vypravěče, Poutníka či Modrého jezdce jsem si oblíbila... líbila se mi i dějová linie nomáda, vyhnance, bojovníka Saracéna. Odbivovala jsem promyšlenost, propojenost a prolínání dějových linií ... no musím si o tom ještě k hlavě vše srovnat, ale WAU... určitě knihu doporučuji.

Michal R10
02.09.2016

Ani nevím proč, ale musel jsem ji číst nadvakrát. Poprvé jsem se dostal na stranu 100 a knihu opustil, jelikož se mi zdála nezáživná. Podruhé - asi po roce a půl - jsem ji zhltal za 3 dny. Skvělé čtení!!!

teeyinka
28.08.2016

Ne náhodou světový bestseller - několik dějových linií různého rázu, které uspokojí stejně jako degustační menu o několika chodech. Je to znepokojující thriller a já jen doufám, že si z něj žádný fanatik nevezme inspiraci.

kytarka
28.08.2016

Hodně dobra kniha. Propletená různými příběhy. Moc se mi líbila a dlouho ve me zůstane. Nesla mi číst rychle, musela jsem číst pomalu s pauzami a nad dějem tak nějak přemýšlet... Šílené zvlášť když si člověk představí ze by se to opravdu mohlo stát ...

Pho36
22.08.2016

Ze začátku jsem byla malinko skeptická.....pak nadšená. Výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení!

Adapa
19.08.2016

Skvělá knížka, která mě příjemně překvapila. Čekal jsem od ní něco naprosto jiného než jsem četl. Kniha překonala moje očekávání.

Začátek vyšetřování vraždy ve stylu Lincolna Rhyma například ze Sběratele kostí. Pak najednou v Saudské Arábii změna, jak kdybych četl román od Fredericka Forsytha. A pak to nabírá spád a nutí to číst dál a dál, aby se člověk dozvěděl, co bude.

Je to tlustá kniha, ale když se začtete cca do 80. strany tak už moc nedovoluje odložit a pořád chcete vědět, jak to bude.

Trochu mi vadilo, že se nakonec všechno protne se vším. Jakýkoliv zmíněný případ v knize je nakonec spojen ve finále. Takže na jednu stranu až moc náhod.

Knížku rozhodně doporučím, ideálně pokud máte celý víkend před sebou a můžete si někam zalézt a nenechat se rušit.

Knížce dávám pět hvězdiček, plně si je zaslouží.