Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...zobrazit vše

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5602

I am Pilgrim

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
MonnieSPO23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka. Ke čtení jsem přistupovala trochu s předsudky a možná proto mě tak příjemně překvapila. Téma docela aktuální, příběh napínavý a poutavý. Autor si musel dát opravdu práci s tím, aby na sebe děj navazoval a nikde neudělal chybu. Další knihu tohoto autora si taky určitě koupím.

francouz22.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto super kniha, velmi poutavě napsaná i přes svoji délku Vás nepustí. Perfektně prokreslené postavy, místo a akce. Opravdu perfektní počin.

Janet1112.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jeden z nejlepších (nicméně také nejrozsáhlejších) kriminálních thrillerů, který jsem zatím četla. Autor umí skvěle pracovat s postavami a prolínáním textu, takže závěrečný výsledek působí opravdu jednolitě. Je zde skvěle zachycená dusivá atmosféra Saúdské Arábie a z ní pramenící fanatismus některých vyznavačů islámu, což bohužel zapadá do dnešní doby teroristických útoků a obav. Perfektně vypracovaná psychologie postav, některé děje možná maličko předvídatelné, ale i tak za mě plný počet hvězd.

Lina07.05.2016

Ačkoliv je kniha dlouhá a je tam několik linií,člověk tomu naprosto porozumí,neztrácí se .Je to absolutní pecka,jedna z nejlepších,co já četla.Bravo.
Dávám 5 hvězd.

kob06.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsanou knihu.

Sneby05.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Asi nejlepší knížka co jsem četl, několik dějových linií, to je úplně skvělý :) Kdo měl rád sherlocka tak musí tohle milovat :) navíc se to dotýká témat současný doby, těším se na druhý díl a jsem zvědav, jak dopadne film :)

levánoha04.05.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Kniha mě vůbec, ale vůbec nechytla.

pinkpop18.04.2016Hodnocení knihy 2 z 5

já nevim, ale mě to prostě nebavilo.... až posledních tak 100 stránek... :-/

Januka16.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příběh poměrně zajímavý a čtivý, hlavně posledních asi tak 200 stránek jsem byla napnutá, jak to dopadne. Ale protože je kniha poměrně dost obsáhlá, tak obsahuje několik prolínajících se příběhů a někdy kolem půlky jsem se v tom docela dost ztrácela.

handlovas12.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nemám co vytknout. I přes délku knihy, mě bavila každá stránka, příběh neztrácel na tempu. Doporučuji všem a těm, co mají rádi špionážní thrillery obvzlášť.

MagdalenaHalow10.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Popravdě řečeno, je to docela děsivá kniha. Donutí vás zamyslet se nad tím, čeho všeho jsou fanatici jako Saracén schopni. Bohužel mi v dnešní době ten příběh ani nijak nereálný nepřipadal...
K samotnému příběhu - v prvních dvou částech mi vadilo neustále přeskakování mezi časy a místy. Značnou část knížky jsme si dokonce myslela, že se vražda v Eastside Inn stala až po celé té "aférce" okolo Saracéna. Možná to byla jen moje chyba, ale přišlo mi to místy dost zmatené. Pak už se to ustálilo na pohledech ze strany Poutníka a Saracéna a příběh se rozběhl závratnou rychlostí. Poslední část už jsem přečetla jedním dechem.
Tu jednu hvězdičku ubírám právě za ten začátek, ale jinak rozhodně doporučuji.

elcapitano04.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dlouho jsem nečetl nic tak strhujícího. Druhou polovinu jsem přečetl víceméně bez přestávek, o knížce se mi dokonce i zdálo..
Zápletka knihy navýsost aktuální, reálie současné, příběh košatý. Takřka samá superlativa.
Kdybych mohl, tak půl hvězdy uberu za to, že hlavní hrdina je až příliš supermanského střihu, příliš dokonalý, všechno ví nejlíp a, že si toho je i velmi neskromně vědom. Ano, souhlasím, některé pasáže a zvláště závěr jsou opravdu přitažené za vlasy a doufám, že to nikdy neuvidím zfilmované. Papír to ovšem snese a četba "Poutníka" byl opravdu intenzivní zážitek.

Artep2502.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček.Opravdu mne to bavilo .Ano něco mi připomínalo Jamese Bonda ,ale zápletka byla velmi dobrá .Co mne hodně bavilo je ,jak aktuální příběh to může být v souvislosti se situací ve světě .Jak slabá Evropa je a jak je islám odporný a nelítostný .Co všechno se může stát ,když si nebudeme hlídat hranice .Určitě mne tato kniha nezklamala.

Sandy00701.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku obyčejná detektivka. Potom se přistihnete, že najednou bezmyšlenkovitě zatajujete dech a jste naštvaní, když vás někdo vyruší. Z příběhu se stává děsivý thriller. A potom, když už se večer můžete konečně vrátit k napínavému příběhu, čtete tak zaujatě, že nevnímáte vůbec nic ze svého okolí. Už to není jen thriller, ale mistrovské dílo. Když konečně přečtete poslední slova, zjistíte, že už je dávno po půlnoci. Chvilku jen tak hledíte na poslední stranu, zrychleně dýcháte, jako kdybyste prožívali přesně to, co hlavní hrdina a v posteli ještě dvě hodiny přemýšlíte o tom, co se právě odehrálo ve vaší představivosti. A nemůžete se zbavit dojmu, že to byl jeden z nejlepších zážitků, které jste kdy prožili.

linchom31.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hmmmm, napínavé ako guma v trenkách... ale ten koniec, ako z béčkového akčného filmu. Ak túto knihu sfilmujú ( a verte, že áno) stavím sa, že ten koniec bude taký, že pri ňom budeme pretáčať panenky.

Jihorka27.03.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a minimálně do poloviny rozhodně nezklamala. Příběh Saracéna byl zajímavý, napínavý, lidsky uvěřitelný - prostě na pět hvězdiček. Jakmile kniha dostala očekávané kontury, její výjimečnost se vytrácela. Ano, je to thriller, u které se předpokládá napětí, honba za protivníkem, nejlépe po celém svět, důmyslné překonávání překážek atd. Nicméně v poslední třetině už Poutník, společně s narůstající genialitou, ztrácel mé sympatie. Jeho abnormální schopnost dedukovat z tisíce možných alternativ vždy tu jedinou správnou, aniž byl čtenáři byly alespoň nastíněny indicie, které by další možnosit vyvrátily, mi začala postupně brnkat na nervy. ;)
Závěrečné interview s protivníkem, za využití psychologie až telepatie, přes šrámy Poutníka na těle, které by skolily i Chucka Norrise, už mi vykouzlilo úsměv na tváři, a to bych u špionážního thrilleru nečekala.
Kniha stoji za přečtení už kvůli příběhu Saracéna na pozadí islámského radikalismu a terorismu s využitím biologických zbraní.
Kriminální zápletka na mě nepůsobila nijak zasadně rušivě, byť ta náhodička, která vede ke spojení se špionážním příběhem, je při počtu více než 7 miliard lidské populace obývající miliony měst, poněkud přitažená za vlasy.
Určitě bych vynechala amerického prezidenta. ;)

jarin5826.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opět jsem musel překopat žebříček mých nejoblíbenějších knih.Absolutní nej.

Mydli25.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Začátek knihy který se odvíjí v několika naprosto nesouvisejících rovinách mě docela mátl. Skoky z místa na místo a časové sledy mi přišli prazvláštní... až kolem strany 200 se nitky začali logicky spojovat a já nemohl přestávat číst. Příběh je brilantně vygradovaný a zvláště v této době aktuální. Shrnuto a sečteno - vynikající kniha kterou si časem dám ještě jednou! Je suis Paris a Brusel...

Didi1523.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tak tuhle knihu považuji za mojí top:)..Nakonec jsem si ji musela koupit a přečíst ještě jednou:)

Wries22.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jako Souputník jsem cestoval se Scottem křížem krážem Evropou a Blízkým Východem, abych mu pomohl dopadnout Saracéna. Při troše zkrácení o vedlejší dějovou linku z Eastside Innu a Nikolaidise (to by bylo v předchozí sérii) by se mohlo jednat o další příběh Jacka Bauera.

1. čtvrtina knihy: Hodinka relaxační četby před spaním
Polovina knihy a kus: Dvě hodinky napínavé četby před spaním
Zbývajících 300 stránek: Během dvou dnů, kdy jsem opět vstával se zarudlýma očima do práce, ale stálo to za to.

Souboj dvou geniálních mozků, jak inzeroval obal, se nekonal. Byl to boj jednoho geniálního mozku (a svalů, píle, výdrže, legendy), ten druhý byl dost v pozadí, přitom až do jeho odcestování do Evropy to bylo hodně zajímavé. Zrod Saracéna byl opravdu působivý a nejvíc mi utkvěl v paměti únos v Hindúkuši.

★★★★½

nefernefer16.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Tváří se to jako detektivka. A po čertech dobrá. Ale ve skutečnosti je to dost zdařilý pokus o objektivní pohled "z obou stran". Člověk si uvědomí, že znásilňování jakékoli kultury, byť v jádru s tím nejlepším úmyslem, je pořád znásilňování. A že to, co je dobré pro mě, nemusí být nutně dobré i pro jiné, kteří se pak, světe div se, brání. Je šílené, že ta největší zvěrstva jsou schopni lidé páchat ve jménu dobra...

avalsoraj15.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ačkoli nemám ráda špionážní romány typu Jamese Bonda, tak tohle byla trochu jiná káva. Líbilo se mi to a četla jsem, kdykoli jsem měla chvilku volnou. Snad to bylo i tím, že téma je velice aktuální a zápletka snadno uvěřitelná. Trošku se obávám, aby se to někdo nesnažil realizovat.

tomino14.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedna z nejnapínavějších knih,které jsem kdy měl možnost "přelouskat".Moderní a velice autenticky znepokojivý thriller o možném zneužití modifikovaného viru neštovic.Nesmírně čtivé literární veledílo,skládající dokupy impozantní střípky postupu a pološíleného myšlení radikálního,od moderních výdobytků civilizace pokud možno co nejvíce se distancujícího teroristy a zároveň věřícího muslima a milujícího otce, a jeho oponenta,špičkového vládního agenta ve "výslužbě",který namísto klidného odpočinku v ústraní je postaven před nejtěžší výzvu svého života a je nucen v oblasti tureckého Bodrumu zachytit tu nejmenší mizející stopu,která vede až na pokraj přicházející apokalypsy celého Západního světa a jeho hodnot.To vše ještě ve stínu dvou špičkově naaranžovaných vražd,které spolu zdánlivě nesouvisí a které se odehrály na dvou zcela odlišných místech dvou kontinentů.Autorovi nutno vyseknout poklonu za věrné popsání tolik odlišných světů-Západního a Arabského a způsobu přemýšlení jejich obyvatel a politických,náboženských a policejních představitelů.Napínavé,mistrné dílo!

petra139412.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Co k tomu říct. Přečtěte si to, nebudete litovat. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy v životě četla (hodnotím s odstupem 2 let). Úžasná věc, tahle kniha.

MonikaV12.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Poutavé čtení. Doporučuji.

Melanka12.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Jo, četlo se to samo, krátké kapitoly a od autora vždy nechaný nějaký otazník, který vás nutí pokračovat hned dál. Zase tak převratná a úžasná kniha to není, jak jsem slyšela. Souhlasím s Hlavinkou, taky mě při čtení napadl James Bond, styl psaní mi zas připomínal Dana Browna. Nicméně jsem se nenudila.

hlavinka08.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha se mi libila, porad jsem si rikala, ze se jiste brzy objevi film.
A nejak jsem se nemohla ubranit tomu, ze je to takovy James Bond bez specialnich vychytavek :-)

ak30302.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Zajimava kniha, druhá polovina byla lepší ale celkově vydarena s aktuálním tematem. Poutnik stojí za precteni.

tulipa29.02.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Hodně dlouho jsem nečetla tak strašnou blbost. Nemůžu si pomoct, těžko říct, jestli je to tím, že kniha je spíše špionážní než detektivní, ale kolikrát jsem si během knihy klepala na čelo, jestli si ze mě dělá autor srandu..následně jsem se musela zasmát, když jsem zjistila, že nedělá a že to myslí upřímně vážně. Knihu jsem dočetla jenom proto, že jsem si zde přečetla komentář, který uváděl, že knihu nemáme odkládat, jelikož od půlky se knížka "rozjede". A když už jsem byla v třičtvrtině příběhu a pořád nic, tak jsem si prostě řekla, že to dočtu, třeba mě překvapí i ten konec.. nepřekvapil, jenom jsem si říkala, kde se v knize vzalo takového sentimentu. Mám ráda sentiment, bohužel ovšem ne v tomto případě. A zasazená dějová linka o matce, která je zachycena na fotografii ve vyhlazovacím táboře.. omlouvám se, dějiny holocaustu mě zajímají a respektuji tuto strašnou dobu, ale do tohoto příběhu to prostě nepatří.. Nechápu, tak vysoké hodnocení..

Johncze26.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Uf, místy rozporuplné dojmy, příběh je díky počtu stran opravdu hodně tučný a autor si tak může dovolit i různé odbočky do minulosti, což se mi moc líbilo. Sepsané je to slušně, ale je z toho cítit ta touha protlačit to na filmová plátna a kolikrát tak některé pasáže působí příliš neuvěřitelně a nepřirozeně. Naštěstí se to ke konci, kde příběh výborně graduje, omezilo nebo jsem to přestal vnímat. Celkově tedy spokojenost a určitě zkuste.

Autor knihy:

T. Hayes