Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5722

I am Pilgrim

Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Alienn17.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Když pominu neohroženost hlavního hrdiny pro mě naprosto nereálnou, hraničící s průměrným akčním filmem a přinášející mi chvíle, kdy jsem knihu málem odložila, tak to byla knížka víceméně dobrá. Líbilo se mi splétání příběhů postupně vedoucích k rozuzlení a opravdu moc se mi líbila ta detektivní zápletka, kterou kniha začíná, a ve finále její vyřešení.

Wotikotas14.09.2016

Po asi roce přerušovaného čtení jsem to konečně dočetl. Je to slátanina nejtvrdšího kalibru. Knihu jsem si stáhnul do čtečky jen díky hojné reklamě a dostupnosti. Ze začátku nuda, a pak už jsem to četl jen abych se pobavil, jakou další perličku autor vymyslí. Příkladně volání mobilním telefonem z komerčního letu nad Středozemním mořem. Kdo to někdy zkoušel (třeba já), ví že je to naprostý nesmysl, neboť prostě není signál. GSM signál naskočí obvykle nad pevninou a obvykle pouze do cca 1km na povrchem. A jsou tam další tucty nesmyslů, u kterých je prskal smíchy. Celkem dobrá komedie, řekl bych. Těšil jsem se, že autor bude natolik inteligetní, a dá tomu méně očekávaný konec, také jsem se nedočkal. Jen nechápu, proč u toho všichni tak jásají, zjevně dobrý marketing.

jirina415914.09.2016

Když jsem dočetla, byla jsem nerada, že příběh mám už přečtený. Velice silný příběh.

ivzu7708.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

WAU, před pár minutami jsem knihu dočetla a musím své pocity ihned převést na papír...
Kniha se četla skvěle! Hlavního hrdinu, vypravěče, Poutníka či Modrého jezdce jsem si oblíbila... líbila se mi i dějová linie nomáda, vyhnance, bojovníka Saracéna. Odbivovala jsem promyšlenost, propojenost a prolínání dějových linií ... no musím si o tom ještě k hlavě vše srovnat, ale WAU... určitě knihu doporučuji.

Michal R1002.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ani nevím proč, ale musel jsem ji číst nadvakrát. Poprvé jsem se dostal na stranu 100 a knihu opustil, jelikož se mi zdála nezáživná. Podruhé - asi po roce a půl - jsem ji zhltal za 3 dny. Skvělé čtení!!!

teeyinka28.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ne náhodou světový bestseller - několik dějových linií různého rázu, které uspokojí stejně jako degustační menu o několika chodech. Je to znepokojující thriller a já jen doufám, že si z něj žádný fanatik nevezme inspiraci.

kytarka28.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Hodně dobra kniha. Propletená různými příběhy. Moc se mi líbila a dlouho ve me zůstane. Nesla mi číst rychle, musela jsem číst pomalu s pauzami a nad dějem tak nějak přemýšlet... Šílené zvlášť když si člověk představí ze by se to opravdu mohlo stát ...

Pho3622.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku jsem byla malinko skeptická.....pak nadšená. Výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení!

Adapa19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá knížka, která mě příjemně překvapila. Čekal jsem od ní něco naprosto jiného než jsem četl. Kniha překonala moje očekávání.

Začátek vyšetřování vraždy ve stylu Lincolna Rhyma například ze Sběratele kostí. Pak najednou v Saudské Arábii změna, jak kdybych četl román od Fredericka Forsytha. A pak to nabírá spád a nutí to číst dál a dál, aby se člověk dozvěděl, co bude.

Je to tlustá kniha, ale když se začtete cca do 80. strany tak už moc nedovoluje odložit a pořád chcete vědět, jak to bude.

Trochu mi vadilo, že se nakonec všechno protne se vším. Jakýkoliv zmíněný případ v knize je nakonec spojen ve finále. Takže na jednu stranu až moc náhod.

Knížku rozhodně doporučím, ideálně pokud máte celý víkend před sebou a můžete si někam zalézt a nenechat se rušit.

Knížce dávám pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

binon19.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kto hľadá vynikajúci thriller, tak pre toho je táto kniha povinné čítanie.
V niektorých príspevkoch sa spomína určitá "prehnanosť" niektorých vecí v knihe. Tak na margo tohto len jedno- nie je to učebnica ani lexikon "Ako sa stať dobrým špiónom", je to THRILLER a skutočne veľmi veľmi dobrý !
Klobúk dole pre Vami, pán Hayes.

DejnaDee17.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

blackdog15.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Pre mňa je toto minimálne kniha roka. Tak pútavo napísané, taká aktuálna..... Jednoducho ak sa začítate, kniha je pritom dosť obsiahla, nedáte ju z ruky. Pritom nie som milovník špionážneho žánru, čítal som ho na dovolenke v Grécku, kam sme išli autom .Mal som pocit, ako by sa to odohrávalo v mojej blízkosti. Na hranickach som stretával kopu moslimov.... boli akí boli. Možno aj preto ma to vtiahlo do deja tak intenzívne. Bodrum som priam cítil

SimonaP13.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Prostě úžasný. Nemám co dodat. Doporučuji.

Veríňák10.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Asi nejuprimneji v mych ocich tuhle knihu vystihne veta - prekvapive je to dobre.

Dostala jsem knizku na Vanoce od maminky a nic moc od ni necekala. Spousta scen je tam prehnanych, absurdnich, hlavnimu hrdinovi nekolikrat pomuze vyslovene nahoda a v samotnem zaveru je z nej uz polovicni superhrdina :) A pasaz o smrticich nestovicich vyrobenych takrka na koleni me jako mikrobiologa vyslovene dostavala :)
ALE! Navzdory vsem temto vytkam je to ctive, hrozne moc ctive. Knizka ma spad a skutecne me bavila.
Mimochodem, vubec bych se nedivila filmovemu zpracovani. Ja, Poutnik si o to vyslovene rika.

Air1505.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Věta na obálce, že se jedná „o jediný thriller, který si letos musíte přečíst“ překvapivě nelhala. Už po úvodních dvaceti stránkách jsem věděl, že tohle určitě dočtu do konce. Nejzajímavější je kompozice celé knihy, ta je vyprávěna v první osobě hlavním hrdinou, který ale zároveň vypráví o událostech, kterých nemohl být svědkem. Z Poutníka se tak stává vševědoucí vypravěč, jehož styl lehké odtažitosti, pragmatismu a bohatých zkušeností nejlepšího agenta je strhující a velmi baví. Je to někde na pomezí špionážního thrilleru a krimi románu. Doufám, že Terry Hayes napíše ještě něco, ten autor to umí. Není to Clancy nebo Forsyth, je to něco jiného, ale zároveň je to přesně to, co člověk chce číst do hluboké noci a netrpělivě obracet stránky. Jo, a nic si o knize nezjišťujte, odhalování zápletky a toho jak spolu všechno dohromady souvisí, je na tom to nejlepší.

felia26.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.

Gábi18124.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha. Lehce pomalejší začátek, ale zhruba od 70. strany napínavé a strhující čtení. Celá kniha je skvěle promyšlená, několik jednotlivých příběhů do sebe postupně zapadá. Autor výborně popisuje myšlení jednotlivých postav. Velmi doporučuji, nenechte se odradit ani počtem stran :)

Peťulka321.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super, vážně jo. Takhle zamotaný začátek z kterého se vyklube krásně do sebe zapadající konec se jen tak někde nevidí :)

marmar12321.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

dobry namet, pritazeny dej, americky superhrdina, konec hoodne roztahany.

OciVelkeZelene17.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Cetla jsem to docela dlouho....na nekolikrat.... bojovala jsem... ale nakonec zvitezila.

WeeWar16.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

(jednohubka, ve filmu by to byl asi vcelku slusnej akcnak)
Má to cele od zacatku do konce velice slusnej drive, jakysik prequel styl vypraveni je taky docela zajimavej, ale tech spojek je az moc a nektere jsou uplne rusive, az k nasrani.

Jinak je to takova vlastne dost typicka filmove akcni slataninka, silně přitažená za vlasy, kdy je hlavni hrdina od vseho trochu, desne cool a nejvic nejlepci: Richie Rich, Holmes, Bourne, Body, Doyle, John McClane a nepochopitelne(fakt nechapu proc) i Vincent Vega.

Za drajv bych dal 5 hvezd, za prehaneni bych dal 2-3 hvezdy, tak celek dam za 3 hvezdy plus.

Danka197516.07.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Ač jsem se snažila, tak po úžasném žačátku nadešla krize, a to minimálně do 200 strany, ale ani pak se nestalo, že by mě kniha pohltila .. .:-(((, spíše je to ale o tom, že tato tématika není mým šálkem kávy. .. a rovněž nejsem v rozpoložení, kdy si chci číst o bezcitnosti, fanatizmu, umírající těhotné ženě, vyoperovaných očích zaživa apod. . . (i když pro mnohé bych to zvolila jako četbu povinnou, co různé "izmy" dokáží :-(!!!!).. nechci samozřejmě zavírat oči!!!. . .nechci tím knihu označit za zbytečnou,rozhodně najde svou cílovku, ale já to zatím nejsem. . .

anna704214.07.2016

Nesnažila jsem chápat linie či výrazy oborů, jimž nerozumím, takže jsem jela po vlně od začátku až do konce a za mě super.

Jingle11.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Přesně jak v americkém filmu - přehnané, nereálné, splácané dohromady, občas až postavené na hlavu, ale má to spád. Asi by se moc nestalo, kdyby si některé dějové linie autor odpustil, ale i tak to bylo čtivé a tu a tam se objevila i zajímavá myšlenka nebo citát...

Marluksa11.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!! Zprvu mě trošku zarazil přehršel politických a podivných termínů, spousta zbytečné omáčky, ale později... nebyla jsem schopná se odtrhnout. Kniha mě zaujala příběhem, který je vlastně jaksi neustále aktuální. Vřele doporučuji.

Michaeles08.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Nejlepší thriller co jsem v životě četl a myslím si, že ho jen tak něco nepřekoná. Od začátku do konce se člověk nemůže odtrhnout. Pro ty kdo se bojí délky knihy - překonejte strach knihu si kupte nebo půjčte a s chutí do čtení !

Více již brzy v recenzi na:

3DD!307.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Poměrně strhující špionážní román s až mrazivě realistickou zápletkou, dalo by se říci. Má to slabší momenty to rozhodně, ale těch silných je víc. Hayes míchá ty správné ingredience a i když jsou některé technologické parádičky už trochu zastaralé, dokonale slouží příběhu. Saracénovy pasáže jsou dokonalé, krásně kontrastují s tou špetkou amerického patosu, který prodává. Finální duel arabské cti k tradicím versus americké krvežíznivosti mi byl hodně po chuti. Západ kdysi nevyhrál proto, že by byl hodný a čestný... Opravdu dobré a velice čtivé. Těším se na Vaughův film.

Gracian196406.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mňa tá hrúbka knihy nedesila, práve naopak, mám rád hrubé knihy, hlavne keď sú dobré, lebo potom vám trvá dlhšie, kým ju prečítate a tým pádom si to aj dlhšie užívate. Nechcem tým tvrdiť, že ide o nejaké super geniálne dielo, ale v mantineloch svojho žánru je to prudký nadštandard, takže vládne spokojnosť. Pri čítaní som sa nenudil. Bolo tam všetko, čo tam malo byť a zamiešané v pomerne správnom pomere. Nuž tak...

Clairka05.07.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Bohužel nedočtena. Nemohla jsem se nák začíst... :-(

PetK22.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, nedovedla jsem si představit, že nesklouzne ke zdlouhavým popisům nebo nudným pasážím. Ovšem chvíle, kdy jsem si řekla "sakra, už to nějak drhne", přišly asi dvakrát a okamžitě bylo změněno prostředí a krize zažehnána, takže cajk :-)
Čte se to dobře, je to atraktivní, v časových rovinách jsem se neztrácela. Jako u podobně laděných příběhů - detektivních, špionských - je třeba brát to trošku s nadsázkou, co všechno je hrdina schopen ustát a vyřešit :-) ale to udělám ráda. Doporučuju. A už se bavím tipováním, kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu :-)

Autor knihy

T. Hayes