Já, Poutník

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti...celý text

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele.
Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

„Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/219728/ja-poutnik-At2-219728.jpg 4.5738
Originální název:

I am Pilgrim

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více
Nahrávám...

Komentáře (260)

Přidat komentář
jaroslav63
09. října

Četlo se mi dobře, všechny dějové odbočky a vedlejší příběhy byly zajímavé. Jako každý thriller, i tento se nevyhnul některým klišé a technickým nesmyslům - dokonce ani dnešní počítače či telefony neumí všechno to, co se v knize popisuje. Nicméně když tady Databáze knih nabízí jako podobnou knihu titul Plavec, tak musím říct, že právě Plavec mi přišel takový realističtější. Lidé, kterým se tam něco stane, opravdu trpí nebo jsou v depresi, ne že si najdou nějaký vlastenecký motiv a jedou dál. Nicméně obě knihy mají něco do sebe i přes své nedokonalosti.

Schamila
08. října

Četla jsem knihu už v létě, od té doby asi dalších pět detektivních příběhů, ale této se nic nevyrovná, je prostě suprová a u mě ji hned tak něco nepřekoná.

gallovl
05. října

Bohužel zbytečně dlouhé, místy neuvěřitelné, pan nesmrtelný, překombinované, prostě jsem ráda, že to mám za sebou.

DAVRE
02. října

Kniha se mi dobře četla - děj byl svižný a člověk jenom čekal jak se vše propojí. Určitě v dnešní době aktuální téma, které nutí k přemýšlení na pohledem na různé kulturní světy.

Alienn
17. září

Když pominu neohroženost hlavního hrdiny pro mě naprosto nereálnou, hraničící s průměrným akčním filmem a přinášející mi chvíle, kdy jsem knihu málem odložila, tak to byla knížka víceméně dobrá. Líbilo se mi splétání příběhů postupně vedoucích k rozuzlení a opravdu moc se mi líbila ta detektivní zápletka, kterou kniha začíná, a ve finále její vyřešení.

Wotikotas
14. září

Po asi roce přerušovaného čtení jsem to konečně dočetl. Je to slátanina nejtvrdšího kalibru. Knihu jsem si stáhnul do čtečky jen díky hojné reklamě a dostupnosti. Ze začátku nuda, a pak už jsem to četl jen abych se pobavil, jakou další perličku autor vymyslí. Příkladně volání mobilním telefonem z komerčního letu nad Středozemním mořem. Kdo to někdy zkoušel (třeba já), ví že je to naprostý nesmysl, neboť prostě není signál. GSM signál naskočí obvykle nad pevninou a obvykle pouze do cca 1km na povrchem. A jsou tam další tucty nesmyslů, u kterých je prskal smíchy. Celkem dobrá komedie, řekl bych. Těšil jsem se, že autor bude natolik inteligetní, a dá tomu méně očekávaný konec, také jsem se nedočkal. Jen nechápu, proč u toho všichni tak jásají, zjevně dobrý marketing.

jirina4159
14. září

Když jsem dočetla, byla jsem nerada, že příběh mám už přečtený. Velice silný příběh.

ivzu77
08. září

WAU, před pár minutami jsem knihu dočetla a musím své pocity ihned převést na papír...
Kniha se četla skvěle! Hlavního hrdinu, vypravěče, Poutníka či Modrého jezdce jsem si oblíbila... líbila se mi i dějová linie nomáda, vyhnance, bojovníka Saracéna. Odbivovala jsem promyšlenost, propojenost a prolínání dějových linií ... no musím si o tom ještě k hlavě vše srovnat, ale WAU... určitě knihu doporučuji.

Michal R10
02. září

Ani nevím proč, ale musel jsem ji číst nadvakrát. Poprvé jsem se dostal na stranu 100 a knihu opustil, jelikož se mi zdála nezáživná. Podruhé - asi po roce a půl - jsem ji zhltal za 3 dny. Skvělé čtení!!!

teeyinka
28. srpna

Ne náhodou světový bestseller - několik dějových linií různého rázu, které uspokojí stejně jako degustační menu o několika chodech. Je to znepokojující thriller a já jen doufám, že si z něj žádný fanatik nevezme inspiraci.

kytarka
28. srpna

Hodně dobra kniha. Propletená různými příběhy. Moc se mi líbila a dlouho ve me zůstane. Nesla mi číst rychle, musela jsem číst pomalu s pauzami a nad dějem tak nějak přemýšlet... Šílené zvlášť když si člověk představí ze by se to opravdu mohlo stát ...

Pho36
22. srpna

Ze začátku jsem byla malinko skeptická.....pak nadšená. Výborná kniha a rozhodně stojí za přečtení!

Adapa
19. srpna

Skvělá knížka, která mě příjemně překvapila. Čekal jsem od ní něco naprosto jiného než jsem četl. Kniha překonala moje očekávání.

Začátek vyšetřování vraždy ve stylu Lincolna Rhyma například ze Sběratele kostí. Pak najednou v Saudské Arábii změna, jak kdybych četl román od Fredericka Forsytha. A pak to nabírá spád a nutí to číst dál a dál, aby se člověk dozvěděl, co bude.

Je to tlustá kniha, ale když se začtete cca do 80. strany tak už moc nedovoluje odložit a pořád chcete vědět, jak to bude.

Trochu mi vadilo, že se nakonec všechno protne se vším. Jakýkoliv zmíněný případ v knize je nakonec spojen ve finále. Takže na jednu stranu až moc náhod.

Knížku rozhodně doporučím, ideálně pokud máte celý víkend před sebou a můžete si někam zalézt a nenechat se rušit.

Knížce dávám pět hvězdiček, plně si je zaslouží.

binon
19. srpna

Kto hľadá vynikajúci thriller, tak pre toho je táto kniha povinné čítanie.
V niektorých príspevkoch sa spomína určitá "prehnanosť" niektorých vecí v knihe. Tak na margo tohto len jedno- nie je to učebnica ani lexikon "Ako sa stať dobrým špiónom", je to THRILLER a skutočne veľmi veľmi dobrý !
Klobúk dole pre Vami, pán Hayes.

DejnaDee
17. srpna

Kniha se četla velice dobře, dá se říci, že jedním dechem a to je její velké plus. Musím se přiznat, že jsem jí, ale po několika kapitolách odložila, protože mě nebavila a nenadchla. Jelikož, nemám ráda nedočtené knihy asi po čtvrt roce sem se k ní opět vrátila. Po několika kapitolách mě k mému údivu začala bavit a doslova mě vtáhla do děje.Vyprávění bylo poutavé, podmanivé i napínavé. Co mě však vadilo bylo občasná přehnanost až překombinovanost. Čemu jsem opravdu nemohla uvěřit byl fakt, že by byl jeden člověk (byť s lékařským titulem) schopen vytvořit zcela sám nový druh neštovic! Toto prostě není možné a proto dávám jen tři hvězdy.

blackdog
15. srpna

Pre mňa je toto minimálne kniha roka. Tak pútavo napísané, taká aktuálna..... Jednoducho ak sa začítate, kniha je pritom dosť obsiahla, nedáte ju z ruky. Pritom nie som milovník špionážneho žánru, čítal som ho na dovolenke v Grécku, kam sme išli autom .Mal som pocit, ako by sa to odohrávalo v mojej blízkosti. Na hranickach som stretával kopu moslimov.... boli akí boli. Možno aj preto ma to vtiahlo do deja tak intenzívne. Bodrum som priam cítil

SimonaP
13. srpna

Prostě úžasný. Nemám co dodat. Doporučuji.

Veríňák
10. srpna

Asi nejuprimneji v mych ocich tuhle knihu vystihne veta - prekvapive je to dobre.

Dostala jsem knizku na Vanoce od maminky a nic moc od ni necekala. Spousta scen je tam prehnanych, absurdnich, hlavnimu hrdinovi nekolikrat pomuze vyslovene nahoda a v samotnem zaveru je z nej uz polovicni superhrdina :) A pasaz o smrticich nestovicich vyrobenych takrka na koleni me jako mikrobiologa vyslovene dostavala :)
ALE! Navzdory vsem temto vytkam je to ctive, hrozne moc ctive. Knizka ma spad a skutecne me bavila.
Mimochodem, vubec bych se nedivila filmovemu zpracovani. Ja, Poutnik si o to vyslovene rika.

Air15
05. srpna

Věta na obálce, že se jedná „o jediný thriller, který si letos musíte přečíst“ překvapivě nelhala. Už po úvodních dvaceti stránkách jsem věděl, že tohle určitě dočtu do konce. Nejzajímavější je kompozice celé knihy, ta je vyprávěna v první osobě hlavním hrdinou, který ale zároveň vypráví o událostech, kterých nemohl být svědkem. Z Poutníka se tak stává vševědoucí vypravěč, jehož styl lehké odtažitosti, pragmatismu a bohatých zkušeností nejlepšího agenta je strhující a velmi baví. Je to někde na pomezí špionážního thrilleru a krimi románu. Doufám, že Terry Hayes napíše ještě něco, ten autor to umí. Není to Clancy nebo Forsyth, je to něco jiného, ale zároveň je to přesně to, co člověk chce číst do hluboké noci a netrpělivě obracet stránky. Jo, a nic si o knize nezjišťujte, odhalování zápletky a toho jak spolu všechno dohromady souvisí, je na tom to nejlepší.

felia
26. července

Kniha, která zřejmě za odpoledne nelze přečíst. Je velmi napínavá, hemží se mrtvolami i informacemi o životě muslimů. Mně by svědčilo, kdyby autor zůstával více na zemi, ale celkově mimořádně povedený thriller.

Gábi181
24. července

Výborná kniha. Lehce pomalejší začátek, ale zhruba od 70. strany napínavé a strhující čtení. Celá kniha je skvěle promyšlená, několik jednotlivých příběhů do sebe postupně zapadá. Autor výborně popisuje myšlení jednotlivých postav. Velmi doporučuji, nenechte se odradit ani počtem stran :)

Peťulka3
21. července

Super, vážně jo. Takhle zamotaný začátek z kterého se vyklube krásně do sebe zapadající konec se jen tak někde nevidí :)

marmar123
21. července

dobry namet, pritazeny dej, americky superhrdina, konec hoodne roztahany.

OciVelkeZelene
17. července

Cetla jsem to docela dlouho....na nekolikrat.... bojovala jsem... ale nakonec zvitezila.

WeeWar
16. července

Ve filmu by to byl slusnej akcnak. Jako ctivo? Uprime, byt nerad, konstatuji, ze je to jednohubka!

Má to cele od zacatku do konce velice slusnej drive, jakysik prequel/sequel styl vypraveni je taky docela zajimavej, Ale tech spojek je nekdy az moc a nektere jsou uplne rusive, az k nasrani, for me. Nerikam, ze nedavaj smysl:)

Jinak je to takova vlastne dost typicka filmove akcni slataninka, silně přitažená za vlasy, kdy je hlavni hrdina od vseho trochu, ale hlavne a predevsim desne cool a nejvic nejlepci: Richie Rich, Holmes, Bourne, Body, Doyle, John McClane a nepochopitelne(fakt nechapu proc) i nejakej fetak. To, proc je smazka, se tam ale nejak vice nerozepisuje.

Za drajv bych dal 5 hvezd, kvuli prehaneni bych dal 2-3 hvezdy, tak celek dam za 3 hvezdy plus velky plus.

Danka1975
16. července

Ač jsem se snažila, tak po úžasném žačátku nadešla krize, a to minimálně do 200 strany, ale ani pak se nestalo, že by mě kniha pohltila .. .:-(((, spíše je to ale o tom, že tato tématika není mým šálkem kávy. .. a rovněž nejsem v rozpoložení, kdy si chci číst o bezcitnosti, fanatizmu, umírající těhotné ženě, vyoperovaných očích zaživa apod. . . (i když pro mnohé bych to zvolila jako četbu povinnou, co různé "izmy" dokáží :-(!!!!).. nechci samozřejmě zavírat oči!!!. . .nechci tím knihu označit za zbytečnou,rozhodně najde svou cílovku, ale já to zatím nejsem. . .

anna7042
14. července

Nesnažila jsem chápat linie či výrazy oborů, jimž nerozumím, takže jsem jela po vlně od začátku až do konce a za mě super.

Jingle
11. července

Přesně jak v americkém filmu - přehnané, nereálné, splácané dohromady, občas až postavené na hlavu, ale má to spád. Asi by se moc nestalo, kdyby si některé dějové linie autor odpustil, ale i tak to bylo čtivé a tu a tam se objevila i zajímavá myšlenka nebo citát...

Marluksa
11. července

Naprosto skvělá kniha!! Zprvu mě trošku zarazil přehršel politických a podivných termínů, spousta zbytečné omáčky, ale později... nebyla jsem schopná se odtrhnout. Kniha mě zaujala příběhem, který je vlastně jaksi neustále aktuální. Vřele doporučuji.

Michaeles
08. července

Nejlepší thriller co jsem v životě četl a myslím si, že ho jen tak něco nepřekoná. Od začátku do konce se člověk nemůže odtrhnout. Pro ty kdo se bojí délky knihy - překonejte strach knihu si kupte nebo půjčte a s chutí do čtení !

Více již brzy v recenzi na:
http://vsude-plno-knih.blogspot.cz


Autor knihy

T. Hayes

Terry Hayes

britská, 1951

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených967x
v Právě čtených73x
v Knihotéce231x
v Doporučených134x
v Chystám se číst463x
v Chci si koupit121x
Podpořte svým hlasem Databázi knih v anketě Křišťálová lupa - více zde.