Škůdce

Škůdce https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219387/bmid_skudce-lKf-219387.jpg 4 97 41

Je spousta způsobů, jak umřít v nemocnici… a být nemocný je pouze jedním z nich. Steve Mitchell je typický chirurg: ambiciózní, sebevědomý, chytrý. Dohlíží na skupinu stážistů a je na nejlepší cestě získat vytouženou práci. Má krásnou ženu, dvě malé děti. Čekala by ho skvělá budoucnost, kdyby… kdyby jeden z jeho pacientů náhle nezemřel, navíc nepřirozenou smrtí. A kdyby pachatel toho zločinu nezačal se Stevem hrát vražednou hru. Hru, která může Steva připravit o kariéru i o manželství. Ale také – a především – další nevinné o život… „Přesvědčivý, působivý a děsivý,“ tvrdí o tomto lékařském thrilleru a zároveň debutu Kellyho Parsonse bestsellerista Harlan Coben.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Doing Harm , 2014

rumund
27.02.2023 4 z 5

Velice fajn kniha z lékařského prostředí. Napínavá od začátku až do konce. Člověk se dozví i něco zajímavého z lékařského oboru. Jen si myslím, že závěr tohoto thilleru mohl být propracovanější.

SoniaR
22.07.2022 5 z 5

Skvělý lékařský thriller! Určitě doporučuji.

Nermal
25.06.2022 2 z 5

Tak nevím, asi jsem četl jinou knížku. Rozjezd ještě ušel, ale pak tomu nějak spadl řemen. Celkově velmi slabé.

vnimat_Krasu
04.04.2022 4 z 5

Operace prostaty potkává thriller, co nejde odložit. Škůdce si nebudu pamatovat pro jeho pointu nebo dokonalýho antagonistu. Ale pro to realistický prostředí nemocnice a dusný klima na sále i v podsálí. Je znát, že je Kelly Parsons chirurg. Pasáže, kdy se hlavnímu hrdinovi přestává dařit v práci, pokazí odříznutí nádoru nebo operaci močáku, jsou totiž jednoznačným highlightem celý knížky. Kdyby se Škůdce na konci až příliš neobrátil k rutinnímu napodobování thrillerových vzorů, klidně bych tasil i absolutno. Deník nešikovnýho doktora bych totiž od Parsonse bral hned.

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Moje první kniha z lékařského prostředí a určitě ne poslední. Skvělý thriller.

Twinny
28.12.2018 5 z 5

Zdařilá prvotina. Škůdce jsem tušila, ale měla jsem pochybnosti. Psychopat jak vyšitý. Kniha nenabízí jen napínaný příběh, ale dá nahlédnout do lékařského prostředí.

Jelen51
12.09.2018 2 z 5

Přečíst se to dalo, ale za mě žádná pořádná gradace.

L.Helena
06.08.2018 5 z 5

Výborná kniha, hned jsem se do ní začetla. Byla napínavá od začátku až do konce. Líbily se mi popisy lékařských zákroků, které byly srozumitelné i laikovi. Některé momenty kriminální zápletky mně občas připadaly tak trochu přitažené za vlasy a těžko si představit, že by tak proběhlo v reálném životě, ale takové už knižní příběhy prostě jsou...

allyce
15.07.2018 2 z 5

Na obálce je napsáno hodnocení od Harlana Cobena, který píše: "Skvělý lékařský thriller-přesvědčivý, působivý, děsivý." Byť jsem jen laik, tak se s panem Cobenem shodneme pouze na slově lékařský. S ostatním si dovolím nesouhlasit a naopak tvrdím, že to nebylo působivé, ani děsivé a už vůbec ne přesvědčivé. Naopak.

ArwenAragorn
30.05.2018 5 z 5

Zdařilý lékařský thriller.
Škůdce se představí doktoru Mitchellovi asi v polovině knihy. Je to velice chytrý, nevypočitatelný a nebezpečný psychopat. Teď závisí na tom, jak si s ním doktor Mitchell poradí. Musí proti němu bojovat všemi prostředky a nakonec úplně sám.
Thriller je dostatečně čtivý, napínavý, místy překvapivý a s adrenalinovým závěrem. Určitě stojí za to si ho přečíst!

Veronika33
18.06.2017 4 z 5

Spočiatku som bola ku knihe skeptická kvôli veľmi odborne podanej medicínskej stránke thrilleru (napr. popis postupu operácie), ale dej ma vtiahol do príbehu, je to neskutočne pútavé vôbec som sa nenudila. Až na ten prekombinovaný koniec, fakt super knižka.

megan35
13.06.2017 3 z 5

Dobře napsaná detektivka z nemocničního prostředí,dlouho jsem nevěděla kdo vraždí.

pokecka
10.05.2017 5 z 5

Poutavý triller z lékařského prostředí...... od začítku do konce.... strhující příběh vás nutí číst dál a dál.... až je vám na konci líto, že příběh končí.... škoda jen, že je to zatím jediná kniha od K.Parsona. Už bych ji měla v nákupním košíku.

Pavlnka
02.05.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Hlavní hrdina mi moc sympatický nebyl, ale líbily se mi popisy operací i zákroků.

evonra
28.04.2017 3 z 5

Tak já vám nevím…..
Na mě moc překombinované a dosti nereálné. První polovina knihy je povedená, čte se skvěle. Ale pak je to jeden velký chaos, který připomíná spíše vaření pejska s kočičkou. Rezident medicíny by mohl sekundovat Sherlocku Holmesovi a téměř i Billu Gatesovi, pachatel jakbysmet.
Čtivé to je, ale miluji lékařské romány od Robina Cooka, a to Škůdce poněkud pokulhává.

maličkán
29.01.2017 5 z 5

Napínavý lékařský thriller. Moc dobře se četlo. Doporučuji.

soukroma
20.10.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších zcela otevřených vyjádření pocitů lékaře (konkrétně chirurga), ať je na tom špičkově, ale i úplně na dně. Za první půli knihy dávám nejvyšší hodnocení, protože takový vhled do "duše" chirurga v dnešní moderní americké nemocnici jsem ještě nečetla. Samozřejmě pak samotný thrillerový příběh už tak skvělý není, poněkud pokulhává (černá ovce medicíny je vskutku divná) a je velice umělý, včetně překombinovaného konce (jak už zde někdo poznamenal).
Ale první polovina plus velice srozumitelné a přitom technicky přesné a podrobné popisy chodu nemocnice, využití moderních operačních postupů a zejména technologií v nemocniční medicíně stojí rozhodně za to.

šipek
24.08.2016 5 z 5

Tak tuto knihu jsem četl na doporučení zde přítomné čtenářky " Jia " a tímto jí děkuji za nevšední čtenářský zážitek :-) . Vřele doporučuji.

limetka2008
20.08.2016 5 z 5

Jooo, tak tahle byla opravdu dobrá! Taková dobře vypečená thrillerová laskominka!

hruskovalucie93
20.08.2016 4 z 5

Moje první kniha z lékařského prostředí a určitě ne poslední. Skvělý thriller.

Kelly Parsons
americká