Ať myši nepláčou

Ať myši nepláčou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136911/at-mysi-neplacou-136911.jpg 4 176 48

Když myši nepláčou, má člověk všeho dostatek. Novinářka a výtvarnice Karla o to usiluje celý život. Po rozvodu zůstala sama se synem, který je smyslem jejího života, a má podvědomý strach, že mu nebude moci dopřát všechno, co mají ostatní děti. To ji donutí vzít i práci placené společnice. Tučné výdělky jí přinášejí dlouhodobé vztahy k cizím mužům, kteří však zničí její budoucnost ve chvíli, kdy ji zaskočí vážná nemoc. Karla se ocitne na úplném dně, ale znovu se silou vůle zvedne a se svou chorobou začne úspěšně bojovat. Tím se osvobodí od dřívějších obav a úzkostí a najde možnosti, jak dát svému osudu nový smysl.... celý text

Dámaskloboukem
16.04.2024

Vůbec nevím, jak dílo ohodnotit.
Je to beze sporu jedna z nejctivejších knih, kterou jsem kdy držela v ruce.
Dej mě pohltil ne na první stránce, ale doslova v první větě. Nechápu, obdivuji. Za čtivost bych dala klidně 6 hvězd. To je umění, vyjádřit přesně to, co potrebuji, ani písmenko navíc. Ovšem na druhou stranu musím priznat, ze jsem vrátila do knihovny nedočtené. Zoufale mi vadil obsah. Možná v době kdy kniha vznikla - před 12-ti lety, bylo toto hodně módní téma, které časem vyvětralo …?

kopeceli
01.01.2024 odpad!

Knihu mi půjčila klientka... Nechápu, jak tohle může někdo číst. Evidentně umět psát nestačí k tomu, aby vzniklo kvalitní dílo.
Budu si hlídat, abych už od této spisovatelky nic nevzala do ruky.

Vlaďkaa4
26.03.2023 5 z 5

Výborně se to četlo. Občas umí život někomu naložit přes příliš.

Zuzulinka
08.03.2023 5 z 5

Krásná kniha!

Lucie401
15.08.2022 5 z 5

moc se mi to libilo.

Mathiola8
10.07.2022 4 z 5

I když občas byly skoky dosti divné, četlo se to dobře. Mělo to spád.

Dataline
04.04.2021

Do této knihy jsem se nemohla zacist. Porad jsem premyslela, ze ji odlozim. Nakonec mi to nedalo, prvních 120 stran jsem proletěla v rámci rekonvalescence a pak se to teprve trochu rozjede. Ale už jsem od této autorky četla lepší.

josska
22.07.2020 5 z 5

Spisovatelku čtu moc ráda, píše takové knihy ze života,mám je ráda na proložení,,ale tady od té jsem se nemohla odtrhnout,byla čtivá,místy nechutná,až mě to překvapilo,,a dočítala jsem se slzami v očích.....

palka452
29.02.2020 2 z 5

Váňová je nemastná neslaná... hlavně když se napíše hodně knížek ..dobře se to čte ale nemá to hlavu a patu ..logika postav 0...

ber-tram
27.01.2020 4 z 5

Osobní tip nedoprovodila Pikalenka nápovědou, o čem kniha je, jen mi ji ukázala. Hm, česká autorka, kterou neznám, proč ne?
Vydává ji Šulc & spol. stejně jako Zdenu Frýbovou. I sazba a písmo jsou stejné, což evokuje pocit, „jakoby“ jste četli Frýbovou. Váňová ale fabuluje vlažněji. Civilnímu rozvrhu nechybí svrchovaná povídavá vitalita, leč postrádá onen pro Frýbovou příslovečný sarkastický elán a přehřívání reality ad absurdum. Možná proto, že životními prkotinami Váňová nahání stránky (vaříme nudle s mákem, koprovku... o žrádle až běda), načež fackující karamboly odmávne jakoby skoro nic (rozchody, vražda!). A když ji uhrane film, prostě ho přikopíruje do děje (Deliverance). Ale drží souvislosti, byť vzdáleně zní trochu jako Patrik Hartl, což není poklona.
Přesto se od knížky nejde snadno odpoutat, stránku od stránky se vybarvuje. A kdybychom šmahem ostouzeli všední hluché pasáže, můžeme jako hluchý odpravit celý náš život.
Autorce patří pozornost, neboť do Ať myši nepláčou vměstnala kvantum epizod / námětů pro řadu jiných románů, kterých ovšem sama řadu už napsala. O čem asi budou? 4/20

jan6775
05.01.2020 5 z 5

Kniha má čtivý děj a zajímavé zápletky. Nahlíží na povahu žen a jejich manipulaci s muži, tak aby dosáhli svého.

Aleh
02.12.2019 3 z 5

Žena toho vydrží opravdu hodně. Zase se to potvrdilo na příběhu Karly, která se po rozvodu stará sama o svého syna. A neváhá pro něho udělat mnohé. Když je člověk zdravý, tak má síly na rozdávání, ale když přijde nemoc, je to horší... V životě není nic zadarmo a zkušenost a následné poučení je k nezaplacení. Čtivá kniha pro ženy, které si oblíbily tvorbu Magdy Váňové.

Cher
31.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Dobře se četla. Konec trochu nečekaný, ale dojemný.

Jordyz
12.07.2018 4 z 5

Oddychovka nacpaná dějem tak, že mám pocit, že by to vystačilo na celou ságu. Oblíbená autorka opět nezklamala.

lopinka
13.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha!

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Ze života,který bych já nechtěla prožít.

zdenaR
13.10.2017 5 z 5

Opět další super kniha od Magdy Váňové. Četla jsem všechny její knihy a s netrpělivostí čekám na každou novou, která vyjde :-))))

Mermaida
13.09.2017 3 z 5

Kniha mi úplně nesedla. Chyběla mi čtivost a uvěřitelnost. Propletení postav mi přišlo až skoro nevěrohodné. Nikdo z hlavních postav mi nebyl sympatický.

cukrovka
24.07.2017 3 z 5

Čtivá knížka. Příběh o tom, že nic není zadarmo a záleží na nás jakou cestu v životě si zvolíme. Jestli stojí za to vydělávat peníze jakýmkoliv způsobem, zda nás udělají šťastnými. Měla jsem ale problém pochopit chování Karly i některých jiných postav. Přišla mi dost sobecká a utíkající před řešením problémů.

Tylinka
19.03.2017 4 z 5

První kniha od autorky a nezklamala. Zkusím ještě další tituly abych si mohla udělat obrázek.