Manžel

Manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6863/manzel-6863.jpg 4 165 36

Máme tvou ženu. Dostaneš ji zpět za dva miliony dolarů. Co jsi ochoten udělat pro lásku? - Toto ultimátum únosců dostane Mitch Rafferty, obyčejný zahradník s pár tisíci dolarů v bance. Pro lásku ke své ženě je ochoten udělat cokoli. Nechat se zabít, ale i zabíjet. V průběhu honby s časem se dozví ještě něco: pod všemi nánosy šedi lze nalézt jen černou a bílou, zlo a dobro. A podle toho se zařídí… Dean Koontz už nehledá zlo v přízračných zónách mezi skutečností a nadrealitou, nýbrž v nás samotných.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Husband , 2006

Meda77
13.03.2022 3 z 5

Kniha není ani tak thriller, jako spíš napínavé krimi. Psána je celkem pěknou formou a děj se odvíjí plynule, bez nějakého zbytečného motání. Dokáže si udržet pozornost i napětí. Jediná věc, která je v knize totálně blbost je popisování krás okolní krajiny ve vyhrocených situacích, je nepředstavitelné si všímat třpitících se hvězd a svítícího měsíce, když vás někdo dloube do nosu pistolí s tlumičem a šušínky vám zrovna vytahovat nechce. Tady je autor tedy zcela mimo mísu. To neustálé popisování rostlin a stromů vlnících se ve větru mě lezlo trochu na nervy, ale jinak je kniha lehce nadprůměrné krimi. Ztráta času to nebyla. Lehce nad 3starsy.

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Knížka plná zajímavých zvratů a překvapení. Dobře se četla, byla napínavá, měla spád. Určitě doporučuji.

Česneksmedem
23.06.2021 4 z 5

Od tohoto spisovatele jsem začal číst pouze jednu knihu (Přežít), ale nedočetl jsem ji. Tentokrát to dopadlo mnohem lépe. Zde jsem naopak otáčel jednu stranu za druhou a užíval si to. Knihu doporučuji.

micha-ella
12.03.2021 3 z 5

Je to taková pohádka pro dospělé o zahradníkovi, který miluje svojí ženu, o zlých rodičích a krutých zločincích. Rychlé, napínavé, ale děj má mnoho nedořešených situací. Oddechovka.

jaroiva
05.06.2020 4 z 5

Četla jsem na doporučení a nelituji. Zajímavé zvraty, napětí, překvapení...
jen posledních pár stránek už bylo asi navíc. Ale jinak musím hodnotit veskrze kladně. Vedle těch dnešních severských krimi příjemná změna.

Laf
01.04.2020 4 z 5

Dobře napsané. Děj rychle utíkal. Nechybí ani spousta zvratů a odhalení. Můžu jen doporučit. Za přečtení to stojí :)

ThomasRuhe
15.12.2019 3 z 5

K únosu manželky dojde hned na začátku, takže se na nic nečeká. Mitch Rafferty je pouze obyčejný chlápek, který není žádný akční hrdina, ale v průběhu děje v sobě nalezne skrytou odvahu, která mu pomůže při řešení této nelehké situace. Ovšem i samotný únos se vyvíjí a okolnosti mění.
Celkový příběh je dobrý, děj rychle plyne, nechybí potřebné napětí a Koontzovi musím přidat další plus, že jsem si kladl otázku: co bych udělal já?
Myslím, že to byl jeden ze záměrů autora.
Hodnotím tedy 3 hvězdami, což mi teď čerstvě po přečtení přijde jako akorát.

uhnavka
21.05.2019 5 z 5

napínavé, líbila se.

ArwenAragorn
30.04.2019 5 z 5

Kniha o tom, co všechno dokáže Mitch udělat pro svou manželku. Co všechno dokáže láska.
Knížku jsem si znovu přečetla po pár letech, protože se mi tehdy moc líbila a jsem opět nadšená!
Příběh může směle konkurovat současným nejlepším thrillerům, i když je více než deset let starý. Od knížky se dá těžko odtrhnout - má spád, napětí a neuvěřitelné zvraty.

loskatos
13.03.2019 4 z 5

Opet skvele napsane, skoro jsem mel chvilemi pocit, ze to autor zazil :) Na konci bylo par veci pritazenych za vlasy, ale co uz... Jdu na dalsi knizku od Koontze.

Clarisima
04.07.2018

No teda 3 hvězdy s odřenýma ušima. Knížku jsem si půjčila na školení s tím, že Koontz je tutovka a pak jsem se mlátila do hlavy a dočetla spíš z donucení. Nevím jestli měl mrtvici nebo mu do psaní kafrá manželka, ale už to není ten starý dobrý Koontz, nebo aspoň v tomhle "díle" teda ne. Jediný světlý bod bylo překvapení jménem Anson, ale jinak mi to přišlo, jak mexická telenovela. Škoda, ale Deana kvůli tomu nezatratím, to zase ne :)

HonzaT
13.01.2018 4 z 5

Rubnu tomu čtyry, ale...
Začátek fajn, lehký rozjezd a švih! A už to jede. Anson...
Vše to směřuje k vygradovanému konci, alespoň to si čtenář myslí, ale ono né, autor to ojebe. Čili ve výsledku bych to popsal: příběh, akce, napětí rolujeme na 90% - posledních 20 stran: jako příběh s béčkového braku. Ale co, máme tě rádi Koontzi.

Blafoun
13.12.2017 5 z 5

Super, příběh vtáhne hned od prvních stránek, čte se jedním dechem a při cestování v MHD se přejíždí stanice. :-) Co s člověkem udělá, když je zahnán do kouta a bojuje o život milované osoby? Mám rád autorův styl psaní díky němuž patří mezi mé nejoblíbenější. Trochu mě překvapil konec, mám z něho pocit nedotaženosti. Ještě by to pár stránek sneslo s vysvětlením co na to vše vlastně policie???

MajklN.
21.09.2017 5 z 5

Bombová kniha od začátku až do konce! :D

mulder
08.06.2017 5 z 5

Za dva dny zvládnutá kniha, příběh omezený časem musí mít slušné tempo, aby udržoval čtenáře v napětí, což se tady povedlo. Spokojenost, doporučuji.

Etelea
17.05.2017 4 z 5

"Máme tvou ženu, dostaneš ji zpět za dva miliony dolarů." Tímhle všechno začíná. Roztáčí se kolotoč, ze kterého už nejde vystoupit. A přestože nejdřív působí Mitch jako tuctový trouba, můžeme sledovat jeho neuvěřitelný vývoj v cestě za svou láskou.
Líbil se mi způsob Koontzova psaní. Jazyk, kterým popisuje prostředí a situace. Spád, který kniha postupně nabírá.
Jedinou hvězdičku odebírám za poslední dvoustránkovou kapitolu. Je až nechutně americká, že na konci už opravdu chybí jen - A žili šťastně až do smrti.

Danka1975
09.02.2017 3 z 5

Tak na začátku to vypadalo na pomalý rozjezd, pak to chytlo rychlost a nějaké to překvapení, ale dojezd mě už tolik nebavil a na můj vkus se tak trochu táhnul.
Nicméně knihu doporučuji, i když jsem se z ní na zadek neposadila. . . Bylo tam dost dobrých témat, které byly opomíjené na úkor druhých a zbytečně pitvány jiné. . .ale toť můj názor :-)

Kaďas4
27.12.2016 3 z 5

Začátek byl velmi pozvolný a zápletka se zdála až podezřele jednoduchá. Pak se ale příběh začal pěkně zamotávat a nesčetněkrát mě překvapil. Potěšil také otevřený konec každé kapitoly. Byl jsem ale trochu zklamaný ze závěru knihy který místo aby vygradoval do nečekaného finále, spíše jen tak vyšuměl do předvídatelného konce.

DickBach
15.12.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Perfektní a dobře vypiplaný příběh. Dean opět ukázal, že svému řemeslu perfektně rozumí. Díky.

IWINDA
13.11.2016

Velmi napínavá a opět dobrá kniha..