Prateri Prateri komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak to byla síla - jednak 846 stran knihy a potom síla příběhu. Ten začátek byl opravu náročný, říkala jsem si, co ostatní na té knize vidí, ale vytrvala jsem a odměnou mi byl nevšední a úžasný příběh.

10.07.2014 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

První kniha od paní Ivanky Deváté, kterou jsem přečetla. Trochu se stydím, že jsem do této doby nic od ní nečetla. Zaujal mě název této knížky, proto jsem si ji koupila, abych mohla porovnávat. S humorem líčené těžké období v životě. S radostí si přečtu ostatní knihy a doufám, že mi duši potěší.

24.06.2014 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Všech pět dílů mám za sebou. Četla jsem je v jednom tahu. Strašný život a poslední díl to teda korunoval. Taky na ty "kytičky z půdy" nezapomenu, jednání matky nepochopitelné a babička - to byla jedubaba.

23.06.2014 4 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

A ony si ty holky říct nedaji a nedaji. Atraktivní cizinec se žhavým pohledem a jsou bez mozku. Když se jim v hlavě rozsvítí, tak je pozdě.

30.05.2014 4 z 5

Karima Karima Soheir Khashoggi

Pravda je, že celým příběhem se nesl vývoj politiky v Egyptě 20. století. Taky to moc nemusím, ale přesto kromě zajímavého života hlavních postav, což bylo napínavé a čtivé, mi uvízlo v hlavě i něco informací o životě a postoji Egypta ke světu. Ještě mě to donutilo podívat se na internet, jestli politické události v knize byly pravdivé.

29.05.2014 4 z 5

Pátý pacient Pátý pacient Thierry Serfaty

Miluju thrillery z lékařského prostředí a tento je také fajn. Kniha se pěkně čte, pokud někdo po ní sáhne, nudit se nebude.

25.05.2014 4 z 5

Přísaha: Příběh hluboké lásky Přísaha: Příběh hluboké lásky Jaroslava Černá

"Žila jsem již před staletími" tentokrát po česku - přečtené jsem měla za chvíli. Nesrovnávám to s knihou paní Erskinové, ale čtivé je to také a navíc, minulé životy je moje oblíbené téma. Byli už jsme jednou na tomto světě a máme ještě v tomto životě nějaký dluh z minulého, který musíme splatit? Kdoví.

22.05.2014 4 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Jak přibývalo stránek, kde Kate hledá důvody, proč ji manžel opustil, mi vadilo, ale pak mi došlo, že ve skutečném životě popsat takovou zradu, všechen ten smutek, bolest - pořádně tlustá kniha by nestačila. Pokračování příběhu se mi líbilo stále víc. Konec dobrý, všechno dobré.

18.05.2014

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

U mě je to za pět hvězdiček.

17.05.2014 5 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Dobrá kniha. Začne to být zlé, když duše volá o pomoc a my jí neslyšíme.

14.05.2014 4 z 5

Nemocnice Nemocnice Jan de Hartog

Tak to teda nedočtu. To je hororová nemocnice - a to byla skutečnost na začátku šedesátých let dvacátého století. Doufám, že na konci knihy je vše špatné vyřešené, ale nějak nemám sílu se přes ty poměry v nemocnici k tomu konci dočíst.

05.05.2014

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Knihu jsem si půjčila spíš omylem. Nemám ráda, když se mění v knížkách příliš často typ písma, což tady bylo. Obsah se mi také moc nezdál, ale nakonec jsem dočetla a vůbec se mi to nezdálo špatné a Tazatele jsem si tipla správně.

01.05.2014 3 z 5

Kdo tě hlídá Kdo tě hlídá Mary Higgins Clark

Přečetla jsem to rychle a kniha mě i bavila.

28.04.2014 4 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Pěkné. Hlavně mě to donutilo zavzpomínat, co jsem jako dítě v životě chtěla, čeho dosáhnout a co se mi nepovedlo, ale taky nelituju.

25.04.2014 4 z 5

Hebká kůže Hebká kůže Carl Hiaasen

Kniha se pěkně četla. Některé situace, i když se jednalo o drsné vyřizování účtů, nepostrádaly humor.

22.04.2014 3 z 5

Zásah blesku Zásah blesku Virginia Cleo Andrews

První díl byl lepší, ale konec dílu druhého také fajn. Moc se mi líbila v této knize věta: Být znamená radovat se. Tak s chutí do toho!

18.04.2014 4 z 5

Kapky deště Kapky deště Virginia Cleo Andrews

Tak mám přečteno. Knížku jsem nosila všude jak kočka koťátko. Jdu na druhý díl.

14.04.2014 4 z 5

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

Je to hrůza, co se ještě nyní ženám děje, co dokážou vytrpět. Z rozumných bytostí se z nich stávají lidé bez vlastní vůle. Také jsem to přečetla během dvou dnů. Příběh Plachá dívka mnou otřásl nejvíc, ale i ty ostatní stojí za přečtení. Je to i výstraha pro zamilovaná děvčata do mužů vychovaných v jiném světě.

12.04.2014 4 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Rockový klub není usedlost na Větrné hůrce, ale kniha nepostrádá napětí, čte se dobře. Pro mladou generaci je to určitě zajímavá kniha, ale já už mám nějaký ten rok za sebou, tak Na Větrné hůrce se mi líbí víc, přesto jsem si knihu Catherie ráda přečetla.

11.04.2014 4 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Začátek se mi četl těžko, ale pak to teda jelo. Několikrát jsem si už myslela, že vím, kdo je pachatel - úplně špatně. Překvapivý konec, líbilo se mi to.

08.04.2014 4 z 5