Prateri Prateri komentáře u knih

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

To teda je něco. K dalšímu komentáři se mi nedostává slov.

16.03.2014 4 z 5

Údolí Sedmi trav Údolí Sedmi trav Leonid Platov (p)

Knížku jsem četla, když jsem chodila do základní školy. Líbila se mi moc, proto těch pět hvězdiček. Možná, kdybych ji četla nyní, bych je už nedala, ale byla by to zrada přítele z dětství, a to pro mne tato kniha je.

14.03.2014 5 z 5

Dvojčatá Dvojčatá Saskia Sarginson

Dočetla jsem příběh dvojčat Violy a Isolety. Na začátku mi trochu vadilo prolínání v čase, ale kniha mě strhla tak, že jsem to přestala vnímat. Jednovaječná dvojčátka, vzhledově téměř k nerozeznání, poznamená tragédie, s kterou se vypořádávají v dospělosti, ale už každá jinak. Přestože podobu mají totožnou, charakter má každá jiný.
Zaujalo mě to, protože i moji vnuci jsou jednovaječná dvojčátka, bez sebe neudělají ani ránu, ale náturu mají každý svou.

12.03.2014

Na ostří Na ostří David Morrell

V první chvíli jsem si nebyla jistá, jestli tato kniha bude "můj šálek čaje", a tak jsem si řekla,že jí dám šanci na stránku třicet a najednou jsem byla na straně sto. Nešlo to jinak, doslava jsem ji zhltla celou.

09.03.2014 4 z 5

Hollywoodští hříšníci Hollywoodští hříšníci Victoria Fox

Hollywoodští hříšníci je čtivá kniha. Kdo má rád knihy od Jackie Collins, určitě si s chutí přečte i tento román od V. Fox.

04.03.2014 4 z 5

Humor v církvi dovolen Humor v církvi dovolen František Hobizal

Malá knížečka, která mi svým laskavým humorem zpříjemnila pobyt v nemocnici.

27.02.2014 3 z 5

Zrychlený tep Zrychlený tep Mary Higgins Clark

Moc pěkné. Napínavé od začátku až do překvapivého konce.

27.02.2014 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Je to nádhera. Opravdu se člověk směje nahlas, což se mi tak často při čtení nestává.

03.01.2014 5 z 5

Sedm stupňů do pekla Sedm stupňů do pekla Eva Kačírková

Povídky moc ráda nemám, protože sotva se člověk začte, tak je konec. Ale tyhle se mi líbily.Ta druhá - Předpověď minulosti - se mi líbila víc.

03.01.2014 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Vítězslav Nezval

Knížečka je stará, ale s kouzelnými ilustracemi Jiřího Trnky a krásnými básněmi pro děti. Moje malá vnučka ji miluje.

09.12.2013 5 z 5

Žně na Jalně Žně na Jalně Mazo de la Roche

Koukám, že chybička se vloudila. Obálka jedenáctého dílu vypadá jinak.

09.12.2013 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Je to krásné. Lidičky, přečtěte si to!

08.12.2013 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Jezdce z neznáma jsem dostala, když mi bylo 14 let. Zdálo se mi, že jsem nic úžasnějšího nečetla. Knihu už mám 47 let a pořád si myslím, že je úžasná.

06.12.2013 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Malevil jsem četla už moc dávno, ale byla to pro mě naprostá bomba.Moc se mi to líbilo a nikdy na tu knížku nezapomenu, jak se mi to někdy u některých stane.

05.12.2013 5 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Vtipně vyprávěný příběh muže, který k dosažení svých cílů zdolává jednu překážku za druhou. Někdy se mi jeho jednání zdálo i nepoctivé, ale ono to tak vlastně chodí i v životě.
Taky mě dost ničila ta finská jména - Jaatinen a Jaminki - než jsem si zvykla, který je který.

05.12.2013 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Knížka se pěkně čte, děj je napínavý, určitě se nikdo při čtení nebude nudit.

01.12.2013 3 z 5

S tváří beránka S tváří beránka Magda Váňová

Knížka se mi pěkně četla. Začátek mě hned chytil, v některých místech mi to sice připadalo takové zdlouhavé, ale celkově se mi to líbilo.

01.12.2013 3 z 5