Když ptáčka lapají

Když ptáčka lapají https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120540/kdyz-ptacka-lapaji-120540.jpg 4 189 54

Hlavní hrdinové románu Jordana a Vojtěch jsou pro své okolí ideální pár, ale teprve manželství ukáže, jaký kdo je, po čem touží, jak se zachová, až přijdou kritické situace a bude nutné slevit ze svých požadavků a představ. Jejich partnerské vztahy se ostře vyhrotí přesně podle přísloví Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.... celý text

Safrika
26.10.2023 3 z 5

Ctiva knizka, autorka ma kazdopadne lepsi knihy, ale i tak byla fajn. Chybela mi tam informace, jak se Zborilovi popasovali s bydlenim Vojtecha a ze informaci o Une vzal Vojta tak nejak v klidu a dal neresil a nepatral atd

Hakl54
23.07.2023 5 z 5

Dobrý příběh z běžného života.

Lucie401
20.03.2023 3 z 5

chvily jsem se nemohla zacis.. pripadalo mi to stupidni. ale pak to dostalo spad...

knihovniceS
22.02.2023 4 z 5

Když ptáčka lapají
Velmi čtivý román, který čtenáře „nadzvedává“ svými vztahy a chováním především Vojtěcha. Emotivní příběh milé Jordany zahradnice a intrikáře Vojtěcha, který mi „pil krev“. Vojtěch Jordanu náležitě zblbne, ožení se s ní, ale po svatbě se hodně změní, myslí jen na sebe. Napínavé až dramatické okamžiky nechybí, vyplouvají podivná tajemství... Autorka příběh krásně zamotala a doporučuji k přečtení. Dávám 4 hvězdy.

Vlaďkaa4
04.02.2023 5 z 5

Ze začátku,mě to strašně rozčilovalo, copak to nevidí.....pak už to dostalo jiné grády. Na každou s.... se vaří voda.

Michelle.Bee76
16.01.2023 4 z 5

Kniha byla pro mě do cca poloviny strašně nudná, zdlouhavá a o ničem. Musela jsem se přemlouvat a prokousat se těmi stránkami, ale od poloviny začala nabírat na obrátkách. Nakonec jsem ji od té poloviny přečetla na jeden zátah. Dávám 4*, ale i tak musím negativně ohodnotit vleklost děje. Knize by slušelo zeštíhlení o 100-150 stránek.

Co mě ještě docela štvalo u této knihy, že jsem zřejmě měla e-knihu "paskvil", protože v textu bylo ohromné množství pravopisných a tiskařských chyb, nevím, zda to bylo "kazové" e-vydání, ale rušilo mě to ve čtení. Některá slova byla úplně jiná, jako když překládá z cizího jazyka do češtiny automatický překladač.

4xbabča
20.10.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha, která se i pěkně čte a nejde se od ní odtrhnout. Reálný příběh, kdy z hlavního hrdiny Vojtěcha se po svatbě stává úplně jiný člověk, který myslí jen na sebe a své potřeby a nebere žádné ohledy na své blízké, hlavně manželku Jordanu. Autorka opět napsala krásný příběh ze života a určitě stojí za přečtení.

Kacatko86
20.10.2022 4 z 5

První setkání s autorkou a musím říct, že knížka se mi líbila. Styl psaní úplně jiný než na který jsem zvyklá, ale nemůžu mu nic vytknout. Pro mě byla kniha zvláštní tím, že zde chyběla téměř přímá řeč a ani děj nebyl nijak dramatický. O to zásadnější byly pocity a myšlenky hlavních i vedlejších postav, na kterých byl celý příběh vystavěný, byla víc o tom, co se neřeklo, než o tom, co se řeklo. Takže za mě super a určitě nebyla tato kniha poslední.

hzd
11.09.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila ostatně jako všechny od této autorky. Nebudu nic prozrazovat určitě stojí za přečtení.

99jana99
22.07.2022 4 z 5

Moje první kniha této autorky a určitě ne poslední. Kniha se četla velmi dobře a skončila, tak jak jsem si přála a jak si hrdinové knihy zasloužili. Skvěle propletené životy několika rodin.

Babo
25.03.2022 5 z 5

Tak to zase byly charaktery :-) . Jeden lepší než druhý. Ale jak říkají herci,záporáci se hrají líp než kladní hrdinové. Neznamená to sice,že bych jim fandila,ale určitě dávali příběhu šťávu.
Paní Váňová je umí tak pěkně vylíčit,že mi fakt lezli na nervy . Je mi líto,že kniha skončila a určitě se budu pídit po další .

knihomolka1197
16.02.2022 4 z 5

Autorka mně navnadila svou knihou "herečka", takže jsem sáhla po další. Kniha mně bavila, byla čtivá, i když moc dlouhá a velice podrobná. Ale chápu, že je to autorčin styl.

Mišák240
20.05.2021 4 z 5

Je to moje první přečtená kniha od autorky a musím napsat, že se mi líbila. Příběh ze života, čtivý, občas oddechový, občas plný zvratů a líbilo se mi i celkové propletení vztahů hrdinů.

amanek
23.02.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky a určitě si přečtu další. Moc se mi líbila.

ZuK1
08.01.2021 4 z 5

Nestává se mi, že bych knížku odložila a nedočetla, ale asi ve čtvrtině jsem začínala mít pocit, že už mám všech těch intrik a manipulativního chování Vojtěcha plné zuby a takhle si pohodové chvíle s knížkou v ruce nepředstavuji. Nakonec mě ale naštěstí pozitivní komentáře čtenářů a víra v nějaké zlomy u knížky udržely, takže jsem se dočkala dalšího vývoje příběhu a u některých pasáží jsem se i zasmála vtipným Jordaniným myšlenkovým komentářům a hodnocením ministerských aktérů a jejich manželek ...
Reálný příběh s reálnými charaktery i situacemi, snad jen u Uny by pravděpodobně došlo k pečlivějšímu vyšetřování. Takže knížka nakonec nebyla vůbec tak špatná, i když toho neustálého cenění zubů tam mohlo být trošku míň :-).

Jirinamac
28.10.2020 4 z 5

Má 1. knížka od M. V. a četla se mi moc dobře, ale srdeční a nezapomenutelná knížka to pro mne není. Na konci jsem si řekla, že se tam hodí i přísloví, že prevíti se přitahují a že to bude boj. :-)

S.H.
04.08.2020 5 z 5

Karma opravdu funguje, i když mi po začátku ta až naivní hloupost hlavní hrdinky vadila, postupně si získávala mé sympatie, protože byla taková normální. Na můj vkus byla s hlavním hrdinou příliš dlouho, ale ta přílišná důvěra jí nakonec pomohla a vše se proti ní neobrátilo. Detektivní zápletka, romantika, příjemné prostředí... to se autorce povedlo

Krisařka
02.08.2020 2 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, přišlo mi to zdlouhavé, trochu mi vadilo jméno hlavní hrdinky, není to asi její nejlepší kniha, ale šlo to.

Val
14.05.2020 5 z 5

Magda Váňová opět nezklamala. Opět šílená jména , opět neuvěřitelná čtivost. Autorka je opravdu mistryní ve znalosti lidských charakterů. Cením si toho, že v této knize vystupují v roli hlavních protagonistů i kladné postavy, což se o většině jejich knih říct nedá . Tady víte komu fandit ... Doporučuji .

anitram17
26.04.2020

Velmi poutavá kniha. Chvílemi čtenář nevěří, co si postavy "vymyslí" co způsobí jiným. V dobrý konec jsem věřila :-)