Petra186 Petra186 komentáře u knih

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Neuvěřitelná knížka! Odrazoval mě počet stránek, ale komentáře mě přesvědčily a kniha poté také! Pokaždé jsem si říkala, že už nemůže být hůř a ono bylo :(. Zároveň jsem si rozšířila obzory o Číně. Doporučuji každému přečíst!

23.01.2022 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Skvělá knížka pro páry a manžele. Měl by si ji přečíst každý. Od tohoto spisovatele mám již přečteno více knih a nějaké jsem i pořídila do domácí knihovny. Myslím si, že by neměla chybět.

05.01.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha velmi čtivá, moc se mi líbila. Zajímavá "budoucí" doba.

01.03.2019 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neskutečná kniha, nešla odložit po první stránce, děj m zaujal a četla se velmi lehce. Dospívající rozhodně nejsem a přesto 100% doporučuji!

23.03.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když pominu téma knihy, tak moc krásná knížka. Drsný příběh mladých lidí, kteří se prali s osudem, neumím a ani si to nechci představit, co prožívali. Určitě stojí za přečtení.

31.12.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Netušila jsem, co se vlastně odehrávalo v Brně, velmi smutný a zároveň pro mě poučný příběh. Neuvěřitelné, co lidé dokáží přežít. Určitě doporučuji k přečtení !

27.09.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Neuvěřitelné a pro mě jako matku naprosto nepochopitelné, že se takto někdo dokáže chovat k vlastnímu dítěti :(. Kniha ve mě vyvolávala pocity, jaké u žádné jiné.

05.06.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čtivá kniha, velmi zajímavý nápad s rozdělením vyprávění z ženského a mužského pohledu !
Je to má druhá přečtená kniha od tohoto autora. Chystám se na další.

02.05.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Měla jsem velká očekávání vzhledem k mediálnímu poprasku. V tomto směru jsem byla "zklamaná", o PPP toho nebylo povězeno tolik, aby z toho média udělala poprask ! Když budu hodnotit knížku jako celek, tak velmi čtivá, pro mne až moc rozebírání dokola závodů, ale na druhou stranu čtenáře nechá Gabriela nakouknout, jak to opravdu cítí závodník, ne, jak na závod koukáme z pohodlí tepla domova. Každý, kdo "soudí", nebo má jakýkoliv názor z médií na Gabrielu, by si měl knížku přečíst a změní názor.

06.08.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velmi silný příběh. Při čtení se mnou cloumaly emoce, nedokázala jsem ale přestat číst. Takové peklo snad už nikdo nikdy nezažije. Jak tohle mohl vůbec někdo přežít nechápu a smekám.

05.06.2017 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Knihu doporučuji, koupila jsem si ji domů. Nedá se jednorázově přečíst, ráda se k ní budu vracet. Je jednoduše napsaná, srozumitelně.

05.01.2023 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Ze začátku jsem se nemohla začíst a chtěla knihu odložit, ale říkala jsem si, že to přeci není možné, když má tolik hodnocení. Potom jsem už knihu hltala!

28.02.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Bohužel mě nějak výrazně neoslovila, styl psaní mi nevyhovoval, do čtení jsem se nutila :(. Příběh zajímavý, to ano, ale...

26.10.2021 3 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Skvělá knížka! Určitě přečíst již v těhotenství a poté i když už máme miminko doma! Super rady.

31.08.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Další z řady knih. Trochu jsem měla problém poznat, o kterou ženu jde, ale jinak opět velmi čtivá kniha.

31.08.2019 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Knížka se čte sama, na mě bylo trochu moc o "nebi/peklu", za to hodně mě překvapil závěr.

03.07.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá a pohodová knížka, vlastně i napínavá. Přečetla jsem jedním dechem.

20.03.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha na zamyšlení, velmi zajímavá, donutí člověka se zamyslet nad svým životem/snem.

09.03.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Skvělá knížka, velmi čtivá, zajímavý příběh.

31.01.2019 5 z 5

Obdivuji a fandím těmto odvážným lidem, kteří pomáhají ! Čtení pohodové, jak Tomáš píše, není spisovatel. Skvělá kniha.

17.10.2018 5 z 5