Divoké labutě

Autorka světově proslulého bestselleru Divoké labutě Jung Chang vytvořila se svým manželem, historikem Jonem Hallidayem, vskutku monumentální dílo zasvěcené té nejzápornější postavě dějin 20. století ― Mao Ce-tungovi. Tato obsáhlá biografie si vyžádala deset let příprav, studia a cestování. Je plná překvapivých odhalení, úryvků z rozhovorů s významnými osobnostmi i faktů z Maova soukromého života. Výsledkem je nesmírně čtivý portrét člověka, který na cestě za svým snem ― dobýt svět ― neváhal obětovat 100 milionů příslušníků vlastního národa. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7869/divoke-labute-7869.jpg 4.752

Wild Swans: Three Daughters of China

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1991 ...více

hanap
11. listopadu

Koupila jsem jako audioknihu v podáni Hany Maciuchové. Tento pohled na Čínu byl pro mě úplně nový. O tom jaká se tam děli a dějí zvěrstva jsem něco věděla, ale z vyprávění hlavní hrdinky a autorky knihy mě mrazí. Rozhodně kniha stojí za přečtení ( poslech).

Rosana

Půjčila jsem si tuto knihu v knihovně a nejsem schopná se do ní začíst. Čte se mi hrozně špatně a také se mi pletou jména osob a názvy atd., kterých je opravdu až moc a v dlouhých větách a odstavcích ztrácím děj a kdo o kom vlastně mluví. Kniha bude asi zajímavá a poučná, to nepopírám, ale já na ni prostě nemám. Opravdu mě neoslovila. Zítra ji jdu vrátit do knihovny.

chip
29.07.2015

Poučné, zároveň pěkné čtení. Popsána historie která dala vzniknout teroru. Život v Číně nikdy nebyl jednoduchý, ale je těžké k pochopení, jak se zrůdnou teorií nechali zmanipulovat stovky milionů lidí. Všem doporučuji přečíst.

lidunka1
22.07.2015

Kniha mi dala opravdu moc - kdo se chce dozvědět o čínské historii ve 20.století a poznat zrůdnost komunistické ideologie, ať si knihu přečte. A autorka píše výborně.

Babo
28.05.2015

Tak jsem se dnes z našich médií dověděla jak se u nás mají chudí a jak jich přibývá. Mám pro ně radu :vypnout mobil, zrušit internet ,tipnout cigaretu a přečíst si Divoké labutě.Ať si udělají čas i když chápu , v případě,že jsou od rána do večera v práci nebude to jednoduché .
Možná by je potěšilo , že mít jednou denně maso , nemít na kroužky pro děti a co víc , nemít na nové oblečení fakt není důvod považovat se za chudé.Obávám se,že právě naši "chudí" by si představovali život úplně jinak a to jim může zaručit jediná správná strana.
Pokud má někdo pocit,že píšu něco co na tuto stránku nepatří,tak se omlouvám,ale ať přemýšlím jak přemýšlím ,co že mi tato kniha dala,tak mě nenapadá nic jiného než, že takovou hrůzu nikdo z nás nezažil a ani si ji neumí představit. Samozřejmě to nikomu ani sobě nepřeju.
A to si myslím,že 200gramů masa na měsíc , jednobarevné , neforemné oblečení , rozdělené rodiny a snad i ta nelidská práce , bylo to snesitelnější z celé doby.
Neumím si všechnu tu nenávist mezi lidmi, neustálý strach z obviňování , bití a týrání představit
Řekla bych,že nikdo z nás .A abychom si to mohli jen představovat je potřeba takové knihy číst a nezapomínat.
Vždyť takový šílenec se může kdykoliv objevit. Obávám se, že i kdekoliv.

Zorka
12.04.2014

Historicky cenná kniha, která poodkrývá manipulaci s lidskými životy za vlády Mao Ce-tunga. Je až neuvěřitelné,v jaké nevědomosti lidé žili, jak se nechali ovládat hrstkou lidí a příkazy vůdce pro ně byly dogmatem, o němž se nepochybovalo, přestože mnohé byly naprosto nesmyslné (vytrhávání trávy). Hladomor, mučení, bití, pronásledování učitelů, pálení knih, pracovní tábory, trestání nevinných, nejistota, strach, to byla tzv. Kulturní revoluce, jíž autorka v díle popisuje.

flycat
20.03.2014

Výborná knížka o něčem co je pro nás dost těžko pochopitelné v dnešní době,jen se mi trochu pod názvy pletly ženy muži města:o)

nomades
15.02.2014

Vynikajuce dielo, ohromna autobiografia s hlbokym citovym nabojom, vrelo odporucam citat! Patrik

marataheja
04.02.2014

Nemam co dodat... Knihu doporučuji!

RADOST
21.01.2014

Poutavé vyprávění o Číně ve 20. století. Maoismus. Celá Čína jedním ohromným gulagem, z něhož není úniku. Hrůzné, nepředstavitelné, přesto pravdivé. Tolik námětů k přemýšlení! Jak se to mohlo stát? A neděje se to i jinde? Je skutečně tak jednoduché zotročit si lid a manipulovat s ním? Je až hrůzné, že odpověď zní ANO.

Gizminek
22.04.2013

Tato kniha mi hodně pomohla zorientovat se v dějinách a převratných událostech Číny ve 20. století, místy má člověk pocit, že čte science fiction, protože něco takového se přece ve skutečnosti nemohlo nikdy stát.... nejvíce neskutečné se zdá být, že v Číně nebyla žádná obdoba KGB ani STB, celou tu kontrolu a indoktrinaci koordinoval Mao a asi další čtyři lidé, kteří ho obklopovali a prováděli jí pak samotní obyvatelé Číny (nejvíce mládež) u sebe navzájem - knihu všem doporučuji!

Lydka
27.03.2013

Úžasné, poutavé vyprávění o Číně 20. století. Rozhodně doporučuji přečíst!

TerkaB
13.03.2013

Kniha je až neskutečná,co dokáže fanatismus, chvílemi jsem ji odložila,určitě stojí za přečtení

bbara
21.08.2012

Velice zajímavá kniha, určitě stojí za přečtení.

mariposka
05.06.2012

Neskutečné a neuvěřitelné! Kniha je hodně tlustá, ale čte se výborně a stojí za to!

Karlička11
04.03.2012

Knihu jsem přečetla jedním dechem a přivede nás k zamyšlení,co musí člověk vytrpět,když jsou u moci ti nesprávní lidé.

javirgo
02.03.2012

Není to nijak krásné čtení, ale moc zajímavé a vypovídajjící !

habakkuk
06.12.2011

Neuvěřitelné, jak může jeden člověk zfanatizovat milióny lidí aby plnili jeho nesmyslné úkony.
Kdo si nepřečte neuvěří...

asam

Nenechte se odradit tloušťkou románu a rozhodně si to přečtěte!