Léto s knihou

Divoké labutě

Autorka světově proslulého bestselleru Divoké labutě Jung Chang vytvořila se svým manželem, historikem Jonem Hallidayem, vskutku monumentální dílo zasvěcené té nejzápornější postavě dějin 20. století ― Mao Ce-tungovi. Tato obsáhlá biografie si vyžádala deset let příprav, studia a cestování. Je plná překvapivých odhalení, úryvků z rozhovorů s významnými osobnostmi i faktů z Maova soukromého života. Výsledkem je nesmírně čtivý portrét člověka, který na cestě za svým snem ― dobýt svět ― neváhal obětovat 100 milionů příslušníků vlastního národa. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7869/divoke-labute-7869.jpg 4.845

Wild Swans: Three Daughters of China

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1991 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
chip29.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Poučné, zároveň pěkné čtení. Popsána historie která dala vzniknout teroru. Život v Číně nikdy nebyl jednoduchý, ale je těžké k pochopení, jak se zrůdnou teorií nechali zmanipulovat stovky milionů lidí. Všem doporučuji přečíst.

lidunka122.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha mi dala opravdu moc - kdo se chce dozvědět o čínské historii ve 20.století a poznat zrůdnost komunistické ideologie, ať si knihu přečte. A autorka píše výborně.

Babo28.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tak jsem se dnes z našich médií dověděla jak se u nás mají chudí a jak jich přibývá. Mám pro ně radu :vypnout mobil, zrušit internet ,tipnout cigaretu a přečíst si Divoké labutě.Ať si udělají čas i když chápu , v případě,že jsou od rána do večera v práci nebude to jednoduché .
Možná by je potěšilo , že mít jednou denně maso , nemít na kroužky pro děti a co víc , nemít na nové oblečení fakt není důvod považovat se za chudé.Obávám se,že právě naši "chudí" by si představovali život úplně jinak a to jim může zaručit jediná správná strana.
Pokud má někdo pocit,že píšu něco co na tuto stránku nepatří,tak se omlouvám,ale ať přemýšlím jak přemýšlím ,co že mi tato kniha dala,tak mě nenapadá nic jiného než, že takovou hrůzu nikdo z nás nezažil a ani si ji neumí představit. Samozřejmě to nikomu ani sobě nepřeju.
A to si myslím,že 200gramů masa na měsíc , jednobarevné , neforemné oblečení , rozdělené rodiny a snad i ta nelidská práce , bylo to snesitelnější z celé doby.
Neumím si všechnu tu nenávist mezi lidmi, neustálý strach z obviňování , bití a týrání představit
Řekla bych,že nikdo z nás .A abychom si to mohli jen představovat je potřeba takové knihy číst a nezapomínat.
Vždyť takový šílenec se může kdykoliv objevit. Obávám se, že i kdekoliv.

binysek13.04.2014Hodnocení knihy 5 z 5

naprosto skvělá kniha, i přes svou rozsáhlost čtivá až do konce, ukazuje, jak postupným ale stálým tlakem lze lidi zkrátka a dobře zblbnout až dělají to, čemu by při zamyšlení v normálním stavu vůbec nemohli uvěřit, ukazuje, jak úžasně účinné je při ovládání "věřících" apelovat na jejich loajalitu, na jejich jednotu s ostatními a na jejich snahu nečerpat nezasloužené výhody, na jakési sebemrskačství, až se z racionálních lidí s velkým srdcem stanou blázniví sluhové kdovíčeho, kteří ztratili snad i pud sebezáchovy. Kolikrát ještě se to bude v historii lidstva opakovat? nebo to máme v genech?

Zorka12.04.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Historicky cenná kniha, která poodkrývá manipulaci s lidskými životy za vlády Mao Ce-tunga. Je až neuvěřitelné,v jaké nevědomosti lidé žili, jak se nechali ovládat hrstkou lidí a příkazy vůdce pro ně byly dogmatem, o němž se nepochybovalo, přestože mnohé byly naprosto nesmyslné (vytrhávání trávy). Hladomor, mučení, bití, pronásledování učitelů, pálení knih, pracovní tábory, trestání nevinných, nejistota, strach, to byla tzv. Kulturní revoluce, jíž autorka v díle popisuje.

flycat20.03.2014

Výborná knížka o něčem co je pro nás dost těžko pochopitelné v dnešní době,jen se mi trochu pod názvy pletly ženy muži města:o)

nomades15.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Vynikajuce dielo, ohromna autobiografia s hlbokym citovym nabojom, vrelo odporucam citat! Patrik

marataheja04.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Nemam co dodat... Knihu doporučuji!

RADOST21.01.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Poutavé vyprávění o Číně ve 20. století. Maoismus. Celá Čína jedním ohromným gulagem, z něhož není úniku. Hrůzné, nepředstavitelné, přesto pravdivé. Tolik námětů k přemýšlení! Jak se to mohlo stát? A neděje se to i jinde? Je skutečně tak jednoduché zotročit si lid a manipulovat s ním? Je až hrůzné, že odpověď zní ANO.

Gizminek22.04.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Tato kniha mi hodně pomohla zorientovat se v dějinách a převratných událostech Číny ve 20. století, místy má člověk pocit, že čte science fiction, protože něco takového se přece ve skutečnosti nemohlo nikdy stát.... nejvíce neskutečné se zdá být, že v Číně nebyla žádná obdoba KGB ani STB, celou tu kontrolu a indoktrinaci koordinoval Mao a asi další čtyři lidé, kteří ho obklopovali a prováděli jí pak samotní obyvatelé Číny (nejvíce mládež) u sebe navzájem - knihu všem doporučuji!

Lydka27.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Úžasné, poutavé vyprávění o Číně 20. století. Rozhodně doporučuji přečíst!

TerkaB13.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je až neskutečná,co dokáže fanatismus, chvílemi jsem ji odložila,určitě stojí za přečtení

bbara21.08.2012

Velice zajímavá kniha, určitě stojí za přečtení.

mariposka05.06.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Neskutečné a neuvěřitelné! Kniha je hodně tlustá, ale čte se výborně a stojí za to!

Karlička1104.03.2012

Knihu jsem přečetla jedním dechem a přivede nás k zamyšlení,co musí člověk vytrpět,když jsou u moci ti nesprávní lidé.

javirgo02.03.2012Hodnocení knihy 4 z 5

Není to nijak krásné čtení, ale moc zajímavé a vypovídajjící !

habakkuk06.12.2011Hodnocení knihy 4 z 5

Neuvěřitelné, jak může jeden člověk zfanatizovat milióny lidí aby plnili jeho nesmyslné úkony.
Kdo si nepřečte neuvěří...

asamHodnocení knihy 4 z 5

Nenechte se odradit tloušťkou románu a rozhodně si to přečtěte!