Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana

Kniha je nápsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyte mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým cítem autor popisuje svět malých dětí - jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107623/najdete-si-sveho-martana-t7c-107623.jpg 4.4116
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2006 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
sitovkavčera

Výborná knížka pro rodiče i každého, kdo pracuje s dětmi.

Pivísek15.09.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha! Doporučuji každému!

joslin23.08.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Příjemná motivační knížečka o výchově i nevýchově dítěte, o lidském nitru, o pohledu na vztahy a i na svou vlastní duši. S autotrem jsem si notovala a ráda si najdu další jeho počiny v naučné literatuře.

Pepína1515.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Mnoho myšlenek, nad kterými jsem se pozastavovala a zamýšlela, ať už se týkaly chování, běžného života či výchovy dětí. Ostatně mám v plánu se ke knize vrátit, až bude u mě výchova dětí aktuální. Je až děsivě pravdivé, jak moc nás výchova formuje, a jak dlouho potom ovlivňuje náš život, chování k ostatním i vnímání se samých. Občas jsem až měla pocit, jak jednoduše můžeme špatným chováním svým dětem zničit nevědomky život. Velmi zajímavé.

klarka6103.08.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha, i když má své vady (rozhodně ne tolik, jak je ve svém slohovém výkonu rozebral rabor) je přínosná a poučná. Není tam určitě nic ve smyslu, že otec je při výchově svého potomka nežádoucí...atp.Není tedy dobré dát vždy na hodnocení jiných, hlavně pokud se to hodnocení silně vymezuje vůči kladným hodnocením. Vědět, že do 6 let se vytváří ucelený charakter člověka, že pochvala má větší účinek, než kritika, že kritika patří mezi komunikační jedy..., atd., atd.každý si tam něco pro sebe najde. Hodnotím 5 hvězdičkama

martin č.21.06.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Přečetl jsem to trochu se sebezapřením. Neseděla mi forma. Smajlíky (jak píše Rabor), neustálé opakování a žoviální věty typu „vážně, zkuste to, uvidíte, že to funguje“; případně „A teď (na konci kapitoly) se běžte projít třeba do lesa“ A já si u toho říkal – Jasně, ty blbče, jenže já svůj volný čas věnoval právě čtení tvé knížky a na les už teď nezbývá prostor, jinak doma shnijeme mezi neumytým nádobím a nevypranýma věcma“ Tolik k negativům.
Když se ale oprostím od této (mně) nesympatické formy, s obsahem jsem v cca 70% souhlasil. Věřím, že výchova a působení především na malé dítě do 6ti let je to, co osobnost zformuje úplně nejvíc. Čili zejména matkám docela doporučuju a knížku s výše uvedenými rezervami hodnotím jako dobrou.

aruba26.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Užitečné čtení o tom, jak se chovat k sobě, lidem ve svém okolí a především k dětem. Je smutné, že je naše společnost zaměřená na chyby a kritiku daleko více než na úspěchy a chválu. A ještě smutnější, jak taková kritická slova, která na svou osobu slyšíte v dětství mohou negativně ovlivnit celý zbytek vašeho života.

MarkTrend09.05.2016

Výborná kniha, hodně vybízí k přemýšlení sám nad sebou a nad svým životem. Návod jak porozumět sobě i druhým.

rabor15.04.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Chtěl jsem si přečíst něco jednoduššího z oblasti psychologie, ale zbytečně jsem se podceňoval a bál se knih od Freuda, jednak kvúli složitosti a pak jsem se obával, že budu muset uvažovat nad oidipovským komplexem, zda třeba tajně netoužím zabít svou matku a oženit se s otcem (nebo to bylo naopak?). Každopádně tahle kniha je skutečně až příliš jednoduchá, je srozumitelná snad až polopatická, líbivě uslintaně podbízivá, sračkosladká. Krom toho, že se lehce otírá o vývojovou psychologii, nemá s psychologií mnoho společného a pohybuje se někde mezi knihami typu "moderní výchova dítěte pro svobodné matky" a "jak být lepším a šťastnějším člověkem". Stávalo se mi, že jsem souhlasně pokyvoval hlavou, byť mi kniha neposkytovala žádné nové informace, ale častěji (nebo snad razantněji se setrvačností) jsem hlavou vrtěl ze strany na stranu. Byl by to dlouhý komentář, kdybych měl vypsat vše, co mě dojmulo jako šlápnutí do psího lejna, příliš dlouhý na tak útlou knížku, ve které se dvě třetiny textu stejně jen opakují. Ale o to hlavní vás neošidím. Autor nám představuje komplex moderní výchovy, kde vliv otce je nejenom postradatelný, ale zcela nežádoucí. Matka pak musí dítě neustále zahrnovat láskou, bez ohledu na to jaké věci zdemolovalo, kolik vypilo jedovatého saponátu nebo kolikrát svého brášku píchlo nožem. Matka musí vstoupit do role neúnavného otroka sloužící oddaně a bezchybně svému malému božstvu (trochu jako v Číně, kde díky politice jednoho dítěte vyrostla generace, které se přezdívá "malí císařové", ale ještě o něco víc). Samozřejmě při této výchově je nutné dodržovat další pravidla, např. motivace na výkon je vyloženě zavrženíhodná (taky jaká zrúda by po svém dítěti mohla chtít, aby bylo úspěšné?) naopak je nutné projevovat city, fantazii a vzájemnou empatii. Co na tom, že z takových dětí vyrostou pro život nepoužitelní přecitlivělý snílci, co si sami nedokážou zavázat ani tkaničku u boty. Nezoufejte, autor nám nabízí i společnost, do které se tyto děti zařadí, společnost ve které se všichni ze dne na den přestaneme honit za prachama a budeme šířit mír a lásku a se svými dětmi dělat jen ta co nás a je baví. Ale všichni víme, že to se v reálu nikdy nestane, že to funguje jen v malých komunitách a to jen dokud mají co hulit a dokud jim Evropský svaz vyplácí dotace na pěstování biomrkve. Stručně řečeno, autor mě nepřesvědčil, nenechal jsem se strhnout ani řadou účelových povídek, ale věřím, že si své čtenáře najde. Například svobodným matkám, kterým mateřstvím dostatečně změknul mozek (vypozorovaný fakt, čest výjimkám) se bude určitě líbit.

Faktem je, že motivace na výkon má také své nevýhody. Také mě asi jako malého příliš chválili, když jsem udělal hezký bobeček. Skutečně musím dát autorovi za pravdu, psychicky mě to poznamenalo, protože i dnes se ve mně rozleje příjemná spokojenost, když na oné místnosti uzřím svúj krásný výtvor. S nabitými komunikačními schopnostmi mám dokonce tendence o výjimečnosti svých hovínek vyprávět ostatním.

A ještě jedna věc, když už jsem se tak hezky rozohnil. Bylo by fajn, kdyby autor omezil používání smajlíkú na osobní korespondenci. Samozřejmě za předpokladu, že ve svých adresátech chce vyvolávat dojem, že si píší se čtrnáctiletou nanynkou co píše svúj blogísek pro všechny miloučký lidičky, páč je fááákt mucinky moc láskuje XDXDXD. Zaplatil jsem za knihu dvě stovky a za tohle bych autora poslal do →(_!_)

qydko10.04.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Neříkám, že je kniha špatná, to rozhodně ne. Mnoho věcí může být užitečných. Ale trochu mi připadá, že je tam od každého trochu, autor trošku skáče a já pak měla problém v textu se nějak rozumně orientovat. Ale možná je to tím, že každý pokládáme za logické něco jiného a já se s autorem v tomto prostě a jednoduše rozcházíme.

IvetB28.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Skvělá kniha, která donutí člověka přemýšlet.

RadaQ14.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vřele doporučuji - pěkné zpracování, autor je mi vyloženě sympatický. Dobře se čte a působí opravdu naléhavě ve svém sdělení.

Horys7903.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Není možné se touto knihou při výchově dětí neinspirovat (více či méně). Zároveň, pokud rodič, učitel, trenér se povznese nad pocitem vlastní dokonalosti a bezchybnosti, není možné, aby se vztahy v rodině, škole, či jiném kolektivu, neposunuly k lepšímu. Skutečně doporučuji všem lidem, kteří pracují s dětmi, a kterým záleží na jejich zdravém duševním (možná i fyzickém) vývoji. Sám jsem rodič (11+5,5) a fotbalový trenér (ročník 2005-2006), proto hovořím z vlastní zkušenosti

Fíbí21.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ztotožňuji se s jeho radami. Dobře napsaná poutavá "odborná" publikace. Mluví mi z duše. Mám dvě dcerky a vychovávám je podobně - ale intuitivně. Skvělá kniha!

Niannie19.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

DOPORUČUJI!

Spousta rad a ponaučení o kterém nemá normální dospělák ani páru. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla před tím, než se ze mě stane matka, protože rodiče si moc neuvědomují jak moc působí na děti jejich emoce a problémy - a až budou v klidu rodiče, můžou být v klidu také jejich děti.
Vlastně se po přečtení cítím hrozně ublíženě ze strany rodičů..ale to asi nebyl úmysl :D Tuhle knihu dávám hned na přečtení mamce..z principu :D

Kniha mi přinesla úplně jiný pohled na výchovu dětí a přestože se nepohybuji v oboru pedagogiky nebo psychologie, tak bude patřit mezi mé oblíbené. Jsem moc ráda, že jsem ji objevila.

barcc8516.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Povinná četba každého rodiče!!!
Úžasně jednoduše a lidsky psaný pohled do vnitra našich dětí i těch malých dětských "já" v nás.....

Márinka28.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Doporučuji především rodičům malých dětí!

Manyna21.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tak krásnou, milou a čistou knížku aby člověk pohledal. Je v ní spoustu mouder, které si rozhodně ponesu do budoucí výchovy svých ještě nenarozených dětí. :)

Barbra0616.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Přidávám s k názoru většiny, že je to snad první kniha ze žánru psychologie (tedy z těch, které se mi zatím dostaly do rukou), která je napsaná srozumitelně a zábavně. Takže mě čtení nezačalo po několika stranách nudit a přitom jsem se dozvěděla několik zajímavých věcí a několikrát se i pousmála. Doporučuji vřele všem, bez ohledu na věk, protože tahle stojí za přečtení.

reno rejns15.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha je opravdu jedna z mála, kterou může číst i člověk psychologií celkem nepolíbený, s chutí zkusit o sobě a ostatních přemýšlet jinak, poznat sám sebe a vědět jak na to.
Mám dojem, že z komentářů by se někomu mohlo zdát, že je to kniha spíš o výchově dětí, ale není tomu tak. Určitě stojí za přečtení i lidem, kteří sami děti nemají nebo s nimi pracují.

Ormos Atalia19.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

U této knihy jsem se nejen dozvěděla několik důležitých věcí z oblasti lidské psychologie a výchově dětí, ale také jsem se pobavila, jelikož kniha je napsána velmi milou formou, která vás pohltí.

iva581302.04.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Skvělá kniha, která nás donutí zamyslet se sami nad sebou a ponouká nás v rámci možností dělat to, co opravdu chceme my sami a co nás baví a neřešit, co si o tom myslí ostatní. Veliká pozornost je zaměřena na výchovu dětí a jaký veliký vliv na ně máme, aniž bychom si to kolikrát uvědomili. Vřele doporučuji přečíst každému :-)

Heřmis19.02.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Velice pěkně, lidsky a srozumitelně napsaná kniha, ke které je dobré se časem vracet. Akorát jsem měl občas depresi, že jsem ve výchově dětí udělal pár chyb - alespoň tedy podle této knihy :)...

magnolia23.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Knihu jsem si pročítala celé léto a budu se k ní vracet. Je to moudrá a sympatická kniha o sebepoznání, komunikaci a také o výchově dětí. Kapitoly o výchově jsem tolik nestudovala , nejsou pro mne aktuální (zásadní až osudová úloha matky a její působení na dítě do věku 6-ti let, což pomůže těm, které to období právě prožívají). Také pasáže s pohádkami bych tam mít nemusela, ale pro někoho to jistě bude zajímavé. Takové knihy by měly používat učitelky ZŠ, při různých výchovách. Kniha je opravdu dobrá a autorův styl oceňuji.

kneslova08.07.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha, kterou by si měl přečíst každý člověk a kdyby se podle ní ještě dále zachoval tak by na světě bylo lépe.
Autor je velice sympatický a moudrý muž, jsem velmi nadšená.

Kočičáci09.04.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Vřele doporučuji, moje knížka hraje všemi barvami, jak jsem zběsile podtrhávala všechny ty pravdy :-)
Krásný náhled na sebe sama i na to, jak přistupovat k dětem.

viladora07.11.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Četla jsem jí na doporučení kamarádky a musím jen doporučit všem, kteří chtějí na sobě pracovat a není jim lhostejná výchova svých dětí. Kdykoliv mám pocit, že to s výchovou přeháním, vracím se k ní a vždy mě přivede na správnou cestu. SUPER.

Manifest blech21.08.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Vřele doporučuji všem, které zajímá pravá hemisféra a chápání sebe samých.

Přitáhne Vás nejen krásný obal, ale i ta osůbka, co je v nás, co je v každém z nás. Určitě nebudete souhlasit se vším, a však o to jde. Subjektivní názor máme všichni, ať v nás nepohasne.

ajinav8212.02.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Krásně psaná kniha, která je přímo potravou pro duši. Pohladí a potěší