PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem spoustu kladných recenzí, avšak že kniha bude až tak skvělá a emotivní, jsem skutečně nečekala.

03.10.2021 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

(SPOILER) Kniha, při které se cítíte tak strašně hrdě – jste hrdí na to, že Aragorn odhodí svůj hraničářský šat. Hrdí na to, že Frodo splní své poslání. Hrdí na to, že Sam nepolevil a doslova donesl Froda do Mordoru, aby Sauron jednou pro vždy padl. A hrdí i na to, jak skončil Saruman... Teda... Před svou smrtí :D, kdy na něj dopadla karma.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha se zvraty, které jsou tak nepochopitelné a zároveň zcela logické.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Sympatické postavy, skvělé vykreslení charakterů postav, bravurně napsané milostné scény,... To je Kerstin Gierová.

Kdyby to šlo, hodnotím šesti hvězdami!

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dechberoucí!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

To je tak neuvěřitelné a zároveň tak strašně uvěřitelné...

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hobiti jsou ty nejsympatičtější bytůstky, které kdy mohly být stvořeny.

05.06.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Nádherně napsaná kniha, protkaná množstvím vtipných pasáží. Kovy dokáže i obyčejně nehumorným situacím vdechnout humor, a za to smekám oba své klobouky.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tohle prostě nikdy neomrzí!

Dvanáct Dvanáct Lauren Myracle

Myslím, že nějak takhle by svůj dvanáctý rok popsala leckterá dívka. :D

29.05.2021 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

(SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, jen děj byl občas zmatený, jak už zde bylo řečeno (například to, že Fay má elfí svět zachránit, ne ho zničit).
Fay mi byla sympatická už jen z toho důvodu, že to není typická hrdinka knihy – totiž dokonalá, jak vzhledem, tak psychikou.

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Co by byli vlkodlaci bez řádně krvavých scén, že? :D Kniha se mi velmi líbila a neustále mě nutila být v pozoru.

Ohrožení Ohrožení Margaret Peterson Haddix

(SPOILER) Tato kniha byla trochu na nižším levelu, než dvě předchozí. Postavy se mi zde najednou zprotivily (nevím, zda je to jen můj dojem) a čekala jsem spíš něco o Jonášově minulosti (či spíše budoucnosti?).

15.05.2021 4 z 5

Poslání Poslání Margaret Peterson Haddix

Opět moc hezky napsané dílo, pro milovníky historie mohu jedině doporučit.

Setkání Setkání Margaret Peterson Haddix

(SPOILER) Velmi zajímavě napsaná kniha, dovedu si i představit, že nějak takhle by cestování v čase mohlo vypadat v reálném životě. :D

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Krásně vykreslené situace i charaktery postav. Příběh poutavý a zajímavý. Rozhodně 5*.

Věž zkázy Věž zkázy Michaela Burdová

Kniha končí skutečně zajímavou větou. :D Ovšem, nevěřím a nikdy jsem nevěřila tomu, že by odpověď na tuto otázku byla ano.

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

(SPOILER) Tento díl bohužel nehodnotím plným počtem, přestože tuto sérii nepřestávám zbožňovat.
Bylo zde až příliš nepříjemných situací, tak nepříjemných, jako když se potřebujete poškrábat na zádech – například Lejino šílenství a její smrt. Přijde mi, že autorka nedokázala zabít Awrixela (protože kdo by nechtěl pohádkový vztah Awrixel x Neilin), ostatně stejně, jako se všemi těmi "hlavnějšími" postavami. No jo, ale přece příběh obsahující strašlivou válku nemůže být ukončen bez jediné smrti! Tak zavraždíme lidi, který nejsou ti "nejhlavnější". A pokud možno osvobodíme tisícileté zlo. A pokud možno dáme úplně nejoblíbenější postavu do moci hlavního záporáka. :D
I když to tak možná zní, rozhodně nechci příběh celý zkritizovat a zahodit jako špinavou fusekli. Četl se velmi dobře, se sympatickými hlavními hrdiny a kladnými postavami (i když i Sorgan byl fajn :D) a velmi bravurně sepsanými scénami, před kterými smekám klobouk.

14.05.2021 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Přijde mi, že autorka píše trošilililinku stylem "Ha! Tohle je super situace, jdu ji znázornit do té své knihy..." a o pár okamžiků později si řekne "Hm, to mě psát fakt nebaví, dám tam něco jiného". Přijde mi to tak u některých bitev, ovšem nijak moc mi to nevadí.
Děj knihy byl velmi zajímavý, nenechal čtenářům jakousi idylickou chvilku "v horké vaně, s okurkami na očích, vážnou hudbou a sklenicí šampaňského v ruce".

14.05.2021 5 z 5

Mezi světlem a stíny Mezi světlem a stíny Anca Sturm

(SPOILER) Dechberoucí.
Tento svět si určitě zaslouží místo na těch nejvyšších příčkách! Jak ráda bych teď seděla v kodrcajicim vlaku, usrkávala cream sodu a pozorovala Kasima s tou jeho soškou, každý večer večeřívala různorodé polévky a sledovala krajinu za oknem...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se dozvíme, kdo je ona tajemná Asiatka bez jízdenky.

02.04.2021 5 z 5