PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Za mě nejlepší foglarovka hned po Rychlých šípech a Modré rokli!!!! Tyto knihy si opravdu nezaslouží, aby byly dnešními dětmi opovrhovány nebo haněny. Ba naopak! Nesmí být zapomenuta krása přátelství a nenávist týrání slabšího..... Pokud se Jaroslav Foglar zapsal do našich srdcí, měl by se podepsat i do srdcí dnešních dětí.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Tak přesvědčivý autor.... Kolik chlapců i dívek si získal pouhými knihami - ale že ty knihy byly něco!!! Co byly - jsou a budou!!!!
Stínadla prostě neomrzí.
Někdy je mi až líto, že všechno je jen kniha....

02.04.2020

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Knihy Jaroslava Foglara jsou jednoduše zhmotnením bozím. Páni, kolik knih jsem jiz prečetla, a vzdycky jsem si rikala: Rychlé šípy mají tohle, Rychlé šípy jsou tamto... Nic je nedokáze trumfnout. Rychlé šípy, Stínadla - to zná snad kazdý. Kolika generacím detí uz tento klub učaroval? A kdyz ne on, tak jiná tamejší parta? Ale co porád neco psát - kdyz knihu zná kazdý..... Navíc nemám slov. Patrím také do jedné z tech generací, kterým Rychlé šípy učarovaly....

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Po prečtení se mi chtelo uverit, ze se pribeh opravdu stal. Delala jsem menší pruzkum a zjistila jsem, ze 12 deti z 15 si také vytvárí své imaginární zeme, svety či jak to nazvat. Hlavne kdyz jsou smutné či se deje neco nekalého v rodine.
Ale to jsem odbočila od knihy! No, a vlastne k ní nemám co dodat - jen ze byla opravdu krásná.....

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

No já padám. Krásná kniha, jen to Petrovo závislactví na Facebooku... Jinak je to hezký príbeh videný očima dnesní mládeze. Neni moc dlouhý - tedy pokud me to nezaujalo tolik, ze si to zkracuji- a my jsme meli prečteno za 3-4 hodiny.

Rozhodne stojí za to prečíst i další knihy od autorky Petry Braunové.

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

No...
Kdyz jsem tuto knihu četla pred nekolika lety, rozhodla jsem se, ze NIKDY nepujdu na zemedelku. Nekteré pasáze jsou jaksi zajímavé, ale nekdo se o ta zvirata starat musí.

Nicméne kniha byla celkem čtivá a sem tam i vtipná, takze určite stojí za to ji prečíst.

02.04.2020 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Hezká kniha. Jen jsem nepochopila, jak Bára muze absolutne NEVEDET, co se tehdy delo - ale má to výhodu, ze dalším neznalcum holocaustu odpovedela autorka na všemozné otázky. Jinak kniha byla hezká, čtivá a určite stojí za to prečíst i další bárovky.

01.04.2020 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Po precteni teto knihy jsem mela tyden tezkou hlavu - nemluve o filmu. Rikala jsem si: Proč, proč ti nacističtí hlupáci (nechci jmenovat sproste, ačkoli všechna sprostá slova jsou na vyjádrení toho, co ONI páchali, slabá) páchali tak strašlivé veci? Proč zabíjeli nevinné lidi? Jiz jsem precetla nekolik knih s tématem HOLOCAUST, avšak tento na mne zapusobil asi nejvíce. Ale ne ve zlém! Sloh knihy je dle mého pro silnejší povahy.

Metráček - I.a II.díl Metráček - I.a II.díl Stanislav Rudolf

Kniha Metráček se nabízí jako ekniha zdarma - tak proč nezkusit. Pribeh o strastech dospívající dívky zamlouval, jelikoz potrebuji taky nejaké rady do zivota...;-) Sice zde není zadne dobrodruzstvi ani zahady - ale o to víc je kniha fascinující, protoze, aspoň za mne, knihy nedobrodruzného tématu nejsou zajímavé. Stanislav Rudolf téma proste chytil za správný konec! Doufám, ze i čtenári to chytí za správný konec a kniha se jim bude líbit. Sama nevím, jak to dopadne, ale polovina knihy k takovémuto ohodnocení stačí;-).

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Klasika, kterou jsme v mládí milovali a která nás nikdy neomrzí. V knize sice vystupují jen chlapci a z dívek jen Amazonky, ale co na tom… Dej prozíváte společne s Rychlými šípy, ale co ješte vysvetlovat, vzdyt pan Foglar je taaak slavný a jeho knihy taaak úzasné…
Myslím, ze petihvezdičkové hodnocení je opravdu slabé;-).
Kdo nečetl, URČITE prečíst!!!;-)
A poslední, co dodávám, je doporučení;-D!!!

Ve staré cihelně se svítí Ve staré cihelně se svítí Petr Hugo Šlik

Petr Hugo Šlik by se dle mého mel zapsat do srdcí našch mladých stejne jako Foglarovy Rychlé šípy. Kniha je napínavá, zábavná a místy i celkem vazna. Opravdu krásné. Doporučuji!!!

30.03.2020 5 z 5