Setkání

Setkání https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315149/mid_setkani-OWe-315149.jpg 4 28 7

Trosečníci v čase série

Jonáš a jeho kamarád Karlos od malička věděli, že jsou adoptovaní. Nikdy po svých rodičích nepátrali a nepřišlo jim to nikterak zajímavé. Jednoho dne oba dostanou podivný dopis, ve kterém stojí: Měj se na pozoru, jdou si pro tebe! A následují další stejně zlověstné anonymy. Při pátrání po identitě tajemného pisatele kluci narazí na podivné muže, kteří dokážou na povel zmizet. A také na agenty FBI. Jsou jim v patách a očividně se snaží zabránit tomu, aby odhalili šokující skutečnost: před třinácti lety se objevilo letadlo, jehož jedinou posádku tvořilo třicet šest nemluvňat. Nikdo ho neviděl přistávat, neví se, odkud přiletělo, ani kdo ho pilotoval. Jonáš a Karlos byli tehdy na jeho palubě. Ukazuje se, že kluci se dostali mezi dvě znepřátelené strany, které sledují velmi rozdílné cíle. A nejsou v tom sami. Dětí, které byly tehdy v letadle, a nyní dostaly podobné dopisy, je mnohem víc…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Found , 2008

Predator3313
01.01.2023 4 z 5

Knihy jako tahle mě vždy přivede k otázce, proč někdo dělá hlavní hrdiny 12-13ti leté děti. Zákonitě to dle mě vede k situacím, kdy se prostě chovají moc dospěle.
Nečekal jsem od toho mnoho, ale kniha se četla překvapivě dobře.
Žádné terno, ale rozhodně to předčilo očekávání!

Digiivca
21.05.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem si pořídila vlastně proto, že byla levná a patří do YA. Ale nezklamala mě.

Je čtivá a děj velmi zajímavý. Jen se mi zdá, že akce začíná až v půlce knihy. Začátek bych určitě zkrátila. A konec skončil tak, že potřebuji další díl.

Criosphinxx
31.01.2022 3 z 5

Asi nejlepší díl ze všech tří. Tady to bylo alespoň napínavé a dobrodružné už od začátku. Postavy jsou děti a taky se tak chovají...kromě Jonáše, ten mi přijde jak zaseknutá kazeta, jak robot, který se prostě vypne a nevnímá nic a najednou se probere. (To mu bohužel zůstane) Kniha je spíše pro mladší publikum a věřím, že je celá série bude bavit až do konce, já to dočetl jen z principu a zpětně toho asi i celkem lituji.

PanTydlitát
15.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Velmi zajímavě napsaná kniha, dovedu si i představit, že nějak takhle by cestování v čase mohlo vypadat v reálném životě. :D

mira7076
18.04.2021 5 z 5

Hodně čtivě napsaný příběh, který jsem zvládl přečíst za pouhe 2 dny.

Katefite
12.11.2020 5 z 5

Knížka je velmi dobře a zajímavě napsaná. Moc se mi líbí námět a je to dost napínavý, hlavně na konci. Už se těším na další díl.

bagel
14.07.2017 4 z 5

Sci-fi moc nečtu a možná i proto se mně hodně líbila tato kniha určená spíše mladším čtenářům.

2016  82%Setkání
2017  84%Poslání