Zrada temného elfa

Zrada temného elfa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44582/kristaly-moci-zrada-temneho-elfa-44582.jpg 4 294 53

Křišťály moci série

Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Izgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů? 1. vydání.... celý text

Tajedna
18.01.2022 5 z 5

Četla jsem to jako malá, když mi bylo 11 nebo 12. Do téhle chvíle jsem knihy a čtení obecně nesnášela, teď to miluju. Díky téhle tetralogii.

Myslím, kdybych se k tomu teď vrátila, tak už bych z toho tak unešená nebyla, přeci jen, už jsem toho trochu přečetla. Ale navždycky to zůstane v mém srdíčku, jako má první, a svým způsobem nejlepší, kniha.

Ronnie37
20.08.2021 5 z 5

Úžasný :3 Před pár lety jsem tuhle knížku dostala jako dárek a byla jedna z prvních které jsem kdy měla. Díky ní jsem si tak oblíbila fantasy knihy a řekla bych že i čtení celkově. Dnes jsem na ni v knihovně znova narazila a čtu tuhle sérii znova. A zase mě to mega baví :33 Kromě sexy elfů je super samozřejmě i děj, žeo :))

Jaklová.katka
10.07.2021 5 z 5

Mám ráda fantasy a Michaela píše opravdu poutavě.

PanTydlitát
14.05.2021 5 z 5

Přijde mi, že autorka píše trošilililinku stylem "Ha! Tohle je super situace, jdu ji znázornit do té své knihy..." a o pár okamžiků později si řekne "Hm, to mě psát fakt nebaví, dám tam něco jiného". Přijde mi to tak u některých bitev, ovšem nijak moc mi to nevadí.
Děj knihy byl velmi zajímavý, nenechal čtenářům jakousi idylickou chvilku "v horké vaně, s okurkami na očích, vážnou hudbou a sklenicí šampaňského v ruce".

Luigi1
18.02.2021 5 z 5

Burdová mě mile překvapila svým propojením dobra a zla.Krásně se mi četlo a stránky utíkaly jedna za druhou.

Amízek
30.10.2020 5 z 5

První jsem četla Syna pekel. Nehorázne jsem se těšila na další Míšino dílo. V prvé řadě, mě překvapila podobnost, spíše-li stejnost knih. Stejně se mi kniha ale líbila. Hezky se čte. Samozřejmě dnes mám na Míšina díla jiný názor, hlavně kritický. Vypisovat to tu nebudu, protože při čtení, to pro mě byla úžasná kniha, proto musim dát vysoké hodnocení. Ale na knihu přesto dobře vzpomínám.

Sariega
29.10.2020 4 z 5

Jakmile jsem dočetla poselství jednorožců hledala jsem další knihy od ní a jsem s nimi spokojená, báječná autorka.

Pulp_catastroph
25.07.2020 2 z 5

Jako mladší jsem to fakt žrala, ale teď ne.

Elizza
14.03.2020 3 z 5

Užijte si jediný díl, kde se téměř nikdo nechová perverzně. Bude hůř.

darksterka43
18.11.2018

Celou sérii jsem přečetla asi v 11 a v tom věku se mi velmi líbila

Mícala179
03.06.2018 5 z 5

Ahoj právě si Křišťály moci zapisuji do čtenářského deníku, momentálně je nemám doma a potřebovala bych jména sedmi nesmrtelných, Isgraelových bratrů. Kdo by mi byl ochotný pomoci tak předem děkuji.

Adelaide777
15.02.2018 5 z 5

Krásná kniha s poutavým příběhem. Některé postavy jsem si doslova zamilovala :-)
Co mě ale vadilo, byly krvavé scény, kterých tam bylo na můj vkus hodně. Ty podle mě kazily celkový dojem z knihy. Ne že by mi vadila ta trocha krve, ale useknuté hlavy a vyvržené vnitřnosti, to už je moc.

Aureline
06.10.2017 5 z 5

Kniha Křišťály moci byla jedna z knížek, které ve mě probudili lásku ke čtení a literatuře. Vždy se k ní budu vracet a vzpomínat.

Ewilka
19.08.2017 5 z 5

Knížku jsem četla už po několikáté. Míša umí psát velmi čtivě a její knížky se mi moc líbí. I když jsem knížku už četla a věděla jsem, co se bude dít, stále jsem se nasmála a hltala stránku po stránce.

any333
13.03.2017 5 z 5

Opět se mi stalo, že jsem se k prvnímu dílu dostala až naposled, ale říká se, lepší pozdě než-li nikdy. Je to možná jeden z důvodů, proč mě tenhle díl nezaujal tak jako ty následující, asi jsem už všechno důležité věděla. I když se tady víc rozebírají města Sardonu a jejich zvláštnosti.
Můj názor na postavy je pořád stejný. S Neilin a Lejou mám někdy chuť zatřást, protože se chovají tak nějak naivně a někdy i hloupě, ale bez toho by se asi jejich charakter neobešel. Co mě mrzí, že do téhle škatulky v prvním díle patří i Terien.
Naproti tomu scény s Leonis, Sorganem a Awrinem mi skoro vždycky vykouzlily úsměv na tváři. S tím se pojí, že jako nejlepší dějovou linku bych označila dění v Nar'doxu.
A taky obdivuji autorčiny básničky. Když si uvědomím, jak pak do sebe zapadají, je to kouzelné. A hlavně ta s větrem v korunách je klíčová.

Lanisa1966
05.03.2017 5 z 5

Kniha mne hned od začátku celou pohltila svým tajemnem a krásou popisování jednotlivých situací. Děkuji Míše, autorce, že i v této těžké době je naplněna tak úžasnou energií rozdávat svým čtenářům tolik čisté lásky, radosti a napětí pomocí písmenek. Už teď vím, že se k této knize budu ráda vracet.

Lilyta
24.02.2017 5 z 5

Začala jsem ji číst teprve včera. Strašně se mi líbí. Jak už moc lidí psalo, je hodně předvídatelná, ale jinak je výborná..... kdo má nejradši Sorgana? (:

KočkaŠklíba
15.02.2017

Autorka má neuvěřitelně nebubřelý styl psaní, který mi drásal nervy. Kniha byla naprosto předvídatelná, bez zvláštního nápadu, kopírovala už napsané fantasy romány, s tuctovými a plytkými charaktery. Hlavní hrdina je nesympatická, hloupá, téměř bezcharakterní a opět naprosto předvídatelná, až nápadně se podobá několika dalším hrdinkám z knih a internetových povídek autorky, jak "charakterem", tak vzhledem. Sama dívka je pak velmi obětavá, problém, ale vidím v tom, že o svých obětech neustále přemýšlí a tráví spoustu času sebelítostí.
Burdová si vybere "obětní beránky", tzn. postavy, u kterých se už na začátku rozhodne, že zemřou a tudíž se jim v knize moc nevěnuje, po důkladnějším čtení je jasné, že ji nijak nepřirostly k srdci a můžeme, tak už od prvních kapitol tyto charaktery poznat.
Až bije do očí, jak se snaží vytvořit velký příběh, který všechny dojme a ohromí, bohužel jí to nejde. Autorka by si měla uvědomit, že míň je někdy víc.

Elsa14
12.02.2017 5 z 5

Druhá kniha nebo spíš série, kterou jsem od Michaely četla. Křišťály moci byly krásné. Moc jsem si je přála k narozeninám a dostala jsem je :). Velmi brzy jsem měla celou sérii přečtenou, jelikož mě příběh do sebe neuvěřitelně vtáhnul.

AnetAndBooks
01.01.2017 5 z 5

Opravdu skvělá, napínavá knížka. Moc dobře se čte. Nemám nic, co bych vytkla. Snad jenom velmi otevřený konec :D

elfové

Michaela Burdová
česká, 1989
2013  80%Vlčí krev
2010  86%Zrada temného elfa
2008  82%Strážci dobra
2014  76%Prokletí
2013  82%V moci démonů

Kniha Zrada temného elfa je v