monushka monushka komentáře u knih

Podzim - Obrázkové příběhy Podzim - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Mladsi dcerka postupne dostala vsech pet knizek teto serie a musim rict, ze jsem lepsi knihy pro batolata nemela v ruce. Bavi jak mladsi dceru, ktera opakuje slova a hleda obrazky, tak starsi (sestiletou), ktera vypravi podle obrazku pribehy :)

02.01.2017 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

U této knihy jsem strávila pár pěkných večerů. Už se těším, až si přečtu pokračování :)

31.12.2016 4 z 5

Cipískova loupežnická knížka Cipískova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Rumcajs, Manka, Cipisek - oblibence ze sveho detstvi ted predstavuji svym holcickam.

07.12.2016 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ma srdcova zalezitost :)

07.12.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je pro me knizni perlou. Musim podotknout, ze i filmove zpracovani nekterych basni se zdarilo.

07.12.2016

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Udelala jsem to zase, krome knihy vazane jsem si rozecetla i knihu v pdf formatu v mobilu, kdyz uspavam mladsi dcerku. Beh o zivot me pohltil tak, ze jsem cetla jen ji a na precteni stacily dva vecery. Skvely pribeh, hltala jsem kazde slovo!

11.08.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kdyz jsem knihu rozecitala, myslela jsem si, ze se bude jednat o hodne humorny pribeh. Humor v knize sice je, ale v popredi je postarsi muz, ktery je smutny, strasne smutny. Ovemu jsem fandila a prala mu, aby bylo zase dobre. Krasna kniha.

08.08.2016 4 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Tato kniha byla mym seznamenim s autorem. Velmi se mi libilo setkani s Mudrcem a Surfarem, kdezto setkani s Byznysmenkou mi neslo poradne cist a vnimat. V knize se mi libily pouzite citaty. V budoucnu urcite sahnu po nejake dalsi Sharmove knize.

28.07.2016 3 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Knihu jsem cetla na doporuceni a musim se priznat, ze jsem cekala daleko vice. Tato kniha nebyla mym salkem caje, obzvlastne kvuli filozofickym pasazim, ktere jsem jen zbezne procitala ocima.

14.07.2016 2 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Velmi zajimave tema. Pribeh sester se mi libil, i kdyz ke konci knihy jsem se uz trochu ztracela, jak se toho zacalo do pribehu motat vic.

02.07.2016 4 z 5

Knihu jsem cetla, kdyz me dve holcicky usnuly. Odpocinula jsem si u ni, zitra zkusim precist i holcickam :)

26.06.2016 3 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Po hodne dlouhe dobe jsem u knihy brecela smichy. Na jednu stranu mi bylo Jamieho a Laury lito, na tu druhou jsem rada, ze me takto bavili. Tesim se, az si prectu pokracovani.

22.05.2016 4 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Kniha vypravejici o nahradni matce. I kdyz, ktera je vladtne ta prava matka? Jedna poskytne s otcem genetickou vybavu, dalsi maminka detatko odnosi. Je lepsi pak diteti rici pravdu nebo radeji o jeho prichodu na svet pomlcet?

15.05.2016 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Lunapark mi byl doporučen mou známou. Četla jsem od Kinga už více knih, tahle byla taková slabší než ostatní, ale i tak se mi při čtení několikrát zrychlil tep a jednou naskočila i husina, když vyjel ven prázdný vozík.

08.01.2016 4 z 5

O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti O králíčkovi, který chtěl usnout: nová cesta, jak uspávat děti Carl - Johan Forssén Ehrlin

Mám ráda knihy s nápadem. To se týká obzvláště knih pro děti, kterých v dnešní době vychází nepřeberné množství a záleží jen na nás, rodičích, které knihy projdou "výběrovým řízením". Když se mi do rukou dostala tato kniha, byla jsem ne moc nadšená, protože se mi názor, že kniha pomůže mým dětem usnout, moc nezamlouval a nevěřila jsem mu. Ale světe, div se, ono to opravdu funguje! Knihu čteme od čtvrtka a má skoro pětiletá dcerka při čtení usíná! A to se mi nikdy dříve u žádné knížky nestalo. Je sice pravda, že slova, která se v příběhu opakují, mi po chvíli lezou krkem, ale co je nejdůležitější - že na děti to zabírá právě tak, jak má. A nejen na děti, včera se mi podařilo při příběhu uspat i partnera :D

30.11.2015 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha! Ve své knihovně jsem hledala nějakou knihu, která by se mnou strávila jen pár příjemných večerů a výběrem jsem se trefila. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

17.06.2015 5 z 5

Knihu jsem pořídila příteli jako narozeninový dárek, po kterém jsem však sáhla jako první já. (Musela jsem přece vědět do čeho půjde, abych mu nedávala zajíce v pytli.) No a musím říct, že jsem se bavila. Kniha není určena jen pro tatínky, ale i my, maminy, si v ní leccos najdeme, spoustu zažijeme pohledem otce (občas sice s dost velkou nadsázkou, ale to k této knize a k samotnému autorovi patří). Knihu doporučuji jako skvělý dárek pro nastávající rodiče místo všech těch "moudrých" příruček.

27.02.2015 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha, kterou je obtížné hodnotit hvězdičkama. Příběh sám o sobě je smutný. Na alkoholismu není nic veselého. Co mě oslovilo je styl psaní pana Formánka. Vše píše tak, jak si myslí, nevodí nikoho za nos a nikomu nenasazuje růžové brýle. Panu Formánkovi přeji, aby se mu při jeho boji s "černým drakem" dařilo! A těším se na další jeho knihu.

01.11.2014 5 z 5

Černé jezero Černé jezero Hella S. Haasse

Tato kniha mě naprosto dostala! Ačkoliv kniha v originále vyšla již před dlouhou dobou, k nám, českým čtenářům, se dostává až nyní. Jedná se o moc krásný příběh dvou přátel, kteří se znají doslova od plínek. Ale je jejich přátelství tak pevné, aby uniklo společenským předsudkům?

26.10.2014 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherná kniha! Než jsem se dala do jejího čtení, pročetla jsem si komentáře a trochu jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit. Ale strach byl zbytečný. Příběh mě chytl hned od začátku. Líbilo se mi, že je kniha trochu složitější a musím u ní přemýšlet. Vím, že se k ní budu často vracet, protože myšlenky v ní jsou čisté pravdy. Akorát teď přemýšlím, po jaké knize od tohoto autora mám nyní sáhnout?

19.10.2014 5 z 5