Krátké pohádky pro unavené rodiče

Krátké pohádky pro unavené rodiče https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14/bmid_kratke-pohadky-pro-unavene-rodice-6386fe6c1639b.jpg 3 350 72

V obsáhlé tvorbě nejpopulárnějšího českého spisovatele se nyní poprvé setkáváme s pohádkami. Vypráví se v nich o čtyřleté Sáře a její dvouleté sestřičce Báře, neméně však o jejich mamince a tatínkovi. Oproti rozsáhlým klasickým pohádkám mají například tu výhodu, že každý z příběhů lze přečíst dětem do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější doušky, jež ocení zejména unavení rodiče. Těžko tedy rozhodnout, zda je knížka určena především dětem, nebo dospělým. U těchto pohádek-nepohádek si však určitě přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil. Knihu graficky upravila a ilustrovala Radka Folprechtová.... celý text

Helen.Kuc
19.06.2023 odpad!

Kdybych byla nakladatel, knihu bych nevydala. V současné době je knižní trh zahlcen spoustou nekvalitních knih a tahle je jedna z nich. Nechápu, jak je možné, že to napsal Michal Viewegh. Nemluvím o tom, že za knihu jsem dala lehce přes 300Kč a je v ní nedokončená předmluva - chyba redakce, někde jim vypadla stránka. Obsahově kniha nenadchne, není ani pro děti, ani pro dospělé. Dočetla jsem jen díky krátkému rozsahu.

Luky110812
14.02.2023 3 z 5

Tuto jsem synovi předčítala. Za mě pěkná hloupost, ale syn se celkem bavil. Hlavně jak se tatínek zbláznil byla jeho oblíbená pohádka.

kotatkoz
06.01.2023 2 z 5

Rychlovka na jedno odpoledne - dětem bych to tedy nečetla, nepřijde mi to ani nijak extra zajímavé, zábavné - prostě to jen plyne bez většího dopadu, alespoň že místy se člověk pousměje. Vcelku zbytečná knížka, které dávájí přidanou hodnotu leda ilustrace (vydání z roku 2022, ilustrace od Pavla Filip Navrátilová).

Lenka4
21.11.2022 2 z 5

Nevím, zda Bára a Sára budou bavit ještě někoho jiného, než Báru a Sáru. Na vymýšlení pohádek, ve kterých vystupují vlastní děti, unavený rodič moc sil nemá. Klasika – Karkulka, Rumcajs, Broučci – je jistota.

Martin_Eli
06.08.2022 odpad!

Totální nuda, nechápal jsem, proč by mě zrovna tyto příběhy (nikoliv pohádky) měly nějak obohatit či pobavit.

ZuzanaK.
13.08.2021

Ale tak proč ne. Pokud očekáváte dobře odvedené řemeslo s několika vtipnými momenty, nic hlubokého ani pohádkového (krom šťastného konce), pak bude očekávání naplněno a účel splněn.

lencin
28.08.2020 4 z 5

16 pohádek pro děti a 1 pro rodiče.
Krátké,místy i vtipné a přesně pro naše 2 holčičky. Zde mají 4 a 2 roky a jmenují se Sára a Bára.
Mně se přesně do noty trefilo: Jak se tatínek zbláznil (holub na střeše).
(2008)

Anetka03
23.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Její zpracování, obrázky a grafika jsou originální.

JLČ
11.12.2019 1 z 5

Duchaprázdné, vysloveně kratochvilné čtení. Nedokázal bych přečíst ani dvě stránky, seznámil jsem se s tím jen díky rozhlasu, kde se četlo na pokračování a já při tom mohl dělat něco jiného. Jinak spíš za trest. Postřehy ze života tam sice jsou, ale nemám to absolutně žádnou myšlenku. A pro děti dle mého názoru morálně závadné...

Naraca
30.09.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si při půjčování téhle knížky neověřovala hodnocení zde, protože bych ji jinak zavrhla a nechala v knihovně na polici. Je to lehké oddechové čtení, taková jednohubka. U některých "pohádek" jsem se upřímně smála, především u té svatební. Nicméně jsou to pohádky opravdu spíš pro rodiče, neumím si představit, pro jakou věkovou skupinu dětí by ta kniha mohla být, aby je aspoň trochu bavila.

Bauriska
27.05.2019 3 z 5

Viewegh není můj šálek kávy, ale kniha se mi hodila do čtenářské výzvy a tak jsem ji chtěla přečíst se synem. Pohádka nebyla špatná, ta část pro dospělé mě ale rušila. Celkově takový průměr.

buchyna
04.03.2019 4 z 5

Mě knížka bavila, přečtena v podstatě za jeden večer. Nezaměnitelný humor autora. Ale nenazývala "pohádkami".

jolii
19.02.2019 1 z 5

Opravdu nic moc. Dočetla jsem už ledacos, ale tohle zatím ne. Nebaví, bohužel.

Yorika
28.01.2019 odpad!

Nejsem unavený rodič.Přesto mě tato kniha unavila.

Korsika
27.01.2019 1 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala ... nápad s doslovy v závorkách jen pro rodiče dobrý, ale nakonec z toho nebylo nic ...

Lucissia
29.10.2018 5 z 5

Knížka se k nám dostala výměnným pobytem ze školky. Přes hodně negativních komentářů tady nás dost bavila, dokonce i manžela, takže za nás 5 hvězd a právem. Jen název knihy mohl být jiný, pohádky to opravdu nejsou. :-)

Eloorka
21.05.2018 3 z 5

Ze začátku mě hodně bavil autor svými poznámkami...ale tak nějak postupem času jich bylo méně a méně a příběhy byly ... takové obyčejné, nijaké... nakonec jsem nedočetla.

Bustedka
08.03.2018 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Předčítala jsem svému batoleti a párkrát měla co dělat, abych se nerozesmála nahlas. Nejsou to klasické pohádky, ale o to je to hezčí. Když čtete jen o princeznách a dracích, tak vás krátké příběhy ze života povzbudí do dalšího čtení

Torino
02.02.2018 3 z 5

Knížka je kouzelná v tom, že příběhy jsou opravdu pohádkami pro děti, ale rozhodně jsou zajímavými a mnohdy vtipnými i pro dospělé. Vzhledem k tomu, že by se kniha klidně dala číst dětem, tak děj není tak spletitý, jak by se někomu asi líbil. Stojíme tady prostě na pomezí dětského a dospělého světa. A nejvíc mě na této knize zaujal konec, ta poslední čistě dospělá kapitola ač pravdivá byla celkem dost patetická, na Viewegha něco táááák neobvyklého!

Malíček
02.01.2018 3 z 5

Knížku jsem četla pouze díky čtenářské výzvě 2017, jelikož se mi hodila do kategorie pohádek. Je to hodně tenké dílko, takže to budete mít přečtené během chvíle.
Co se obsahu týče, tak moc nevím, co si o tom myslet. Knížka byla milá a dobře se četla, ale znovu bych se do ní nezačetla, natolik mě opravdu nezaujala. Komentáře jen pro rodiče byly někdy fakt vtipné, jinak mi ale knížka nic nedala.
Pokud zvažujete zda číst nebo ne, možná bych se na to vyprdla a našla si nějaké lepší pohádky.