Lunapark

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176588/lunapark-176588.jpg 4728

Joyland

Literatura světová, Horory
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
sachistapředevčíremHodnocení knihy 4 z 5

Lunapark si mě nejvíce získal svojí atmosférou, na mě padla až jakási melancholická a nostalgická tíseň a nebylo mi úplně dobře u srdce. King to napsal výborně, žánrově bych Lunapark zařadil jako detektivní příběh s hororovým nádechem, ten nádech je ale pořádně intenzívní. Hlavní postava Devina mi byla velmi sympatická a fandil jsem mu v jeho hlavním úsilí.

Susan9421.09.2016Hodnocení knihy 2 z 5

Pokládám si otázku, napsal tohle opravdu stejný spisovatel, který napsal třeba Carrie? Tato kniha nelze hodnotit jako horor. Je to spíš červená knihovna - zamilovaný příběh - sympatická Annie a její syn. Jejich osud je smutný a hororová zápletka s vrahem jsou jen jako lehké odbočení. Pro mě zklamání .

Manyna18.09.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Pár knih už jsem od Mistra přečetla, ale kdyby se mě někdo poprosil, ať mu nějakou doporučím, tak tahle by to rozhodně nebyla. Mám ráda Kinga jako autora povídek, stejně jako miluju jeho klasické hororové knihy. Tahle kniha nebyla ani jedno, možná to bych takový chabý pokus o jakousi detektivku?, hororem bych ji totiž ani omylem nenazvala. Kladně hodnotím dějovou linku s malým Mikem a jeho maminkou, ta byla dojemná. Asi jsem čekala úplně jiný příběh...

Lucie5109.09.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stephen King, mistr svého žánru, a pro mě Pan spisovatel, stvořil úchvatný příběh z prostředí lunaparku, se vším, co k němu patří. V knize projevil obdivuhodnou znalost lunaparkového prostředí, včetně "kolotočářského" slangu. Hlavní hrdina - Davin Jones - vás postupně provede všemi atrakcemi, od věštírny, střelnice, psích maskotů, stánky s občerstvením, ruského kola, až po strašidelný dům. Naleznete zde jemnou duchařinu, nic, z čeho byste nemohli měsíc spát, což velmi oceňuji, jinak duchařské příběhy téměř vůbec nevyhledávám :) Za mě tedy velmi příjemné čtení, ale ta pověstná třešinka na dortu tomu z mého pohledu chyběla, možná bych zvolila jiný konec :) za mě 4/5 ★★★★✰

Aďulin05.08.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Kniha se výborně čte, jedná se o krásný epický příběh mladého muže. Prostředí lunaparku je poutavé, výborně vykreslené, celý příběh si člověk dokáže naprosto perfektně představit a vcítit se do hlavní postavy. Všechno by to bylo moc hezké, kdyby autorem nebyl Stephen King. Je to tedy teprve třetí knížka od něj a nemůžu přímo říct, že nejslabší, jen to tak nějak nebyl on. Zápletka mi přišla skoro naivní, o nějakém napětí či strachu se nedá mluvit vůbec, závěr mě vyloženě zamrzl. Avšak kdybych toto vůbec neočekávala, tak bych samozřejmě nebyla v tomto směru vůbec zklamaná a hodnotila bych knížku perfektně. Sama o sobě se mi totiž moc líbila.

Jeanie11.07.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první a zatím jediná (ale rozhodně ne poslední) knížka od mistra Kinga. Čekala jsem větší odvaz a že se budu bát, ale nic takového se neudálo. Spíš jsem se nudila :-(

amaenium08.07.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Když jsem knihu dostala do ruky, bylo mi řečeno, že se jedná o slabší Kingovo dílo.

Po přečtení jsem spokojená, obávala jsme se jazyka, ale knihy byla velmi čtivá, napínavá a se zajímavou zápletkou. Některé pasáže s duchy mi přišli takové naivní, ale jiné mi dokázali zvednout srdeční tep.

Jsem ráda, že mi doporučili ze začátku něco "slabšího" a o to víc se těším na jiná, propracovanější? Kingova díla.

Barette23.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

King sice nepíše tak, aby donutil čtenáře přemýšlet. Z toho důvodu si jej vždy vybírám jako oddechovku. A nezklamal.

26e23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za emócie... samotná zápletka slabšia, celé je to "tínedžerské", ale tak prežíva to chlapec v adekvátnych rokoch, takže to k tomu patrí, aj keď je to prerozprávané spätne s nadhľadom zrelého muža ... všetko, čo ma mohlo rušiť a by bolo za 3 je však vyvážené krásnou nostalgiou, atmosférou prostredia a znova pre mňa touching ľudským príbehom

lazarus15.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hezký příběh o lásce a jedné letní brigádě, jenž se protáhla na skoro rok a originálně vyvrcholila. King opět a zase dokazuje mistrovství v psychologické pitvě postav.

Jia26.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Milý nostalgický příběh z příjemného prostředí zábavního parku s detektivní zápletkou, čtivý a napínavý. Jen za ten smutný dojemný konec, který tam být nemusel, dávám o hvězdičku míň.

Lenna7521.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vítejte v Lunaparku - to, co zde uvidíte a uslyšíte, může být pouze výplodem Vaší fantazie. Zažijete zábavu a adrenalin se Vám bude hrnout krevním oběhem - proto neváhejte přistoupit blíže.

Zuziiik08.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Trochu slabší King, než jsme zvyklí, ale i tak jsem se bavila.......bylo to napínavé a čtivé.......

danny_2116.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Žánrově je Lunapark spíše narůžovělá detektivka s opravdu jemným dotyky mystiky a tím pádem poněkud netradiční ( na Kinga ), přesto nenáročně, pohodové počteníčko z prostředí "kolotočářů", kde tajemný dům hrůzy skrývá jedno malé tajemství. Je to rozhodně podstatně kvalitnější počteníčko než nepovedený Doktor spánek ze stejného roku, i když je jasné, že King umí daleko lépe - možná se na stará kolena začal bát a servíruje odlehčenější nehorrorové příběhy, zato ovšem tématicky kouzelnější ( Dallas 63, Kopule, Lunapark ...) než předchozí temné majstrštyky - 75 %

Acinore02.03.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo.. škoda :(

Rade21.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po rozpačitých komentářích jsem zase tak moc nečekala.
Nicméně mně se prostě hodně líbilo. Pro mě to byl jemný, citlivý lidský příběh o prvních láskách, prvních zklamáních, prvních přátelstvích s kapkou detektivní záhady a lehkého tajemna, kde i ta duchařina byla nenápadná a tak nějak zapadala do reálna. Líbil se mi příběh mladíka, který se snažil spíš dávat, než brát…
Příběh, který se odehrává v r. 1973 s přesahy do minulosti, vypráví s nadhledem prožitého života šedesátiletý muž, a ta nostalgie přelomu šedesátých a sedmdesátých let je zde cítit. Takže i zřejmá inspirace autora dobou svého mládí, což je dalším plusem.
Jedině, co mi ke knize nesedlo, byla ta divoká obálka. Chápu, že podle ní lze čekat spíš horor, což tahle knížka o mezilidských vztazích opravdu není.

blanickaa125.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tohle by šlo, kniha se mi líbila. Nic děsivýho, nic nudně dlouhýho. Křapík byl sympaťák a prostředí kolotočů jsem měla odjakživa ráda. Pět hvězdiček, ale dát nemůžu, protože vím, že King to umí i mnohem líp.

Polineus23.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moje první knížka od něj...a upřímně řečeno, po dočtení jsem si říkal, že jsem od "zveličeného kultu" Kinga v naší rodině čekal víc. Postupem času jsem si ale uvědomil, že ta knížka není zas tak špatná, nenudila, líbila se mi, dočetl jsem jí, což byl v té době docela zázrak. Na pět hvězd to nemá, ale čtyři tomu dám s radostí :-)

Lenka.Vílka19.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stála jsem v knihovně před regálem s Kingem. Teď šlo už jenom o to, jakou knihu vytáhnu (že odejdu s nějakou bylo plánované). Takže Lunapark. Měla jsem obavy, že mě téma nevezme, ale stalo se. King píše skvěle a Lunapark mě dostal. Co na tom, že jsem šla pozdě spát? Lunapark za to stál. Ale jenom napůl. Bohužel...

monushka08.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Lunapark mi byl doporučen mou známou. Četla jsem od Kinga už více knih, tahle byla taková slabší než ostatní, ale i tak se mi při čtení několikrát zrychlil tep a jednou naskočila i husina, když vyjel ven prázdný vozík.

Balónek07.01.2016

Pro mě jednoznačně nejnudnější Kingovka, přemlouvala jsem se každou stránku, že už TO snad konečně přijde...

Finn6902.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stephen King snad ani nemůže napsat špatnou knihu, ten chlap to prostě umí.
I v Lunaparku vás zatáhne do děje a nenápadně vás dotlačí k tomu, že příběhu uvěříte a prožíváte ho spolu s Devinem. Není to tak úplně horror na jaké jsme u Kinga zvyklí, spíš jde o jakousi duchařskou detektivku. To ale neznamená, že to není zatraceně dobré čtení :-)

KiyomiAsuka02.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi líbila. Měla svižný rychlý děj a prostředí Lunaparku bylo zajímavé.

marek646308.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Pravda,není to tak,jak by si čtenář hororového žánru představoval,přesto to dokáže zaujmout.

wiix07.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Neivem prečo, ale toto je jedna z Kingových kníh, ktoré ma zaujali menej. Možno kvôli deju, ktorý nemal spád a len sa tak tiahol 300 stranami, možno preto, že v knihe bolo niečo magické, avšak nedotiahnuté do konca.

Hawkey30.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Žeru ho,at vyplodí cokoliv,ale konec se mi přece jen zdál slabší. Knížečka je to celkem slabá, děj rychle ubíhá, žádné zbytečné okecávačky. Rozuzlení mě trochu překvapilo,čekala jsem větší boom a krapet více duchařiny.. každopádně - Mike a Milo mě dostali.. až mi bylo uzko.

Grety04.10.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Neurazí, ale nenadchne..Studie křapíka se zlomeným srdcem a jeho příhod.

error55503.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Ano, je pravda že King trochu odbočil,ale na obranu této knihy. Podle mě, každý v té knize najde jiní poselství( např. Nemocný hoch a jeho beznadějná matka, která čeká až umře nebo zavzpomínání na svá Studentská léta a letní brigády).

Tedy za mě, další brilantní kniha od Mistra hororu a napětí.

Smardik1728.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Lunapark...horor...King, tato kombinace nezklamala.Prostě krásný letní příběh s trochou duchovna.

happy-smile12.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Obálkou to připomíná paperbackovou hororovou sérii Stopy hrůzy, a tak jsem i čekala něco podobného. Nakonec se z toho vyklubal příběh o létě jednoho teenagera - první velká láska, první velká bridága, poznávání nových věrných kamarádů. O tomto byly zhruba první dvě třetiny knížky. Ke konci se to trochu zvrhlo do detektivky, žádný horor se nekoná, dámy a pánové. Ale i tak, když budete vědět, co očekávat, tak se to pěkně četlo, King holt umí.