Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Lunapark

Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi a čerstvě zlomeným srdcem, se rozhodne pracovat přes léto u kolotočů. Najde si mezi světskými nové přátele, kteří ho nakonec přijmou mezi sebe, zachrání jednomu děvčeti život, spřátelí se s umírajícím chlapcem a zamiluje se do jeho krásné matky. První polovina příběhu je milá a nostalgická, ale už zde se jako spodní proud táhnou zlověstná znamení. Devin se dozví nejen to, jak se obsluhuje kolotoč, ale i to, že ve Strašidelném zámku byla před čtyřmi lety zavražděna dívka, jejíž vrah nebyl dopaden a dívčin duch se lunaparkem stále potuluje… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176588/lunapark-176588.jpg 4675

Joyland

Literatura světová, Horory
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2013 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
Barette23.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

King sice nepíše tak, aby donutil čtenáře přemýšlet. Z toho důvodu si jej vždy vybírám jako oddechovku. A nezklamal.

26e23.05.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Za emócie... samotná zápletka slabšia, celé je to "tínedžerské", ale tak prežíva to chlapec v adekvátnych rokoch, takže to k tomu patrí, aj keď je to prerozprávané spätne s nadhľadom zrelého muža ... všetko, čo ma mohlo rušiť a by bolo za 3 je však vyvážené krásnou nostalgiou, atmosférou prostredia a znova pre mňa touching ľudským príbehom

lazarus15.05.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Hezký příběh o lásce a jedné letní brigádě, jenž se protáhla na skoro rok a originálně vyvrcholila. King opět a zase dokazuje mistrovství v psychologické pitvě postav.

Jia26.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Milý nostalgický příběh z příjemného prostředí zábavního parku s detektivní zápletkou, čtivý a napínavý. Jen za ten smutný dojemný konec, který tam být nemusel, dávám o hvězdičku míň.

Lenna7521.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Vítejte v Lunaparku - to, co zde uvidíte a uslyšíte, může být pouze výplodem Vaší fantazie. Zažijete zábavu a adrenalin se Vám bude hrnout krevním oběhem - proto neváhejte přistoupit blíže.

Zuziiik08.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Trochu slabší King, než jsme zvyklí, ale i tak jsem se bavila.......bylo to napínavé a čtivé.......

linchom31.03.2016

Čarovné, romantické, zábavné a napínavé ... rovnako ako lunapark.

danny_2116.03.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Žánrově je Lunapark spíše narůžovělá detektivka s opravdu jemným dotyky mystiky a tím pádem poněkud netradiční ( na Kinga ), přesto nenáročně, pohodové počteníčko z prostředí "kolotočářů", kde tajemný dům hrůzy skrývá jedno malé tajemství. Je to rozhodně podstatně kvalitnější počteníčko než nepovedený Doktor spánek ze stejného roku, i když je jasné, že King umí daleko lépe - možná se na stará kolena začal bát a servíruje odlehčenější nehorrorové příběhy, zato ovšem tématicky kouzelnější ( Dallas 63, Kopule, Lunapark ...) než předchozí temné majstrštyky - 75 %

Acinore02.03.2016Hodnocení knihy 1 z 5

Nedočetla jsem, nebavilo.. škoda :(

Rade21.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po rozpačitých komentářích jsem zase tak moc nečekala.
Nicméně mně se prostě hodně líbilo. Pro mě to byl jemný, citlivý lidský příběh o prvních láskách, prvních zklamáních, prvních přátelstvích s kapkou detektivní záhady a lehkého tajemna, kde i ta duchařina byla nenápadná a tak nějak zapadala do reálna. Líbil se mi příběh mladíka, který se snažil spíš dávat, než brát…
Příběh, který se odehrává v r. 1973 s přesahy do minulosti, vypráví s nadhledem prožitého života šedesátiletý muž, a ta nostalgie přelomu šedesátých a sedmdesátých let je zde cítit. Takže i zřejmá inspirace autora dobou svého mládí, což je dalším plusem.
Jedině, co mi ke knize nesedlo, byla ta divoká obálka. Chápu, že podle ní lze čekat spíš horor, což tahle knížka o mezilidských vztazích opravdu není.

blanickaa125.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tohle by šlo, kniha se mi líbila. Nic děsivýho, nic nudně dlouhýho. Křapík byl sympaťák a prostředí kolotočů jsem měla odjakživa ráda. Pět hvězdiček, ale dát nemůžu, protože vím, že King to umí i mnohem líp.

Polineus23.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Moje první knížka od něj...a upřímně řečeno, po dočtení jsem si říkal, že jsem od "zveličeného kultu" Kinga v naší rodině čekal víc. Postupem času jsem si ale uvědomil, že ta knížka není zas tak špatná, nenudila, líbila se mi, dočetl jsem jí, což byl v té době docela zázrak. Na pět hvězd to nemá, ale čtyři tomu dám s radostí :-)

Lenka.Vílka19.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Stála jsem v knihovně před regálem s Kingem. Teď šlo už jenom o to, jakou knihu vytáhnu (že odejdu s nějakou bylo plánované). Takže Lunapark. Měla jsem obavy, že mě téma nevezme, ale stalo se. King píše skvěle a Lunapark mě dostal. Co na tom, že jsem šla pozdě spát? Lunapark za to stál. Ale jenom napůl. Bohužel...

monushka08.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Lunapark mi byl doporučen mou známou. Četla jsem od Kinga už více knih, tahle byla taková slabší než ostatní, ale i tak se mi při čtení několikrát zrychlil tep a jednou naskočila i husina, když vyjel ven prázdný vozík.

Balónek07.01.2016

Pro mě jednoznačně nejnudnější Kingovka, přemlouvala jsem se každou stránku, že už TO snad konečně přijde...

Finn6902.01.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Stephen King snad ani nemůže napsat špatnou knihu, ten chlap to prostě umí.
I v Lunaparku vás zatáhne do děje a nenápadně vás dotlačí k tomu, že příběhu uvěříte a prožíváte ho spolu s Devinem. Není to tak úplně horror na jaké jsme u Kinga zvyklí, spíš jde o jakousi duchařskou detektivku. To ale neznamená, že to není zatraceně dobré čtení :-)

KiyomiAsuka02.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kniha se mi líbila. Měla svižný rychlý děj a prostředí Lunaparku bylo zajímavé.

marek646308.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Pravda,není to tak,jak by si čtenář hororového žánru představoval,přesto to dokáže zaujmout.

wiix07.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Neivem prečo, ale toto je jedna z Kingových kníh, ktoré ma zaujali menej. Možno kvôli deju, ktorý nemal spád a len sa tak tiahol 300 stranami, možno preto, že v knihe bolo niečo magické, avšak nedotiahnuté do konca.

Hawkey30.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Žeru ho,at vyplodí cokoliv,ale konec se mi přece jen zdál slabší. Knížečka je to celkem slabá, děj rychle ubíhá, žádné zbytečné okecávačky. Rozuzlení mě trochu překvapilo,čekala jsem větší boom a krapet více duchařiny.. každopádně - Mike a Milo mě dostali.. až mi bylo uzko.

Grety04.10.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Neurazí, ale nenadchne..Studie křapíka se zlomeným srdcem a jeho příhod.

error55503.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Ano, je pravda že King trochu odbočil,ale na obranu této knihy. Podle mě, každý v té knize najde jiní poselství( např. Nemocný hoch a jeho beznadějná matka, která čeká až umře nebo zavzpomínání na svá Studentská léta a letní brigády).

Tedy za mě, další brilantní kniha od Mistra hororu a napětí.

Smardik1728.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Lunapark...horor...King, tato kombinace nezklamala.Prostě krásný letní příběh s trochou duchovna.

happy-smile12.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Obálkou to připomíná paperbackovou hororovou sérii Stopy hrůzy, a tak jsem i čekala něco podobného. Nakonec se z toho vyklubal příběh o létě jednoho teenagera - první velká láska, první velká bridága, poznávání nových věrných kamarádů. O tomto byly zhruba první dvě třetiny knížky. Ke konci se to trochu zvrhlo do detektivky, žádný horor se nekoná, dámy a pánové. Ale i tak, když budete vědět, co očekávat, tak se to pěkně četlo, King holt umí.

Zrzavá_Tereza04.09.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Moje první Kingovka - a bohužel nic moc... A to jsem se tak těšila na toho tolik opěvovaného Stephena! Ale možná jsem jen sáhla po slabší knize...

Druss24.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Slaďák maskovanej za detektivku s duchem... A já mu to zase sežral aj s navijákem!

Obuvník19.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Taková milá jednohubka, která potěšila mé krhavé oči. Nečekal jsem žádný epický příběh, jenom poctivou člověčinu a tu jsem dostal.
Ze všech atrakcí jsem měl už od mala nejraději strašidelný dům, i když tady nás prďolové ze západu válcují do tvaru palačinky. Ale i tak mě ten polorozpadlý přívěs s chrčícím ozvučením, lacinými efekty a oprýskanými figurínami vždy pobavil. Stejně jako tahle knížka.
Přijela k nám pouť! Račte dál :-)

Miroslav8318.08.2015

Moc pěkné!

Breburda13.08.2015Hodnocení knihy 2 z 5

Zcela souhlasím s Faoltiarna, kniha mě nezaujala.

Faoltiarna02.08.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Možná kdyby na obálce nebylo napsáno Stephen King, neměla bych takový pocit prázdnoty. A i když mi závěr vehnal několik málo slziček do očí, neměla jsem po dočtení ten typický šokující pocit, na který jsem od Kinga zvyklá. Většina jeho knih ve mně dokáže vyvolat hrůzu, odpor či nenávist, zkrátka emoce, což je důvod, proč se k němu ráda vracím. U této knihy tomu tak nebylo. Možná to bylo tím nostalgickým vyprávěním, každopádně mě tato kniha nezaujala, jak jsem si od ní slibovala.
Nemohu říct, že bych se u ní nebavila, ale po většinu času mě nechávala zcela chladnou, a i do budoucna vím, že zrovna k této se už nejspíše nevrátím.

Autor a jeho další knihy:

S. King

Stephen King