Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Pod kupolí

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přih...celý text

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.
Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50429/pod-kupoli-50429.jpg 4.5952

Under the Dome

Literatura světová, Horory
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2009 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
adorjasvčeraHodnocení knihy 3 z 5

Klasický Kingáč- jednoduchý jazyk, rozprávač niekedy predpovie dej (aj keď sa tomu snažíte všetkou silou vôle neveriť), množstvo neobozretných hlupákov a iba hŕstka ľudí so vštepenou Descartovou vetou. Námet zaujímavý, a vy premýšľate, čo by bolo, keby sa to naozaj stalo. Bravo, pán King! Toto bol dobrý ťah!

Bucinka19.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu vynikající kniha, přečetla jsem jedním dechem 99%.

Svatoslav09.06.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Po pětileté pauze se Stephen King vrací s dalším eposem nesoucím krutou pravdu o společnosti a s enviromentálním poselstvím vůči matičce přírodě. Ti, co mají autora řádně načteného, budou uslintávat blahem nad miliony odkazů na jeho předešlá díla. Většinou jsou to pouhá slůvka, věty nebo pouhé narážky. Po dlouhé době udělal čáru přes rozpočet všem, kteří se hlásili k prohlášení, že mistr už dávno není tím, čím byl. Po autonehodě, která se mu přihodila v roce 1999, se zdálo jako by ztrácel dech. Ovšem Pod kupolí je nejen ten starý dobrý Stephen King, jakého známe. Autorsky vyrostl na novou úroveň sledující aktuální trendy. Vrátil se s plnou parádou a za zvuků fanfár usedl zpět na trůn děsu a strachu. Pomocí spousty odkazů rekapituluje svou předešlou tvorbu a zároveň posunuje hranice daleko kupředu. Pokud vás zajímá, jak si lidé odříznutí od okolního světa se zhoršujícím se ovzduším poradí, či kdo má na svědomí tajuplnou kupoli, neváhejte! Kdo ví, třeba za tím opravdu stojí malí zelení mužíčci. Pravda je totiž někde venku. (The truth is out there.)

Emem31.03.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Super kniha i přes to množství postav :-)

Briv04.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Ležela v knihovně v doporučené sekci a já neodolala. A bylo to dobře. Na to, že kniha má tolik stran, četla se dobře už od začátku, což nebývá u tlustých knih zvykem. Pro mě úžasný psychologický thriller. Až mě mrazilo, když jsem si představila, že pravděpodně bychom v dnešním světě dopadli pod kupolí podobně. V knize jsou krásně vykreslené postavy, děj příjemně graduje, kapitoly jsou krátké, což mi vyhovovalo a konec byl pro mě šílený a nečekaný. Rozhodně doporučuji. King prostě umí.

hanka61602.02.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Musím říct, že pro mě byla kniha bohužel průměrná, od Kinga jsem čekala prostě víc.

premacech27.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Vynikající! Po slabších dnech (Dumma Key, Lunapark) je to zase pěkná jízda. 98%

david574606.01.2016

Měl jsem tendenci, že si to přečtu, když mě seriál docela bavil. Bohužel jen úvodní seznam postav mi dal jasně najevo, že kniha je kandidát na odložení na dobu, až opravdu nebudu mít co jiného číst.

Rumnnec06.01.2016

Kniha od Kinga jako každá velmi krásná. Je to další unikátní dílo z jeho sbírky.

tester29.12.2015

Autor se snaží čtenáře upoutat nejrůznějšími dosud neznámými situacemi, prostředím a postavami. Kdo na to naletí hltá stránku za stránkou a zvedá si adrenalin-nic moc. Vypadá to jako napsané generátorem knih. Vezmu pár pojmů čehokoliv, hodím to do stroje a ano z toho něco vyleze. Podobně jsou psané scifi s různými nesmysly-volant ve vesmírmé lodi atp. Vhodné pro děcka.

Terie28.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle kniha byla výborná. Myslela jsem si, že po přečtení To a Řbitova zviřátek už se mi těžko něco bude líbit víc, ale King překvapil. Opravdu skvělé, dobře se čte, ne-li přímo hltá. Doporučuju :)

ajla527.12.2015

Kniha je skvělá. Na rozdíl od filmového zpracování. Uvažuji o její koupi.

Vilas197909.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Moje druhá kniha od mistra hororu a další majstrštyk. Rozhovory vedené pod vlivem metamfetaminu mezi Šéfem a prvním radním, smál jsem se moc! I přes velký počet stránek nemá kniha slabé místo. Doporučuji!

DominaCZ09.12.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Do háje... pořád mi tu knižní realitu potvořily scény ze Simpsonů, kde jsem kupoli viděla.
No ale jedno se tomu upřít nedá: bylo by pěkně na h... být takhle odříznutá .... ta atmo tam cítit je, to zas jako jo.

Krysa176903.12.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Dokázala jsem se od příběhu snadno odtrhnout, takže asi bylo něco špatně, nicméně, Pod kupolí je skvělý román, který rozhodně stojí za přečtení. Uvítala bych trochu jiný konec a možná, kdyby se to místy tak nevleklo, bych byla z tohohle díla nadšená stejně jako z To.

walik29.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Jednoduse nic moc. Od Kinga jsem cetl vetsinu knizek, jeho styl se mi vzdycky libil, ale tohle byl tak nejak az moc King. Charakterove zas ty stejne postavy jako v ostatnich knizkach se chovaji a premysleji stale stejne,
Pro me byl vrchol Temna vez, ted uz jsem Kingem presyceny, coz ale neznamena, ze knizka nemuze zaujmout vas ostatni :)

Martial19.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha

Greene13.11.2015Hodnocení knihy 3 z 5

Od začátku knihy jsem měl pocit, že to tentokrát nebude ono, že se tentokrát King do mého vkusu netrefil. Bohužel se tak stalo, a já prvních 400 stran protrpěl. Bylo to sice čtivé a naprosto uvěřitelné, ale přeci jen se mi na tom něco nezdálo. Bohužel. Ale tak to prostě je. Od druhé půlky to však mělo větší spád a já se i celkem bavil. Další hvězdu však strhávám za podivný konec.

ma7112.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Naprostá spokojenost, ten zvláštní pocit, který mám vždy, když dočtu Kinga. Paráda, jak jinak, že? Ne, nedělám si srandu, je to tak. Xtá kniha, stále starý dobrý King.

dva.v.109.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

nejděsivější je ta věrohodnost...i když si kladu otázku nakolik se nechal ovlivnit historií ..modré pásky na ruce..hmm
stejně jako Veronty i mě dost zklamala závěrečná apokalypsa.

RyxiraAmyGinger08.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

SPOILER Ale jo, už jenom jméno King je pro mě zárukou toho, že se u knihy nebudu nudit. Děj má spád, postavy odkrývají i ta nejtemnější zákoutí své duše atd. ...ale možná je toho Kinga už tak nějak moc. Na určitou míru expresivity jsem u něj zvyklá, ale zdá se mi, že tady to trochu přehání (viz. Junior a jeho "kamarádky"). A potom ten závěr - budu to brát tak, že autorovi šlo především o vystavění charakterů a jejich vývoje během děje, ale stejně... to lze všechno svádět na mimozemšťany (slovíčko všechno je narážka na vyvrcholení Kingovy knihy To, která mě bavila jen o chlup více než mě zklamalo její rozuzlení)? Paralele s mravenci se nicméně nedá upřít zdrcující logika. Celkové hodnocení - trochu rozčarovaní, proto ta hvězdička dolů. P. S. Za "kingovky" číslo jedna stále považuji Zelenou míli a Osvícení.

Veronty08.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

A zase ten konec! Stejně, jako u Nezbytných věcí, jsem knihu hltala jedním dechem, pak ale přišlo rozčarování z konce. Nebýt tak kýčovitý, rozhodně bych knihu ohodnotila 5 hvězdičkami.

EvaTurner06.11.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Moje první kniha od Kinga. A nezklamala.

klikas29.10.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Super reality show...jak bychom jednali my???

wildprincess22.10.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Velice dobrá kniha, děj super, na můj vkus moc postav a občas trochu zdlouhavé a nedůležité...ale to už je prostě King...jinak Kinga prostě můžu :)

true.penny16.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Můj první King. A jsem spokojená. Při čtení jsem se ani sekundu nenudila, mohla jsem ji číst i v davu přes sebe křičících lidí, rozbrečela mě a dostala jsem odpovědi na všechny otázky. To se u mě mnoho knihám nepovede.

Blik04.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a velice mě nadchla. Příběh byl velice zajímavý, napínavý, moc dobře se četl. Ale trochu mě zklamal konec... přišlo mi, že to autor chtěl mít prostě už hotové, tak něco napsal... Čekal jsem lepší konec. I přesto ale dávám 5/5 a těším se, až si od Kinga přečtu další knihu :)

Smardik1728.09.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Moje první koupená kniha a nezklamala mě. Výborný příběh plný napětí téměř na každé straně. Konec byl takový ... no zajímavý, ale předchozích 800 stran božích. Už se těším, až za pár let zapomenu příběh :-)a přečtu si ji znovu.

Jordyz18.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Čtivé, napínavé, zajímavé téma, prostě paráda :-)

Kuzzie14.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

950 stránek a snad ani jedno hluchý místo.Jsem naprosto uchvácená a i konec se mi líbil. A ty zákulisní přestřelky Velkýho Jima a Barbieho byly naprosto skvostný,tolik vzteku jsem snad nikdy u žádný knížky necítila. Jsem ujetej fanoušek Stephena,ale tohle je i mezi jeho knížkama top!

Autor a jeho další knihy:

S. King

Stephen King