monushka Online monushka komentáře u knih

Nejkrásnější města světa Nejkrásnější města světa Jasmina Trifoni

Nádherně barevná publikace! Jen se do těch všech míst podívat :)

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Brilantní kniha! Je škoda, že Anne je ze sester Brontëových nejméně známou. Toto její dílo je prodchnuto opětovanou i neopětovanou láskou a je velmi poutavě napsáno.

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Toto velkolepé a romantické dílo nás přivádí na anglický venkov, kde se setkáváme s Agnes Greyovou - slečnou, jejímž snem je stát se guvernantkou. Z našetřených peněz chce pomoci své rodině, aby lépe překonala finanční krizi. V příběhu Agnes působí ve dvou rodinách. V první má ale na starost zcela společensky nezvladatelné děti a ve druhé rodině má už o trochu více štěstí, ale také to není to pravé ořechové. Ale příběh je o to hezčí, když do něj vstoupí láska.

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Kniha psaná pohledem muže, který nám vypráví svůj životní příběh. Poutavé, ale na mě místy až moc detailní.

25.08.2013 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Kniha, u které jsem plakala smíchy. Četla jsem jí během těhotenství a představovala jsem si, co si bude v budoucnu myslet moje holčička :D

25.08.2013 4 z 5

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Madeleine Brent (p)

Knihu jsem četla jako -náctiletá a bylo to mé první setkání s autorem. Nádherný příběh.

To je můj mejdan To je můj mejdan Cindy Blake

Opravdu jsem přečetla jedním dechem - oddychovka na jeden večer. Ale bavila mě.

Povídání pro děti Povídání pro děti Peter Bichsel

Nevšední pohádky nejen pro děti. Hlavní hrdinové jsou velmi vynalézaví a chytří. Kniha se mi velmi líbila.

25.08.2013 4 z 5

Převlečené krabičky od zápalek Převlečené krabičky od zápalek Claude Schmill-Van den Berghe

S touto knihou jsme s dcerkou strávily spoustu dní a vím, že nás ještě nějaké čekají :) Líbí se mi, že v knize je vše do detailů popsáno a nafoceno.

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

Moc pěkné, volné, pokračování příběhu Mrtvá a živá od Daphne DuMaurier.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika britské literatury :) Moc pěkný příběh.

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Myslím si, že všech pět dílů této ságy si budu hodně dlouho pamatovat.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Přečetla jsem všech pět dílů a tento díl, díl první, byl pro mě naprosto šokující. Nechápala jsem a pořád nechápu, jak mohl někdo takhle ublížit dětem. Příběh jsem nesla o to hůře, protože jsem matkou malé dcerunky.

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Příjemná kniha, se kterou jsem strávila hodinu svéoho života a která se mi četla sama. Jde o soubor dvou povídek. První z nich - Dívka za zrcadlem mě hodila do sentimentální nálady, protože jsem soucítila s hlavní postavou Lily a bylo mi jí strašně líto. U druhé povídky - Stroj na vzpomínky jsem utírala slzy, protože jde o krásný lidský příběh s jednoduchostí toho, měnit si své vzpomínky podle sebe. Určitě knihu vřele doporučuji.

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Styl psaní Cecelie Ahernové je můj oblíbený. Tato kniha byla opět čtivě napsána a příběh byl zajímavý.

15.08.2013 3 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Překrásný příběh, který mě donutil k zamyšlení nad ubíhajícím životem.

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Nádherná knížka!!! Doslova jsem jí zhltla a vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, až mi za to doma přítel huboval :D Ale příběh nádherný, celou dobu jsem čekala, kdy se konečně dají dohromady a pořád jsem si říkala "teď už". A dost jsem se u ní nasmála :D

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Tuto knihu zbožňuji! Mohla bych jí číst neustále dokola a stejně mě pokaždé zaujme příběh, u kterého brečím jako želva.

Mandaly od A do Z Mandaly od A do Z Madonna Gauding

Tato kniha se pro mě stala velmi dobrým společníkem při tvorbě mandal. Vysvětlila mi historii mandal, jejich poselství a jejich léčivé a meditační účinky. A k tomu mi ještě prozradila spoustu zajímavostí ze světa mandal.